Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gtamate2


gtamate2
veterán

Legalább megpróbáltátok.

*Sn0w

(#2) vaakuum válasza gtamate2 (#1) üzenetére


vaakuum
addikt

2-es ponthoz: nem fogok többet olyan fejest venni, aminek bármilyen doboz van a vezetékén -> az asztal szélébe rendszeresen beakad. Kényelmetlen, hogy megtépi az emberen a fejest, illetve kontakthibák tárháza is egyben.
5-ös ponthoz: ezt rakják a fejhallgatóra, ne a kábelre...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3) Peak


Peak
addikt

Jómagam egy Cooler Master Ceres 500 boldog tulajdonosa vagyok, a maga 12e ft-os árával az alsó-középkategóriában játszik, viszont hangminőségében, használhatóságában, kényelemben, praktikusságában ezt messze felülmúlja. Elfogyasztottam sok féle headsetet már életemben, 4-6-8-10e forintosokat, Hamát, Geniust, LogiLinket, Trustot... az összes ment a kukába 3 hónap után vagy mert eltört a fejpánt (!!! :Y ), vagy mert tönkrement a mikrofon aljzata, vagy mert atomjaira szakadt a műbőr fülpárna borítás, beterítve az egész lakást apró pici fekete pöttyökkel...

http://www.coolermaster.com/peripheral/audio/ceres-500/

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

DT109

Ennél népszerűbb nincs ;]

(#5) #82729984


#82729984
törölt tag

" úgy néz ki, mint egy futurisztikus űrhajó és egy robot szerelemgyereke, amit nukleáris sugárzás ért."

Ezen besírtam :D

(#6) lezso6 válasza Peak (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

No offense, de a 12k az közel sem alsóközép kategória. Szerintem kb így van, feltéve, hogy jó ár / érték arányú a fejhallgató:

10k alatt: budget
10-20k: alsó
20-30k: alsóközép
30-50k: közép
50-100k: felső
100k felett: csúcs
300k felett: horror

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) gtamate2 válasza lezso6 (#6) üzenetére


gtamate2
veterán

Jó, azért ez inkább a minőségi fejhallgatóknál van így, a gamer fejes sajnos más tészta.
Itt általában a design az elsődleges, plusz a marketing, a hangminőség pedig senkit sem érdekel mert az emberek 90%-a nem hallott még egy jó hangcuccot, így nincs is rá igénye.
Plusz ami még általános: nagy basszus=jó hangminőség. :(

*Sn0w

(#8) lezso6 válasza gtamate2 (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, hát a gémer cuccok eleve inkább dísztárgyak meg epenis-extenderek, mint használati eszközök. :D

Aggya a méjjet! Ez a lényeg, bögreszett meg masszírozós, rezgős füles powa. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kényelmességben nálam a Logitech Precisiont még semmi nem tudta hozni. Még működik, de ha találnék valahol, újra ilyet vennék. Talán nem hifi, de többórás használatra szerintem nincs jobb. Igazán újraindíthatná a Logi a szériát...persze kijavítva a kisebb hibáit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Rathrol válasza gtamate2 (#7) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Hát jogos, egy jobb sztereó fejhallgató mérföldekkel jobban adja az ellenfélnek a lépteit, mint egy 7.1 "gémej" fejhallgató, de a basszus akkor is fontos játékban mert azért mégsem a klarinétot meg a vonós hangjait fogott hallgatni rajta, persze azért ne torzuljon.

[ Szerkesztve ]

(#11) Peak válasza lezso6 (#6) üzenetére


Peak
addikt

Őszintén szólva nem tudom milyen szempontok alapján állitottad fel ezeket az árkategóriákat,
de ha a cikkben szereplő feltételeket vesszük, és az amúgy 20 éves gamer tapasztalatomat,
akkor igazából 3 dolognak kell megfelelnie egy headsetnek, kényelmes legyen hosszú távon is (észre se vegyem játék közben, hogy a fejemen van), a hangminősége legyen viszonylag elfogadható ( jómagam hifizek is, az eddig használt headsetjeim hangja a sokol-rádiókét sem közelitette meg), és a mikrofon kényelmesen hajlitgatható legyen (ha épp evőkanállal lapátolom a vaniliafagyit a nyár közepén ne kenjem bele a mikrofonba :D ) illetve eltávolítható legyen kényelmesen.

