Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

Elég komoly cuccnak néz ki, biztos belekerül néhány tízezer $-ba.

(#2) Zodicus


Zodicus
senior tag

:Y :Y :Y

(#3) SzlobiG


SzlobiG
félisten

"a flashalapú tároló véletlenszerű írásnál elérheti az 160 000 IOPS-ot, olvasásnál pedig a 330 000 IOPS-ot is, adatátviteli sebességének felső határa pedig valahol 2 GB/s környékén van olvasásnál, 1,4 GB/s írásnál" :Y

Hova fokozzák már ezeket?:D

Nem csodálom, hogy PCI-Expressbe illeszthető.

(#4) Torry


Torry
addikt

Egyébként ilyenekre milyen cégeknek van szüksége?

(#6) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Azért durva, hogy borda kell rá... no meg 3 ceruza elem. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

LIKE!

⭐ Stella

(#8) vinibali


vinibali
őstag

sosem értettem, valaki elmondaná hogyan érzékeli ezt a bios? vagy az uefi képes kezelni csak, a lényeg a "hogyanságán" van :) :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) macilaci78 válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, az elem azért kell, hogy a memória ne veszítse el tartalmát áramtalanítás esetén.

Amúgy must have kategória. Majd ha lesz low profile is 1U magas szerverekbe... :)
Vér István meg erre mehet bent ki. :))

vinibali: Gyanúm szerint sima meghajtóként, akár egy pendrive-ot. Ha tud a lap penről bootolni, ezt is tudja használni. Én inkább egy RAID tömböt néznék meg ezzel! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) flexxx2


flexxx2
őstag

Amikor még sima ssdről álmodozunk, hol lesz az amikor ilyeneken gondolkodunk majd.

(#11) radi8tor válasza vinibali (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van olyan PCI-SSD amit képesek egyes alaplapok boot-meghajtóként kezelni.
Általában ezt feltüntetik az SSD adatlapján.

⭐ Stella

(#12) grabber válasza radi8tor (#7) üzenetére


grabber
addikt

Ez aztán egy igazi értelemmel teletűzdelt szakmai hozzászólás volt.Gratulálok.

(#13) mghltm válasza SzlobiG (#3) üzenetére


mghltm
addikt

igy ebed utan nem csak a kajat kell megemesztenem, hanem ezeket a szeduletes teljesitmeny adatokat is :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) veector válasza macilaci78 (#9) üzenetére


veector
senior tag

Szerintem kondenzátor, és csak arra kell hogy befejezze az írást egy áramtalanítás esetén.

(#15) zsigus válasza veector (#14) üzenetére


zsigus
őstag

Nekem sem tűnik elemnek, és itt nem is RAM-Drive-ról van szó, hanem SSD-ről.
De ha valaki találkozott már egy ilyennel írja meg. :)

Egyébként döbbenet. :Y
Mikor kerül majd egy ilyen annyiba, mint egy X25V? :D

[ Szerkesztve ]

(#16) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

ilyenből jöhetne 2 darab raid0-ba aztán jó is lenne :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#17) vinibali válasza radi8tor (#11) üzenetére


vinibali
őstag

és macilaci78: nem gondoltam volna :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#18) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nembaj, 12 év múlva ezt is odébbrugjuk ha belebotlunk mint most a 20 gigás HDDket. ;]

(#19) Boxi88 válasza osztraksajt (#18) üzenetére


Boxi88
őstag

Sajnos igen... ilyen ez az informatikai világ! Túl gyorsan fejlődik és hamar elértéktelenednek a dolgok... :U

(#20) atti_2010 válasza osztraksajt (#18) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Vagy azon gondolkodom hogy el kellene adni a 19 LCD-t amit 6-7 éve kikerekedett szemmel csodáltam egy üzletbe mikor megjelent, amúgy régen a CRT idejében a monitor viszonylag stabilan és sokára értéktelenedett el, most ezt is megoldották.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) macilaci78 válasza veector (#14) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kondenzátor nem az, ami egy pillanat alatt leadja a benne lévő töltést?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22) dosailord


dosailord
tag

Tegyük fel hogy ilyet veszek egy otthoni gépbe. Van olyan alaplap (inkább processzor mert ha jól tudom abban van a vezérlő) ahol a videokártyának megmarad a 16 csatorna és még ennek a 8? Annyira nem vagyok otthon ebben. Vagy a videokártya ugyanolyan gyors x8-ban is mivel még nincs szükségük nagyobb sebességre? (Ugye akkor x8-x8 elosztásban a video és az ssd).

Csak úgy érdekelne, tudom hogy ez nem otthonra szánt dolog. De ugye vannak olcsóbb ilyesmi termékek is ha jól rémlik.

Igazából csak mellékes a kérdés, aki ezt fejből tudja, légyszi írja le, hogy van. Köszi.

