Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) weiss


weiss
addikt

Ja, nyilván. Olyan lesz ez is, mint a Dell OLED monitora, bemutatják, aztán üzletet meg sosem lát.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) xedos


xedos
addikt

"mindössze USB Type-C és micro HDMI-re futotta, ami érthető, hiszen nincs túl sok hely a házon"

Én meg hülye vagyok... nincs hely a házon egy normál HDMI-nek??? vagy Displayportnak????? Bakker Mekkora méretű egy monitor??????

[ Szerkesztve ]

(#3) Olajka02


Olajka02
aktív tag

A PROart-ba kinek kell 22"-es monitor.
Aki pofi munkára vesz moncsit, az minimum 24, de inkább a feletti átmérőjű monitort használ.
Gondolom az ára 200+ ÁFA lesz, már eleve halott darab (meglátásom szerint).
27"-es méretben még érdekelt is volna, mert aki látott már OLED feketét, az nem akar mást.

(#4) Lacok


Lacok
őstag

Borítékolható, hogy nagyon drága lesz. Csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy ez a méret bizony elég kicsi.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#5) Ren Hoek válasza Olajka02 (#3) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Lesz az 1 millió Ft is eleinte... a Dell is méregdrága.
A panelt sem tudjuk mi van benne... ha RGB akkor para.
Beégés is problémás, pont ezeknél a feladatoknál.

22 col meg egy vicc. Cégnél néhány embernek az van, és fizikai fájdalmat okoz. 24-27 col után.

Szerintem drágább lesz, mint egy consumer 55 colos LG 4K B7 OLED

[ Szerkesztve ]

(#6) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Ez a kijelzö ezzel a mérettel és felbontással bukásra van itélve.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#7) flashpointer


flashpointer
őstag

johetnenek mar szaporabban az oled monitorok mar vagy 2 eve arra varok, akkor a tul sok statikus tartalom miatti beeges volt a problemas, sikerul egyaltalan valamikor elfogadhato szintre hozni?

(#8) #72042496 válasza flashpointer (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az OLED monitorokba egyelőre ne éld bele magad. :) A legreálisabb opciónak nekem a 2020 körülre tervezett kisebb (40"-os is lesz elvileg) OLED tévék tűnnek, remélhetőleg 4K@120 támogatással. Ez esetben játékra is elég tuti lesz egy ilyen, ami a fórumon azért szempont szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Male


Male
nagyúr

Tulajdonképpen mi a célterület, hol kell cipelészni egy ilyen 22-es monitort?

(#10) Brekk


Brekk
addikt

Tech demo. :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#11) kolopele válasza Olajka02 (#3) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az OLED feketét csak megerősíthetem, igaz tv és nem monitor esetében :K

(#12) Ijk


Ijk
nagyúr

Messze van még a beegesmentes uhd 32”-os 144hz-es oled, freesync/g-sync, vagy hdmi2.1-el, ulmb-vel, megfizetheto aron. Olyan messze hogy nem vagyok benne biztos hogy lesz valaha egyaltalan.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) kolopele válasza Ijk (#12) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez a beégés itt már komolyan mondom egyfajta fóbia ha OLED - ról van szó :U Vagy kizárólag a monitorokra gondolsz ahol ugye sok az állandó ikon teszem fel?

(#14) flashpointer válasza kolopele (#13) üzenetére


flashpointer
őstag

Jelenleg a topmobil OLED-kijelzok igy neznek ki 510 ora (~3 het) "hasznalat" utan statikus tartalommal:

(#15) kolopele válasza flashpointer (#14) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszi. Mondjuk mobil fronton nem érdekel az OLED (ahogy az okostelefonok sem, nekem csak telefonálni kell egy készülék), de a tévémnél a több mint egy év alatt még semmiféle beégés nem történt, pedig elég sokat megy. Azért elég nonszensz is lenne ilyen ár mellett, bár mint tudjuk bármi meghibásodhat.

(#16) AAAgold válasza kolopele (#13) üzenetére


AAAgold
senior tag

van olyan samsung telefonom, amin beégett az oled... szóval, számomra még para egy kicsit statikus tartalomra

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Tabletnek pont megfelelő lenne.

(#18) Dr. Akula válasza Ijk (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem az is elég lenne ha végre DP 1.3-at raknának a monitorokra, hogy ne 60 Hz-nél tetőzzön a 4K. Mert így aztán semmilyen syncnek nincs egy darab értelme se.

(#19) kolopele válasza AAAgold (#16) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet, de ennyi erővel akkor az ember ne vegyen semmit. Persze aláírom, ha az ember milliókat kiad egy OLED - ra nem kis bosszúság ha beég a kép pár héten belül. Én úgy vagyok vele bírjon ki legalább 3 évet, utána úgyis csere, mindig jön valami újabb a technika világában.

