Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mikor szoknak le erről a marketingbullshitről a gyártók? A visszaverődött hang az nem térhangzást okoz, hanem interferenciát.

Amúgy meg csak én olvastam először a Sonos helyett Sorost?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) fotel válasza lezso6 (#1) üzenetére


fotel
aktív tag

Hanyszor hallotuk mar ezt... persze, terhatasu.

Akineknez eleg, annak jo kave helyett a cikoria, baratno helyett egy gumino.

(#3) elder troll válasza lezso6 (#1) üzenetére


elder troll
senior tag

Ugye? :DDD
Azért csak volt "értelme" annak a párezer milliárdos kampánynak.

[ Szerkesztve ]

(#4) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Meghallgatnám. Pláne annak tudatában, hogy egy zene, vagy mozihelyiség fontos alapvetése a visszaverődő hangok minél jobban sikerült kioltása, hiszen ez interferencia, torzítás, kiemelés, elnyelés - és ilyenformán mocskosul kerülendő :W
Ocsmány marketing bullshit az egész újra és újra. Éljen és virágozzék a célközönség...

szerk.: opsz write onlyban vagyok, látom...
lezso@ Amúgy meg csak én olvastam először a Sonos helyett Sorost? :C

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5) #41635072


#41635072
törölt tag

Én felültem a bullshit vonatra, mert az összes létező külföldi tesztoldal (hifisek is) annyira ajnározták hogy milyen jó. Első bekapcsoláskor is hatalmas csalódás volt a sonos beam... zenehallgatásra totálisan alkalmatlan. 130 ezerért elég drága mono hangszóró, pedig mindenhol a széles sztereo hangképét emelték ki. Nem tudom ezek a tesztelők mennyire voltak totál lefizetve, de ennél bármelyik 10-20 ezer forintos aktív hangfalpár jobb...

(#6) lezso6 válasza #41635072 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Konzumer hifi terén sajnos eléggé népszerűek a tesztnek álcázott PR-cikkek. S akkor erre még rátesznek pár lapáttal a technikailag laikus, hifi ezoteristák. De a pro audiót se kell félteni, ott is van bullshit, habár jóval kevesebb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) tntmax


tntmax
aktív tag

Drága de legalább fosch, nesze neked szonosch (vagy mi).

(#8) Duree


Duree
veterán

A fizikát nem lehet meghazudtolni, lehet bármennyire drága egy soundbar és írnak róla mindenféle jót, akkor sem tudja a térhangzást visszaadni még a sztereó hangképe is fos. A falakról visszaverődő hang pedig fals lehet, vagy kioltják egymást. Ennyi pénzt elkérni egyszerűen pofátlanság.

duree54

(#9) Duree válasza fotel (#2) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon jó amit írtál , maximálisan egyet értek veled.

duree54

(#10) aerosmith


aerosmith
őstag

Ha valakit a lefordított press release (vagy készen kapott) helyett a technikai részletek érdekelnek:
Sonos Arc
A Playbart és Playbaset váltja le.
114cm széles, 8,7cm magas, 11,6cm mély
11 hangszóró a barban
Sonos S2 platform, eARC, ATMOS
Sonos' Trueplay, Alexa+Google
Wifi, beépített infra repeater
nincs benne mélynyomó, nem tud DTS:X-et, nincs BT
Hangkonfigurálás csak iOSes mobillal.
Ja és 76000 darab lyuk van a burkolaton.

900EUR SHIPSFAST kóddal ingyenes kétnapos szállítás Június 10 után.
Bassládával 1700EUR
Bassládával és két satelittel 2100EUR.
Wallmount kit 70EUR

A hifi rendszereikre több milliót költő vájtfülűeknek meg annyit, hogy elhisszük hogy a másfél-kétmillás 5.1.x rendszeretek jobban szól.
Soundbar azoknak való akik nem kábelekben akarnak a nappalikban gázolni és nem akarnak monolitikus hangszóró tornyokat kerülgetni. Illetve nincs külön 40m2es moziszobájuk.
Ha leszálltok a piedesztálról és veszitek a fáradtságot, hogy egy 7.1.4-es minőségi soundbart meghallgattok egy ATMOS tesztfileal akkor lehet hogy meglepődtök.

