Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMD_ok


AMD_ok
őstag

épp ideje volt gyártatni velük is....

(#2) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

De kegyetlen iramot diktál az AMD. Idén 6000-es széria? Nem semmi.

(#3) Killing


Killing
addikt

Szerintem ideje otthagyni, -ha csak részben is- a TSMC-t. Az Nvidiának is miatta rossz a a kihozatala. De ezt nem bánom annyira. ;]
tzsolesz: Az a durva hogy az nvidia még alig adott el fermit, ezek meg már jönnek a HD6000-rel... :C

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4) Retekegér válasza tzsolesz (#2) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nemrég önálló hírként is megjelent.

<< Heimdal >>

(#5) aginor válasza Killing (#3) üzenetére


aginor
addikt

Az Nvidia nem a TSMC miatt szenved (akkor szenvedne az Ati is), hanem a szinte legyárthatatlan méretű és komplexitású csipje miatt..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6) Angel1981 válasza tzsolesz (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Inkább csak "felvarrt" 5000-es szériának lehet tekinteni; ugyanúgy 40 nm-en készül, és a GPU alapvető felépítéséhez nem nyúlnak.
Kicsit megtévesztő... :U

[ Szerkesztve ]

(#7) Bici válasza aginor (#5) üzenetére


Bici
félisten

Gyártott már a TSMC ennél nagyobb nV chipet is, csak akkor a 65nm-es gyártósor nem kűzdött ilyen problémákkal.
A TSMC sara, hogy nem tudnak mit kezdeni a nagy méretű chippel, viszont az nV hülyesége, hogy erre nem készült fel időben.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) csatahajós


csatahajós
senior tag

A Kusu és a Two Sisters akkor még SI architektúra lesz de már 28nm-en?

Magyarán: Kusu = Lazarus 28nm-en?

[ Szerkesztve ]

(#9) danati válasza Killing (#3) üzenetére


danati
senior tag

Nem bánod??? Minnél rosszabb a kihozatal az NV-nél annál magasabbak az árak mind a 2 oldalon. Ezt hogy nem lehet megérteni? :W

(#10) Abu85 válasza Angel1981 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elvileg a shader blokkon kívül mindent cserélnek. A Northern Islands ezekre az alapokra fog épülni, új blokkokkal.

csatahajós:
A Lazarusra 1600 SP-t írnak, de új logikai és cache szervezéssel. Valszeg a Kusu három vagy négy darab 800 SP-s blokkot tartalmaz majd.

(#9) danati: Pontosan. Ha tömeges mennyiségben gyártható lenne a Fermi, akkor most talán lenne árverseny. Így viszont továbbra is jó a mostani árazás az AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Gonosz15 válasza Abu85 (#10) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Kevésbé jó nekünk.. :(

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#12) leviske


leviske
veterán

Most egy kis magyarázatra volna szükségem. Akkor végülis a Southern Islands csak egy teljesen különálló generáció lesz?

És akkor kb ez várható teljesítményben?:
HD5900 CFX > Two Sisters (HD6900)
HD5900 (Hemlock) > Kusu (HD6800)
HD5800 (Cypress) > Lazarus (HD6700)
HD5700 (Juniper) > Pulau (HD6600)

Érdekes. És jól rémlik, hogy a Lazarustól lefelé ugyan úgy 40nm-en fognak készülni? (Itt akkor az is kérdés, hogy végül csak a Kusu fog akkor 28nm-en debütálni?)