[ Szerkesztve ]

(#20) Ren Hoek válasza flashpointer (#14) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen de ezek RGB Amoled kijelzők.

Eleve az LG WRGB-t használ, amivel kémiai trükkökkel elérhető, hogy a kevert fehér szubpixeleket jobb élettartammal valósítsák meg. Plusz ott a tiszta fehér szűrő nélküli. Ez nagyságrendekkel hatékonyabb, emiatt van az, hogy a fehér, szürke tartalmak nem égnek be.

(#21) pengwin válasza Olajka02 (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Azért egy jobb fajta VA panel még mindig elég jó, OLED mellett is.
Ez legalább elérhető és nem ég be... csak meg kell nézni milyet vesz belőle ez ember.

Üdv, pengwin

(#22) Olajka02 válasza pengwin (#21) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Nekem van egy (VA) a sok IPS mellet kipróbálok egy ASUS-t.
Nagyon meg vagyok vele elégedve.
A színei kevésbé teltek, de ezt hamar meg lehet szokni.
Valós 10 bit-es, kontrasztja és a homogenitása kiváló, jobb mint az IPS paneles moncsikon!

[ Szerkesztve ]

(#23) haxiboy


haxiboy
veterán

Jó ára lesz az tuti...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24) Ren Hoek válasza pengwin (#21) üzenetére


Ren Hoek
veterán

VA-ból csak strobing lightos Samsungot vennék. Az meg baromi drága, és az sem tökéletes.

Nekem nagy csalódás a VA sajnos. Hiába a kontraszt, IPS sokkal pontosabb és tisztább mozgást nyújt játéknál.
Na de mindegy, OLED 0.1 response agyonveri a VA-t.

(#25) TOBYMACK


TOBYMACK
tag

Ígéretesnek tűnik, nekem még a mérete is megfelelne.

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#26) Olajka02 válasza TOBYMACK (#25) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Valószínűleg Te vagy az 1%... :D

(#27) #74018560


#74018560
törölt tag

Túl kicsi :((

(#28) gV válasza TOBYMACK (#25) üzenetére


gV
őstag

+1, most is 23" nézek, ez nem sokkal kisebb

(#29) arn


arn
félisten

de megorultem a cimnek... az lg miert nem csinal vegre mar oled monitorokat is? egy 34-38as szelesvasznura vevo lennek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) Dr. Akula válasza Ren Hoek (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó az a 0.1, egész addig amíg bele nem ég a kép. Amíg ezt meg nem oldják, addig nem vennék olyat. Se. Mert a PVA panel diavetítős mozgása is idegesítő. Marad az IPS.

(#31) FefeeX válasza flashpointer (#14) üzenetére


FefeeX
veterán

"510 ora (~3 het) "hasznalat" utan statikus tartalommal"
Azért ez elég erős, mondom miért:
- senki nem használja az OLED panelt folyamatosan statikus kép megjelenítésére, erre vannak a poszterek, meg az olcsó kijelzők (bár ott is állandóan váltakozik a megjelenített kép)
- 510 óra egy telefon esetében pl nem 3 hét, hanem napi 1-2 óra használattal, amit vehetünk mondjuk átlag felhasználásnak, mint bekapcsolt kijelző, 1 év
- egy átlag telefonhasználaton nem jellemző a hosszabb időtartamon jelenlévő statikus tartalom, mondjuk ha használod a GPS-t egy évben kétszer 5-6 óra kvázi folyamatos üzemben (közben lemész a benzinkútra, iszol egy kávét, megnézed az emaileket, tehát mondjuk 2 órára csökken a statikus tartalom)

Szóval igen, ez jó volt arra, amire az Antutu, a Geekbench, a 3D Mark, meg a hasonló elméleti tesztek, mi lenne, ha vennél egy drága cuccot, és úgy használnád ahogy senki nem fogja, de megmutatjuk, mi lehetséges. Mint az iphone 6 bend tesztek anno, érdekes, egy darab hajlott készüléket nem láttam, de videóban mindenki azt bizonygatta, hogy el lehet hajlítani. TVket miért nem próbálnak hajlítani, vagy törni?