(#11) #41635072 válasza aerosmith (#10) üzenetére


#41635072
törölt tag

Amugy mi tortent hogy most hirtelen megis van ertelme az atmosnak? Eddig azt mondtak nem a dts/atmos plecsni szamit, es nincs is ertelme soundbaron. Most akkor megis?

(#12) #72042496 válasza #41635072 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt gondolom annyira elterjedt, hogy tökönszúrás lenne Atmos dekóder nélkül soundbart kiadni.

(#13) Duree válasza aerosmith (#10) üzenetére


Duree
veterán

Soundbar azoknak való akik nem kábelekben akarnak a nappalikban gázolni és nem akarnak monolitikus hangszóró tornyokat kerülgetni. Illetve nincs külön 40m2es moziszobájuk.
Ha leszálltok a piedesztálról és veszitek a fáradtságot, hogy egy 7.1.4-es minőségi soundbart meghallgattok egy ATMOS tesztfileal akkor lehet hogy meglepődtök.
Én meghallgattam, és nem lepődtem meg, mert ugyan olyan fos volt mint bármelyik másik.Azt aláírom , hogy nem mindenki tud és akar5.1 vagy 7.1 rendszert építeni, mert nincs hely rá és annak valóban megoldás (kényszer) lehet egy soundbar persze mélyládával, mert anélkül csak cincog.

duree54

(#14) #41635072 válasza #72042496 (#12) üzenetére


#41635072
törölt tag

Persze biztos "ciki", és forumokon és hőbölögtek, hogy a Sonos termékeke miért nem támogatnak semmi ilyet. Mégis ezt választotta, és nem egy mondjuk Yamaha-t mert tudtam hogy úgy sincs semmi értelme... Basszus, még egy sima stereo szétválasztásra se képes rendesen...

(#15) sultansmith válasza Duree (#13) üzenetére


sultansmith
senior tag

Meg amúgy is, aki nem akar kávelrengetegben úszkálni, meg ilyenek, vegyen egy értelmes sztereo rendszert.
Nincs értelme az ilyen hangprojektoroknak, hacsak nem olyan olcsóak, hogy nincs más választás helyette.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#16) lezso6 válasza sultansmith (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na igen. Én nem vagyok nagyon a hangprojektor soundbar ellen, ha nem fér el más. Csak hát az esetek 99%-ban elférne ugyanannyi pénzből egy sokkal-sokkal jobb minőségű sztereó vagy 2.1-es szett. Persze attól még mindenki azt vesz amit, nem mindenki a hangminőség alapján választ. Viszont akkor az ilyenek emberek ne ajánlgassák a szarjaikat a szakmai topikokban. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) #72042496 válasza sultansmith (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sztereónál nagyobb lesz a helyfoglalás. Hiába jobb, ha nem fér el két hangdoboz a tévé mellett. A passzív sugárzók mellé még erősítő kell, optikai bemenetnél külön távirányító is. Más a kettő.

A hangprojektort beteszi az ember a tévé alá, HDMI-n összedugja, és CEC-en keresztül a tévé távjával szabályozhatja rajta a hangot. A 100-200 ezer forint körüliekben megértem, ha csalódik az ember, a komolyabbakról már pozitív szokott lenni a vélemény.

(#18) aerosmith válasza #72042496 (#17) üzenetére


aerosmith
őstag

(#19) lezso6 válasza #72042496 (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, ez teljesen igaz. Csak az vicces, amikor az 55-70" TV-re van hely, de mellette már nincs 25-25 cm hely hangfalaknak. :D 200k felett pedig hiába van jó soundbar, ha annyiért már olyan aktív sztereókat kapsz, hogy autofellálsz. Persze nyilván hiába, ha tényleg nem fér el. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) sultansmith válasza #72042496 (#17) üzenetére


sultansmith
senior tag

Csak a tisztánlátás végett:
a hangprojektor egy eleve hibás konstrukció, amit ímmel-ámmal igyekeznek egyáltalán hallgathatóvá tenni. Nem az ár függvénye, hogy jól szól, vagy nem, a kialakítás magában hordozza azt a rengeteg kompromisszumot, amit meg kell kötni. A 20 ezresnél is, meg a 340 ezresnél is, pontosan ugyanazok a fizikai problémák fognak jelentkezni, és a fizika makacs dolog.

