Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    Javítva a tavaly és Ugyanis; a szilikonlapka szó szerintem nem helytelen.

    (#1) - A szövegben is írtam, de körbepakoltam újságpapírral, és persze fejreállítva megkocogtattam utánna picit a gépházat, ha mégis eltévedt volna egy apró fémmorzsa.

    (#5) - A gyári venti hátul tolja ki a levegő jó részét, ami most már bent marad. De nem tudom miért akkora para ez, én érdemben nem vettem észre, hogy azóta melegebb lenne a CPU. Lehet, hogy azért, mert van pár venti ami szellőzteti a házat?

    A 9+8 centinek is megvan az oka (azon túl, hogy ez kéznél volt). Két darab 9 centis már nem fért volna el, csak ha rálóg a gyári lapátkerékre, amit úgy ki kellett volna húzni. Igaz, hogy úgy is fújna ott át levegőt a belógó 9cm-es a VITEC chipre, de így gyári viszonyok közt van szellőztetve a fesszabályzó, ami sokaknál égett már le egyedi hűtéssel.

    (#6) - Nem, eredeti hőfokról nem csináltam képet, nem volt hozzá elég ideig a gépben olyan formában. De terhelve nyaldossa a 100 fokot (akkor épp több mint 20-23 fok volt a lakásban). Az új hűtéssel van két hőfokpár terhelten, és üresjáratban.

    Húzni meg azért húzom, mert erősnek erős, de szerintem bikának azért még nem akkora bika. A GTA IV-en meg lehetett érezni a 750/900 és 817/1000 közti különbséget. Továbbá, ha esetleg nem indulna el a CF, akkor is jól jöhet a plusz kakaó. Nameg: Miért ne? A RAM-ok eleve 1000Mhz-re vannak hitelesítve, így nem lehet gond ennyire állítani, a GPU meg így is sokkal hűvösebb, mint gyári állapotban.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz yolan #9 üzenetére

    Ezt a leg-leg dolgot fejtsd ki kérlek bővebben. Rég jártam már nyelvtanórán, hogy rendesen megindokoljam, de szerintem a kompatibilis résznél külön kell írni a mondat beli szerepe miatt. Amúgy is furán hangzik, hogy "legkompatibilisebb", a legtutibbnál lehet hogy igazad van, de a word pl. eleve aláhúzza a tutibb szót is, így tőle sem tudok tanácsot kérni. A tuti eleve azt fejezi ki, hogy legjobb, tehát hülyeség ragozni. Viszont ez számomra szleng szónak számít, így eleve értelmetlennek tartom túlspilázni a nyelvtanilag helyes használatát.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Pussca #16 üzenetére

    Igen, ez a link azóta el van nekem mentve a fórumos kedvencek közé, hogy publikálták ph-n. :)) Viszont több oka is van, miért maradt ez a kisebb ház. Valamint 15k-ból olyat is vehetnék még a gépbe, amitől jobb is lesz (gyorsabb, vagy halkabb, stb...), a ház meg csak 1 ház, nálam el van rejtve az ágytámla mögé (hogy fogja a zajt is), nem is látszik. Ez az ASUS ház se volt 2 fillér (sőt, régen volt, de ez is felülről nyalhatta a 10k-t), csak épp kicsike, de jobban elfér a szobában, és eddig még minden elfért benne kalapács és vágókorong használata nélkül. ;] Talán ha egyszer rászánom magam egy vízhűtésre, akkor veszek valami szellősebb házat, mint ez a CM-690.

