Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) -Skylake- válasza Gabás (#299) üzenetére


-Skylake-
addikt

Pontosan ez a bajuk a noknek, hogy lassan mar nem talalnak ferfit aki aztmondja hogy akkor elmegy egyedul megnezni a filmet, mert ot erdekli.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#302) #56573440 válasza Gabás (#299) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azért abban van valami, hogy nem kell sülve főve. Amikor én megyek el a haverokkal grillezni, és kanos este van, akkor nem azért nem viszem, mert nem akarom hogy lássa ahogy züllök, hanem mert tudom hogy nem érezné magát jól ott, nem nagyon tudna hozzászólni semmihez. Semmi értelme nincs nekem se elmenni a csajos estéire, mert 10 barátnőjével bár tök jól elvagyok, de minek? Néha kell külön idő, ahogy saját hobbi is, ami a tiéd, és ha ő nem akar rc hajózni, én meg nem akarok varrni akkor mi van? Semmi. Én az elején tisztáztam, nem vagyunk összenőve. Pl egyedül is beülök mozizni, ahogy ő is megteszi ezt nélkülem, csajokkal, vagy egyedül. A nyálas romantikus filmekre minek üljek be én is? Hogy ott legyek és bizonyítsam a mit? Szerelmem? Ezer más módon megteszem. Hogy ne más pasival menjen? Elbaszott az a kapcsolat ahol ez akár gondolati síkon is előfordul bármelyik félben. Ha meg mégis megteszi nem azért teszi mert nem mész vele moziba romcsi filmeket nézni.

Ezer meg egy programot lehet csinálni amit együtt lehet tolni. Néha kell olyan is ami saját. Én soha nem hittem hogy egy kapcsolat vagy házasság kötelező eleme a közös rózsaszín köddé olvadás, egy entitásként élés. Szerintem az nem igazán tud működni. Talán a rémrendes családban volt hasonló? Fogok hiányozni? Amíg el nem mész nem... És valóban.

(#303) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Én is a neten ismertem meg a páromat, természetesen nem az első ismerkedés lett a sikeres, de akivel végül igent mondtunk kölcsönösen, azóta is boldogok vagyünk együtt.

Mostanában egy hölgy rokonom panaszkodott, hogy sok a kudarc, az irreális elvárás.
Őt speciel az akasztja ki, hogy kétdiplomás mérnökként nem pék/vendéglátós kategóriát szeretne és sok pasi azt hiszi, hogy a kigyűrt test mindenen átsegít.

(#304) E.Kaufmann válasza bazsi83vp (#303) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Háát, pedig gyakran előnyösebb a diplománál.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#305) bazsi83vp válasza E.Kaufmann (#304) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ha a szakmunkás státusz előnyösebb a kutatómérnöki állásánál, akkor lehet hülye totálisan a csaj. Nekem csak eszembe jutott a múlt heti beszélgetés. :)
Egyébként persze a csajokat sem kell félteni, csak azóta túltettem magam a hülyeségeken.

(#306) opr válasza E.Kaufmann (#304) üzenetére


opr
veterán

Igen, hiszen melyik jo es stabil egzisztenciaval rendelkezo ketdiplomas mernok ne segedmunkas Becirol almodozna, mert felpumpalta a bicepszet... :U

Mondjuk tegyuk hozza, ez akkor igaz, ha jol is nez ki a holgyemeny. De mivel a gyuros nepek a leiras alapjan mozdulnak ra, gondolom nem egy banyarem.
Innentol kezdve meg az en szememben az van, hogy van egy anyagilag is, meg minden mashogy is fuggetlen, intelligens, szep no, egy jo karrierrel (vagy minimum erre opcioval), meg egy raklap ferfi, aki meg van lepodve azon, hogy nincsenek azonnal melytorokra kapva, mert fel evig emelgettek par kilo vasat.

Tegyuk hozza, ez pontosan ugyan igy mukodik visszafele is szerintem...