(#13) Yany


Yany
addikt

Ahogy vesszük... minél gyorsabb a fejlődés, annál inkább csak folyamatosan elégedetlenkedő emberek leszünk. Nem vagyok a fejlődés ellen, de a túlzott tempó is csak arra jó, hogy túl gyorsan apassza a zsebünket. Egy nyilvánvaló tény, hogy a szoftverek nem is tudják megfelelő minőségben követni a hardverek fejlődését. Megfelelő = legalább egy generációnyi elmaradás van. Szóval a fejlődésnek kicsit gátat szabhat a magas ár, ugyanis amíg magasak az árak, addig nincs tömeges elterjedés, addig nincs felvevőpiac, addig nincs értelme arra fejleszteni, addig marad idő a már elterjedt vasakra fejleszteni és azon belül alkotni minél szebbet/jobbat... Nem fekete-fehér ez a képlet, én az érem másik oldalára voltam bátor felhívni a figyelmet.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#14) aginor válasza Bici (#7) üzenetére


aginor
addikt

Ha a GT200-ra gondolsz, az "csak" 1,4milliárd tranyó, míg a GF100 ha jól emlékszem akkor több mint 3,2milliárd, tehát a két csip komplexitása össze sem mérhető. Elvileg ugyan a kisebb csíkszélesség javíthatna a dolgon, de a TSMC jelenlegi helyzetében sajnos nem így van.
Egyébként az Nvidia már a GT200-nál is szívott a monolitikus csipje miatt, nem értem, miért nem tanulnak a saját hibájukból, sőt még tetézik is azt.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#15) Angel1981 válasza Abu85 (#10) üzenetére


Angel1981
veterán

Köszi a felvilágosítást! :)
Kérdésem; mégis melyik esetben számíthatunk nagyobb teljesítménynövekedésre?
Evergreen ---> SI, vag SI ---> NI?
Utóbbira tippelnék, és elsősorban a kisebb csíkszélesség miatt.

(#16) #06658560 válasza aginor (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert az a chipstruktúra kell a megcélzott piacra.

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Csak aztán nehogy beletörjön a bicskájuk, én szurkolok, hogy sikerüljön, és zökkenőmentes legyen a gyártás.

(#18) Pug válasza #06658560 (#16) üzenetére


Pug
veterán

Nem egészen, csak az NV ezt a struktúrát választotta, azért a kettő nem ugyanaz.
Attól, hogy pillanatnyilag egy célra csak egy megoldás van, nem azt jelenti, hogy nem létezik rá más megoldás... ;)

(#19) Abu85 válasza Pug (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HPC és a professzionális piacra csak a nagy monolitikus chip a megoldás. A dupla GPU csak a gaming piacon nyerő.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) aginor válasza #06658560 (#16) üzenetére


aginor
addikt

A professzionális piacra igen, de a gamer piac nem igényli. Most azt szívják, hogy a prof piacra szánt speciális termékeket akarják a konzumer piacon "bagóért" eladni, de valahogy nem megy, itt az Ati taktikája a jobb mindenkinek (kivéve NV ;] )..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#21) Joci10


Joci10
őstag

Egy kérdés: az UMC nem lehetne TSMC-t kiváltó lehetséges alternatíva (akár a GF mellett is)? Vagy azok le vannak maradva gyártástechnológiailag?

(#22) Bici válasza aginor (#20) üzenetére


Bici
félisten

Majd hülye lenne az nV a játékokra koncentrálni a profi piac helyett. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Abu85 válasza Joci10 (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az UMC-nek nincs elég gyártókapacitása. Ha most lenne a TSMC-n kívül értelmes alternatíva, akkor már rég otthagyták volna a tajvaniakat a partnerek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) schawo válasza Killing (#3) üzenetére


schawo
titán

"De ezt nem bánom annyira."

Biztos AMD részvényes vagy. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Killer01


Killer01
őstag

Marhára nem fog ártani még egy bérgyártó, legalább lesz miért összekapnia magát a tsmc-nek (van egy olyan halvány gyanúm, hogy mivel "monopol helyzetben" érezhette magát, kissé "belesz@rok 500" hangulatban kezelte le az elmúlt időszakot).

