Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

A 47kg az már szép, az ára még inkább. Egy 50"-ost használok, de érzésem szerint már az túlságosan nagy, sajnos az épület belső felépítését, a szoba nagyságát nem lehet -s talán nem is érdemes- a tv-hez igazítani..
Persze feltételezem, hogy ennek a célközönsége nem az átlagos otthon tv-ző felhasználó.

(#2) elefant válasza honfoglalo (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát én még egy tévénél se éreztem azt, hogy nagy lenne. szerintem idővel mindent meg lehet szokni. még azt is, hogy a szoba egyik fala tulajdonképpen egy televízió

(#3) headhunter


headhunter
addikt

"Big brother"...

[link]

(#4) eclipse006


eclipse006
őstag

Jó, hogy odafigyeltek a hangra is, az sem utolsó szempont. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#5) StLui válasza honfoglalo (#1) üzenetére


StLui
veterán

65-öst néztem 2 méterről, az már jó arány, mozi érzést nyújtott, 50-hez 1,5 méterre kéne ülni ugyanehez. Magamnak otthonra 120-as képet tervezek vetíteni 3 méteren belüli nézési távhoz. Moziban milyen messze ülsz a vászonszélességéhez képest?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6) honfoglalo válasza StLui (#5) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Egész nap számítógép előtt ülök, olyan napi 14 órát, és bizony érzem, hogy elkezdett romlani a látásom "távolabbra". Amikor közelről nézem az 50"-ost, értsd 2-3 méterről úgy érzem, hogy nem tesz jót a szememnek. Mozit azt másnak érzem, mivel ott ki van vetítve a kép és nem villog a szemembe ilyen módon. A projektoros megjelenítéssel ezért nincs ilyen bajom. Most próbálok egyébként épp emiatt egy könyvolvasót venni, hogy csökkentsem a monitor előtt eltöltött időt legalább könyvek, cikkek esetében..

(#7) StLui válasza honfoglalo (#6) üzenetére


StLui
veterán

Ezt írtad most egy könyvelőnek, aki 20 éve a gép előtt ül, ráadásul pár 7 éve a tőzsdével is foglalkozom, így 8-tól éjfélig is képes vagyok sokszor bambulni a képernyőn :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8) gianni85


gianni85
veterán

Érdekes lenne számomra 1/3-os áron.

(#9) Enton


Enton
addikt

37-42-47'-on ugyanezt akár okosítás nélkül csak legyen 120 hz-es. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#10) Ijk válasza honfoglalo (#6) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mert ha könyvolvasót nézel közelről az szerinted jobb mint hogy monitort nézel ugyanolyan messziről. 2-3m ezekhez képest meg elég nagy távolság.
Ami károsítja a szemet ha hosszú ideig, szünet nélkül egy helyre fókuszálsz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11) Zirowe válasza honfoglalo (#1) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én meg egy évi 60"-as felhasználás után azt érzem kocsinek, és szeretnék nagyobbra váltani majd vmikor.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) honfoglalo válasza Ijk (#10) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Igen, szerintem jobb. Egy iPad mini-t használtam, illetve laptopokat, monitort és a világítás az ami nekem olyan érzést kelt, mintha károsítana. A matt kijelző általában jobb. Szerintem normális fénynél mondjuk 100 óra könyvolvasás, nyomtatott papíron kevésbé rontja a szemet, mint 100 óra pdf olvasás mondjuk monitoron.
De ez az egyéni véleményem.

(#13) erdoke


erdoke
titán

A 60" UHD ugyanaz a pixelméret, mint a 30" FHD... Mindkettő kicsi, hacsak nem monitornak akarja valaki használni.
Jelenleg 65" FHD-t nézünk itthon, és 3 méteren túl már elég sok részlet elveszik, ha jó minőségű forrással hajtjuk. Pedig a normál nézési távolság 5-5,5 méter lenne a nappaliban, de inkább szereltetek görgőt a fotelekre, mintsem a kanapéról távcsővel mozizzunk. Nem csoda, hogy ezek a törpe UHD tévék teljesen hidegen hagynak, még ha nem is egyenes arányos a nézési távolság a felbontással. A jó minőségű UHD forrás pedig még évekig igencsak hiányozni fog a boltok/kölcsönzők polcairól.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#14) Ijk válasza erdoke (#13) üzenetére


Ijk
nagyúr

Majd mindjárt jön dezz, és kifejti hogy neki a 40"-os fullHD felbontás miért nem elég, 2m-ről látja a pixeleket. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15) Jonesy84


Jonesy84
tag

Nem értem minek erőltetik ekkora méretben a 4K-t, 80" alatt teljesen értelmetlen (mondjuk még ez is éppen hogy elmegy)

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

BG LED-es, vagy mezei WLED?

(#17) kengyel


kengyel
nagyúr

Szép kis tévécske, de a 7000 dodó sem rossz :)

kengyel

(#18) juiced válasza honfoglalo (#12) üzenetére


juiced
csendes tag

Egyet értek veled! Sajnos nekem is romlott a szemem, ezért is próbálom csökkenteni az iPad, gép előtt töltött időt :) (Nem mindig könnyű, egy jó kis tesztre várva :DD )

(#19) edward2 válasza Jonesy84 (#15) üzenetére


edward2
addikt

Miért? Amiért az egész tv ipar a marketing átverés felé halad évek óta. Az emberek 90%a nem tudja mi manapság a "led". Ez az ember meglátja hogy UHD meg az eladó elmeséli neki milyen kristálytiszta lesz a kép. Kár, hogy tartalom az nulla meg 60"en 20 cmről látod a 4k előnyét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.