    (#17) - Tágasabb házakba befér (az enyém olyan közepes méretű, van ettől kisebb is, de nagyobb is)...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz einstein #19 üzenetére

    Persze, külön mondom, ha azt hallod tőlem: "Ez volt ma a leg jobb, amit láttam". Persze nyelvtanilag elhiszem, hogy egybe kéne írni, és még mondanom is úgy illene. Ha nagyon megerőltetem az agyam, mint ha rémlene valami olyan szabály, hogy X szótagszám felett külön kell választani a "leg"-et, az alatt össze kell vonni a szóval. De azzal kapcsolatban mi a véleményed, hogy a tuti szót nem is szabadna fokozni, mert eleve azt jelenti, hogy legjobb?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz modern #24 üzenetére

    Esküszöm, ha két igazi hiba van a 6 A4-oldalas szövegben, akkor ezen felbuzdulva az egyébként figyelmen kívül hagyható, nem egyértelműen hibás, csak megkérdőjelezhető dolgokra is rögtön felhívják a figyelmet (azon szemfülesek, akik igazi hibát már nem találtak maguknak, mert megelőzték őket), és ha már azok is elfogytak, előkerülnek az épp hogy, de támadható dolgok is, és a végén az MTA nyelvtudományi levelezőtagjainak eheti értekezései is mind ide tévednek, egy VGA-barkács/teszt topicjába, ami átalakul Szécsi nyelvművelő kör klub-helységgé (gbors után szólva) a logout szakmai hardware fórumon. :))

    Ne értsétek félre, bírom én a kritikát, csak ne legyen már több a "Az az ódzkodom nem tartózkodom akart lenni?" vagy "A Geforce kártya nevében egyszer van kötőjel, egyszer nincs? - Ja, hogy ezt még a gyártók oldalán is mindkét formában lehet olvasni, nem is beszélve a boltok árlistáiról? De akkor is..." duma, mint az, aminek köze van a cikkhez.

    Mert nem!!! Konkrétan a "tartózkodom" nem pont azt fejezi ki, mint az "ódzkodom". Utóbbi szó nem csak elhatárólódást, de azzal vegyesen némi félelemérzetet is kifejet. (elhatárolódom a dologtól, sőt, még félek is tőle...) Elképzelhető, hogy ez a szó valami sajátos nyugat-közép magyarországi tájszó, amit te nem ismersz, és ez tényleg az én hibám, mert akkor én vagyok a kissebbség, de tessék: Google: ódzkodik, nem csak az RTL, vagy HírTV, de más hírportálok cimkéiben is szerepel ez a szó.
    Bocs, hogy épp most telt be a pohár. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz jodamester #27 üzenetére

    Az a gond, hogy nem lehet hozzá kapni hűtőt. Az Artic Cooling összedobott ugyan valamit, de máig nem rendelhető. A vízhűtés pedig hosszútávon szerintem nem kifizetődő. (nekem legalább is nem az, és most csak a VGA kedvéért végképp nem veszek komplett vizes cuccot olyan CPU blokkal, amit 1 év múlva adhatok is el féláron, vagy az alatt). Sőt, a vizesblokk erre a kártyára vagy kijön abból a 15k-ból, vagy nem.

    (#29) - Ja, bár konkrétan azt az albumot még nem hallgattam tőle, de a Reflectios máig egyik kedvenc albumom. Inkább a képen látható Vonyc session-jeit (heti 2 órás rádióadásait) szoktam hallgatni netezés, vagy buszozás közben, mert jó ízléssel válogat a műfajból.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz mucius #33 üzenetére

    Mi bajotok van azzal a házzal? :DD
    Egyéb iránt ASUS, újonann nem volt az 2 fillér mikor vettem évekkel ezelőtt, és ha alufóliából lenne, akkor nem kellett volna flex, csak lemezolló. :D
    Van egy 12cm-es venti hely a winyók előtt, 2db 8cm-es hátul, és 1db 8cm-es az oldallapon. Ettől több nem nagyon kell.
    Egyébként kézi emelgetéssel szoktam betenni a gépet a helyére (ágytámla mögé a földre), így csak örülök, ha minél kisebb a tömege. Illetve tök mindegy, hogy néz ki, mivel senki sem látja (még én se), csak a monitor van az asztalomon, és a center sugárzó, minden már a falra szerelt polcokon áll. (illetve itt van a telefonom nyugheje, a monitor USB-hubjára van dugva a kábele és itt pihen a töltője vége, így elfér a pattogatott kukorica, poharak, tányérok, és egyebek 1-2 fős filmezéshez...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz zuchy #34 üzenetére