[ Szerkesztve ]

(#26) hfrankee


hfrankee
senior tag

Ezt nem értettem eddig,hogy van 1 chip gyártó aki nem tud eleget gyártani többek között a kapacitás hiánya miatt és nem akad befektető aki "segítene" neki.
Nagyon kellenek még az új piaci szereplők ebbe az ágazatba,mert ha megfelelően el lennének látva a megrendelők a chipekkel, lenne dömping nekünk óccó VGA! :K

(#27) TK36


TK36
aktív tag

Na végre, belátták, hogy két vasat kell tartani a tűzbe.
De a GlobalFoundries-tól sem kell szerintem hasra esni még, hisz nem produkált még gyártásban semmit. Nála is előfordulhat(nak) még az elején hasonló eset(ek), mint a TSMC-nél volt.

(#28) #06658560 válasza aginor (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Konkrétan nekem is most szimpatikusabb az NV vonal, de nem is vagyok gémer, inkább a pro dolgok érdekelnek. CAD, FEA, stb.

Azt meg gondolom te sem hiszed, hogy csak a gémerek miatt fognak egy külön architektúrát fejleszteni rohadt drágán, hogy alig legyen rajta profit, esetleg a fejlesztési költségeket se hozza vissza.

TK36: azért a GF már produkált jópár AMD szériát nekünk. Csak akkor még házon belül, viszotn az új tulajodnosokmiatt az alkalmazottak nem felejtettek el olgozni, fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Oliverda válasza TK36 (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Pár százezer CPU azért kicsit több mint a semmi talán. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Abu85 válasza TK36 (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A mérnöki gárda egy része ex-TSMC-s. :D Persze ők a 40 nm-es problémákban nem vettek részt, de lehet, hogy ... ;]

Kopi31415: Ez ilyen volt mindig, Egy területre előnyös felépítés máshol hátrányba fordulhat. A cél a piacokat legjobban lefedő termék tervezése. Ez látszólag HPC-prof-gaming vonalon lehetetlen, így az egyik szegmens mindenképpen hátrányba szorul.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) #06658560 válasza Abu85 (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

nem nekem kell magyarázni. ;]

(#32) P00By


P00By
nagyúr

Várható volt.

(#33) Killing válasza schawo (#24) üzenetére


Killing
addikt

Nem, olyanunk már van (vagy csak volt? :F ), én csak szimplán AMD fan vagyok.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#34) Bici válasza Abu85 (#30) üzenetére


Bici
félisten

Abu, a sw render idején is lehetetlen lesz a három együtt?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) Abu85 válasza Bici (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, az ott lehetséges, de addigra már nem ilyenek lesznek a CPU-k. Konkrétan külső VGA-ra nem is lesz szükség.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Eddie141


Eddie141
senior tag

Elég ésszerűnek tűnik, hogyha elégtelen a termelés, hogy bevonjanak egy másik gyártósort is :) Az Nvidia-nak is ezt kellene tennie, és akkor a gpu várólista nem 4hetes lenne :W

(#37) nkmedve válasza Abu85 (#19) üzenetére


nkmedve
őstag

Az a kérdésem lenne, hogy miért ez a nyerő a HPC piacra? Miért ne lehetne oda is egy kétchipes mondjuk 2*256 CUDA magos megoldással előállni? Általában egy ilyen szuperszámitógépben dögivel vannak Tesla kártyák tehát akkor nem teljesen mindegy, hogy most egy nyákon mennyi GPU van?

Lag szempontjából nézve pont hogy grafikára nem előnyös a több GPU, általános számitásban nem tudok semmi hátrányról (bár nem vagyok expert :) ), ugyan akkor ott is nagy valószinűséggel igaz, hogy két kissebb GPU jobban gyártható és azonos fogyasztás mellett nagyobb teljesitményt lehet elérni mint egy nagy GPU-val.

(#38) Abu85 válasza nkmedve (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CUDA nem tud kezelni egy adatbuszon két GPU-t. Ha a Tesla kártyákon két GPU lenne, akkor azokból egy működne. Esetleges megoldás egy Hydra szintű chip, de az bonyolítaná a dolgokat ... persze a kisebb, úgymond személy szuperszámítógépekben szokták alkalmazni.