Eddig nem szoltam hozza, mert nagyon hulye iranyba ment a beszelgetes, de ezt nem tudtam figyelmen kivul hagyni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#307) E.Kaufmann válasza opr (#306) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem is van kettő, mégsem azzal sikerült fognom valakit. Amúgy meg igazad van, nem a kigyúrt munkáslegényt keresik, hanem a kigyúrt sebészt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#308) opr válasza E.Kaufmann (#307) üzenetére


opr
veterán

Kigyurt sebesz: pontosan! :K
Legalabbis ha mi elvarjuk, hogy egy no szep, intelligens, kreativ, vicces, onellato es mosolygos legyen, akkor a nok is elvarhatjak, hogy mindez a ferfira is igaz legyen. Tehat egy szep, ketdiplomas mernok "joggal" keresi a kigyurt sebeszt, teljesen igaza van.
A problema ott kezdodik, ha a ferfi "mindent" azzal akar megoldani, hogy ki van gyurva es mas semmi. Ez az en szememben pontosan ugyan az, mint az uresfeju plazacicak. :)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#309) fordfairlane válasza bazsi83vp (#303) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mostanában egy hölgy rokonom panaszkodott, hogy sok a kudarc, az irreális elvárás.
Őt speciel az akasztja ki, hogy kétdiplomás mérnökként nem pék/vendéglátós kategóriát szeretne és sok pasi azt hiszi, hogy a kigyűrt test mindenen átsegít.

Mármint kinek irreális az elvárása? Az övé, vagy a férfiaké?

x gon' give it to ya

(#310) E.Kaufmann válasza fordfairlane (#309) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1
opr: egy fül-orr-gégész dokinénin és természetesen a jelenlegi barátnőmön kívül (hátha olvassa :DDD ) nem nagyon volt olyan, aki tényleg modell alkat volt és randiztam vele, mégis egy halom randim volt és engem pattintottak a legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#311) bazsi83vp válasza fordfairlane (#309) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Abból kiindulva, hogy a szöveg azt sejteti: van egy ~28 éves ifjú kutatómérnök leányzó akit sok izomagyú munkásproli meg akar dönteni, mert viszonylag csinos, miközben ő csak egy normális, hozzá illő értelmiségit szeretne, aki nem cső mizujs szellemi színvonal .... szerintem itt a pasik az irreálisak.
Egyébként igen, az emberek a saját baromságaikat szokták szokásosan panaszba foglalni... szerintem is. :P

(#312) E.Kaufmann válasza bazsi83vp (#311) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Itt a baj, a 28 éves már nem olyan ifjú (nem igazán testileg, hanem már kezd belemerevedni a jelenlegi életébe, szokásaiba, igényeibe ), nem kell túl előnyös képeket se kitenni magáról. Elég lenne kapásból csak egy mosoly.
Valamint ne azt kérdezze meg, milyen iskolája van, hanem próbáljon meg valami őt érdeklő de mégis mindennapi témáról beszélgetni az őt felkeresővel. Lehet meglepődne, hogy értelmesebb a fickó, mint amit az iskolázottság sugallna. Lehet, a végén összejönne egy értelmes kőműves szakival pl.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#313) fordfairlane válasza bazsi83vp (#311) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát nézd. Ha egy nő két diplomás, és az az elvárása, márpedig ez szokott lenni a nők elvárása, hogy társadalmi státusz szerint a leendő férje azonos, vagy magasabb szinten legyen, akkor az járjon többdiplomás értelmiségiek közé, mivel eleve nagyon magasra tette a lécet. De ezért ne másokat hibáztasson, mert azzal nem megy semmire. Nem a férfiak hibája az, ha a nők elvárásai ilyen magasak. Nem lehet mindenki többdiplomás értelmiségi.

x gon' give it to ya

(#314) opr válasza E.Kaufmann (#312) üzenetére


opr
veterán

Miert olyan nehez elhinni, hogy egy diplomas, vagy mondjuk inkabb ugy, hogy intellektuel/kreativ/szellemi munkat vegzo ember nem szeretne osszejonni egy komuvessel, legyen az akarmilyen muvelt is?

