Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Éppen a Booking.com-os hírt olvastam, és rákerestem a hozzászólások között az Alzára, de csak ezt a cikket dobta ki. :DD

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sok pénz hiányzik a kasszából? :C
A hülye felhasználót nem akarja senki megbüntetni, aki ezeket benyeli? Nem most jelent meg az internet, ideje lenne megtanulni kezelni a kamu híreket, kamu akciókat stb...

Illetve az Árukeresőt mikor jutalmazzák meg, hogy segíti a vásárlókat?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Komplikato


Komplikato
veterán

De hát a fenti trükköket egyre több hazai webshop is használja, nem? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#4) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Szerintem azért volt egy előnye ennek a funkciónak: Lehetett látni, mennyire népszerű az adott termék. De egyébként valóban olyan nyomást kelt az emberben, hogy vedd meg mielőtt elfogy. Viszont az összes top-shopos műsor is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#5) mad823


mad823
őstag

Ó, akkor az összes kertévét is meg kéne büntetni, hiszen minden reklám pszichés nyomásgyakorlás...

(#6) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nem ez az a cég aki május 4.-én hétfőn Black friday-t tart? Büntessék is meg érte legalább egy milliárdra, remélem akkor a többi ilyen oldal is abbahagyja az ilyen szarokat... :D

(#7) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ennek az Emag a csúcstartója, az Alza se kispályás, de ahhoz képest sehol sincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) Fecogame


Fecogame
veterán

Úgy tűnik nem ismerik a marketing szót és annak jelentését a GVH-nál :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9) ANOka válasza Victoryus94 (#4) üzenetére


ANOka
őstag

A honlap kódjába voltak/vannak egy tömbben felsorolva ezek a "szövegek" , ahol egy véletlenszám generátor eredménye alapján írja ki neked éppen az egyiket.

(#10) AtHoS válasza Victoryus94 (#4) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Lehetett látni, mennyire népszerű az adott termék"

És azt miből gondolod, hogy igaz is amit az arcodba toltak infót? Pont azt vizsgálják, hogy igaz-e amit kiírnak a termékek mellé az oldalra, ha lehet hinni a hírben írtaknak.

pl. tegnapelőtt is és tegnap is (értsd: Vasárnap, ami a hét utolsó napja és Hétfő ami a hét első napja) ránéztem ugyanarra a tablet tokra, tolta is mindkét alkalommal az arcba, hogy: A héten 47 ügyfél vásárolta meg ezt a terméket.

Vasárnapra ez még hihető is, de hogy hétfő reggel 8 körül (új hét kezdődött) szintén ugyanez a szám szerepelt ott, már egyből kétségessé vált, hogy valós az infó.

Lehet "csak" a megfogalmazásuk szar és valós az infó csak éppen nem az aktuális hétre gondoltak, hanem az utolsó 7 nap eladására, ezért írhatták volna inkább azt, hogy: Az elmúlt héten vagy Utolsó/Elmúlt 7 napon stb...No persze ma is ugyanaz a szám szerepel annál a terméknél...

szerk.

ANOka no, ha ez így van, akkor jönni fog számukra feketepénteki "ajándék" a vizsgálat lezárultát követően.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11) zoo8800


zoo8800
veterán

Hmmm. A cikk olvasása közben épp az Alza reklámját látom egy TV-ről, ami a reklám szerint 243.000, a honlapon pedig 270.000 ;]

rip and tear, until it is done

(#12) cs_dy


cs_dy
tag

Ugyanez van pl. a szallas.hu-nál is.
Ott ha kérhetem csak a SZÉP kártyás szállásokat büntesse a kedves GVH, hogy a zsebünkből kihúzott pénzt visszaadják az államnak hátha jobb helyre kerül.
Köszi.

Egyébként valóban, Jó Reggelt! GVH, kicsit lemaradtak az évek során...

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#13) Victoryus94 válasza AtHoS (#10) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha nem valós statisztika alapján működik, akkor jogos.

(#14) Tin


Tin
veterán

Szanalmasak ezek az agressziv hirdetesek a cegeknel, meg ezek a giga-mega allando akciok, de kb az osszes nagy ezt csinalja.