    Esélytelen! Szűk fúvókás kompresszorral is nehéz lenne olyan légnyomással megküldeni szemből, hogy elhajoljon a rézlap. Fogtam a kezemben, nem hajlik könnyen szobahőn, és attól hogy a mag 90-100 fok körüli a lamella jó ha 70-et eléri, annyit se, az nem puhít annyit a rézen.
    Sőt, a légáram iránya épp, hogy egyenesre kéne, hogy fésülje (bár igazad van, valószinűleg turbulens az áramlás a lamellák közt, attól hogy egyenesen oldalról kapják a szelet vágatiránnyal párhuzamosan -> akár direkt ezért hajlított...)

    Szerintem vagy ilyen, mikor összeszerelik a kártyát (akár direkt csinálnak ilyet, vagy valahonnan a hibás darabokat adják el oda, ahol fixen el lesz takarva, és nem tűnik fel senkinek), vagy ha használat közben deformálódik, az a folymatosan ismétlődő felmelegedés-lehűlés következménye lehetne, de az is csak akkor, ha rossz az ötvözet, és az ötvöző anyagnak túlzottan eltérő a hőtágulási tulajdonsága.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz CsíkosMókus #38 üzenetére

    Alternatívák:

    Rögtön 15-18k-s házat venni, csak azért, hogy beférjen az új VGA. (ezesetben akár 1 hétig nincs is géped, mert vidéken vagy, így rendelhetsz drágán helyi boltban 1 hétre, vagy "ha majd legközelebb pesten jársz" -> utóbbinál akkor most flex, és majd kidobod, ha legközelebb pesten jársz, de még ha azt mondják a boltba jövőhét és drága, akkor is megvágod, mert úgy is kidobod jövőhéten...)

    Van egy 100 kilós VGA-d, és idegesít, hogy zúg. Idleben halkabb ugyan, de nem azért veszel drága hangcuccot filmezéshez, hogy a VGA süvítsen a halk jelenetek alatt. Illetve játék alatt meg egyenesen hangos, akkor is hallod, ha lövöldözöl.
    Most vagy barkácsolsz a hűtésén, vagy rögtön rohansz 100k-val pestre, hipp-hopp vízhűtést venni (nem gondolva arra, hogy épp most jár el az idő a CPU foglalatod felett, és a CPU blokk ára már a felét se éri ha elterjed a Core i5/i7). Ha a végén mégis víz, vagy Artic Cooling féle "szavatos" hűtés kerül rá, akkor se lehet baj abból, ha szétbarmolod a gyári cumóját...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Abu85 #7 üzenetére

    Ezt nem tudtam, hogy elérhető volt már néhány driverben.
    Viszont miért tiltják le, ha úgy sem használja semmi, amíg nem direkt piszkálják (nem okoz gondot, ha aktív, vagy okozhatna?)?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz katt777 #43 üzenetére

    Ez az írás nem a CF hatásfokának kimérésére ment (azzal eleget foglalkoznak most Pero-ék is), hanem arra próbált irányulni, hogy maga a 4870x2, mint termék, megéri-e az árárt, vagy sem, illetve milyen formában tehető "elviselhetővé" a hűtése.