Ezeket az igényeket a Ceres 500 maximálisan kielégíti, ezért minden más "fícsör" vagy "dizájn" számomra teljesen irreleváns, ezért pontosan ZÉRÓ többletforintot ér.

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy 35.000-es headset milyen gyakorlat- és használatbeli többletet tud nyújtani. :)
No offense.

:R

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

"Gamer fejhallgató" ez miben több, mint bármilyen más mikrofonos fejhallgató? :F Szerintem semmiben, max a dizájn valami jól elcseszett, színes rondaság. Az itt elhangzottak pedig nagy részben általános fejhallgató-vásárlási tanácsok.

"A mai játékmotorok nem igazán támogatják a több csatornás (5.1, 7.1) hangzást, így teljesen felesleges erőltetni a drága, többhangszórós megoldásokat, tökéletesen megteszi egy jó sztereó fejhallgató is."

Ebben te biztos vagy? Nem végeztem kutatást, de sok-sok játékból tisztán kijön a natív többcsatornás (nem valami emulált szar) hang az otthoni házimozi hangrendszeren. Persze ennek a pc-ből való többcsatornás átviteléhez vagy az analóg kábeleken kell átvinni az egyes csatornákat, vagy megfelelő hangkártyával (pl Asus Xonar DS - a lényeg, hogy tudja a Dolby Digital Live, vagy a DTS Interactive technológiát) kell röptében elkészíteni belőlük a DD, vagy DTS streamet és azt átvinni optikán, vagy koaxon.

Ja, abban úgy igazad van, hogy és többcsatornás térhangzást fejhallgatótól elvárni dőreség.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#13) lezso6 válasza Peak (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hangminőség. Elsödlegesen ez határozza meg az árat, s ugye ez a lényege egy fejhallgatónak. :D A kényelem az általában szubjektív, ugye nem egyforma mindenkinek a feje. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

HyperX cloud teljesen jo, en az eredeti meg nem atalakitott Takstart hasznalom, hibatlan a mai napig.

(#15) IamMenyus


IamMenyus
tag

Nem tudom ki hogy van ezzel, de én hifis fülesekkel játszom lassan húsz éve, elég sok jónak mondott vasat kipróbáltam, de jó hangú-, tartósan használva is kényelmes-, minőségi anyagokból megépített gémer fülest még nem láttam, sőt olyan embert sem ismerek hifis körökben aki ilyen gémer csodával játszana.

Nekem a gamer kategórianév az, amivel a műszakilag komolytalan, műanyag-műhangú vackokat akarják marketingesek eladni olyanoknak akik vagy még sosem hallgattak rendes fülest, vagy csak bekajálják a nevet, és pénzt adnak érte.

Szerintem egy tizenéves-, 25e forintos AKG K501 füles egy jó hangkártyával bármelyik Razer, Asus, vagy Steelseries csodánál sokkal jobb hangot olcsón, és ez a füles a hifis vonalon (árban) éppen csak a beugró szint...

(#16) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ha nincs RGB led, nem "gémer". A téma zárható. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) enricotoxic


enricotoxic
tag

Még nem volt a fejem olyan headset, ami kényelmes és jó hangminőségű lett volna.

Én egy Sennheiser HD 439-et használók, ami:

- kényelmes
- cserélhető a vezetők (alapból kettőt kapsz)
- cserélhető a fülpárna
- zeneileg is értékelhető hangja van (nem tartok két eszközt játszani és minden másra)
- játékra, youtubera, skypera, zenehallgatásra is tökéletes nekem

Vettem hozzá egy ezer forintos mikrofont, aminek flexibilis nyakát úgy hajtogattam, hogy a monitor alatt kikandikál a vége. Nagy előnye, hogy nem hallani az ember orrából kiáramló levegő hangját a túloldalon, mert távolabb van, de így is tökéletesen hallanak. Néha szoktam hallgatni a túloldalról ezt a ciklikusan ismétlődő orkánt, elég zavaró.