En ugyan nem igy latom a vilagot, pont leszarom, kinek mi a vegzettsege es a munkaja amig jofej, ertelmes, kedves, stb, de teljesen meg tudom erteni azt, ha valakinek az is fontos, hogy ilyen teren is egyenrangu tarsat talaljon maganak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#315) fordfairlane válasza opr (#314) üzenetére


fordfairlane
veterán

Persze, hogy lehet fontos, csak az nem értem, miért csodálkozik rajta egyrészt azon, hogy mások is próbálkoznak nála, meg azon, hogy beszűkül a lehetséges kínálat? Ahogy egyre idősebb lesz, ez egyre rosszabb lesz, mivel a férfiak meg a fiatalabb nőket preferálják.

x gon' give it to ya

(#316) E.Kaufmann válasza opr (#314) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha speciel a pasi autószerelő, a hölgy meg a két diplomájával egy állami intézményben dolgozik, nem biztos, hogy anyagilag akkora a szakadék, otthon meg nem kell eljátszani a sufniban a Marrie-Pierre Curie párost, új elemek felfedezése érdekében.

fordfairlane: sajnos ez így van, de ha nem is fiatalabb, akkor se legyen egy sótlan humortalan csak a tudománynak élő kóró, miközben még virágozhatna.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#317) opr válasza fordfairlane (#315) üzenetére


opr
veterán

Azert, nehogymar egy 28 eves nore ugy tekintsunk, mint aki tul idos a randizashoz...
Persze, 35-40 evesen mar tenyleg nehezebb lehet, de azert egy 30 alatti ember meg boven nem idos.

Illetve ha jol ertettem, nem azon csodalkozik, hogy masok is probalkoznak nala, hanem hogy szinte csak olyanok.

E.Kaufmann: A holgy ket diplomas mernok. Azert azt ne hasonlitsuk mar ossze azzal, amit mondtal.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#318) fordfairlane válasza opr (#314) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jah, és ugye a nők jellemzően a 4-5 évvel idősebb férfiakat választják. Na most 30+ éves, többdiplomás, egyedülálló férfit, aki nem szerencsejátékos, nem agresszív tahó, nem elvált, nincsenek még gyerekei, de akar gyerekeket, nem az anyjával él, nem kokainfüggő, kinéz valahogy, ilyen nem nagyon van a piacon.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#319) bazsi83vp válasza fordfairlane (#313) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Tömören, bár részben igazad van, de....
Részben jogos elvárás, egy átlag lakatossal, szakáccsal, akinek jó eséllyel nem a neki kedves színház-látogatás és az egyéb kultúrprogramok a fő kikapcsolódási lehetőségek. Remélem lassan talál megint valakit.

Egyébként a a panasz nem egyenlő a hibáztatással, már elnézést.
De én sem tudnék egy tudatlan prolival együtt élni, 30 évesen találtam meg a leendő feleségemet.

Egyébként vitázhatunk, nem feltétlen fogunk egyet érteni, de ez is egyfajta demokrácia, a véleményeteket tiszteletben tartom ezzel együtt, csak ne kurvázzátok le folyamatosan az a lányt, aki épp kosarad ad.

Nem közszférás és tudtommal nem gyermektelent keres, csak nem prolit

Részemről lezártam.

[ Szerkesztve ]

(#320) E.Kaufmann válasza opr (#317) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor nem kell a neten ismerkedni, szedjen fel valakit a munkahelyén.

Én is két diplomás mérnök vagyok, nem nagyon izgatta még a fél diplomást se.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#321) Gabás válasza fordfairlane (#318) üzenetére


Gabás
addikt

hogyhogy, csupa ilyen van a fórumon:D

[ Szerkesztve ]

(#322) opr válasza fordfairlane (#318) üzenetére


opr
veterán

Mar mi a francert valasztanak az idosebb pasikat? Ez most megint valami hulye altalanositas.

De egyebkent, rakjuk mar ossze. Ket diploma, mernok. Az megvan, hogy a 28 ev az kb az a kor, amikorra ez egyaltalan lehetseges? Es akkor meg enyhen szolva kivaloan teljesitett. Mernok, gyerekek. Az se ritka, hogy 28 evesen szerzi meg valaki az elso mernoki diplomajat, nemhogy a masodikat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#323) fordfairlane válasza opr (#322) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mar mi a francert valasztanak az idosebb pasikat? Ez most megint valami hulye altalanositas.