    Egyébként épp most kaptam az infót csatahajóstól, hogy épp mától rendelhető külföldön az Actic Cooling 4870x2-re szánt méregdrága hűtője. :DDD

    (#44) - Ne kímélj. :DDD De akkor mond meg, ezzel a mondattal mi a gond? Azt leszámítva, hogy észben kell tartani az első tagmondatot a 3. végigolvasásáig.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz subaruwrc #49 üzenetére

    A mondatokat nagy betűvel kezdjük, TE! ;]

    Persze, attól hogy valaki nem irodalmár, még írhat helyesen. Sőt, ha nyilvánosan publikál valami, némileg el is várható tőle. Viszont 2 dolog:

    - Ez nem egy megrendeléses újságcikk, ez a logout, egy közösségi blog oldal, ide ingyen írnak az emberek, szórakozásból. Ha kaptam volna érte mondjuk 10k fizetséget, lehet még 2x átolvastam volna, hogy ne maradjanak ilyenek a szövegben, de így csak egyszer futottam át, hogy komoly problémák ne maradjanak. -> Nem helyesírási hibák, apró elgépelések, hanem elírások, tévedések, stb...

    - Egy irodalmár számára talán feltűnik minden apró hiba is, és alig bír a vérével, hogy ne okoskodjon bele abba, amiben profibb a szerzőtől.
    De! Épp a nyelvész MTA tagoktól várnám el azt, hogy képesek legyen túltekinteni egy-egy elgépelésen, LJ/J problémán, vagy akár magyartalan mondatszerkezeten, és a hibák ellenére is csuklóból átfutni a mondaton úgy, hogy fel is fogja, mit akart mondani a szerző (akkor is ha sérült a dolog az író elmélye és a gépelés közt valahol félúton szavakbaöntéskor, vagy gépeléskor...)
    Mit akart mondani a költő? Találd már ki erőfeszítés nélkül, hogy mit akartam mondani, ha úgy vágod a nyelvtant...
    Aki meg annyira se jártas a nyelvtanban, mint én, annak meg 50-50, hogy fel sem tűnik...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz GuB3Ra #53 üzenetére

    Már le van írva, csak úgy látszik nem jött át kellőképp: Sehogy.
    Épp az volt a baj, hogy a Sapphire kártyára ASUS BIOS-t tettem (magasabb overdrive limit miatt), és az ASUS (mint sokan mások) más memóriákat használt, mint a Sapphire. Szóval újra eredeti Sapphire BIOS-ból indultam ki, ami Hynix RAM-os VGA-hoz való, és RBE-vel toltam ki benne az overdrive limiteket, kézileg nem babráltam időzítéseket, radeonoknál szerintem nem is nagyon lehet, de geforceokon se lehet túl sok értelme.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Telefunen #62 üzenetére

    Valóban nem is mértem. De az alsó lemez, amire a fetek, és egyebek vannak tapaszolva, az is sokkal szellősebb így, már nem is forró az egész kártya, mint előtte, szóval rosszabb biztos nem lett. Egyedül a VITEC chip miatt maradt ott a gyári venti, az az egyetlen ami nem a lemezhez ér hozzá, hanem friss levegőt kap. Így hogy a környéke (maga a nyák és az őt körbefogó alkatrészeket hűtő fémlemez is) hűvösebb lett, így szerintem jól meg van ő is hogy kavarog felette a gyári venti.

    De lehet feldobok egy Rivatunert, és megnézem neked.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz BiP #64 üzenetére

    Ez a telefonbemutató valóban kétségbe vonja a szerző értelmi szintjét is. Viszont ha érdekelne a telefon, és hirtelen nem találnék jobb tesztet megelégednék vele, mert végigolvasva ki lehet hámozni mit akar mondani.

    Szépirodalmat nem olvasok, csak műszaki, és részben vagy egészben idegen nyelvű szövegeket. (Ezeket hobbi szinten PC-ről, de többet építőiparral kapcsolatban.) Ezektől megszoktam hogy az elsőre akár értelmezhetetlennek tűnő megfogalmazásoknál is végigfutok a mondaton, és majd kiderül az, hogy mit akartak leírni (akár azt, hogy, mit nem értek a sok idegen szó közt, akár azt, mit akartak leírni magyarul, sikertelenül). Én még a linkkel teszttől sem fekszem már ki, csak úgy érzem egy 10 éves gyerek, vagy egy frissen bevándorolt, nem magyar anyanyelvű írta, de tőle meg korrekt. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Telefunen #62 üzenetére

