Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A jó hír hogy PWM mentes, a rossz meg hogy csak 8 bites (ohne FRC).

(#2) Találtgyerek válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szerintem a 28-as méret sem az igazi 4k-hoz. Kicsit lehetne nagyobb.

06-3o/9759I39

(#3) #72042496 válasza Találtgyerek (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem is, mondjuk 5K. :)

(#4) makkmarce


makkmarce
őstag

jóó jóó, de miért ilyen pici? 45"-ba tökjó lenne.

okoskodom, tehát vagyok

(#5) #72042496 válasza makkmarce (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahhoz a 43"-os VA panelek állnak közel. HDMI 2.1-es kijelzők közül az AOC G4309VX/D, Asus XG43UQ, Gigabyte FV43U épül ilyenre, meg talán több másik is, csak én ezekre emlékszem.

(#6) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Lehetne kérni a tisztelt cikkírótól, hogy a jövőben cikk bevezetőkben a képátlót ne cm-ben adja meg?
Monitoroknál a col a bevált és használt mértékegység, erről rögtön tudja mindenki, hogy mekkora monitorról is van szó (ami mondjuk nekem fontos, mert rögtön el tudom dönteni, hogy érdekel-e vagy sem), míg a cm-ben látott értékről meg fogalmam sincs..

(#7) Találtgyerek válasza #72042496 (#3) üzenetére


Találtgyerek
addikt

:DDD Igen, az sem rossz ötlet.

06-3o/9759I39

(#8) makkmarce válasza #72042496 (#5) üzenetére


makkmarce
őstag

nem rosszak, csak azt nem értem, hogy tv-ben kb ugyanaz a VA panel miért 200, ha monitorban 400. Szomorú. :(

okoskodom, tehát vagyok

(#9) #72042496 válasza makkmarce (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van annyiért 43"-os (vagy akár 48"-os, az gyakoribb) 120 Hz-es tévé, amelyik jól kezeli az RGB jelet? Annyira nem figyelem ezeket, melyik tipusra gondolsz?

(#10) makkmarce válasza #72042496 (#9) üzenetére


makkmarce
őstag

mit értesz azon, hogy jól kezeli az RGB jelet? én nemigazán értem ezt.
most vettem egy TCL-t monitornak, de ez 60hz (50" 725-ös széria), ez színben DCI-P3 100%-ot tud, VA-s QLED panel, 140 pénz volt. Viszont ilyet ne vegyetek :) mert fura dithert tesz a pixelekre, valami ócska trükk van benne, a 728 már nem csinálja, de a boltban nem néztem meg elég közelről. Viszont az IPS monitorom után (az egy 32-es AOC volt), semmivel se rosszabb a kép, csak ez a dither zavaró(de csak apró 2-3 pixel méretű dolgoknál), és ahogy nézem ez a meghajtó chip sajátja lehet, vagy a panelé. PC mód van, input lag nem zavaró (CS:GO alatt próbáltam).
Még jön egy új HDMI kábel, mert lehet a kábel miatt vesz vissza valamit, bár fullrgb-re van kapcsolva, de HDR módban már kevés a drót.
100-120hz-es tv-t se nehéz találni szerencsére a 728 már 100hz, érdemes mindig megnézni, mert méretenként is változik!. 1 hét alatt megszoktam az 50"-t a 32" után.
Majd ha úgy adódik ez megy a második nappaliba, azt veszek egy újat.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#11) #72042496 válasza makkmarce (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

PC módra gondoltam, azzal jelenítik meg a tévék az RGB vagy YCbCr 4:4:4 jelet, így lesz szépen olvasható a szöveg például. Monitoroknál ez az alap, tévéknél viszont egy külön képmód szokott lenni, ami esetenként látványosan béna. Rossz színek, sávosodás jelentkezhet, van, hogy még kalibrálni se lehet mert inaktívak a képi beállítások.

Azért kérdeztem a típust, mert 55" alatt az OLED-eken kívül nem tudok fejből PC monitornak is jól használható 120 Hz-es tévét, de tény, hogy nem is kerestem. Engem pl. épp a 27-32" méret érdekel, mert az íróasztalon nekem napi sok órában az a kényelmes és praktikus. Legyen mellé jó magas képpontsűrűsége is. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) makkmarce válasza #72042496 (#11) üzenetére


makkmarce
őstag

pc mód nem ezt jelenti, a tv nem tudja, hogy a forrás mi.
pc mód 2 dolog miatt kell:
1. kikapcsolható legyen a postprocess effektek jó része, mert tényleg roncsolja a szöveget.
2. és egyben legfontosabb, hogy értelmes késleltetés legyen.
Az általam említett dither az a panel vagy annak meghajtójának sajátja, így néz ki közelről(nagyíts rá a képre!):

Ez nem a jeltől függ, hanem mindenen rajta van, a gyári okostv-s képeken is. kb az a trükkjük, mintha 6 bites lenne a panel, és így 4 pixelből állít elő 1 valós színt. Ami a vicc, hogy sehol máshol nem találtam ilyet, nem is hallottam róla, hogy ilyesmi még forgalomba lehet :)
TV-nél ugye nem zavaró, de szövegnél igen, de csak ha nagyon kicsik a betűk.

okoskodom, tehát vagyok

(#13) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Igértetes tulajdonságok, bár lehetne nagyobb is ha már 4k, pl szerintem 30 col alatt nem is kellene, hogy legyen 4k-s monitor. Az ára viszont kicsit borsos.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#14) MongolZ


MongolZ
addikt

Én meg azt nem tudom elképzelni, hogy minek 30+ collos 4k monitor... Méretre nekem ez jó is lenne, talán még picit nagy is. Kár, hogy eszméletlen drága minden is.

(#15) Találtgyerek válasza MongolZ (#14) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Például nekem, aki szimulátorozik. A TV túl nagy viszont egy 30’ feletti 4K jó lenne.

06-3o/9759I39

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.