Ha a statisztikát általánosításnak nevezzük, akkor ez valóban általánosítás.

x gon' give it to ya

(#324) E.Kaufmann válasza opr (#322) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem te vagy az a 28 éves hölgyismerős? Nagyon véded :)
Ha meg nem és nem rokon, miért nem próbálkoztok? Valszeg neked is meg van a diplomád, kedveled is. Problem solved :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#325) opr válasza E.Kaufmann (#324) üzenetére


opr
veterán

Nem vagyok benne biztos, de szerintem a nejem nem dijazna az otletet.
Es mivel a nejemnek van egy shotokan-eb ezust erme, nem vagyok benne biztos, hogy eletem legkivalobb otlete lenne erre rakerdezni. :DDD

Egyebkent nem a szemelyt vedem, hanem az elvet, a ketto kulon dolog.

Az, amit "nagyon vedek", az az az elv, hogy egy tanult, intelligens, jo munkaval es karrier(lehetoseggel), illetve letezo egzisztenciaval megaldott nonek igenis teljesen jogos es realis elvarasa az, hogy a ferfi is hasonlo kvalitasokkal rendelkezzen.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#326) fordfairlane válasza opr (#322) üzenetére


fordfairlane
veterán

De egyebkent, rakjuk mar ossze. Ket diploma, mernok. Az megvan, hogy a 28 ev az kb az a kor, amikorra ez egyaltalan lehetseges? Es akkor meg enyhen szolva kivaloan teljesitett. Mernok, gyerekek. Az se ritka, hogy 28 evesen szerzi meg valaki az elso mernoki diplomajat, nemhogy a masodikat.

Világos, össze tudom rakni a dolgot.

Soha senki nem próbálkozott nála, aki szintén diplomás? Csak és kizárólag szakácsok és kőművesek vannak azon az ismerkedős oldalon? :)

x gon' give it to ya

(#327) opr válasza fordfairlane (#326) üzenetére


opr
veterán

Bar nem ismerem, de az eddig leirtak alapjan szerintem a holgy mar nem szuz, csak eppen a rendioldalakkal vannak negativ tapasztalatai...

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#328) Gabás válasza -Skylake- (#301) üzenetére


Gabás
addikt

Mindenki elmehet külön, ahova csak gondolja, és persze hogy nem kell a csajbuliba is vele menni, de itt közös programokról volt szó (ami fontos, ugye, ha mindkettőjüknek kevés az idejük). Az sosem jó, ha valamelyik megpróbálja megmondani a másiknak, hogy mit csináljon (ez a macsóság nagyon úgy hangzik), ellentétes vélemények esetén általában van lehetőség kompromisszumra.

[ Szerkesztve ]

(#329) -Skylake- válasza opr (#322) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Az megvan, hogy a 28 ev az kb az a kor, amikorra ez egyaltalan lehetseges?"

Azert ugye megegyezhetunk abban, hogy nem a vilag vege ha valaki kepes 15 even keresztul egyhelyben ulni es magolni ? Az en szuleimnek konyvelo cege van, volt hogy 4 (NÉGY) diplomaval jelentkezett valaki adatrogzitonek. Mondom megegyszer, adatrogzitonek. Az, hogy van Y darab diplomad, a vilagon semmit nem jelent, de konkretam semmit. Aki nem agyhalott, az konkretan bemegy a suliba es kepzesi ido + max 1 ev es lediplomazik. Ocsem nemzetkozi gazdalkodason van jelenleg es szo szerint az van, hogy ha kepes vagy fejbol leiirni a neved mert az meg megy, akkor 2essel visszahallgatas nelkul lediplomazol kepzesi idobe. A mernoki persze kicsit problemasabb, en is mernokin vagyok, aztmondanam oda a sajat neveden kivul kell mondjuk egy kis erto olvasas meg egy matek 3-as a kozepsulibol. Ha nem az van hogy direkt szarsz az egeszbe, hanem tenyleg erdekel valamennyire es kepes vagy heti 2 delutant tanulasra szanni a bulika elott, kizart hogy ne tudj lediplomazni normalis idon belul, legyen az barmilyen mainstream szak (felteszem egy alkalmazott matematika tenyleg tanulos lehet mondjuk).