Ezt a több hely kell, meg távirányító, meg kábelek dolgot nem igazán értem, pontosabban nem értem, hogy miért alternatíva egy túlárazott (bár sokak által divatosnak gondolt) soundbar, ami minden tekintetben rosszabb, mint amit ugyanennyiért sztereoban kapni lehet.

Vagy akinek nincs helye, az már megteheti, hogy drágán vesz igénytelen cuccot? Nem értem a párhuzamot.

Ezt a nincs hely dolgot sem teljesen egyébként. Mindenki egy csőben lakik, ahol a tévé oldalán már egy fal jön, és pont akkora tévé állványa van, amilyen széles a tévéje? Vagy hogy jön ki ez a matek, és ki számolta ezt ki?

Mintha csajoznánk, hogy lekérnénk a méreteket, hány kiló, 90-60-90, áh, pont jó lesz, csak hát kiderül, hogy pasi.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#21) lezso6 válasza sultansmith (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Legtöbbeket nem érdekli a hangminőség, ilyen egyszerű a képlet. :) Amúgy meg:

A soundbar az újgenerációs bögreszett. Ugye sokszor találkozunk azzal, hogy a legtöbb laikus csak úgy igénytelenül odadobja a TV elé / alá az 5.1 bögreszettek kis tejfölösdobozait szép sorban, középre. Erre egy marketinges zseniális ötlettel állt elő: eleve legyen így egybeépítve, rúd alakban, s adjuk el innovációként. És bumm, így lett a soundbar / hangprojektor.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) sultansmith válasza lezso6 (#21) üzenetére


sultansmith
senior tag

:D ez jó! :D

A legszomorúbb, hogy talán közel is áll a valósághoz!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#23) #72042496 válasza sultansmith (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem mindenben rosszabb a soundbar, leírtam az előnyeit. Van, akinek bizony ezek a szempontok a fontosabbak. Nem rosszallásból, de ha ezt nem tudod átérezni/elfogadni, akkor hiába magyaráznék akármeddig.

Pedig én se vagyok célközönség, a nappaliban és dolgozóban is egy-egy surround rendszer mellett kötöttem ki.

(#19) lezso6
Alighanem tényleg leszopnám magam, ha HDMI és távirányító nélküli aktív sugárzókat kéne használnom.

[ Szerkesztve ]

(#24) lezso6 válasza #72042496 (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kell ahhoz soundbarnak lennie egy hangfalnak, hogy legyen HDMI meg távirányító. Akár 70k-ért is van ilyen sztereó hangfal, pl Microlab Solo 9C.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) #72042496 válasza lezso6 (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó tudni, hogy ilyen is van, erre tényleg nem érvényes, amit az előbbiben írtam.

200 ezres magasságokban viszont nem ismerek "tévébarát" aktív dobozt. Nekem a Genelec, JBL és hasonló studió monitorok jutnak eszembe, azok nem ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#26) lezso6 válasza #72042496 (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, az aktív stúdió monitor az más, az tényleg nem alternatívája egy soundbarnak, hisz egy stúdió monitor nem működik out-of-the-box, szóval ja, a soundbarok által célzott R=1 júzerek számára felejtős az ilyesmi.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) #41635072 válasza lezso6 (#24) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azért egy microlab solo 9c pont hogy elég nagy batár állat, és nem mindenhol fér el.
Nekem is azért marad egyelőre a soundbar, mert igen, nincs egy centinyi hely sem a tv mellett. Ideiglenesen a TV mögé volt betéve a szeretett sztereo hangfalam, de ugye úgy olyan volt, mintha befőttesüvegből szólna..

(#28) Piftuka válasza sultansmith (#20) üzenetére


Piftuka
veterán

Én úgy látom, hogy mindnyájan szélsőségekben, végletekben gondolkodtok.

Én például éppen most szándékozom egy jó Soundbar-t vásárolni, mert a jelenlegi Dolby Digital 5.1 erősítő + hangfalszettem elavult.

Sokáig én is csak egy újabb dedikált erősítőt és hozzá párosított hangfalszettet tudtam elképzelni, de sok tesztet elolvastam, és kiderült, hogy léteznek ilyen remek, valódi 5.1-es soundbar megoldások:
JBL Bar 5.1
Polk Audio Magnifi MAX 5.1

A jelen cikkben szereplő "visszaverődős" rúd kiképzésű megoldásokban én sem hiszek, de ezekről a hátsó hangszórós, valódi 5.1 szettekről nagyon elismerően írnak a különféle tesztekben. Sokkal jobban szólnak, mint a "bögre szettek".

A divat és az egyéb "sallangok" engem nem érdekelnek.

Én zenét ezen nem hallgatnék, kifejezetten, csak és kizárólag a DVD és BD filmjeim térhatású hangját szeretném élvezni a hangfalszettemen, ezért átértékeltem az eredeti elképzelésemet.

A fenti két eszköz áráért egy belépő szintű házimozi szett sem biztos, hogy kikerül, hiszen ~150.000 forint egy épkézláb, 4K, 3D képes erősítő, és kb. 100.000-120.000 forintnál indul egy már megfelelő ELTAX, Wilson, Yamaha, stb. hangfalszett.

És a fenti két rendszer esetében nekem nagyon szimpatikus a használat során lecsatlakoztatható, vezeték nélkül használható surround hangfalpár. Csak lepattintom a helyéről, két oldalt leteszem, és élvezem a filmet.

És az is jó, hogy nem kell egy nagy erősítőt elhelyeznem a jelenlegi tévé állványomban.

Egyébként nálam elférne a tévé két oldalán egy-egy klasszikus, fadobozos hangfalpár is, de az ilyen szett hátsó hangszóróinak elhelyezésével (akár használaton kívül, akár használat közben) már gondban lennék. És akkor azoknál még ott a hosszú, legalább 5 méteres vezeték is, amelynek keresztül kell érnie a szobán.

Viszont az még jobb, ha nem kell elférnie, mert nálam "speciális" módon került elhelyezésre a tévé. Központi helyen, nem "falhoz támaszva", vagy szekrénybe építve.

Így mellette, mögötte még eljárok. A megspórolt hely, és a letisztult látvány így esetemben előny.

A tévém középtalpas, és a kis szekrény - amiben a Blu-ray lejátszó és a kis DD erősítő van - keskenyebb, mint a tévé, így azon a nagy sztereo hangfalpárt nem is tudnám elhelyezni, csak a földön, a tévé két oldalán.

Nem kell tehát "csőben" lakni, hogy lássa az ember a soundbar megoldás vonatkozó előnyét. :)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#29) lezso6 válasza #41635072 (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De a batár TV elfér. :D Azt hogy? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) #41635072 válasza lezso6 (#29) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem batár a TV... A mai lakásokban hidd el elég kevés a hely...

(#31) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

De vannak ám direkt kis méretű hangfalak is. Pl. ennek az áráért elég jó kompakt hangfal szetteket lehet kapni, amik legalább tényleg tudnak térhangzást.

(#32) lezso6 válasza #41635072 (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, ha nem batár a TV az más. Habár kinek mi a batár. Kis TV (43") batár hangfalakkal:

Íme a lótúlsó oldala. Ráadásul még ronda is. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) Duree válasza sultansmith (#15) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan igazad van, én is sztereót használok a tévé mellé, mert filmnézés közben nem nagyon figyelek arra , hogy honnan jön a hang, lényeg, hogy a tévé fos hangszóróit kiváltsam.
Én egy 4.1 Logitech szettet használok két darab hangszóróval elöl és egy mélyládával. Nagyon jól szól, meg van a sztereó térhatás és csak 35 ezerbe került.

duree54

(#34) RetepNyaraB válasza sultansmith (#20) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"Mintha csajoznánk, hogy lekérnénk a méreteket, hány kiló, 90-60-90, áh, pont jó lesz, csak hát kiderül, hogy pasi."

Kiköptem a kávét baszki :))

(#32) lezso6 @ Yézusdeocsmányulnézki!

Mondjuk nekem mögöttem van sztereó, előttem meg a projektor négy méterre. Kussolok...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35) dabadab válasza #72042496 (#25) üzenetére


dabadab
titán

200 ezres magasságokban viszont nem ismerek "tévébarát" aktív dobozt

Klipsch The Sixes?
Ami TV-s szempontból érdekes, az az, hogy TOSlink meg BT is van rajta - HDMI mondjuk pont nem, de ennek nem látom nagy gyakorlati szerepét.

DRM is theft

(#36) #72042496 válasza dabadab (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez is alternatíva lehet, ha van hely, köszi.