    Bebiggyesztettem a 6 VRM hőfok értéket a 3. oldal vége felé. Most még convertálás alatt, lassú a képfeltöltő oldal, de kattintva a nagy kép már elérhető.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Ari18 #69 üzenetére

    Kattintva se jön be nagyba? Nekem úgy adta.
    Tényleg, most már úgy se jó, majd törlöm és feltöltöm újra, de nagyon be van most lassulva a tar.hu szervere. Nem is jön be a főoldaluk. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Teasüti #75 üzenetére

    Topikot tévesztettél, itt most nincs ilyenről szó. A Radeon+Geforce az egy régebbi írásom tavaj nyárról.

    Amúgy ha minden igaz holnap elcserélem a régi tápom 8600GT-re, lehet hogy megeresztek majd egy II. részt, ha sok újdonság van a nap alatt. (mármint sikerült megoldani az új játékokkal is...)

    Szerk: JA! Ja, tényleg, itt is ejtettem arról 1-2 szót, félek hogy nem fog elférni a 3 slotos hűtés mellé a 8600GT. Hát, majd meglátjuk. De ezesetben is ajánlom a korábbi cikkemet a témában. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz norbx #81 üzenetére

    Hát, őő... Nem vágom, első CF-es cuccom.
    De szerintem már vagy 1 éve igencsak van hozzá driver, mert 2db ilyen 2Gb-os 4870x2 már magában kitesz 4Gb-ot, ameddig a 32-bit elcímez, akkor az alá mit telepítenél, hogy mennyen a CFX?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz norbx #85 üzenetére

    Elmondhatom hogy csináltam. Felraktam a Win7 RC1 x64-et, telepítettem a Catalyst 9.5-öt, rebootoltam, és működött. :))
    De kötelező is működnie 64-biten 2x 4870x2 4Gb-nyi VRAM-ja miatt, mint előbb leírtam...
    Lehet hogy XP x64-el próbálkoztál? Az mint ha talán derengene, hogy akörül volt panasz.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz nortsen #89 üzenetére

    Nekem nem kapcsolt le furmark alatt akkor sem, mikor még 500W-os Chieftec tápról kapta a kraftot (csak bőgött szerencsétlen táp). Azon max 18A-es ágak voltak (igaz egy 6-pines tápkábelt kapott, és két molexből csináltam a 8-pinest, amit két külön molxe-kötegről vettem), és vitte, tuningolt Q6600 mellett is, az új táp csak azért kellett mert hangos volt a régi, és forró még így tavasszal is.

    Szivesen eladom a 2molex-8pin átalakítómat (már nem kell), hogy szerencsét próbálj vele, de szerintem más a gond (mindkét csati 1 vezetékkötegről jön, vagy külön?). Lehet hogy az alaplap dönt úgy, hogy lekapcsol, lehet a kártya a hibás, vagy a táp, csak nem az ágak miatt. Még az is lehet, hogy csak softwares a gond.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz nortsen #99 üzenetére

    Na, most már teljes a képzavar. :))
    Milyen VGA-d van? Mert ha 4870x2, akkor arra 6 és 8 pinest kell dugni, te viszont azt mondod, hogy két darab 6 pinesed van? (ha sima 4870, akkor arra nekem is egy kötegre sorbakötött 2db 6pines volt dugva)
    Illetve egyszer azt mondod, hogy egy kötegen jön ki a két 6-pines, máskor meg azt, hogy "jön ki a két tápkábel". (itt utóbbinál gondolom a tápcsatira gondoltál, és akkor abból van 2 egy kábelen)