Kijelző beégés:
Most már egy hónapja megvan a két plazma mellett (Panasonic), előtte sokáig kicsit feleslegesnek is éreztem, de abszolút nem bántam meg. Van egy 10 éves P70-es plazmám (720p) és egy 5 éves GT30-as (1080p) . A P70-et használtam anno rengeteget Xbox360-nal, TVről néztem anno videót HDMI kimeneten rajt, játszottam rövidebb távon PC-ről is. Talán egyszer volt rajt észrevehető szellemkép, mikor véletlen bekapcsolva maradt egész éjszakára a retekklub, és akkor még fehér volt a logó. Ez egyébként pár órás normál használat után teljesen megszűnt.
A GT30 ehhez képest nem túl szerencsés ilyen szempontból, sokkal hamarabb szellemképes lesz, azon a tv logó is be tud akadni 4-6 óra használat után, ugyan csak fehér vagy szürke képen látszik, közelről, és szintén eltűnik, ha mást nézel rajt, 1-2 órán belül. Ott már problémát jelent a letterbox csík is, ami egy két órás film után kb 5 percig látható marad, főleg világos tv adások esetén (reklámok stb). Kétszer használtam már rajt fehérmosást is, 20 perc alatt gyakorlatilag teljesen újszerű lett.
B7 OLED esetében eddig nem sikerült kihozni semmi ghostingot, pedig xbox fut rajt napi 3-6 órában átlag, sorozatot nézünk rajt, a gyerek letterbox mesét.
Alapvetően a plazma esetében sem volt zavaró a dolog, rajtam kívül senki nem is vette észre, én viszont ugye külön ezt figyeltem, az OLED esetében pedig abszolút vihar a biliben effektus, hogy a vérpisti, aki nem engedheti meg magának, jó nagyot csulázzon azok felé, akik ezt megtehetik.

Ja, és aki a mai ghostingot még mindig képes a régi "beégés" szóval használni, az nem látott még igazi beégést, pedig főleg a játéktermekben ez egy általános jelenség volt 15-20 évvel ezelőtt. Na, az beégett, az OLED nem ég be, sőt 10 éve a Plazma sem, legalábbis normális keretek között semmiképp.
PC-n ugye annyival rosszabb a helyzet, hogy a Start menü full statikus, ha nem rakod automatikus elrejtésbe. Könnyen lehetne itt is tenni a probléma ellen, csak hát a MS nem túl innovatív.

[ Szerkesztve ]

(#32) X Factor válasza kolopele (#15) üzenetére


X Factor
addikt

A Dell OLED monitornak is pont a beéégés miatt vonták vissza a foralmazását.

Értelemszerűen egy monitornál nagyobb eséllyel jelenit meg tartósan statikus tartalmat, mint egy televizio.

Make things work

(#33) arn


arn
félisten

raallhatnanak akkor mar a ledes temara :) ezt az oledet 10+ eve nem tudjak normalisan megcsinalni, gyartani, etc.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) Ijk válasza FefeeX (#31) üzenetére


Ijk
nagyúr

A beégés OLED-nél probléma, attól hogy bizonyos felhasználás mellett a gyakorlatban nem jelentkezik attól még technológiai sajátosság, mint ahogy egy LCD is képes beégésre, csak ugye mások az arányok.

TV-nél nem probléma, mert nem lesz soha annyi statikus tartalom. Plazmánál a logók, HUD-ok játékoknál szinte azonnal ghost-t produkáltak, hosszútávon beégtek, addig OLED-nél jóformán tartós ghost-ot sem fogsz összehozni, mert úgyis kijáratod más tartalommal.
Viszont a monitor teljesen más tészta mint a TV. Lehet hogy odafigyeléssel elkerülhető, mint a tálca elrejtése meg különböző tartalommal való átmosás. De ne otthoni felhasználásban gondolkozz, mert a monitorok jelentős része professzionális, irodai környezetben van. Márpedig ott jó eséllyel reggel bekapcsolják, egész nap ugyan az megy rajta, este kinyomják és másnap kezdődik elölről. Ennek is meg kell felenie egy monitornak.
Nyilván 10 év alatt sem lesz probléma ha ugyan az a program fut, csak amikor majd mást tesznek rá akkor hoppá ott virít majd rajt a beégés.
És megmondom őszintén nem akarom a monitoromat babusgatni. Van plazmám, azt sem akartam soha óvni, tudtam hogy olyan tartalmak kerülnek rá amelyek nem okoznak beégést.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) FefeeX válasza Ijk (#34) üzenetére