Arra probalok csak celozni, hogy lehet valaki diploma nelkul egy nagyon erdekes, nagyon intelligens ember es hooot nyugodtan lehet valaki 2 mernoki diplomaval egy idiota. Egyebkent szabad tudni mi a ket diploma ? Csak mert ha itt most aztmondod hogy bsc utan msc az nem ket diploma hanem egy. En sem leszek 2 diplomas mernok ha megcsinalom az msc-met.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#330) -Skylake- válasza opr (#325) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Az, amit "nagyon vedek", az az az elv, hogy egy tanult, intelligens, jo munkaval es karrier(lehetoseggel), illetve letezo egzisztenciaval megaldott nonek igenis teljesen jogos es realis elvarasa az, hogy a ferfi is hasonlo kvalitasokkal rendelkezzen."

Ezt meg el is fogadom, csakhogy a tanulton (es az is csak szakteruletre egyertelmu) kivul nem tudjuk, hogy intelligens e, nem tudjuk, hogy van e egyaltalan allasa, nem tudjuk hogy az az allas valoban lehet e egyszer karrier , semmit nemtudunk az egzisztenciairol sem. Tehat annyit tudunk, hogy tud magolni, ennyi derult ki ebben a forumban. Egy par nem csak errol szol. Ha kiindulok az analogiadbol, hogy epphogycsak lehetseges 28 evesen ittartani, akkor mondhatom azt is hogy lehet nincs is jo esze, csak rettento szorgalmas. Ha rettento szorgalmas akkor nagyon sokat tanul, ergo mas dologbol sokkal kevesebbet csinal. Honnan tudjuk, hogy egyaltalan kellemes tarsasag e es nem pl egy ilyen teljesen visszahuzodo, csendes, abszolut nem tarsasgi lany ? Barmi oka lehet hogy nem talal csavot maganak azon kivul, hogy valaki ide beirta hogy neki bizony a premium jar es ne felejtsuk el a legfontosabbat : vajon szep ??? Ugyanis a kigyurt diplomas gazdag sebeszek megkaphatnak kb barkit mar, tehat ez a lany olyan nokkel versenyez akik gyonyoruek. Szoval ott kell nyerni ahol mar nagyon szamit a kulso is.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#331) opr válasza -Skylake- (#329) üzenetére


opr
veterán

Fogalmam sincs, milyen diploma, ertsetek mar meg, hogy az embert nem ismerem. Nem is erdekel, ugy egyaltalan jelleggel a letezeset is nagy ivben leszarom. Nem ez a lenyeg.

En egy elvrol beszelek. Az az elv annyit mond ki, hogy attol, hogy van faszod, nem kell minden csajnak szetdobnia a labat, ha a pinanyalos mosolyoddal nezel ra. Lehet egy nonek is elvarasa. Es ha egy nonek az az elvarasa, hogy a partnere ne legyen egy agyatlan gyurmamajom proli, akkor az, es ez egy teljesen ertheto dolog. Nehogymar meg legyunk sertodve egy nore, mert egy felanalfabeta plazacirkalo majom befeszitette neki a bicepszet, es a csaj reakcioja nem az volt, hogy "hozom a sikositot, kurjal seggbe elojatek nelkul legyszi".
Ha egyetemre jarsz, talan ismered a gyenge es eros elofeltetel fogalmat. Na, itt esetunkben a nem proli az eros elofeltetel. Nem azt jelenti, hogy ha nem proli, mar repul is a brokira. Azt jelenti, hogy ha proli, akkor biztos nem.

Eskuszom nem tudom ennel szajbaragosabban leirni.
Hihetetlen, hogy ezt ilyen rohadt sokaig kell magyarazni. Nameg az is, hogy nem fogjatok fel. Milyen egyetemre jarsz, ahol ilyen szovegertes mellett heti ket delutannal siman elvegzed a valamilyen mernoki szakot? :F

Az meg, hogy diploma... Igen, nekem is vannak szabadbolcsesz ismeroseim, ott gyak ha nem vagy analfabeta, megvan a harmas. Ha emellett elolvasol heti egy konyvet, akkor az otos.

