Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) P00By


P00By
nagyúr

Na bumm... :U

(#2) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

Jól jönne egy ilyen szett az biztos... de mivel lennék elöbb ezzel mintha megvennék külön 4 darab 2 gigás modult?

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#3) mv


mv
aktív tag

Szerintem semmivel.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#4) VIBO válasza dy_nmq (#2) üzenetére


VIBO
őstag

ezek hektacsannelben mennek tesa ;) :P :Y :DDD

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#5) Depression


Depression
veterán

Hát igen! Memóriából sosem elég.
Más: Nem lett volna jobb 1066-osakat kiadni? Akinek van pénze erre, az nem fogja lassúnak találni a 800MHz-et?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) erdoke válasza Depression (#5) üzenetére


erdoke
titán

Nézz meg egy tesztet, hogy mennyivel "gyorsabb" bármelyik platform 1066 MHz-en, de 5-5-5-14-es időzítésekkel futtatott memóriák mellett a 800 MHz és 4-4-4-12-höz képest.

A legjobb aláírás a héten

(#7) hyperspace válasza erdoke (#6) üzenetére


hyperspace
őstag

jogos...

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8) Kriza


Kriza
őstag

Ejj, ha 20 évvel ezelőtt elmesélték volna Bill Gatesnek, hogy 8GB memórákat is lehet majd venni... :DDD És persze ez csak nőni fog...

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) Gábor vitéz válasza erdoke (#6) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Másrészt vszínűleg ezek is elszaladgálhatnak 1066Mhz-en 5 5 5 14 időzítéssel. - Ha jól tévedek. - Meg ugye azért mégiscsak jobb ha sikerül szinkronban hajtani a procival. Pláne ha egy kis tuning is bejátszik... (bár nagyobb fsb emelést nehéz követni bármilyen jó rammal is)

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#10) Gábor vitéz válasza Kriza (#8) üzenetére


Gábor vitéz
tag

[OFF] 20 év múlva meg a gyerekeink fognak rajtunk mosolyogni, hogy itt bohóckodtunk 8GB memóriákkal meg szilícium alapú félvezetőkkel, meg húszkilós bőrönd méretű gépekkel.
Lehet addigra már minden egy kristálydarabkába lesz integrálva, perifériák meg nem lesznek, mert agyhullámokkal kommunikálnak az emberek a számítógéppel, a gép meg szintén agyhullámokkal vetíti ki a képet az ember agyába (meg a hangot, illatot ... bármit!) ...jobb lesz mint a drog! :D 'szájber-drogosok lesznek a kölykeink vazz! :DDD

Talán mégis kicsit nagyon előreszaladtam?:F
na mindegy, ezért is ment off-ba ;) [/OFF]

Szerk.:
mondom off-ba! :U

Szerk.#2:
nem érti...

Szerk. #3:
úgy se érti... :F

[ Szerkesztve ]

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#11) gyiku válasza Gábor vitéz (#10) üzenetére


gyiku
nagyúr

na mindegy, ezért is ment off-ba

vagy megsem :C

szerk: igy ni [OFF] 20 :K

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#12) dy_nmq válasza Gábor vitéz (#10) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

kicsit elkalandoztál :DDD

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#13) Gábor vitéz válasza dy_nmq (#12) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Jahh, mindig ez van ha melózni kéne :DDD

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#14) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szuper. Kell ez a népnek? :F

(#15) Thrawn válasza Gábor vitéz (#10) üzenetére


Thrawn
félisten

Bekezdésenként tedd offba, vagy a szöveget tedd először pl balra zártba ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16) VaniliásRönk válasza erdoke (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

1066 CL4 az lett volna valami, erre ma már szinte bármelyik 800-as modul képes, gondolom ez sem 1.8V-on adja elő ezt a mutatványt...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#17) Gábor vitéz válasza juliabrilke (#14) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Ha most raksz össze egy jó teljesítményű gépet, (persze inkább melóra mint játékra) amivel kihúzol legalább 2-3 évet anélkül hogy hozzányúlnál, akkor van értelme. Sőt! A mostani memóriaárak mellett mindenképp. Persze jobb lenne 2x4GB de azt meg nem minden alaplap komálja...