Egy kényelmi dolog, hogy optikán nincs HDMI CEC, ezért nem lehet a tévé távjával szabályozni a hangot. Ehhez a Klipsch legalább ad távirányítót, az aktív monitoroknál ez nem feltétlenül jellemző. A BT is külön jó benne.

[ Szerkesztve ]

(#37) #41635072


#41635072
törölt tag

Sonos beamen pl van IR vevő, igy nem kell kulon taviranyito, es spdif-en keresztul is mukodik igy a kenyelmi resze.

(#38) sultansmith válasza Piftuka (#28) üzenetére


sultansmith
senior tag

Ezt dolgot le is írhatjuk annyival, hogy megválaszolod a kérdést:

te hallottad-e ezeket a termékeket?

A tesztek nem nagyon érdekelnek, voltam tesztíró, igaz, másik termékkategóriákban, tudom, hogy hogyan készülnek ezek.
És még vegyük mellé azt is, hogy ugyan ki tudná nekem megmondani, hogy tetszik-e valami vagy sem: azt csak én tudom eldönteni.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#39) Piftuka válasza sultansmith (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem hallottam azokat a termékeket, hiszen éppen azért kérdeztem velük kapcsolatban.

Azért ugye észrevetted, hogy most elbeszélsz mellettem? :N Megkérdezted fentebb a közösségtől, hogy mi a ráció a soundbar-ok használatában. Én erre több példát is említettem.

Teljesen nyilvánvaló, hogy az egyéni ízlés, a hallás mindent befolyásol, és emberenként változik, ám aki szakmai teszteket és felhasználói véleményeket kér, az éppen azért teszi, hogy valami "viszonyítási ponttal" rendelkezhessen a vásárlási döntése során.

Engem ez kifejezetten érdekel. Az AV-ONLINE tesztjeit is ezért olvasom.


"tudom, hogy hogyan készülnek ezek."

Hogyan készülnek? Kérlek, írd le, mert engem nagyon érdekel!

"Aquila non captat muscas."

(#40) dabadab válasza Piftuka (#39) üzenetére


dabadab
titán

szakmai teszteket [...] Az AV-ONLINE tesztjeit is ezért olvasom

Hát, izé, az av-online leginkább azért olyannak tűnik, akik vagy alapból teljesen idióták, vagy pénzért hajlandóak annak lenni.

DRM is theft

(#41) sultansmith válasza Piftuka (#39) üzenetére


sultansmith
senior tag

Csak egy sztorit említenék, amikor egy terméket kértem tesztre egy nevesebb periféria gyártótól, amiben leírtam, hogy készüljenek fel rá, hogy a tesztnek lesz negatív oldala is, amennyiben a termék úgy szerepel. Nem rejtem majd véka alá.

Megköszönték, de nem éltek a lehetőséggel.

1 hónap múlva látom az oldalon az említett periféria tesztjét egy a főszerk tollából. Lehet tippelni, hogy milyen hangvételű volt a cikk, és hogyan nyilatkozott a termékről.

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#42) #41635072 válasza sultansmith (#41) üzenetére


#41635072
törölt tag

En csak par tesztet olvastam el azon az oldalon, de mindig minden nagyon jo volt... Raadasul olyan ismert hianyossagokat nem emeltek ki, amikkel a fehasznaloi forumok tele voltak... Egy allitolagosan vajtfulu hifis szakembernek azert eszre kene vennie egy boduletes crosstalkot, ami pl az egyik yamaha termeket jellemzi. Ehelyett csak annyire ertekeltek, hogy telt kellemes basszus. Ez igy vicc nem tesztiras.

De mas “hifis” oldalakon is megfigyeltem, hogy pl rengetegszer mindent alavetnek a basszus eroteljessegenek. Ha ez megvan, akkor jo a termek, ha nincs akkor rossz. Pedig en legutobb pont olyan megoldast kerestem, ahol a basszus nem veri ki az asszony szemebol az almot mikor o mar alszik, en meg csak nezni akarom a tvt...

(#43) lezso6 válasza #41635072 (#42) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"De mas “hifis” oldalakon is megfigyeltem, hogy pl rengetegszer mindent alavetnek a basszus eroteljessegenek."