Komolyan kíváncsi vagyok mi az előnye a headsetnek! Valaki megírja?

[ Szerkesztve ]

(#18) Lézerparaszt válasza lezso6 (#13) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Gamer fejhallgató és hangminőség egy topicban? :D Mikor az "ember" megvesz egy ilyen fejhallgatót mert csúcs gamer minőség, közben se DAC se erősítő, alaplapi hangkártyáról megy a winampon a 128 kbites mp3, és még rá is mondja hogy ez bizony high-end azokon visítva szoktam röhögni :D

A gamer jelző nem más, mint felesleges csokimáz a szaron, hogy el lehessen adni jóval drágábban. Kb olyan mint a "gamer szék".

A játék az nem játék!

(#19) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Egy Sound Blaster 3D Alpha boldog tulajdonosaként elmondhatom, hogy nem csak olcsó, de jó fejhallgatók igen is léteznek. Egy konkrét negatívum jut eszembe: nagy fulűeknek akár kényelmetlen is lehet. Bár a forgatható hangszórók miatt még én is megtaláltam a komfortos beállítást.
A kábelen picike hangerő állító és némító gombok garantáltan nem akadnak be.

Visszaolvasva az irományom majdnem olyan, mint egy gagyi hirdetés. A vicc az, hogy csak az elégedettség szólt belőlem. :))

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#20) Peak válasza enricotoxic (#17) üzenetére


Peak
addikt

szerintem majd ha valaha kompetitiv csapatalapű fpst fogsz játszani hangzavarban ( 2 gyerek, üvöltő mese a TVn, asszony hajatszárit) majd megtudod. :)

őszintén szólva a hozzászólásokat olvasva egyikőtök sem igazi gamer. :) de ismét bizonyítottnak tűnik, hogy magyarország a 10millió mindenhezértő országa. :)
nooffense. peace.
:R

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#21) lezso6 válasza noPublicFG (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És hallottál több mást is? Lehet most elégedett vagy, de ha ugyannyiért vagy ne adj isten, jóval olcsóbban kapsz valamit, ami hangminőségben hatalmas dimenzióugrás, akkor már nem leszel elégedett. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sennheiser HD25 szerintem mindegyik gamer fülest beveri hasonló árszegmensben. Egy ilyennel voltam pár lanon és minden szempontból jó választás volt.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23) lezso6 válasza AGE-T (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, az jó cucc. Eléggé basshead, de abból minőségi. És van belőle mikrofonos is, szerintem abból csinálhatna a sennheiser pirosat kicsit tuningolva ("ronda" szegény, 1988-as design), aztán vinnék, mint a cukrot. Strapabíró, stb. Mondjuk google szerint az utolsó ismert ára 150k. :DDD A sima HD25 harmadennyi.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) Dilikutya válasza Lézerparaszt (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért nem olyan rossz egy mai alaplapi hangkártya. Lazán kihallani az Audio CD és az mp3 közötti különbséget is, a 320 kbites sem szól úgy, mint a CD - normális stúdiófelvétel esetén persze. Nekem egy Technics erősítőről szól minden, két old-school eredeti Orion ládából (persze csak a láda Orion már). Film és zene tökéletes vele, nem szeretem a térhangzást. Játékra meg az a fejhallgató van, ami mindenre, Maxell RetroDJ, jó kis cucc. Nem multizok, mikrofon nem kell, akkor meg jöhet a normális zenei füles is. Nem biztos, hogy megéri venni hangkártyát, leginkább akkor van értelme, ha van használva a bemenet is, egy átlag alaplapi is el van látva megfelelő kimenetekkel, és a minőség is jó. Játékra, filmre biztosan, mp3-ra, Deezer-re, Spotify-ra mindenképp, de igazából mindenre. Ahhoz úgyis komolyabb hangtechnika kéne, hogy a veszteségmentes formátumoknál kiütközzenek egy hangkártya előnyei, játékra meg ez pénzkidobás.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) sixpak válasza hemaka (#14) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én Cloud II-t, teljesen elégedett vagyok vele, akár zenehallgatásra is megfelel. Jó, ezen a Takstar-on csak a festés/felirat gémer és nem is világít... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#26) M_AND_Ms válasza Peak (#20) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"őszintén szólva a hozzászólásokat olvasva egyikőtök sem igazi gamer. :) de ismét bizonyítottnak tűnik, hogy magyarország a 10millió mindenhezértő országa. "