Persze ezután is lesz olyan program ami nem lesz gyors 8GB rammal se, meg 16-al se. Pl.: a PS cs3 ami simán képes 100+ GB-ot swappelni... csak tudnám, mi a francot pakol bele a kb 25megás psd-ből? :F

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#18) Gábor vitéz válasza Thrawn (#15) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Az az igazság hogy az eredeti üzenet egy az egyben off-ba ment (az "off topic" rádiógomb bekattintásával), és úgy is hibásan jelent meg.

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#19) shteer válasza juliabrilke (#14) üzenetére


shteer
titán

kell :D

..szerintem jónak tűnik

(#20) ngabor2


ngabor2
nagyúr

8GB-hoz minek 64-bites oprendszer? nekem 32-bites van, és használja mind a 8GB-ot. az, hogy win nem jött ki úgy, hogy 32 bit és 4GB-nál tovább lát...

(#21) VaniliásRönk válasza ngabor2 (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt most flame-indító hsz-nek szántad? :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) tlac válasza ngabor2 (#20) üzenetére


tlac
nagyúr

tudtommal hatékonyabban kezeli a 64 bit a sok giga ramot

(#23) noncsika válasza tlac (#22) üzenetére


noncsika
tag

pontosabban nem "sok giga ramot", hanem 4 giga felett, ha jól tudom :B

(#24) tlac válasza noncsika (#23) üzenetére


tlac
nagyúr

már 4 gigánál is jelentkezhetnek problémák
pl. 32 bites xp nem fogja látni az egészet
de a 32 bites linux-on is lehet állítani kell hozzá

(#25) #72042496 válasza dy_nmq (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahogy olvastam a hírt, éppen eszembe ötlött, hogy ezeket mintha eddig is meg lehetett volna venni, csak nem egyben, hanem kettő db 2x2 gigás kit formájában.

A CL4 és CL5 között van egyáltalán érezhető különbség a gyakorlatban? Nem mérhető különbség, hanem olyan, amit az ember a maga kis érzékszerveivel realizálni tud. Mert én úgy tapasztaltam, hogy nincs, innentől kezdve miről beszélünk? :)

[ Szerkesztve ]

(#26) VaniliásRönk válasza #72042496 (#25) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ennyi erővel 667 CL5 is lehetne, azt sem veszed észre, ennek ellenére ahogy nézem nálad is befigyelnek a BallistiX modulok. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) rybank


rybank
senior tag

szerintem nagyon egyszerű, olcsó a ddr2, az alaplapok nem állják útját ennél extrémebb méreteknél sem.piaci szempontból a pedig venni fogják, mert 4 giga modulra szórakozás szempontjából sincs feltétlen szükség, mégis sokaknak van
, ha így haladunk, talán a memória jelenlegi formában szerepet fog cserélni, pontosabban más jelentőséggel fog bírni majd

[ Szerkesztve ]

(#28) #72042496 válasza VaniliásRönk (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Be ám, de nem kínzom őket, 533 MHz-en mennek! :D (Egyelőre gyári hűtés van a CPU-n, s emiatt. Majd felrakok egy nagyobb bordát, s beállítom a tuningot.)

Az órajel más tészta, hiszen a gyorsabb memória mellett jobban kihajtható a processzor is, ami viszont igencsak érezteti a hatását! :)

(#29) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sok szép fésű! :C :C
Mennek ezek is 1066on simán!Csak ott már 5-5-5-15(18)
A régi XMS2-im 2.25Volton mentek 1200on 5-5-5-15 hibamentesen is ha kellett.
Amúgy nem sok értelme van a 800@4-4-4-12 nek, nyílván gyorsabb lesz pár száz megával az olvasás,írás,másolás, de én úgy tapasztaltam , hogy 1000 körül lehet kihozni a legjobb értékeket egy ilyen forma ramból (5-4-4-12)

...

