Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Erős érvek kellenének ahhoz hogy leváltsam a 4790K-t... főként hogy alaplapot is le kellene hozzá cserélni. :U

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek, hogy a 6700k/6600k mekkora valós előrelépés lesz pl egy 4790k-hoz képest.

#1: lassú vtam:) Nálam egy 4770k kérdezi, hogy maradhat-e még, sztem nem fogom piszkálni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3) RECSKA válasza Snip3r_HUN (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Ez nem a 4790rol erkezok procija...

Hanem 1156-1155tol. Azoknal a cpu resz is erosebb, igp meg aztan ...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4) t72killer válasza RECSKA (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A cpu az igazi kérdés, ilyen proci mellett nemigen használ igp-t az ember. Max arra jó, ha a vga megmurdel vagy épp két vga közt vagy, akkor is tudod használni a gépet. OKok, a DX12-vel beharangozták, hogy jön az igp kihasználása, de ne vicceljünk már a Fury-k és a Titan-ok korában :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) shiftac


shiftac
aktív tag

IGP játékra? Jó vicc :DDD
i5-4460 szerintem marad még pár évig nálam :P

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#6) guftabi96 válasza shiftac (#5) üzenetére


guftabi96
addikt

Rosszul értelmezed :)

#KeepFightingMichael

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az se lenne fasság ha a júzer (mondjuk BIOS-ban, de jobb esetben Windowsban, felhasználási kedv függvényében) állíthatná hogy a CPU vagy a GPU kapjon-e nagyobb keretet a TDP-ből. Nem kéne külön proci.

(#4) t72killer:
Volt már szó róla hogy az IGP-t a dGPU mellett, fizikai számításokra használnák, úgy van értelme. Erre lennék kíváncsi hogy ezt meg is valósítják-e, vagy megint marad a vagy egyik, vagy másik letiltogatósdi.

[ Szerkesztve ]

(#8) berVi válasza shiftac (#5) üzenetére


berVi
senior tag

Az a "vicc" elviszi a GTA5-ot is.

A masik, hogy gepen nem csak jatszani lehet, nem az az egyetlen szamitasigenyes feladat, ami egy gepnek adhato, de ugy latom, nektek ez a sci-fi kategoria :U

(#9) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Ez már nem kérdés Abu, hanem tuti ott mutatkozik be. :)

jupiiii

(#10) Abu85 válasza matteo_szg (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Légyszi ne rontsd el a játékot. Kijelentő módban egy másik hírben akarom megírni. Gondolni kell a nyári uborkaszezonra is. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) matteo_szg válasza Abu85 (#10) üzenetére


matteo_szg
őstag

LOL :)) igenis...tehát, vajon tényleg a Gamescomon mutatja be az Intel a Skylake-t???

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#12) guftabi96 válasza RECSKA (#3) üzenetére


guftabi96
addikt

Aki játszik, annak még 1155-ről sem feltétlen éri meg váltani. egy Sandy i5-tel is teljesen jól el lehet játszani a mai napig. Főleg ha egy kicsit meg van húzgálva a bajsza :D Időtálló procik lettek, az biztos.

#KeepFightingMichael

(#13) TomiLi válasza Snip3r_HUN (#1) üzenetére


TomiLi
addikt

Azt a szép lapot is, és ramot is.... Persze lesz DDR3-as támogatás, de csak az alacsony feszültségű ramokkal (szerintem csak H-s lapokból lesz DDR3-as, vagy esetleg a nagyon legalja Z-sekből)

Szerk: az új skylake cpu-k is pasztás kupakot kapnak?

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#14) Blindmouse válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Évek óta megy ez a IGP majd másra lesz jó duma. Majd lesz hibrid crossfire. Meg OpenCL. Meg majd lesz a programok álltal általános számításokra. Meg majd ha kijön az Xbox1. És mi lett ebből eddig? Semmi.
Gépet nem holnapra vesz az ember hanem mára.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) Petykemano


Petykemano
veterán

Jól értem, hogy akkor a Core i7-5775C és i5-5675C fogja jelenteni az IGP csúcsot? Vagy az igazi IGP-s skylake-ek még odébb vannak?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#16) g@bo


g@bo
nagyúr

mióta várom. ddr4? veszek. mindent.

(#17) Dr. Akula válasza Petykemano (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

IGP-k közt ez eléggé odabasz, főleg az Inteltől. De inkább a mobilos verziókra leszek kíváncsi, mit tud majd notiban. Az a fő területe.

(#18) #90933760


#90933760
törölt tag

Azt lehet tudni, hogy mi lesz a Skylake után? Mert a Core érától szépen megmutatták az ezer éves roadmapon hogy idáig fognak jutni, megérkeztünk, na és akkor innen?

(#19) alevan


alevan
őstag

Ha egy középerős (100k-150k ft) noti Skylake-val vinni fogja (akár minimumon) 30 FPS-el HDban (nem kell fullHD) el fogja vinni a Star Citizen-t, akkor tavasszal beruházok egyre. Remélem, az IGP fogja hozni a teljesítményt.

(#18) Baltoafarkas Skymont jön a Skylake után.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#20) #90933760 válasza alevan (#19) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azt én is látom. De hosszabb távú roadmap nincs?

(#21) Petykemano válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Petykemano
veterán

Szépet nőtt az intel IGP-ben, szépen jön fel.

Annyi előnye van az intelnek - túl a gyártástechnológián - , bármennyire nincs meg a GPU készítés tudása, hogy neki elég egy olyan architektúrát összedobni, ami a következő generációs APUkban egy szép ugrást elér. Ennek az architektúrának nem kell versenyeznie 8Tflops-os dGPU-kkal.

Ezt a szintet egy desktop Carrizo (4+8 GCN3+csodadriver) valószínűleg még tudná hozni. De ha a Skylake még erre rak rá egy lapáttal, hát huhh, főleg ha ilyen i3 szintre is leviszik, mert hát azért egy kétszer drágábban adott procitól a jobb teljesítmény elvárható. Valószínűleg egyébként ez lesz.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22) Petykemano válasza alevan (#19) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem a Cannonlake? (10nm, amit állítólag 2018-ra toltak, úgyhogy lehet, hogy itt is lesz valami Skylake refresh menet közben)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#23) alevan válasza Petykemano (#22) üzenetére


alevan
őstag

Úh, asszem kevertem az Atom szériát a Core szériával. Régebben még olyan egyszerű volt az egész Intel nevezéktan, manapság viszont egyre jobban keverednek a dolgok :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#24) Interceptor válasza Petykemano (#22) üzenetére


Interceptor
addikt

Hol olvastad a 2018-at 2017 az inkább nem? Skylake-ből meg elvileg jönnie kellene valami combosabb IGP-s verziónak is a későbbiekben. Legalábbis így lenne logikus, talán év vége vagy jövő év első fele.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#25) sb


sb
veterán

Lehet, hogy szenilis vagyok, de nem úgy volt fél-egy éve, hogy a Skylake jön erősebb IGP-vel és gyengébb CPU-val merazajövő és ez az újabb fejlesztés? A Broadwell meg az "oldscool", régebbi vonalra építő, kisebb előrelépést jelentő erősebb cpu, gyengébb IGP felállás?

Nincs is asztali gyengébb Broadwell, "i3" (vagyis 4 mag alatti cpu) is Skylake-ből várható, nem?

Akkor most mi ez az erős cpu, gyenge igp felállás? :U

[ Szerkesztve ]

(#26) Petykemano válasza Interceptor (#24) üzenetére


Petykemano
veterán

semmi akkurátus

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#27) SylverR válasza Abu85 (#10) üzenetére


SylverR
senior tag

Akkor miért nem írsz az uborkákról? :D :DDD :P

Nem!

(#28) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha ezeknek tényleg gyengébb az IGP-jük, mint a nemrég bejelentett asztali 5xxx "sorozatnak", akkor mi a túróért kellett a 6xxx-es sorozat alá új lga1151-es lap, és teljesen külön táp rész az IGP-nek? 77/65W-os elosztásban???

Bla bla bla...Az Intel lényegében a felhasználókra bízza a döntést, hogy melyik opciót választják.

B+... Még sem lesz olyan tuti az a durva IGP, vagy a marketing osztályon elfogyott a varázsgomba?!

Update:GT4e-s IGP lesz 1db! CPU-ban 72 végrehajtóval 95W-ra, a többiben GT2-es van, 95/65/35W-ra.

[ Szerkesztve ]

(#29) Balala2007 válasza #90933760 (#18) üzenetére


Balala2007
tag

Azt lehet tudni, hogy mi lesz a Skylake után?

Cannonlake: tudtommal 10nm, full AVX512, HW SHA, Gen10 GPU, es valamilyen formaban (talan NV?) on-die memory, es talan 4 vagy 8 thread/core is. De ha van jobb/pontosabb info, ide vele, nagy a homaly :) Az tuti, hogy lezartak a terveket, es mar a gyartasat szervezik.

AIDA64.com

(#31) FID


FID
őstag

-5 láb itt +1 ott Sok értelme nincsen, ha egy 2600k ugyan olyan jó játékra mint egy 4790.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#32) keIdor válasza Snip3r_HUN (#1) üzenetére


keIdor
titán

Az 5675C és az 5775C-hez nem kell új lap.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#33) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem úgy volt, hogy a Skylakeben még erősebb igp lesz és hogy szinte az egész chip nagyrészét kiteszi majd az igp? Meg hogy először i3-ak jönnek Skylakeböl és ezért nem lesz verseny?

[ Szerkesztve ]

(#34) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Egy 6600k teljesítményben kb hol állhat egy 2500k-hoz képest? Keresgéltem a neten, hogy megérné e cserélni, de nagyon nem találtam.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#35) Crytek


Crytek
veterán

És vajon ezeket majd árulják is? :DDD
Broadwell is argepen konkrétan egy találatot ad ki (jó nem mintha olyan áron valaha is vennék procit de akkor is)

Next PC Upgrade: 2022

(#36) Dr. Akula válasza Crytek (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Elvileg egyidőben jött volna ki a Broadwellel, de az OEM-ek kikuncsorogták hogy nemár, mert akkor senki nem vesz Broadwellt, így mesterségesen halasztották, igazi oka nem volt. Mivel ezt a vásárlók is tudják, így Broadwellt csak a vesz akinek tökmindegy mi van a gépében, csak új legyen, a többi meg kivár. Ha vásárlási szándék nincs, eladási se lesz. Én se hoznék be olyan cuccot amit előre láthatólag nem tudok eladni.

(#37) patomi válasza sb (#25) üzenetére


patomi
őstag

Én is így emlékszem. Talán valami olyasmi is volt, hogy i3 - i5 felett nem is lesz proci a Skylakeből.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Remélem így év végére elérhető áron lesz ddr4-es konfig arra szeretnék átváltani.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#39) #90933760 válasza Balala2007 (#29) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mindenesetre nagy a titkolózás, csak nem lecserélik a szilíciumot utána? Vagy valami drasztikusabb lépést tesznek architektúrálisan, mint anno a Prescott után is kénytelenek voltak.

(#40) Robert07 válasza keIdor (#32) üzenetére


Robert07
aktív tag

Ha Z87-es lapja van akkor igen.

(#41) Robert07 válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Robert07
aktív tag

Én csak videokonvertálásra használom a 4570-em iGpu-ját, a QVS miatt kb. 3x olyan gyors, mint maga a processzor. Erre jó, másra ott a 7970. :D

(#42) keIdor válasza Robert07 (#40) üzenetére


keIdor
titán

Z97, és olyanja van.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) trufa12 válasza shiftac (#5) üzenetére


trufa12
addikt

+1. Én is így vagyok vele, egyelőre marad az 1150... Nekünk ez felesleges. Aki régebbit használ meg nyugodtan válthat . És még vga se muszáj neki ha nem akkora gamer, mert ezzel is el lehet szöszmötölni.

Én perpill el vagyok 4460 igp-jével is. Diablo3-lol, moba gamek elmennek meg pár régi játék FHD-ba.

Majd mikor összegyűlt cirka 250 ezer meg benevezek 1 csúcs vga-ra.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#44) Puma K válasza keIdor (#42) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor ezért van, hogy pl az Asrock Z97 Extreme 3 alaplapomhoz jött friss bios ami támogatja az 5. generációs Intel procikat.

Kérdezni is akartam, de kaptam is a választ.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#45) putti


putti
aktív tag

Én egy jó darabig még maradok a jól bevált lga2011-es i7 3930k @4,7Ghz procimnál. Szerintem még sokáig ki fog szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#46) trufa12 válasza Puma K (#44) üzenetére


trufa12
addikt

Mondjuk am igen bele mennek ezekbe a lapokba is. :W El is felejtettem . De egyelőre még nem kell procit cserélni .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#47) FID válasza putti (#45) üzenetére


FID
őstag

Szintén egy 3820al nem érdemes váltani.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#48) lvgaben


lvgaben
csendes tag

En mar nagyon varom a skylaket, szerintetek q9550rol erdemes valtani? ;)

(#49) korion válasza putti (#45) üzenetére


korion
senior tag

szia!

nekem is olyan procim van,Te hogy állítottad be?
milyen szorzót?
milyen bus clockot állítottál?

üdv!András!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#50) keIdor válasza lvgaben (#48) üzenetére


keIdor
titán

Arról simán.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.