A buntetes viszont nekem inkabb politikai penzbehajtasnak tunik, mint valos nevelesi celzatunak.

(#15) Tapsi válasza Fecogame (#8) üzenetére


Tapsi
addikt

A marketing nem a fogyasztó megtévesztését jelenti. Legfeljebb a vadkeleten.

(#16) kenwood válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


kenwood
veterán

Az kulonboztet meg minket az allatoktol, hogy ott a hulyet/gyenget/oreget kiveti,elpusztitja a tobbseg.
Ezert is jutottunk sokkal messzebbre barmelyik allatnal.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#17) rgranc válasza Victoryus94 (#4) üzenetére


rgranc
aktív tag

Ahogy a bookingnál, az Alzánál is kérdés hogy mennyire valós ez a szám... Mert most rákattintottam egy véletlenszerű kategóriában a "legdrágább elöl" sorbarendezéssel egy véletlenszerű termékre, és nekem nem igazán tűnik hihetőnek hogy pont most 11 ügyfél pont ezt nézegetné... :(((

(#18) dabadab válasza Tapsi (#15) üzenetére


dabadab
titán

A marketing nem a fogyasztó megtévesztését jelenti

De.

Nem láttam még őszinte reklámot vagy őszinte reklámkampányt.

Szabályzás persze van arra, hogy a hazugságok melyik formái tiltottak, de ettől még eszembe se jutna marketinganyaból tájékozódni egy termék valós tulajdonságairól.

DRM is theft

(#19) sambenez


sambenez
addikt

Tegye fel a kezét aki azért vesz meg valamit mert azt jelenleg x ember nézegeti vagy y ember vette meg a héten. ;]

(#20) M_AND_Ms válasza dabadab (#18) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

...és közben az aktuális hirdetés

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#21) zoo8800 válasza M_AND_Ms (#20) üzenetére


zoo8800
veterán

csekkold az árat is ;]

rip and tear, until it is done

(#22) Tapsi válasza dabadab (#18) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem. A marketing tájékoztatás is, ha autót akarsz venni, akkor a róla szóló prospektus is marketing anyag.

Nem láttam még őszinte reklámot vagy őszinte reklámkampányt.

Attól, hogy az érzelmeidre hat, még nem hazugság. Ami egyértelműen valótlanságot tartalmaz, azt keményen bünteti a GVH. Emlékezz csak vissza a telcoknak osztogatott büntetésekre a valótlan állításaik miatt.

(#19) sambenez

Megdöbbentően sokan. Ha ez a módszer nem működne, akkor egyetlen cég sem alkalmazná.

[ Szerkesztve ]

(#23) AtHoS válasza M_AND_Ms (#20) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ja, ez az a Tv ami nem is a hirdetésen/képen látható 243k-ba kerül, hanem a képre rákattintva és oldalra ugorva 270k-ba...király, már ez is megérne egy kis büntetést

szerk.

A kedvezmény mértéke (19%) az állandó, közben az eredeti vételár ugrott "csak" meg náluk

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#24) dajkopali válasza M_AND_Ms (#20) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, ezen én is felröhögtem :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#25) Tikakukac válasza sambenez (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért csinálják, mert működik a dolog :B Az elfogy és nekem nem jut érzést iszonyat könnyű kihozni az emberekből. Bestbuy topikban érdemes megnézni, hogy milyen szinten mennek rá emberek totál fogalmatlanul bármire, amin van akció és védik azt a vásárlást körömszakadtáig, pedig lövésük sincs arról, hogy mit is vettek éppen, csak árukereső szerint van rajta akció és sokan rámentek.

Ennyi :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) RudY válasza Tikakukac (#7) üzenetére


RudY
addikt

Az emag valahogy egyre inkább tabu. Nyugodtan és következmények nélkül árusíthat a piacterén számos olyan román székhelyű cég is, akik figyelmen kívül hagyhatják a jövedékis termékek adóját, a környezetvédelmi termékdíjakat stb. bár ez nem a GVH dolga, de a ha a fentiek kihagyása miatt a hazai kereskedők hátrányba kerülnek akkor már az.... de leszarják.