A gaming piacon a több GPU előnyös, az AFR technológia nem az, de az input lag két GPU-nál még nem probléma, nem véletlen, hogy még nem léptünk tovább négy GPU-s kártyákra. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) nkmedve válasza Abu85 (#38) üzenetére


nkmedve
őstag

Ezt a problémát valahogy nem tudják megoldani? Látszik, hogy minél kissebb a csikszélesség annál több probléma van az 500mm2-nél nagyobb chipekkel, ha nem térnek át valami párhuzamosithatóbb arhitektúrára akkor hamarosan annyi selejt lesz hogy HPC piacra se lesz értelme gyártani.
Elhiszem hogy ők a nagy chipek mellett kötelezték el magukat és eszük ágában sincs AMD-t követni a kissebb chipméretben, de láthatják ők is, hogy ez igy nem jó. A hideg háborúra jellemző megalománia nagyon nem úgy tűnik, hogy működne a techikában, itt is jól érvényesül a többet ésszel... mondás.

(#40) Bici válasza Abu85 (#35) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, ezek szerint, mire a sw render korszaka eljön, addigra nem is lesz szükség az openCL-re, mert az x86-on lehet majd programozni a CPU/GPU hibrideket?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#41) Joachim21 válasza nkmedve (#39) üzenetére


Joachim21
senior tag

Miért is? Mennyi a selejt pontosan, és milyen áron kelnek el ezek a kártyák a HPC piacon?
Én arra tippelek hogy bőven :K megéri nekik monolitikus chipeket tervezni és gyártani.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#42) nkmedve válasza Joachim21 (#41) üzenetére


nkmedve
őstag

A szilicium ostyák ára nem hiszem, hogy annyival csökkene minden csikszélesség-váltás után mint amennyivel több gond van a gyártásban. Régebb 80-90nm-en nem volt óriási probléma az 500mm2-s méret (fogyasztás megvolt, de lehetett legalább gyártani), 65-ön már jött egy kis nehézség a GTX200-asoknál, most 40nm-en már gamer piacra alig tudják minimális haszonnal adni a kártyákat. Kérdés, hogy mi lesz 28-on? Én olyan egetrengető javulásra nem számitok az elmúlt hónapok nehézségei után. Nagyon kezdünk közel kerülni a fizikai határokhoz. Túl sok tranzisztort zsúfolnak egységnyi területre, igy a kissebb eddig megkerülhető hibák sokkal nagyobb pusztitásokat végeznek. Ez úgyan úgy hat a kissebb chipekre is, de ott sokkal több fér az ostyára, igy nem olyan katasztrófa ha néhány hibás darabot ki kell dobni.

Azt se felejtsük el, hogy most azért megy ilyen jól a HPC piacon az NV-nek mert nincs konkurencia. Véletlenül Intel vagy AMD belép ide egy ütős termékkel, máris nem lehet majd sokezer dollárért vesztegetni egy Teslat.

(#43) megint én válasza nkmedve (#42) üzenetére


megint én
őstag

-A Fizikai határt mindíg a fizika jelenlegi álláspontja szabja meg... :D
Lehet, hogy eljön az idő, amikor protonokból építenek chipet.

-Amúgy nem értem, miért nem lehet, betölteni a teret, a pl 500m2 ???
Nem tudom, most kevés, vagy sok, nem nagyon vagyok jártas...

-Még azt sem értem, a Chipeket miért gyártják 2dben. (1magy, 2mag, L2, stb...)
Ezeket a magokat, miért nem lehet emeletezni??? És mondjuk közé pakolni a gyorsító memóriát??? Vagy tervben van, csak még a Technika nem tart ott???