Lehet, hogy nem vagyok igazi gamer, de azt így laikusként is látom, hogy a "gamer" fejhallgató miben más bármilyen más fejhallgatóhoz képest. Nem sokban. Ugyanolyan, mint bármilyen más fejhallgató az eggyel alacsonyabb árkategóriában. A gémerség pusztán dizájn - ráadásul az ízléstelenebb fajtából, ahogy mások is rávilágítottak már - kérdése. Míg a "gamer" egér és billentyűzet esetén látok valami extrát, ami kifejezetten a játékosok kiszolgálására van, itt nincs semmi.
Na és ezen semmitmondó gémerségről szólna ez a cikk, tele semmitmondásokkal.

Ennyi. de nincs semmi baj ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#27) Lézerparaszt válasza Peak (#20) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

No és ki vagy mi számít "igazi gamer" -nek? Magyarázatot kérünk, mert így a mindenhez értőhöz még hozzátehetjük a megmondóember jelzőt is. Pls úgy magyarázd el, hogy beférjen a 2 gyerek és az asszony is a képbe :) Ja és no offense

Dilikutya: igen, arra értettem én is hogy mivel csak játszani nem éri meg ilyen hangrendszert összerakni, így a hangminőség nagyon a legalja. Gamer fejhallgató esetén pedig ez fokozottan igaz, mert ahogy a többiek is mondják, ugyanabban az árkategóriában fényévekkel jobbat lehet venni, amin nincs mikrofon. Tehát a gamer annyiban ki is merül hogy mikrofonos.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#28) _cHAos_ válasza Peak (#11) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"hangminősége legyen viszonylag elfogadható"

Hidd el teljesen más érzés egy jó zenéjű játékot egy audofil fülessel játszani, mint 10-30k gamer hulladékokkal.
Akinek ez nem prioritás, azt is megértem. :R

(#29) gianni85


gianni85
veterán

az az utolsó headset, te jó ég.... ;]

(#30) khron78


khron78
őstag

Trust-ot semmiképpen.
Asus, a túlárazott hulladék.
Geniusból a drágábbak jók lehetnek.
Kingston HyperX, Asus helyett jó választás.

(#31) enricotoxic válasza Peak (#20) üzenetére


enricotoxic
tag

Felesleges személyeskedni, nem ismersz. Van gyerek, TV, asszony és hajszárító is.

Rendszeresen játszom taktikai fps-t barátokkal online. A megállapításod nem helytálló. Valamivel alá tudod támasztani, hogy mitől jobb egy headset, mint egy normális füles + mic?

(#32) Peak válasza M_AND_Ms (#26) üzenetére


Peak
addikt

Nos ebből a hozzászólásból viszont az jön le, hogy magát a cikket sem értetted, mivel nem jött át a valós gyakorlati problémákból adódó kritériumok, illetve személyes valós használat beli igények.

Hasonlitsunk össze egy cserélhető tyúkbeles 600 Ohm-os BeyerDynamic DT 990 Premium-ot egy klasszikus gamer headsettel.
3.5/6mm jack. cserélhető kábel. van két membrán.
kell hozzá egy minőségi headphone amp, de jó egy fasza AccuPhase előfok is.
szól. faszán. beszarsz úgy szól. slusz.