(#27) dzsi23 válasza Victoryus94 (#13) üzenetére


dzsi23
addikt

Szörnyen zavaró... fel sem merült bennem, hogy valós adatok szerepelnek ott, kizártnak tartom, de legalább "kiszúrja a szemem".

(#6) INGJOKE:
Egész évben fekete péntek van, nem tudtad? :D Fekete péntek hétvége, fekete péntek !!hét!!, minden játszik télen-nyáron... meg az állandó kiárusítás, kamuakciók... ezekért miért nem büntetnek?

[ Szerkesztve ]

(#28) Tikakukac válasza RudY (#26) üzenetére


Tikakukac
titán

A szálak messzire vezetnek :B

De ezt már 2éve szerintem leírtam egy OFF-ba a notis topikba is. Vegyen mindenki ÁFA mutyis, szürke gépet, húzza le a rolót a sok szakkereskedés és amikor több infóra vágysz, mint amit egy nyomorék marketing anyag összedob vagy amit a szegény ügyfeles csajok fel tudnak olvasni, akkor tapsolva verheti magát a földhöz mindenki, mert segítséget azt nem fog kapni a bajához. Mindig-mindig írom, de 10-ből ha 2 embert érdekli: egy termék nem (többnyire hanyag) specifikációkból meg árcédulából áll, hanem egy szép szelet supportból is. Legyen az a hivatalos vagy a nem hivatalos. Csak ugye ettől nem gyorsabb a krájzisz32 meg a szomszédnak sme lehet vagizni, hogy nekem a touchpad is kijelző, vazze'.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) mikej95


mikej95
aktív tag

Egész hasznosnak találtam én ezt a funkciót. Látni lehetett mennyire népszerű az adott cucc. Emag közben mindent megúsz. Persze ott a partner cégek művelik a gyalázatot, de valami felelősség biztosan terheli őket.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#30) Tikakukac válasza mikej95 (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy random generált számból mit lehetett látni?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) tomazin


tomazin
veterán

én csak saját tapasztalatot tudom mondani:
videókártya volt még n db, aztán szépen csökkent a darabszám. amikor 1 lett, akkor megvettem. ezután az volt kiírva, hogy nem elérhető és többet nem is lett az (nézegettem még a honlapot, mert egy másik kártyát is néztem, hátha leakciózzák)

mellesleg a mennyi van még azért nem tud mindig pontos lenni, mert nem biztos ám, hogy relációs adatbázis van az oldal mögött (ld. telekom)

[ Szerkesztve ]

(#32) kenwood válasza tomazin (#31) üzenetére


kenwood
veterán

Ha nincs mogotte folyamatosan frissitett DB, megis konkret szamokat irnak, az egyertelmuen csalas.
Telekom bonyolultabb,mivel nekik kulso partnerek is bedolgoznak.
Az pedig nem valoszinu,hogy a legkisebb partnerceg is olyan rendszert hasznal,ami egy API-on keresztul keszletinfokat kuld vissza a Telekomnak.
A kozvetlen bekotes nyilvan kizart.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) bebi998


bebi998
csendes tag

Megbuntethetik oket, meg igy is ok jarnak jol. Mint amikor black friday utan lehet hallani, hogy hany milliardos bevetel volt, de szegenyeket a kamu akciok miatt vagy 10 millio Ft-ra megbuntettek. Bar en azt sem tudom sajnalni, aki megveszi a felarazott aztan "kedvezmenyes" cuccot, meg az eredeti arnal tobbert... :W

Legyen neked szerencses!

(#34) dabadab válasza kenwood (#32) üzenetére


dabadab
titán

Ha nincs mogotte folyamatosan frissitett DB, megis konkret szamokat irnak, az egyertelmuen csalas

Mondjuk egy webshopnál (főleg egy akkoránál, mint az Alza) az azért elég alap, hogy ott van mögötte a raktárkészletes adatbázis is.