Wtf? :F Azt hittem ez csak kezdőknél, laikusoknál meg vérpistiknél szokott lenni elsődleges vagy egyetlen szempont, hogy aggya a méjjet™.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44) #41635072 válasza lezso6 (#43) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hat olvass el nehany tesztet ilyen portalokon. Es a verdiktbe ez mindig kivetel nelkul belekerul hogy nem eleg jo a basszus. De olyan hangdobozoknal is amiknel tenyleg nem is ez a cel :D

(#45) Piftuka


Piftuka
veterán

Értem, amit mondtok. Én is emlékszem a "hőskorra", amikor a "Tom's Hardware" oldalát, vagy a "Guru 3D" honlapot is elfogultsággal vádolták, mert állítólag fizetett "teszteket" jelentettek meg, és egyetlen, videokártyával, vagy CPU-val kapcsolatos vonatkozó írásuk sem volt hiteles.

(Más kérdés, hogy mondjuk éppen az előbbi a tápegység tesztjeiben maximálisan objektív. Minden jellemzőt, pozitívumot, negatívumot kiemel Aris, a szakíró. Hogy a többi eszközzel mi a helyzet, azt nem tudom.)

Viszont ha az embernek nincsen lehetősége kipróbálni minden eszközt (vagy akár egyet is), akkor csak az ismerősök, fórumok és a szakmai portálok véleményére hagyatkozhat.

Egyébként az AV-ONLINE kapcsán éppen nemrég írta BBéci fórumtársunk (ő a szerkesztő):
"Nem kamuzunk a tesztjeinkben, lesülne a bőr a pofámról, ha valamiről valótlant kellene írni."

Miért állítana valótlant?

"Aquila non captat muscas."

(#46) #41635072 válasza Piftuka (#45) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jaaaaj BBéci....
Kb valahonnan tizen x évvel ezelőttről beugrott a neve... Meg pár eszmecsere innen a fórumról. Akkor nincs is több kérdésem, köszönöm. ;]

(#47) dabadab válasza Piftuka (#45) üzenetére


dabadab
titán

Ja, hogy BBéci csinálja az av-online-t? :DDD
Akkor nincs is több kérdésem, ők nem pénzért hülyék, hanem őszintén :DDD

DRM is theft

(#48) #41635072


#41635072
törölt tag

Amúgy én egy 4 évig használt Genius 1250-et cseréltem Sonos Beamre. Ma egymás mellett teszteltem a kettőt ugyanazon hangforrással. A beam azért érezhetően jobb mindenben. Teltebb, tisztább hangok, pörgősebb, erősebb basszus. Nyilván a két különálló hangfal kicsit szélesebb hangélményt nyújt de ez elég minimális. Természetesen a kettő között konkrétan tízszeres a szorzó árban. Most egész jól jön az airplay támogatás is, mert már inkább ágyból hallgatom a zenét, nem a gép előtt görnyedve. (Ooo azok a régi szép idők :) ) Egyelőre marad, mert filmeknél egész jó élményt nyújt, meg persze nálam nem fér el most más.

(#49) sultansmith válasza #41635072 (#48) üzenetére


sultansmith
senior tag

"Teltebb, tisztább hangok, pörgősebb, erősebb basszus."

Majd valaki mondja meg, hogy mikor hallott vékony, kásás hangokat, és lusta gyenge basszusokat.
Ez így ugyanúgy nagy semmi, mint "bizonyos tesztekben". Mondd, hogy neked jobban tetszik, és ezzel nem lehet vitatkozni.

"Nyilván a két különálló hangfal kicsit szélesebb hangélményt nyújt de ez elég minimális."

Az ugye magvan, hogy ha egymástól 2 méterre teszed a 1250-et, akkor nem minimális lesz. Vagy 3. Vagy amennyire akarod.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#50) #41635072 válasza sultansmith (#49) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hat ha te meg nem hallottal nyomott, lomha hangokat akkor vagy nincs fuled hozza vagy nagyon szerencsés vagy. De valljuk be valszeg az elobbi...
Ezek elegge kezzel foghato (hallhato) dolgok, hiba sarkitod ki proszto modon...

Az utolsó bekezdesed is tendkivul szellemes es merészen bölcs. Jézusom. Na jó ennyire nem süllyedek le. Nem is értem hogy keletkezhet benned ennyi ellenszenv csak azert mert valaki szerint nem is olyan rossz cucc, es valami csoda folytan hall kulonbseget ket rendszer kozott. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.