A gamer headset jó eséllyel USB csatlakozós, saját DAC-kal, tápellátássel, 2-3-5-7-csatornás kialakitással, kábelen levő controlboxról vezérelhető hangerővel, mute és érzékenység funcióval mikrofonra, izlés szerint analog csatlakozók mellécsomagolva, ha mondjuk XBOXhoz akarod kötni, vagy alaplapi hangkártyára.
A mikrofonon lehet hogy van aktiv zajszűrés (remélem tudjuk hogyan működik), dinamikus érzékenység USB driverből, kihúzhatod, elrejtheted, kicsatlakoztathatod igény szerint, összehajthatóság, kompakt kivitelezés, stb.

Vannak továbbá - a számomra értéktelen - dolgok, mint pl. dizájn, világitás, festés, színvilág, brand, marketing mögötte... ami tök hidegen hagy.

Remélem most már világos mitől lesz gamer egy headset, mi a különbség egy sima headphone és eközött, minden féle sallang nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#33) Dilikutya válasza _cHAos_ (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

10-30k hulladék...? Ezen azért mosolyogtam kicsit. Meg audiofil füles játékra. Főleg, hogy aligha veszteségmentesek a hangok, zenék - bár méretben már oly mindegy egy mai játéknál, hogy 60 vagy 70 Gb lesz emiatt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) lezso6 válasza Dilikutya (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

320 kbps mp3 vs FLAC esetében nagyon minimális a különbség. Meg kell feszülni ahhoz, hogy halld, de lehet az is csak szerencse / placebo.

Konkrétan egy baromságnak tartom ezt az egész FLAC mániát, pár tízezres cuccokkal. Nincs értelme. Ha könnyen észrevehető, akkor a forrás más. FLAC-ból kell MP3-at kovertálni, úgy megnézni, nagyon nehezen fogod észrevenni. Nekem nincs egyszerű rendszerem, és egyáltalán nem hallok egyértelmű különbséget.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) Peak válasza _cHAos_ (#28) üzenetére


Peak
addikt

Szerintem forditva ülünk a lovon.

A gamer headsetek játékra készültek.

Az audiofil headphoneok meg zenére.

Ahhoz, hogy egy audiofil füles az árának megfelelően/méltóan szóljon, ahhoz olyan rendszerrel kell meghajtani.
Amiből az következik, hogy egy ilyen fülest játékra használni olyan, mint aranykanállal ganajt hordani.
Nem túl elegáns, leginkább tök ciki, de főleg nem kifizetődő.

Egy gamer headsetnek teljesen más felhasználási területe van.
És ha értékelhető minőséget tud produkálni zenén is, mondjuk úgy a használatának 2-5%-ban, ha pl. szeretném meghallgatni Montserrat Caballé 24bit/96kHz HDAudio koncertfelvételét, akkor ott mondjuk képes hozni egy hifi füles képességeinek 90%-át, akkor az maga a tömör gyönyör. Ha mindezt töredék áron tudja, akkor meg kit érdekel az a kis hátrány? :)

Természetes, hogy sosem lesz hifi hangminőségre összehasonlitható egy headset egy hifi fülessel, de senki nem is várta el. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#36) lemusz


lemusz
addikt

Én nem veszek 5K felett headsetet, mert nálam ezek kb 1 évig szokták bírni. Vagy a kénsavas fülzsírom marja fel a párnák anyagát, vagy leejtem és törik, vagy kábelcsavarodásos kontakthiba vagy mikrofon döglik be és még megannyi ezer dolog, amivel találkoztam már az évek alatt, ezért én nem is merek több pénzt kiadni ezért a perifériáért, hiába próbálják sokszor sokan megmagyarázni, hogy a több tízezressel ezek nem történhetnek meg. Hangzásvilágot tekintve se hiszem, hogy sok értelme van azoknak alaplapi audióval. Volt már CSében is nem egyszer, hogy a 3 ezres fülessel mondtam a 30 ezressel rendelkezőnek, hogy hé, ott trappol mögötted, nem hallod?! ... Azt a plusz pénzt akkor már inkább minőségi szenzorral szerelt egérre, egérpadra, esetleg billentyűzetre költeném...