DRM is theft

(#35) zseko válasza ANOka (#9) üzenetére


zseko
veterán

Előrebocsátom, hogy én nem értek a programozáshoz, csak láttam már olyat, aki ismer olyat, aki igen :D, belenéztem a kódjába, a tudásomból nekem is annyi jött le, hogy valóban egy szimpla, valahonnan bemásolt szövegnek tűnik, mert fixen benne vannak a kiírt számjegyek, nem hivatkozással. De persze könnyen tévedhetek (nem értek hozzá), és ebben mégis benne van valahol, hogy ez ehhez a termékhez kapcsolódik, az ilyen még kicsit magas, vagy lehet egyenként megírták 1000-ig ugyanazt a szöveget minden számmal, minden variációban, és az aktuálisra mindig kicserélik :). Először 13, azóta persze már 22 ügyfél volt úgy húsz percig folyamatosan, de most már 39, percek óta.
De viccesek a fiúk, még álláshirdetést is elhelyeztek benne :D

HR24.hu

(#36) dabadab válasza zseko (#35) üzenetére


dabadab
titán

fixen benne vannak a kiírt számjegyek, nem hivatkozással

Nyilván szerveroldalon generált htmlről van szó, persze, hogy fixen benne vannak a szövegek - mit kellene csinálniuk, kirakni az adatbázist a netre és a kliensből futtatni egy queryt? :D

DRM is theft

(#37) E.Kaufmann válasza zseko (#35) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én sem vagyok nagy webprogramozó, de valós adatokból is generálható a szöveg, szóval nem ettől fog függeni.
Az meg, hogy x időközönként ugornak nagyot a statisztikák, még ez sem egy bizonyíték. Lehet, egy script x időközönként gyűjti le a statisztikákat.

dabadab: Hekker Pistike likes this :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#38) headhunter


headhunter
addikt

"Felkészül" : ékszertv :U

(#39) Abu85 válasza Komplikato (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyugodj meg. Végigmennek mindegyiken. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) E.Kaufmann válasza Abu85 (#39) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van megoldás. Fel kell ajánlani 51% tulajdoni hányadot az ország Cukkerbergjének, és mindjárt nem kell félni ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#41) koby11h


koby11h
aktív tag

Azért érdekes, hogy szombat hajnali 6 óra körül egy 240-es SSD-re kiírja, hogy "Ma 43 ügyfél vásárolta meg ezt a terméket".
Ekkora a forgalom? Vagy rosszul jár az óra? ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#42) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Lehet menni a szerszamkell.hu -hoz is, ahol az oldal forráskódjában benne vannak a random sürgető (kamu)üzenetek. ;)

(#43) Tin válasza koby11h (#41) üzenetére


Tin
veterán

Modern marketing = hazugsag. Mondjuk regen is ez volt, orszaga valogatja, hol mit szabad, de manapsag mar durvan tultoljak a cegek. Van ahol odairjak az indulo arat, a korrektebbek meg legalabb az aktualis arat, igy nem is akkora a kedvezmeny. De mint lathato, erre van igeny, de legalabb vannak ar-osszehasonlito oldalak, amikkel az ember tud tajekozodni. Ha akar. De sokan meg csak nem is akarnak, inkabb sirnak, hogy atvertek oket. Meg beszopjak a Facebookon a hulyeseget, es utana kantaljak tovabb, mintha "teny" lenne. De a politika sem jobb.

A populizmus es a penz korat eljuk, ezt el kell fogadni, es alkalmazkodni kell hozza. Vagy nem, de akkor a siras nem sokat er, mert senki sem fog megvedeni. De ez is csak ideig-oraig fog mukodni, mert a kovetkezo generacio mar ugy szocializalodik, hogy elbol ketelkedik mindenben, es rutinbol fel fogja ismerni a hazugsagot, akkor kell majd egy uj modszer arra, hogy eladjak az emberek a portekaikat.

Az Alza amugy pont az, ami neha szokott normalis akciokat is csinalni, valos kedvezmenyekkel. Az Emag/Edigital paros szamomra sokkal inkabb a "szemetet alig olcsobban" kategoriava silanyult az elmult evekben, persze lehet, hogy az Alza is csak a piacszerzes miatt tol valos akciokat, es aztan majd naluk is efogynak a nagy kedvezmenyek.