    Szóval a lényeg: 4870-re mindegy hogy van dugva, de 4870x2-re vagy GTX-295-re 6 és 8 pinest kell dugni, és ez a kettő ne ugyanarra a kábelre legyen sorba kötve (szóval ne ugyanazokról a rézkábelekről legyen levéve mindkét dugasz, hanem külön vezetékkel jöjjön ki a tápból (illetve ez nem érdekes, ha osztatlan a 12V-os ág, de én csak a Corsairnál tudok ilyen tápokról, chieftec szerintem nem csinál ilyet, de mások se sokat).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz nortsen #101 üzenetére

    Szerintem gondoltak erre a táp kábeleinek bekötésekor, hogy ne ugyan arról az ágról vegyék a 12V-ot mindkét fixen berakott PCI-E csatihoz. Ha 8 és 6, akkor az sem lehet probléma, elvileg vinnie kéne, ha W-ból is van elég (hacsak nem hibás...). Vagy alaplap, vagy VGA. Azért ha tuningolva van a CPU nézd meg alap FSB-n is lekapcsol-e.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz joi29 #103 üzenetére

    Ja, ott fityeg a képen az ellenállás, ami be van iktatva, hogy ne süvítsen (azt nem én kókányoltam oda, valamelyik ventihez járt).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz roliii #106 üzenetére

    Világos. Ha drágát veszel mindegy, milyen drága. A drága az drága és kész: fél fizetés, fél milla, vagy egy fél kertes családiház ára már egyremegy, több mint fél kiló kényér. :)) :))
    Ehhez a kártyához 75-80k-ért hozzá lehet jutni, a GTX-295 van olyan ritka, hogy 120k alatt nem is igen találsz pillanatnyilag, max ha mákod van, és megcsípsz egy használtat, az is könnyen lehet 110k (mert ritkaság...). Némának még az se néma, ahogy nem is szobahőmérséklet körül üzemel az sem.
    Ha így nézzük egy 4870x2 + 1 full-cover vizesblokk is kijön a GTX-295 árából, és lassabbnak még lassabb, de nem sokkal, továbbá dísznek ott a DX 10.1 is.

    Egyébként nem tudom honnan ez a feltevés, hogy aki ilyesmiket vesz, az rögtön gazdag is, és mindegy hogy 80k, vagy 120k. Én erre verem el az elverni való pénzem, mert csak félévente egyszer, nem kéthetente járok egy este alatt 70k-kat elbaszni a hajógyárin, csak heti 3-4 szál cigit szívok, nem napi 1,5 dobozt, piát szinte nem is iszok, és más élvezeti cikkeket is csak alkalmanként fogyasztok. Szobatárssal osztozom a pesti albérleten, de gondolom nem kell tovább sorolni, mert, na... Ha nagyobb lábon élnék hétköznaponta, nem nagyon maradna évente új telóra, VGA-ra, stb. Ezt csak azért mondom, mert van olyan 1-2 ismerősöm, akire illik a fenti leírás, aztán ha véletlen épp jobb telefonom vagy gépem van, mint neki, már nem bírja ki hogy ne jegyezze meg miből vettem, pedig ha épp elege lesz a tépésből pár hétre azalatt összejön neki is egy mégjobb telóra való... :DDD

    Amúgy P4 northwood óta minden komolyabb alkatrészcsere után elgondolkozom egy vízhűtésen, aztán mikor kiszámolom mennyibe kerülne, melléteszem mit érnék el vele, és még mennyi plusz költséggel járna minden későbbi alkatrészcserénél, akkor elnapolom a dolgot.
    Most is gondolkoztam én, hogy ezen jobban mutatna egy blokk, mint a gumiszíjas ventik, de 30k, maga a kártya meg 80k, ha fél év múlva eladom, a kártya ér majd ~40k-t, a blokkot meg vagy elbírom sózni vele együtt aprópénzért (mondjuk 10k felárral a refkártyákhoz képest), vagy rajtam is marad, mert pár hét reménytelen hirdetés után visszarakom a gyári hűtőjét és úgy adom el, a blokkot meg külön adom el kitudjamikor bagóért...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák