Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

"A tervek szerint a drónoknak fel kell ismerniük a velük egy légtérben repülő légi járműveket, hogy ne veszélyeztessék a fedélzetükön emberekkel repülő gépeket."

Szep kis mutyi van kilatasban, jon majd a dronos feketedoboz.

(#2) Béééla válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Jó, a drón kategóriába szeretik belemosni a zsebhelikoptert is, eredetileg
drone:
an unmanned aircraft or ship that can navigate autonomously, without human control or beyond line of sight.
Az FPV kamerás cucc nagy hatótávval tehát drón, durva RC kopter GPS nélkül nem drón.

A drónmutyitól én is tartok egy kicsit, de ez nem fogja az átlag reptetőt zavarni, csak a nagyon okos és drága jószágokat.

Bélabá

(#3) Reggie0 válasza Béééla (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Most ne a fogalmakon vitazzunk, hanem azon, hogy majd jon a feketedobozos idoszak(komolyan van ilyen terv).

(#4) Kékes525 válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

A fekete doboz mitől mutyi?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) Béééla válasza Kékes525 (#4) üzenetére


Béééla
őstag

Hogy csak 2-3 (vagy esetleg csak egy) elfogadott fekete doboz lesz.

Bélabá

(#6) Kékes525 válasza Béééla (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

A mutyi elsősorban Magyarországon divat. Nagy mértékben minden bizonnyal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) Béééla válasza Kékes525 (#6) üzenetére


Béééla
őstag

Meglepő: mindenhol nagy a mutyi.

Egy kedves német kifakadása, amikor sváb faluba elment:
Az itthoni svábok ódákat zengtek, hogy Ó Németország, jajjdemennyi korrupció, szemétség és ármány itt, BEZZEG a drága Németország! Ezt egy darabig bírta a német, majd kifakadt: a németek pont ugyanolyan szemét korrupt bagázs, csak épp van annyi eszük, hogy nem az Európai Parlamentbe szaladnak azonnal kiteregetni a szennyest (meg a vélt sérelmeket) hanem szépen csöndben megpróbálják helyileg megoldani.
Amikor meg kinn voltam, egy német is elsírta, hogy ha nem vagy kormánypárti, ott se jut sok babér.

Ne misztifikáljuk!

Bélabá

(#8) Kékes525 válasza Béééla (#7) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindenkinek a sajátja a legfájóbb, a legrosszabb. Másrészt a korrupciós listában mi jóval előrébb vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) Béééla válasza Kékes525 (#8) üzenetére


Béééla
őstag

Lehet hogy előrébb vagyunk, de a lényeg, hogy nem hungarikum haveri cég fekete dobozát kötelezővé tenni. Legfeljebb akkora volumenben nem akarnak háromcsilliárdos extraprofitot ráhúzni, csak felet mert akkora piacon úgyis behozza.

Bélabá

(#10) Kékes525 válasza Béééla (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Valóban nem, az ember tulajdonságaiból vezethető le, így szükségszerű, hogy mindenütt van, csak a méretekben van különbség.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#11) Reggie0 válasza Kékes525 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Az allam mondja meg ki(k) fejlessze(k) ki es kotelezo lesz azt hasznalni mindenkinek. Ha jol tudom mar elkezdtek lezsirozni.

[ Szerkesztve ]

(#12) edward2 válasza Reggie0 (#11) üzenetére


edward2
addikt

Hogy jön ide a fekete doboz. A TCAS teljesen más mint az adatrögzítő.

(#13) Reggie0 válasza edward2 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol nem igazi feketedoboz. Lesz benne mindenfele szenzor es jelado, hogy utkozest elkeruljek egymassal, adatrogzites, gps, stb.. Legalabbis ilyen tervek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#14) edward2 válasza Reggie0 (#13) üzenetére


edward2
addikt

Tudod mi az a TCAS? Olvass utána neten. Ez nem terv hanem már régóta használt rendszer.

(#15) Béééla válasza edward2 (#14) üzenetére


Béééla
őstag

Szerintem itt többeknek leesett, hogy nem fekete doboz a klasszikus értelemben, mivel az tényleg csak adatrögzítő, az összeütközést nem gátolja. De a pontosítás mindig jól jön :)

Bélabá

(#16) Reggie0 válasza edward2 (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, amit rendes repulokon hasznalnak. Tudod-e, hogy ez nem fer fel a dronra?

(#17) edward2 válasza Reggie0 (#16) üzenetére


edward2
addikt

Egy TCAS rendszert felrakok neked egy közepes méretű uav-ra simán. Antennák mérete röhejes egyedül a TCAS computer LRU-ja ami nagyobb de ahogy mondtam az is simán elfér. Meg kell 8 koax kábel. Nem egy nagy vasziszdasz.

(#18) Reggie0 válasza edward2 (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, nem nagy vasziszdasz, amikor terheletlenul birnak 20 percet repulni es erre jon a TCAS...

(#19) edward2 válasza Reggie0 (#18) üzenetére


edward2
addikt

Te szerintem nem tudod mi az UAV vagyis drón. Már korábban is leírták, hogy nem pistike minihelikopterét fogják korlátozni.

(#20) Reggie0 válasza edward2 (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

En meg leirtam, hogy itt nalunk azt is akarjak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.