Viszont azert egy alkalmazott matematika, egy mernok, egy barmilyen fizika, egy IT egy komoly egyetemen nagyon nem az a szint, mint amit irtal. Legalabbis regen nagyon nem az volt (En meg a programtervezo matematikaval szopattam magam egy darabig). Legalabbis az evente 500 felvett golya, es kb 15-20 kiadott diploma nagyon nem azt jelenti, hogy ezt heti ket delutannyi tanulassal konnyu abszolvalni. Egy -khm- egyszerubb egyetemen lehet igazad van.

szerk: #330: Ez hihetetlen... Fogd mar fel, hogy nem a konkret szemelyrol van szo baszki, hanem az aranyossag elverol, es arrol, hogy a noknek is teljesen jogos, hogy sajat kvalitasaiknak megfelelo szintu ferfit akarnak.
Az, hogy kinek milyen es mennyire realis onkepe van, az egy teljesen masik temakor. Semmi koze itt most ehhez.
Annyi a tetel, hogy:
Jogos-e, ha egy no nem akar randizni altala kvalitason alulinak gondolt ferfival.
Jogos-e, ha egy ferfi nem akar randizni altala kvalitason alulinak gondolt novel.
A valasz mindket esetben az, hogy IGEN.

A tetel folytatasa:
Joga van-e egy embernek megsertodni akkor, ha a masik kvalitason alulinak gondolja?
Igen.
Joga van-e ezt a megsertodest az elutasito felnek nagyivben, mosolyogva leszarni?
Igen.

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#332) bazsi83vp válasza -Skylake- (#330) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

A szépség relatív, nekem a feleségem tetszik...
Egyébként pedig igen, heti 2 nap tanulással + a vizsgaidőszak heteinek átseggelésével a legtöbb szak teljesíthető. De valljuk be ez szumma több, mint a max 10 intenzív nap alatt megtanulható könyvelői szakma. :P

Szerintem az a baja, hogy nem az intelligensek írnak rá.
Villamosmérnökit és műszaki informatikusit végzett egyébként, valamelyikből most szeretne majd msc-t munka mellett.

Másrészt ne írj úgy az értelemről, hogy opr fórumtárs irományát kvázi fel sem fogod... Köszönöm.

(#333) fordfairlane válasza bazsi83vp (#332) üzenetére


fordfairlane
veterán

Opr kolléga nagyjából ugyanúgy nem tudott semmit a körülményekről, mint bárki más, csak elképzelte, hogy jaj szegény nő, biztos nem az elvárásai nagyok, csak túl sok a köcsög.

Egy női informatikus, aki nem talál párt magának? :Y Létezik ilyen? Ez a szakma hemzseg a férfiaktól. A főiskolán, egyetemen, ahova járt, sehol senki nem akadt? Hát akkor bizony, hogy az idősebb férfiakra hajt. Annyira, de annyira tudtam ... :DDD de persze én vagyok az előítéletes...

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#334) opr válasza fordfairlane (#333) üzenetére


opr
veterán

Uristen. Szovegertes, gyerekek, szovegertes...
Annyira, de annyira egyszeruen probaltam fogalmazni, es megsem sikerult megerteni. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#335) fordfairlane válasza opr (#334) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha már a fölényeskedő kioktatásnál tartunk, Te nem vagy képes szöveget értelmezni, csak fújod a magadért a jogokról. Hogy kinek mi a joga.

Mi nem arról beszélünk, kinek mi a joga, hanem hogy kinek mi jut, és ennek vajon mi lehet az oka.

x gon' give it to ya

(#336) opr válasza fordfairlane (#335) üzenetére


opr
veterán

Aha, jo. Akkor nezzuk ebbol a szemszogbol a dolgot. Konkretan Te irtad le, hogy se Te, se En, se senki, nem tud konkretan semmit az esetrol.
Konkretan mi alapjan spekulaltal es vontad le a kovetkezteteseidet?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#337) fordfairlane válasza opr (#336) üzenetére


fordfairlane
veterán

Konkretan mi alapjan spekulaltal es vontad le a kovetkezteteseidet?