(#44) @aMoRF válasza megint én (#43) üzenetére


@aMoRF
tag

Én úgy tudom az emeletes chipek kivitelezésének 1 nagy akadálya van.. A hűtés
Ha emeletes elrendezésű lenne a felépítés, a rétegek egymást melegítenék. Persze ipari, kísérleti prototípusoknál elképzelhető a probléma orvoslása de kereskedelmi forgalomba kerülő processzorok esetében egyelőre vágyálom... Te is néztél Terminátort..... :D

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#45) aginor válasza #06658560 (#28) üzenetére


aginor
addikt

Nekem nem, ahogy az R600-se volt szimpatikus..
Engem hidegen hagy a professzionális piac, de a 250W fogyasztás és a 100fokos maghő nem. Szerintem a jelenlegi GF100 széria életképtelen, ettől persze sokan fogják venni játékra is.. :F

Nem hiszem hogy elborult elvárás lenne, hogy az adott piac jellegének megfelelő terméket várjak el bármely gyártótól is. Szerintem te sem szeretnék a Mazdától egy terepjárót venni, amikor neked egy minire van szükséged, csak azért mert a Párizs-Dakar rallyra a terepjáró a megfelelőbb..

Bici: akkor viszont viselje tisztességgel a következményeit.

nkmedve: itt igazából az árakkal van a gond, gyártói oldalon. A 7600GT több mint 50k-ba fájt és közel sem tudtad vele a csúcs játékokat maxon futtatni, a 4850 40k-ba fájt, és tudtad. Sokat esett a VGA piacon az átlagár.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#46) Raymond válasza Abu85 (#38) üzenetére


Raymond
félisten

"A CUDA nem tud kezelni egy adatbuszon két GPU-t."

Say what? :F

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47) megint én válasza @aMoRF (#44) üzenetére


megint én
őstag

Ja-ja, lehet, hogy melegítenék egymást, de PL akkor nem lehetne olyat, hogy alul vannak a hűvösebbek, pl az L2, és társai, fent meg a magok...???
A terminátort láttam, de nem tudom, hogy jön ide? Volt valami hasonló ott?

(#48) #06658560 válasza aginor (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

A maghöt konkrétan le kell szarni, ha belefér a chip müködési környezetébe. Ahhoz is tervezik a hütést. S a nyári meleg sem probléma e téren, semmit nem szobahöre terveznek kizárólag, hanem elég szélsöséges környezeti hömérsékletekre. engem nem a hömérséklet érdekel, vagy a max fogyasztás, hanem a munkám akarom elvégezni minél hamarabb. Ahol meg lehet, hogy a PPC alapján többet evö proci/vga jobb, mert ugyanazzal hamarabb végez, így össz már jobban is járhatok fogyaztás terén.
autós példád nagyon sántít, de mindegy.

(#49) lenox válasza Abu85 (#38) üzenetére


lenox
veterán

?
Az en gepemben 5 gpu van, 1 quadro meg 2x 295, es mindegyiken megy a cuda, az a lenyege.

Az 1U Tesla clusterek is mukodnek valahogy 4 gpuval...

[ Szerkesztve ]

(#50) aginor válasza #06658560 (#48) üzenetére


aginor
addikt

Elbeszélünk egymás mellett. Én a professzionális célra való létjogosultságát egy percig sem kérdőjeleztem meg, én csupán azt mondtam, hogy játékos platformnak csapnivaló.
Ezt Te sem tudod érvekkel cáfolni, ezért állandóan azt emlegeted, hogy a Te munkádhoz milyen jó, no komment..

Miért is sántít?
"Azt meg gondolom te sem hiszed, hogy csak a gémerek miatt fognak egy külön architektúrát fejleszteni"

Te: Bemész a szalonba, és mondod az eladónak, hogy szükséged van egy szedánra, ami nem fogyaszt túl sokat és jól megfelel a városi közlekedés követelményeinek.
Eladó: rámutat egy Pathfinder-re, hogy tessék.
Te: közlöd vele, hogy de neked nem egy terepjáró kell 14l-es fogyasztással és kamionnyi méretekkel.
Eladó: sajnos csak ez van, mert ez jobban megfelel a katonaság meg a vadőrök feladatainak, és mivel oda projektbe sokat el lehet adni, nincs más, és csak nem gondolod, hogy a kedvedért ki fognak fejleszteni egy másik típus is..

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.