(#23) atti_2010 válasza macilaci78 (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

De az SSD nem felejt el semmit arámtalanítás után, a kondenzátor elveszíti a töltést egy pillanat alatt de lehet szűrésre kellenek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#24) bpx válasza dosailord (#22) üzenetére


bpx
őstag

X58-as chipset (S1366)
de egyébként a x8 és x16-os videokártya között sincs olyan húdenagy különbség

(#25) Tonyius777


Tonyius777
tag

hát ez nem nekem készült :(
de majd pár év múlva röhögve nézünk ezekre is, mert ezt árba is meg sebességbe is veri majd és nem is kell sokat várni ha lesz optikai összeköttetés :DDD

Üdv:Tony

(#26) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó kis cucc!
Egyből kéne kettő SLI-be, őőőőő......RAID-be! :D

[ Szerkesztve ]

(#27) jokerke86 válasza UnSkilleD (#16) üzenetére


jokerke86
tag

Csak vigyázz, hogy miután betetted a gépedbe őket, nehogy felébredj és ez elcsessze a napodat :D

(#28) macikos válasza macilaci78 (#21) üzenetére


macikos
addikt

De, a kondenzátor az az, ami megb*ssza Pistikét, amikor úgy dönt, hogy kitakarítja a tápegységét :D

(#29) gyiku válasza SzlobiG (#3) üzenetére


gyiku
nagyúr

ja, ide mar kell az a 150W :DDD

hüllő

(#30) atti_2010 válasza macikos (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Aáá, a régi lámpás TV-be voltak szép kis kondik 300V körül töltve, na azok! Erről van egy szuper történetem is de nem hiszem hogy sok mindenkit érdekel.A tápban csak +12V+5V ra vannak töltve a kondik.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) macilaci78 válasza macikos (#28) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alapvetően nem nyúlok bele fém, vagy szigeteletlen eszközzel és puszta kézzel. És szerelés előtt megsimogatom kicsit a vízcsövet, hogy a stat elektromosság lemásszon rólam.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#32) Ribi válasza macilaci78 (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kondikat több mindenre is lehet használni.
PL erősítőmben egy kondi látja el árammal a memóriáját ami a csatornákat megjegyzi.
Nem pedig gomb elem.
Az hónapikig megy, nem csak pillanatokig.
Viszont tény, hogy pillanatok alatt le tudja adni.
Inkább mint puffert szokták használni ha jól tudom.

(#33) Tonyius777 válasza Ribi (#32) üzenetére


Tonyius777
tag

hát akkor valami spéci kondi lehet mert én úgy tudom rossz hatásfokkal dolgoznak mármint hamar lemerülnek. Persze függ attól mennyit eszik az elektronikája.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#34) macikos válasza atti_2010 (#30) üzenetére


macikos
addikt

Haverommal történt meg, aki egyébként nagyon jól ért a számítógépekhez (notijába akart asztali videókártyát venni, csak nem tudta hogy kell belerakni...), hogy szétszedte a tápját, hogy kipucolja a sok portól. Természetes, hogy rátenyerelt az egyik kondira :D Aztán ahelyett, hogy összerakta volna, rátenyerelt a másik kondira is :D Utána mondta nekem, hogy rájött: nem neki való a számítógép szerelés :D

CRT tévékben, monitorokban nem a kondi volt a lényeg ilyen szempontból, hanem maga a képcső :D

(#35) radi8tor válasza grabber (#12) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akárcsak a tiéd. ;] :P

⭐ Stella

(#36) atti_2010 válasza macikos (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A régi lámpás színes TV-re gondoltam abban volt egy 300-400V elkó feltöltve, a haver hozzáért (az akkor nehezen vett 1987 évek) kondihoz a csavarhozóval pedig refleksz-ből lecsapta a képcső végét, hallotta a szuszogást kiáltott az anyának "hozzál gyorsan egy rágót ott van a fiókban"addig az úját tartotta oda azzal akarta betömni a lyukat, persze a nehezen megszerzett TV-nek lőttek és mint utólag kiderült csak kontakt hibás volt.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Ősember


Ősember
őstag

ez még mlc chippekkel is egy vagyon lenne a maga 2gb/s tempójával, hát még slc-vel :Y

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#38) weiss


weiss
addikt

Completely Non-Volatile: Flash memory is inherently non-volatile, and onboard capacitors keep RAM used for translation tables powered long enough for dumping data in the event of a power loss, so no time is wasted rebuilding tables when power goes down.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39) EkSYS


EkSYS
senior tag

komoly a cucc!
Jó ez a fejlődés mert akarva-akaratlanul magával húzza a hétköznapi piacot is. Nyilván kevesen vannak akik most azonnal rohannak ilyet venni, de egy-két év múlva már remélem elérhető árba lesz!

Eki - az eredeti

(#40) NLZ válasza EkSYS (#39) üzenetére


NLZ
tag

Nehezen, mert a sata6.0 bekorlátoz egy jóidőre. Hacsak nem terjed el egy új csatlakozó bővítőkártyával, de ilyenből egyedül az OZCnek van vmi mókája, egyébknét síri csend. Már pedig idei asztali SSD-k majdnem súrolják a sata6.0 határát, a 2012es generációt meg lazán be fogja korlátozni. Szal a fejlődés megint meg fog torpanni egy időre.