Onnan, hogy egy 28 éves diplomás nő nem talál magának megfelelő párt, ez már önmagában érdekes. Persze sok oka lehet, de mostanság egy korosztályos jelenség figyelhető meg, ami azt eredményezi, hogy művelt, felvilágosult, városi 30-as 40-es nők próbálnak kétségbeesetten beszerezni valami párt maguknak, valami apának megfelelő alapanyagot, ami aztán vagy összejön nekik, vagy nem. Ha meg nem, akkor gyerek helyett marad a macska.

x gon' give it to ya

(#338) bazsi83vp válasza fordfairlane (#333) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ha az idősebbeket szereti, akkor mi van? Én is 8 évvel több vagyok a páromnál és nem úgy udvaroltam, hogy te Drága, ez meg az van már a seggem alatt. Hanem egy hosszas beszélgetés, ismerkedés során jött létre a kapcsolat, nem pedig abból, hogy odaálltam a sportlimuzinnal és gyere.

Egyébként a munkásgecikre jellemző ez a kidobom a Fbookra hogy milyen jó kocsit vettem (abból a pénzből, amit a betéteimből a bank neki kiadott hitelre), mennyi fizut kaptam (a Raiffeisentől hitelt, bocs).

Nem akarlak megbántani, de egy csöppet hím-sovinisztának tűnsz (a feministákat sem kedvelem ezzel együtt).

(#339) VIPowER


VIPowER
senior tag

Nincs ebben semmi meglepő. Én is a "neten" (próba élőben volt) ismertem meg a szerelmem. Kőbányainak hívják, és már évek óta szeretem. Tehát nyugodtan keressetek párt ti is a neten, hátha lesz "Jutalom a nap végén".

(#340) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

majd én leírom a megfejtést, hogy mi is a helyzet valójában:
a 28 éves nő behelyezheti a megfelelő helyre a két diplomát, ugyanis a nők szexuálpiaci értékéhez konkrétan ZÉRÓT, ismétlem ZÉRÓT, NULLÁT ad hozzá, hogy milyen diplomákat szerzett.

Egy olyan férfinak - feltételezhetően vele egyidős vagy idősebb, szintén tanult, valszeg egzisztencia sem árt ha van bőven - amilyet ez a nő keres, nem lesz szempont, hogy milyen diplomája van, maga mellé nem egy törtető karrieristát akar, hanem egy szép, nőies nőt. Igen általánosítok, nézzétek meg, hogy a sikeres férfiaknak milyen nőik szoktak lenni. Nem a kétdiplomás mérnök fajta.

Szóval simán lehet, hogy nem néz ki elég jól egyszerűen, tanulás mellett foglalkozni kellene a kinézettel is.

[ Szerkesztve ]

(#341) bazsi83vp válasza Stanley-B. (#340) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Amúgy lehet igazad van, bár a nőt is meg tudom érteni, nem kellenek neki a felsőfokú végzettséggel nem rendelkező buta munkásgecik. :R

Egyébként lehet Ő is csak a szíriai agysebészt várja, kissé liberális. De passz. (akkor viszont így járt)
Most pedig bújjon mindenki a párja mellé. :D

(#342) VIPowER válasza bazsi83vp (#341) üzenetére


VIPowER
senior tag

Éppen mellettem van, de most nem teszek fel képet. :D

(#343) Stanley-B. válasza bazsi83vp (#341) üzenetére


Stanley-B.
őstag

azt elfelejtettem hozzátenni, hogy egyébként ezzel én sem azt akartam mondani, hogy ne lenne teljesen érthető, hogy tanultságban magához hasonló szintűt keres, mert ez persze érthető.
Mindenesetre 28 évesen van még pár éve, hogy a neki megfelelő férfit megtalálja, utána azért már nehezebb a dolog.

(#344) this is life válasza opr (#336) üzenetére


this is life
Ármester

A sogornom is a te elveid menten probalt partnert talalni , lassan 8 evet elqrt a szamara idealis ferfi keresesere (2 diploma xy fizetes ,gyerek nelegyen...stb) mivel hogy o is 3 diploma ,havi 2 millio also hangon ... az eredmeny : iden 40 eves , se gyerek se normalis parkapcsolat ... amugy atlagos ,okos ,kisse zarkozott no .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#345) fordfairlane válasza bazsi83vp (#338) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem vagyok hímsoviniszta. Látom a problémákat, és megpróbálok magyarázatot találni arra, mi miért történik. Addig nem lehet megoldást nyújtani a problémákra, amíg nem értjük egy jelenségnek az okait.