(#37) Peak válasza lezso6 (#34) üzenetére


Peak
addikt

a FLAC-ok általában az eredeti hanghordozó 1:1 másolatát tartalmazzák veszteségmentes tömöritéssel.
CD esetén ez szinte a teljes 22kHz hangtartományt hordozza, emberi fül számára nem hallható felharmonitkusokkal, de a hallható hangtartományra gyönyörűen ráülő hatással.

A legjobb MP3 encoder 320kbps-en sem tudja kiküszöbölni az algoritmusból fakadó 16kHz-től történő hatalmas jelveszteséget, ami által eltűnnek azok a tartományok, amelyek módosítják, "hangolják" az emberi fül számára hallható hangokat. Próbálkozz hangszeres komolyzenével a teszteléshez, rézfúvósok hangját javaslom tesztelésre, ott nagyon kijön az MP3 csonkolása, hallani fogod egyszerű rendszeren is.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#38) and1ao válasza Peak (#35) üzenetére


and1ao
őstag

Igen csak ha nekem van egy audiofil fülesem azt én tudom minőségi gamingre is használni fordítva nehezen tudom elképzelni. amiket meg pár hszel ezelőtt kifröcsögtél az meg csak a kényelmedet szolgálja semmi mást
Hát ezt a 90% honnan böfögted elő, az se nagyon értem.

Guild Wars2!

(#39) _cHAos_ válasza Dilikutya (#33) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Szerintem hulladék, de ez egyéni preferencia kérdése is.

(#35) Peak: Szerintem nem ülünk fordítva, sok játéknak olyan zenéje van, hogy egy normális fülessel besz.rsz kb. ;)
Bennem ez maradt meg utoljára meg ez , nyilván a YT minőség hulladék, de a játékban kegyetlen (a minőség kifogástalan).

Még annyit fűznék hozzá, hogy akinek van rendes fülese miért használ gamer hulladékot játékra?
Van nekem is középkat fülesem meg nagyon sok tartozékként kapott hulladék bontatlanul, más kérdés, hogy nem veszem elő (vagy csak nagyon ritkán) a fiókból, mert teljesen más élményt adnak, de ez egyéni preferencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#40) lezso6 válasza Peak (#37) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 320 kpbs 20.5 kHz-nél csonkol. 16 kHz felett "csak" egyszerűsíti a hangokat. A 128 kbps mp3, na az tényleg csonkol 16 kHz felett.

Mondj légyszi valami konkrét példát, meghallgatásra, kíváncsi vagyok, meghallgatnám. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) Dilikutya válasza lezso6 (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Esetleg converter miatt is lehet, de nálam ugyanaz az eredeti CD máshogy szól, mint a róla készült rip. Nem arról van szó, hogy rosszabb lenne, csak a CD-nek van egy vastagabb, teltebb hangzása.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) lemusz válasza _cHAos_ (#39) üzenetére


lemusz
addikt

Hans Zimmer powa :)

(#43) Peak válasza lezso6 (#40) üzenetére


Peak
addikt

Szives figyelmedbe ajánlom pl. Chris Botti koncertfelvételeket, vagy stúdióalbumokat.
De Brian Culbertson albumokkal is lehet próbálkozni.

Én készitettem jó pár tesztállományt régebben a legkülönbözőbb forrásokból, főként a legjobbnak tartott LAME encoderrel, és mindegyikről készitettem teljes frekvenciaanalizist, dinamikával együtt.
Ott egyértelműen minden enkódolt képpáron látszódott a 16kHz-nél elinduló dinamikacsökkenés, 17kHz-től pedig a konkrét -20-30dB beszakadás.
Ha esetleg Te tudsz késziteni hasonlót a 20.5kHz-ről, én is megköszönném.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#44) _cHAos_ válasza Peak (#35) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Lejárt a szerkesztési idő.

