Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HUfantom


HUfantom
őstag

Úgy kell mint egy falat kenyér :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2) vaakuum válasza HUfantom (#1) üzenetére


vaakuum
addikt

Mennyivel jobb lehetne, ha nem a női gépírók kezéhez (ujjhosszaihoz) optimalizált elrendezésben érkezne, hanem valami ERGO megoldással. :U Persze csajoknak biztosan kényelmes ez is.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3) biscuit


biscuit
aktív tag

"miközben akár 20 rétegű fényeffektek is parádézhatnak ujjbegyeink alatt."

Azt hiszem ezt olvasván enyhe merevedés állt be... a bankkártyámban, ja nem. Kellett ez is már! :D

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#4) Csandi válasza vaakuum (#2) üzenetére


Csandi
őstag

Ugyan olyan az elrendezése mint egy teljes billnek ez a része.

(#5) HUfantom válasza vaakuum (#2) üzenetére


HUfantom
őstag

Evvel egyetértek...

Rühellem ezeket az anti ergonómia designokat.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#6) HUfantom válasza Csandi (#4) üzenetére


HUfantom
őstag

Nincs í gomb és kicsi az ENTER.
Se csuklótámasz de numpad, hogy lehetne ez teljes billentyűzet ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#7) vaakuum válasza Csandi (#4) üzenetére


vaakuum
addikt

Igen, és sajnos a teljes billentyűzet is az írógépeket utánozza, ami meg a korai gépírónők ergonómiájához lett fejlesztve.
Nézd meg a férfi és női kézfej közötti különbségeket, melyik nemnek melyik ujjai a hosszabbak...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8) Csandi válasza HUfantom (#6) üzenetére


Csandi
őstag

Ezt mondom, hogy ugyanaz a kiosztása mint a teljes billnek ez a része, tehát a betűs része. Én is 60%-ost használok már elég régóta.

Hosszú í és kis enter nem a 60%-osság miatt van, hanem az amerikai kiosztás miatt. Amit szintén, évek óta használok már. Hosszú í az Alt+J, kis enter meg megszokás maitt nekem jobb is :)

Csuklótámaszt lehet olyan venni igény szerint amit szeret az ember, párnás, vagy fa, vagy valami egyedi (én nem használok), numpad meg jó, hogy nincs, ez a lényege, hogy minél kisebb helyet foglaljon az asztalon :) Számok vannak a felső sorban is :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Csandi válasza vaakuum (#7) üzenetére


Csandi
őstag

Akkor már a QWERTZ/QWERTY/AZERTY kiosztásba is kössünk bele, mert az meg azért lett kitalálva, hogy lassabban írjanak vele írógépen, mert van ennél nem 1 optimálisabb kiosztás, csak azokkal olyan gyorsan írtak, hogy az írógép szárai összeakadtak.

[ Szerkesztve ]

(#10) vaakuum válasza Csandi (#9) üzenetére


vaakuum
addikt

+1, pont erről kellene, hogy szóljon a fejlődés, hogy jobbakat, optimálisabbakat csinálunk, mint az őseink.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11) nyunyu válasza Csandi (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez eléggé véleményes témakör, jellemzően a Dvorak szekta ültette be a köztudatba, hogy el tudják adni a saját kütyüiket a már szabványos írógépek helyett.

Számítógépes billzeteken végzett mérések szerint szinte kimutathatatlan, alig pár százalékos a sebességbeli előnye a Dvoraknak a QWERTYhez képest.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez a nettó 110$-os billzet mivel tud többet, mint egy bruttó 130€-s Ducky One 2 Mini?

Ja, utóbbihoz nem kell 300MB-t zabáló TSR. :))

30$-os kupakszettet meg várjuk meg, amíg itthon is kapható lesz.
Razer ANSI+ISO kiosztású PBT kupakszettje már kapható 14k HUF körül feketében meg pinkben... (Fehéret még nem láttam magyar árlistán :( )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) nyunyu válasza vaakuum (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

Miért nem építesz egy XD75-öt? :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) #06658560 válasza nyunyu (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Számítógépes billzeteken végzett mérések szerint szinte kimutathatatlan, alig pár százalékos a sebességbeli előnye a Dvoraknak a QWERTYhez képest."

Melyik nyelven? Mert nyelvenként más az optimális kiosztás. és akkor még személyenként is érdemes nézni, kinek mi a kényelmes.

(#15) atok666 válasza vaakuum (#10) üzenetére


atok666
őstag

Milyen az az optimalisabb? Optimalisabb az optimalisnal?

Atok

(#16) niof válasza nyunyu (#12) üzenetére


niof
addikt

A Ducky-ból létezik angol ISO kiosztású? Én most így nagy hirtelen nem találtam...
Jelenleg egy Fnatic miniSTREAK-em van (angol ISO), és ragaszkodnék ehhez a kiosztáshoz, viszont méretben jó lenne egy még kisebb billentyűzet. (Persze a legjobb valami 40-60% közti, emberi áron kapható, de azért jó minőségű ortho lenne... :)) )

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#17) niof válasza niof (#16) üzenetére


niof
addikt

Közben találtam, tehát létezik, csak 2 baj van vele. Fehér, és épp nem kapható (ez sem...)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#18) DonToni


DonToni
aktív tag

Azt valaki árulja már el, hogy a 61 gombos billentyűzetre a plusz 30 dollárért (!) megvásárolható "kupakkészlet" miért teljes kiosztású...?!?!?! :DDD

-Anti-

(#19) nyunyu válasza DonToni (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Mert az opcionális extra kupakszettből nem gyártanak háromféle méretűt a 60% vagy TKL K65-öknek, meg a teljes méretű K70-eknek, hanem van egyféle, aztán kéred/nem kéred.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) vaakuum válasza nyunyu (#13) üzenetére


vaakuum
addikt

:O
1) Mert az sem ergo, csak mátrix
2) Mert nem akarok a gyártással foglalkozni.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#21) nyunyu válasza vaakuum (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha nem akarsz ErgoDoxot alkatrészenként legózni, akkor lehet készen is kapni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) adam320


adam320
senior tag

Jó márka meg minden, de ez 5 ezer forintért se kellene.

(#23) nyunyu válasza adam320 (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

Annyiért már majdnem vehetsz egy K120-at.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) dqdb válasza vaakuum (#20) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet kapni ergonomikus billentyűzeteket, csak éppen mivel sokkal kisebb rájuk a kereslet, mint a hagyományos staggered QWERTY-re, így a kínálat is sokkal kisebb (és az árak sokkal magasabbak). És ami van, az is elaprózódik a sokféle irányvonal mentén, mert ugyanúgy ergonomikusnak nevezhető a Microsoft Natural vonalat követő két részre osztott QWERTY billentyűzet a két fél fix 12 fokos szögével vagy kisebb méretben újragondolt kiosztással, ahogyan egy split staggered is (ebből még gamer is akad) is annak nevezhető, míg mások szerint tenting nélkül nincsen élet, nekik ott vannak a nyunyu által is linkelt. kissé népszerűségüket vesztő Ergodoxok vagy a mostanában népszerűbb a kisebb méretű columnal staggered Lily58/Sofle/Iris/Corne és társai, és a kört a Dactyl és variánsaival lehet zárni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25) Synthwave válasza nyunyu (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.