Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Gondolom nem ilyen karton doboz lesz.

valami

(#2) y510problema


y510problema
csendes tag

"Úgy tűnik, hogy a keresőóriás cég olyan eszközt fejleszt, ami a nemrégiben bemutatott Cardboard VR-nál sokkal fejlettebb lehet." hát annál aztán nem lesz nehéz fejlettebbet csinálni :D

(#3) holozis_HUN válasza Quasi_modo (#1) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát igen, mi a franc az a karton cucc :DDD

eBayen lehet kapni 2000-5000 forintig normális VR szemüveget. Amibe belerakod a telót és van fejpánt rajta stb. Mint a Samus VR. És nem is drága. Majd lehet egyszer veszek olyat.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#4) helixP


helixP
nagyúr

Állítólag a VR lesz 2016 nagy durranása. Egyelőre nem látom az átütőerőt...

(#5) #79335424 válasza helixP (#4) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem is értem. Tegyük fel, hogy felteszem a szemüveget és egy virtuális bombázóval elmegyek egy elegáns, virtuális étterembe! Megvacsorázunk, hazafelé veszünk egy üveg jófajta bort, aztán gyertyafény, zene és.... .... és ülök a széken éhesen, szomjasan a bombázó pedig a balkezem. Hááát.... :U

[ Szerkesztve ]

(#6) helixP válasza #79335424 (#5) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért nem a balkezed, mertbmár vannak virtuális szekszjátékok :) Pulzáló lukak, stb :)

(#7) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem tartom jó ötletnek azt, hogy nem telefonos lesz a megoldás hanem egybe akarják megvalósítani. Pont ez volt benne a jó (és "olcsóbb") hogy a saját telefonodat teszed az ilyenbe és nem kell külön még a hardvert is fizetned.

Finn the human

(#8) #79335424 válasza Matada2.3 (#7) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézd a másik oldalról is a dolgot! Mobiltelóban túl sok az a kijelzőfelbontás, ami VR -ben épphogy elmegy. Ehhez a kijelzőhöz kell méretezni a GPU -t, akkut, mindent. Engem nem érdekel különösebben ez a VR. Miért fizessem meg a plusz hardverigényt és miért kényszerüljek általa kompromisszumokra (pl. akkuidő). Sztem ez a mobiltelós dolog eleve vakvágány. Ehhez igenis célhardver kell.

(#9) Matada2.3 válasza #79335424 (#8) üzenetére


Matada2.3
veterán

Mindig is az egységesítés oltárán áldoztam, és a felbontásokhoz, meg kijelzőméretekhez külön fejpánt és szenzorok még mindig jobb választás lenne. Ami viszont igaz, hogy valaki nem akar erős telefont ám egy VR-nak örülne az tuti, hogy a komplett pakkal járna jól.

Finn the human

(#10) Halkow.


Halkow.
senior tag

400k-ba biztos benne lesz első körben, ha mindent tudni fog.

(#11) daniel909 válasza helixP (#4) üzenetére


daniel909
addikt

Baromsag szerintem is. Hypeoljak a cégek meg azt hiszik majd az emberek raizgulnak de szerintem hasonló lesz mint az okosora.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#12) erahurka


erahurka
félisten

Kíváncsi vagyok mekkora lesz a lángja ennek a VR dolognak. Most mindenhol meg vannak őrülve tőle, de iszonyat drága lett az Oculus Rift. Szerintem eleve a mobil VR-nak van jövője, elvégre az eszköz nagyobb, drágább része már ott van az emberek zsebében (már akinek). Csak azt kell megoldani, hogy az iOS és Android alapú készülékek ki tudják váltani a Riftet, és akkor a kompakt fényképezőgépek, az MP3 lejátszók és a GPS-ek után ezt is kvázi nyugdíjba küldhetik.

(#11) daniel909: Az okos órák azért elég sikeresek.

[ Szerkesztve ]

(#13) helixP válasza daniel909 (#11) üzenetére


helixP
nagyúr

Két küön dolog a kettő. Annak van gyakorlati haszna, ennek egyelőre nem találták meg. De pl. Orvosi, ipari, vagy oktatásbeli felhasználása még ennek is lehet. De így, ebben a formában...

[ Szerkesztve ]

(#14) moleculez válasza #79335424 (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Pontosan, ahogy mondod. Kicsit olyan ez, mint a mobil vs dslr fotózás.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) #79335424 válasza erahurka (#12) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a "kvázi" elég tág fogalom. Az igaz, hogy a mobiltelókban is vannak ilyen lehetőségek, tehát mindegyik funkcióra alkalmasak. Csak az a gond ezzel, hogy ami mindenre alkalmas, az igazán semmire sem. Az okosteló egy általános célú számítógép. Lehet vele fényképezni, de az optikája még egy kompakthoz képest is vicc. Lehet vele navigálni, de a GPS vevője fingilingi egy célhardver 66 csatornás moduljához képest. A VR pedig elég hardverigényes. Egy mostani flagship 700$ körül van. Ha jól rémlik, akkor az Okulus 1500$ körül taksálja a Riftet. Mi a 800$ -os különbözet? A műanyag szemüvegház, meg a kontroller? Nem hinném. Sztem az "erre is jó" és a célhardver közti különbség kerül ennyibe.

(#16) daniel909 válasza erahurka (#12) üzenetére


daniel909
addikt

Mihez képest?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#17) Quasi_modo válasza daniel909 (#16) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A vasedényhez képest (?)

valami

(#18) daniel909 válasza Quasi_modo (#17) üzenetére


daniel909
addikt

az én olvasatomban nem számít népszerűnek. Még az Apple se árulja elmennyi watch kelt el. Gondolhatod mennyire van ezekre kereslet.

mindegy, hagyjuk csak szerintem a VRÍ szemüvegek is erre a sorsa jutnak majd. AHogy előttem írta valaki oktatásban pl használ lehet majd venni, céleszköznek jó lesz.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.