Sok játékzenét csinál pl Hans Zimmer(nekem nagyon adja a mester munkássága), amik egyáltalán nincsenek butítva a játékban, majd hallgasd meg játékon belül egy Trust-tal vagy egy középkategóriás Bayerdinamic-kal.
Attól, hogy nem tartozom egyik csoportba sem, megértem azt is akinek erre nincs igénye meg azt is, aki sajnálja a normális fülesét.

(#42) lemusz: :K

[ Szerkesztve ]

(#45) Peak válasza _cHAos_ (#39) üzenetére


Peak
addikt

Igen, ez igaz, csak a zenehallgatás az egy külön tevékenység a játéktól... szerintem. :)
Értsd amikor én leülök zenéthallgatni a nagyhifimen, akkor kizárólag arra koncentrálok, és igyekszem minden más zavaró tényezőt is kizárni, hiszen az élményt maga a zene adja. :)

Egy játékban a zene csupán az összkép teljességéért van, nem azon van a fókusz, ezért nem kell hifi fülessel játszani, mert az nem arra való. :) A zenehallgatásnak megvan a maga szertartása na. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#46) Yany


Yany
addikt

Sennheiser PC330 G4ME

Praktikai szempontból a legeslegjobb:
- Félrefordítható jobb füles, ha közben beszélgetni akarsz, vagy figyelni valamire (pl. csenget a pizzás :Đ)
- Hangerőszabályozó a fülesen, nem a kábelen
- Mikrofon hajlítgatható, zajszűrős és hátra csapva fizikailag(!) mute
- Egy oldalon lévő kábel
- Kényelmes fülpárnák

Hang: közepes. A beszédhang tökéletes (voip), a zene is egészen jól szól, de mélyben és a hangkép tisztaságában a PC150 sokkal(!) jobb volt. (nem félreírás)

Apró baki: a mikrofona néha kontaktos 2-3 év használat után és a túloldalon lévő embernél sistergő hangban nyilvánul meg, de egy apró megmozdítással száműzhető.

Ergonómia: hordani roppant kényelmes, azonban a legelején elég erősen szorított. Ez jó, ha heveny mozdulatokkal lövöd az ellent, mert nagyon stabil, de kicsit kényelmetlen emiatt a legelején. Ma már pont jó.

Az egész fejhallgatót a hangerőszabályozó és a mikrofon könnyed ki/bekapcsolása teszi felülmúlhatatlanná. Ha ilyen megoldásokkal rendelkezik másik füles is, akkor megköszönöm a tippeket, mert innentől én csak erre vagyok vevő. A kábelre szerelt dobozkáktól már a hátamon is feláll a szőr.

Én kb. 4 éve használom. Anno 23e Ft-ért vettem újan. Akkor a legkomolyabb Trust vagy Genius került 15e Ft-ba.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#47) _cHAos_ válasza Peak (#45) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Az onli multiplayerek szerintem is más téma általában, de singleben nekem sokat számít a zene is ha jóféle. :)

(#48) Peak válasza Yany (#46) üzenetére


Peak
addikt

ha lenne lájk gomb, nyomnám

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#49) Peak válasza _cHAos_ (#47) üzenetére


Peak
addikt

Különösen jó hangulata van az Everybody gone to the rapture c. játéknak, amelyhez a hangok és effektek, de a zene is bőségesen hozzátesz. Ha szereted az interaktiv-film stílust, mindenképpen nézd meg. ( ez nem lövöldözős, rohangálós, extrovertált és ingergazdag őrület :) stílusteremtő mestermű! )

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#50) gtamate2 válasza lemusz (#36) üzenetére


gtamate2
veterán

Egyszer kellene egy normális -nem olcsó műanyag- fejhallgatót venned.

*Sn0w

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.