Miért történik az, hogy az összes fejlett országban beesik a gyerekszám, a fejletlen, törzsi szintű társadalmakban meg a nők jellemzően 5-6-7 gyereket szülnek, a mai napig. Látom, hogy a társkeresőn a 20-30 éves csajok válogathatnak a jelentkezőkben, az efölöttiek már messze nem. Ennek nyilván okai vannak, ha még a netes társkeresőknél is ezeket tapasztalni, nem csak a viktoriánus korabeli Angliában.

Azt látom, hogy a feminizmus, és a fogamzásgátló tabletta, az, hogy a nők a férfiakkal versenyeznek minden téren, ez az egész jelenség a nők számára hátrányokkal is jár. És sokszor úgy teszünk, mintha ezek nem léteznének, mert ez a kötelező, elvárt viselkedés.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#346) ->Raizen<- válasza fordfairlane (#345) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szépen le kell adnod az igényeidet. Egy duci lány többet érhet mint egy 10/10-es csaj. :K Tudod te milyen odaadóak az ágyban? Nem tudsz neki annyit adni hogy elég legyen neki. :P Még éjfél után is zargatni fog hogy na csak még egy utolsó durranást. :K

[ Szerkesztve ]

(#347) koxx válasza fordfairlane (#345) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A torzsi szintu tarsadalmakban az atlag ertelmi szint is joval alacsonyabb plusz a vedekezes ismeretlen szamukra. Szoval ez szar pelda volt.

(#348) MageRG válasza koxx (#347) üzenetére


MageRG
addikt

Plusz a gyerekhalandóság is nagyobb, ezért kompenzálni kell.
Arról már nem is beszélve hogy főleg földművelés-állattartásból élő közösségben sokkal nagyobb érték egy plusz gyerek (mehet rögtön libát őrizni).
Ezzel szemben egy iparosodott társadalomban 7 gyereket kitaníttatni, hogy önellátók legyenek, az már elég húzós a szülőknek.

[ Szerkesztve ]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#349) ->Raizen<- válasza MageRG (#348) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Olvastam hogy kint németben egy orvos 4500 eurót keres, de a lakhatás elvisz 2200-at ha már gyerek is van pl kettő az is jelentős összegeket kitesz, szingliként írják tényleg jól el lehet lenni külföldön, de ha már nagyobb a család, ott sincs kolbászból a kerítés.

(#350) Alchemist válasza -Skylake- (#297) üzenetére


Alchemist
addikt

Amit írsz, rendben van, a finom irányítás megvolt, de anno a hölgy több "kirakatot" szeretett volna. :)

Ma már úgy látom, hogy ideális esetben a nő az "elsőtiszt a hajón," én pedig a "kapitány". Kompetens és önálló, bármivel megbírkózik, de a közös ügyekben a végső döntés az enyém. Kellően intelligens, hogy tudjon magával mit kezdeni, nem szorul adjusztálásra. Ehhez persze meg kell ismerni egymás gondolkodását, de az utóbbi 14 év igazolta a modell működését.
:)

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#351) kpal


kpal
veterán

Kell szerencse is hogy aki komoly az szintén hasonló szándékút találjon.

(#352) Sofian


Sofian
őstag

Elnézést.. ez az új PUA fórum? :D

(#353) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Azért vannak buktatók is, például a kamusok, mások képeit használók, de persze jó hogy vannak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#355) kpal válasza Cyberpunk (#353) üzenetére


kpal
veterán

Én kint vagyok Ausztriában és az egyik honfitárslány mindenkivel beszél ,olyannal is akivel soha se találkozna . Ez az unalom űzés vagy hogy foggal-körömmel valakit találni nevetséges. És mindet elhisz amit írnak neki a sok netthuszár. :( Én itt vagyok neki ,csak nem kellek és inkább szívesebben beszél neten Magyarokkal. .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.