(#41) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez mi durva már. űr-ssd :C

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#42) EkSYS válasza NLZ (#40) üzenetére


EkSYS
senior tag

nem feltétlen. pci-e csatoló felületes OCZ tényleg van, a revodrive. Namármost miért ne terjedhetne el ez? Vagy ha már mindenképpen sata, akkor majd lesz valami új abból. de a 6/Gbs azért még idén elég lesz :). Amúgy meg vegyél valami 50-80e HUF-os ssd-t és nézd meg hogy félév használat után mennyit fog majd menni, rögtön nem lesz gondod a sata 6.0-vál

Eki - az eredeti

(#43) Srodney válasza Torry (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

hát nekem itthonra jólenne,amikor c-ről d-re másolok egy filmet,akkor jóles 15perc helyett a pár másodperc másolási idő!mért neked nem kellene ha ingyen adnák?nekem kéne,ingyér vagy annál olcsóbban...

(#44) NLZ válasza EkSYS (#42) üzenetére


NLZ
tag

Én most a HSDL-re gondoltam. SATA 6.0 persze, hogy elég néhány évig, de nem tovább, új szabványról pedig semmi hír. Pedig egy olyannak sok idő kell, hogy elterjedjen.

(#45) eroli válasza NLZ (#44) üzenetére


eroli
csendes tag

Esetleg a Tunderbolt, az elvileg gyorsabb! nem?

Összes hirdetésem megtekintheted: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=eroli&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#46) yakuza.tora válasza Torry (#4) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A vállalati szegmens itt inkább a vastag pénztárca miatt jön szóba... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#47) kerelo


kerelo
senior tag

Bődületes teljesítmény :K csak hát az ára miatt érthető,hogy vállalati szegmens-be van szánva

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#48) Ł-IceRocK-Ł válasza kerelo (#47) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Teljesítményre se mondanám azt, hogy átlagfelhasználásra készült.
bár az igaz hogy ha annyiért adnák mint egy 128 as sima ssd-t, másmilye nem venne senki :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#49) Koley


Koley
tag

Nagyon komoly teljesítmény

(#50) didyman válasza veector (#14) üzenetére


didyman
őstag

Akku lesz az. Kondenzátorból hatalmas kellene egy ilyen bordával ellátott XOR/FLASH kezelő ellátásához, míg puffert ürít biztonságosan.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#51) didyman válasza Ribi (#32) üzenetére


didyman
őstag

A kondit azért szeretjük, mert gyorsan képes feltöltődni és "marhanagy" áramot le is adni (ideálisan!). Az akkuk erre nem képesek, ellenben "tökéletes" feszültséggenerátorok. Szó sincs olyasmiről, hogy pillanatnyi idő alatt kisülnek, ez a bennük tárolt energia, és a kivett áramerősség függvénye és adott terhelésre ez egy szép, parabolikus görbe mentén fog lezajlani (akkuknál meg egy zömmel egyenes lesz az eredmény). Ezutóbbi görbe miatt képtelen ötlet kondit használni stabil tápellátásra egy írás lezártáig. A rádiókban lévő pár F kapacitású kondik nem hagyományos kapacitások, ezek pont, hogy nem tudnak gyorsan kisülni és feltöltődni sem (nagy ESR), ellenben nem mennek tönkre úgy, mint az akkuk, energiasűrűségük pedig a hagyományos kondik sokszorosa. A rádiókban használt (S)RAM cellák áramfelvétele meg minimális, ott egy 100nF-os kapacitás is képes percekig tartani, míg egy ilyen XOR logika kiránt a 3,3V-ból olyan durván 1-2A-t+ a FLASH-ek írásához szükséges áram. Ekkora energiasűrűséget pedig akkumulátorban lehet realizálni és kell nekünk a stabil, feszültséggenerátoros jellegű táplálás is. A rádióban nem (volt) jellemző a napokig, hetekig tartó áramszünet, így a gombelem felesleges és drága is, meg hamar tönkremegy a rádió élettartamát tekintve.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#52) didyman válasza Tonyius777 (#33) üzenetére


didyman
őstag

A kondenzátor "hatásfoka" (ne nevezzük így, mert reaktív eszközről beszélünk, nem rezisztívről) nagyon jó, nagyságrenddel az akkuk felett jár, a bele pumpált energia minimális része válik hővé az ESR-en. Az önkisülése majdnem minden kondinak nagyon alacsony, az elkók ebben nagy mesterek, de ezt felépítésükből lehet sejteni, hiszen a fegyverzeteket lehetőleg minél jobb minőségű szigetelő választja el. Egy-egy jobb kondi hetekig vígan megtartja akkuhoz mérten "kurvakicsi" töltésének nagy részét, míg egy NiCd és pláne NiMh akku ennyi idő alatt összemérhetetlenül nagyobb tárolt töltésének 10-50%-át el is veszti.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#53) didyman válasza zsigus (#15) üzenetére


didyman
őstag

Bocs a sok hozzászólásért. Van rajta 4db RAM is. :) Pufferelni még mindig jobb a DRAM, mint a FLASH.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.