FefeeX
veterán

Egyelőre arról van szó illetve vita, hogy megjelenjen, megjelenhet-e egy OLED technológiás monitor. Van olyan felhasználási terület, ahol szerintem nem okozna problémát, mondjuk azzal mindenképp egyetértek, hogy figyelni kell rá, hogy ne legyen gond, amíg rétegtermék marad, addig ezzel nem is lenne szerintem gond.
Amikor meg esetleg átmenne nem rétegtermék kategóriába, addigra remélhetőleg a programozás is felkészülne rá trükkökkel, amiket a tévén is alkalmaznak, és mindegyik megszokható volt. Mikor már nem kell aktívan vigyáznod rá, mert rutinok futnak a háttérben, akkor már egészen más a sztori.
Azt pedig ne felejtsük el, hogy ezek a "beégések", amik még a fenti 530 óránál sem hiszem, hogy tényleges permanens beégések, pláne az iPhoneX kijelzőjén, ahol abszolút halvány; szóval ezek a "beégések" AMOLED technológiás kijelzőkön történtek, a tv panelek meg WOLED-ek, amin még ilyet nem láttam, persze ez nem jelenti, hogy abszolút nincs is, de technológiailag is kisebb rá az esély. Innentől már csak döntés kérdése, mit raknak a monitorba, de ha WOLED-et, akkor messze túllihegett az egész.

(#36) AAAgold válasza FefeeX (#31) üzenetére


AAAgold
senior tag

Amikor több hónapnyi használat után is látszik az előző tulaj facebook használata (értesítő csík), akkor azt nem tudom más szóval jellemezni, mint beégés - egy mobil oled kijelzőn

A durva az, hogy ugyan sokat használta, de közel sem órákon át.

Az lehet inkább a gond, hogy ha használva volt, akkor viszont szinte csak ez volt, így szépen beleégett...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#37) macskea


macskea
őstag

Hát minimum véleményes ez a felbontás-méret kombó. Amúgy a mérettel nincs bajom, a laptopom mellé most is egy 20"-est használok irodai feladatokra, tökéletes. Tervezni viszont egy 32" van, az már például sok. Feleslegesen nagy, több a kára mint a haszna.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#38) Zolix64


Zolix64
tag

Én lassan 1 éve használom az Alienware 13-at (OLED-es verzó) monitor mellett, szóval abszolút másodlagos megjelenítőnek, napi min 8-10 órát megy és idáig még egy minimális beégést/ghostingot se láttam (kop-kop).

UplayID: Z0lix

(#39) NandorHUN


NandorHUN
addikt

4K 21.5" .... nincs túl sok értelme. :U

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#40) dobobazsy válasza AAAgold (#36) üzenetére


dobobazsy
őstag

én azokat nem értem, akik a telefonjukat állandóan max fényerőn használják.. éjjel-nappal. láttam már beégett kijelzőt samsung telefonon, de az annak köszönhető, hogy még éjjel is max fényerőn nézi.. engem már a sötétebb szobába is zavar. az én samsungjaim sosem égtek be, mert autómatán hagytam a fényerőt.

persze egy monitor teljesen más tészta, ott valóban benne van a pakliban a statikus tartalom

(#41) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Amúgy a cikkből kimaradt, hogy a panelt a JOLED szállítja, Sumimoto Chemical inkjet technológiával nyomtatva.
Ez elvileg annak a P-OLED technek a folytatása, amit a Panasonic lelőtt 2013-ban.

Kíváncsi leszek mit tud. Az jó jel, hogy nyomtatják.

[ Szerkesztve ]

(#42) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

;] felesleges !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#43) Barnuss


Barnuss
tag

Alaplapjait hátha felülmúlja

(#44) kuyarashi válasza dobobazsy (#40) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ezt én sem értem. Én még külön programot is telepítettem a telefonomra, hogy estére még többet tudjak rajta sötétíteni, mert amúgy elvakít. Mindezt úgy, hogy LCD panel van benne, nem is AMOLED.
Laptopokkal meg ugyanez a helyzet.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#45) gyulank


gyulank
addikt

A válaszidő, a szín, és a fekete jó, a beégés viszont nem. Sokan a fényerő növelése miatt mondják jobbnak az LCD-t, de míg a valóságban hunyorítok egy ideig ha kimegyek a sötétből, egy filmben egy pillanat alatt megvakítanak. A fekete és a szín, és a válaszidő viszont fontosabb lenne. De a beégés akkor is zavaró, ha nem filmezni, és nem szerkeszteni akar az ember. De miért nem csinálnak rendes LED-ből?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46) gyulank válasza dobobazsy (#40) üzenetére


gyulank
addikt

Az automata nem szokott jó lenni sok esetben. Van akit ez zavar, van akit az. Kint a napon viszont jó a nagy fényerő. És ne az legyen már, hogy a felhasználó miatt ég be, mert teljes fényerőn használta szerinted. Ne égjen be! Tudod ez olyan, mintha egy lámpát normálisan használtak volna, és te azt mondanád, hogy miért nem világított vele 110V-ról 220 helyett?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.