Ettol fuggetlenul politikai penzbehajtasnak tartom ezeket a "fizessenek a kulfoldi multik" tipusu adoztatasokat. Mert a vege az lesz, hogy az ember rakenyszerul, hogy valos piaci verseny nelkul vasaroljon a "barati" magyar tulajdonu (vagy a megfelelo embereket lefizeto) cegeknel, dragabban. Mikozben 360 Ft az euro es 27% az AFA.

(#44) zseko válasza dabadab (#36) üzenetére


zseko
veterán

Ezért IS mondtam, hogy nem értek hozzá ;) Erre gondoltam persze, csak már nem írtam le. Mint ahogy E.Kaufmann írása is egyértelmű, nem másodpercenként frissül, nincs értelme, csak x időnként. De így biztos voltam, hogy lesz válasz rá :P ;]
Bár azóta is folyamatosan 39 ügyfél érdeklődik ;]

Az előzőt meg teljesen off-ba akartam tenni egyébként... 😕

HR24.hu

(#45) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

TEgyuk fel kap 1 vagy 2 miliard buntit. Semmi nem fog valtozni, kb meg sem érzi a cég.Ez naluk lofasz osszeg.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#46) Faterkam


Faterkam
addikt

Marketing ide vagy oda, de! Tavaly nagyon sok kőműveskanál, simító, kötegelő, antennakábel fogyott! De ezek sem azért, mert nagy volt a kereslet, és/vagy népszerűek voltak! ;]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#47) warhead


warhead
csendes tag

Nekem inkább a garancia önkényes lerövidítése ami nem tetszik az alzánál.
Ki van írva hogy 10,5 vagy 3 év aztán a számlán 24 hónap szerepel mindig.
Olyan dolgot nem is veszek toluk ahol ez lényeges.
Egyébként tök profik és olyan dolgok vannak náluk ami más magyar boltokban nincs, mert más a forrás nem az itthoni nagyker.

(#48) pengwin válasza Tapsi (#15) üzenetére


pengwin
addikt

Láttál te már nyugati és távol-keleti marketinganyagokat? :))

Mindenhol ez megy, és minél távolabb áll a marketingelt termék az átlagfelhasználó ismereteitől, annál nagyobb blődségeket és hazugságokat írnak a hirdetésekbe.
A legszembetűnőbbek ilyen téren a TV-k és a notebookok, de a gémereknek szánt PC alkatrészek is hirdetései is teli vannak hazugságokkal.

(#22) Tapsi
Hány évig (évtizedig?) csinálták a telco cégek a hazug ingyenkészülék és hasonló marketingdumákat, mire elkapta őket a GVH?

Előző munkahelyemen technical marketing volt a nevünk... hát ami marketing volt az anyagokban, az mind szembement a technikai dolgokkal. :))
Én a műszaki részekért feleltem (tulajdonképpen használati utasításokat írtunk), miután a marketinges kolléga jött, látott, és rossz angolsággal behazudott valamit, ami ment a cég weboldalára, a presales anyagokba és a technikai dokumentáció bevezetőjébe.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#49) Tapsi válasza pengwin (#48) üzenetére


Tapsi
addikt

Jó, azt nekem ne akard már bemagyarázni, hogy technikai adatokban is valótlanság volt, mert az konkrétan bűncselekmény kategória! Persze lehet itt nyomni a lózungokat, de konkrétumot egyikőtök sem tud mondani. Ugyanis ami konkrétum volt, azért büntetett is a GVH.

Konkrét technikai adatokban egyik cég sem mer csalni, legfeljebb a noname kínaiak. Az pedig nem megtévesztő, ha azt mondja a marketinganyag, hogy ettől a terméktől boldogabb leszel, hiszen szubjektív.

(#50) Waikiki


Waikiki
tag

Azért érdekes a GVH nagy nekibuzdulása is: Magyarországon gyakorlatilag kinyírták a a fogyasztóvédelmet, erre most most a versenyfelügyelet és roppant látványosan elkezd fogyasztóvédelmi szempontok szerint gigabírságokat kiszórni.

Tekintve, hogy eddig csak multik estek áldozatul, mintha valahol lenne egy halállista, hogy kikkel kell foglalni...

Lásd még: Hogy kaphatott 2,5 milliárdos büntetést a Booking.com?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.