(#30) mokus1 válasza Gábor vitéz (#10) üzenetére


mokus1
addikt

Hát ez jó ezen jót nevettem :DD

(#31) janos1988 válasza Gábor vitéz (#10) üzenetére


janos1988
addikt

...es a google meg az agyunkbol vonja ki a zoxigent...

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#32) Lenry válasza ngabor2 (#20) üzenetére


Lenry
félisten

pislog-pislog...
az hogy? :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) Neck válasza Lenry (#32) üzenetére


Neck
veterán

Úgy sejtem nem Windows az OS :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#34) Lenry válasza Neck (#33) üzenetére


Lenry
félisten

azt én is tudom, mert tudom, hogy Gábor csak Linuxot használ...
én a technikai háttérre lennék kíváncsi...

ugyanis a "32 bites" mint kifejezés azt jelenti, hogy a megcímezhető memóriatartomány mérete 2^32 bájt, ami 4294967296, ami pontosan 4GB... ez ennyi, nem több

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) waverider


waverider
senior tag

elviselnék egy ilyen szettet :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#36) dy_nmq válasza Lenry (#34) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

én nem mertem beszolni de ez szerintem is igy van....

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#37) tlac válasza Lenry (#34) üzenetére


tlac
nagyúr

pontosan nem tudom hogy megy, de vmilyen lapozási technikát használ
emiatt is lehet lassabb 32biten 4 giga felett a ram kezelése, még ha rendesen látja az egészet is

(#38) dy_nmq válasza tlac (#37) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

"vmilyen lapozási technikát használ" javitson ki aki ért hozzá de akkor is csak egyszerre max 4 giga van használat alatt tehát bizonyos esetekben annyit ér mint sz@rnak a pofon.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#39) Lenry válasza tlac (#37) üzenetére


Lenry
félisten

a válasz errefelé keresendő

viszont itt is leírják, hogy 8GB fölött már nem igazán biztonságos, plusz egy alkalmazás max 3GB-t kaphat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) NONPLUSULTRA


NONPLUSULTRA
tag

Nos, hogy miért van értelme a négyes kiszerelésnek a kettessel szemben? Mert ha a 8 GB-ot 2 db 2x2Gb-ból rakod össze, arra egyszerűen nem vállalnak garanciát, hogy papírforma szerint fog működni, az 1db 8Gb szettre viszont igen. Én speciel azzal szopok, hogy nem tudom feltekerni a két db (azaz összesen 8 GB) TWIN2X4096-8500C5DF - 1066MHz-es szettet együtt (azaz mind a négy modult behelyezve) 1066 MHz-re. Külön-külön a két szett (azaz két modul összesen) vígan megy 1066-on, de a kettő egyszerre (azaz négy modul egyszerre) nem akar, legalábbis nálam nem. (lehet, hogy én bénázom, szívesen vennék némi segítséget linkek vagy jótanácsok formájában).

A panaszomat a Corsair fórumon ezzel reagálták le:
"There is no Sli for four modules, only two modules. The only memory Corsair supports in a four DRAM slot population is their Quad kits. This does not mean two dual kits or even worse two dual kits of different versions or different manufacturers will not work together, just that you have no recourse to RMA Corsair if they do not work together. If there are problems with the Corsair DRAM modules, they are still supported via lifetime warranty, but that is for physical defects and errors in a two stick kit mode. Matched Quad sets are highly binned modules for a four slot population. The Dual sets are tested as a kit, not a Quad and warranted as a dual kit, not a Quad setup. You need to Memtest them as Kits (2 modules, not as a four DRAM slot population). If they fail as a kit or singly, then you have RMA. Keep in mind that there is no support for mixing and matching different versions of DRAM either since different version are of different fabrications and/or manufacturers. They might work, they might not work, but you have no support if they do not work. Thus you are advised to buy all the DRAM at the same time and in this way be more assured of getting the same versions. If you buy online, be sure to specify same versions of the modules."

Tehát ezért "éri meg" a 8Gb-os szett a 2x4GB-ossal szemben.

[ Szerkesztve ]

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.