Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Mivolt az a sulinetes ,,láz"? :)
Jó írás, várom a következőt!

(#2) Tuomas válasza pulyka jocó (#1) üzenetére


Tuomas
addikt

Amikor az éppen hatalmon lévő kormány bevezette, hogy amelyik családban volt iskolás korú gyermek, ott informatikai eszköz esetében lehetett 60 000 ft-t visszaigényelni :)
Itt volt egy kiskapu, hogy ha alkatrészenként vette meg valaki a gépet, akkor mindkét szülő visszaigényelhetett 60 000 ft-t, innen jött az ötlet, hogy építek saját konfigot :)

Tehát ha pl egy laptopot veszek, vagy egy előre megépített gépet, akkor csak egyszer 60 000 ft-t lehetett volna visszaigényelni

Ja, és köszi :) :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Nagyon jó kis cikk lett csak így tovább s grat h egy ilyen géppel így kihúztad:) nekem is volt cerka procim azt hiszem pontosan ue. de vmi kínszenvedés volt márxd

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#4) Tuomas válasza Hannibhál (#3) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi! :R
Hát ne is mond :DDD Sokszor a falra másztam tőle, de türelmes voltam :DD
Aztán amikor kicsit feljebb tornásztam az órajelét, akkor érezhetően javult a sebessége.

De gyanítom sokat köszönhetek abban az eredeti alaplapnak, hogy nem téptem ki az összes hajszálamat :D Amikor kényszerből le kellett cserélnem, utána valami borzalom lett a gép sebessége. :(

Persze közben a játékokat folyton állítgatni kelljen, hogy el is fusson, meg még élvezni is tudjam. Ez a mai FPS hype-ba nehezen lenne beilleszthető, akkor örültem, hogy egy újabb játéknál megvan a 20 FPS :DD :C

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5) A`rpi


A`rpi
addikt

Jó kis írás, átfutottam mindent. :C

Ha gépet építesz felemás memóriákat kerüld.
Azok tudják csak igazán belassítani a gépet,
fagyás és "kék halál" mellett.

Ja és a "P4" korszakban AMD gépek voltak a jobbak,
(ár érték arányban)
Én is 2,4 celeron gépet építettem akkoriban,
később jöttem rá AMD jobb lett volna.

Alaplap márkája Asrock lehetett azok gyártottak akkoriban mindenféle öszvér cuccokat.

(#6) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Huh, P4 Cerkával, 768 MB RAM-mal meg GF 6200 LE-vel 2011-12-ben? Az kemény lehetett azért, nem irigyellek. Tán még a Far Cry is akadt mediumon. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) Tuomas válasza A`rpi (#5) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi A'rpi :) :R

AMD-vel nem szimpatizáltam igazán, ahogy az ATI videokártyákkal sem :DD Hogy miért, azt ne kérdezd, nem tudom :D
Így visszanézve jobb lett volna egy pentium, vagy tényleg egy AMD, de kompromisszumokat kellett kötni :)

A memória nem tudom hogy felemás volt-e, de a lényeg, hogy sikerült összelegóznom működőképesre, a végén az eredeti azt hiszem már nem is volt benne :))

Lehet, hogy asrock, de hogy valami eléggé alsó kategória volt az biztos.. De hát akkor már nem volt választásom :(

(#6) Csapoati

Far Cry sajnos össze se jött :(
Azért sokat fejlődtem ebben az időben grafika optimalizálásban :DDD

We were here

(#8) Csapoati válasza Tuomas (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jó, mondjuk nem lehetett durvább, mint én 2002 tavaszán a 486-osommal... :DDD Utána viszont már nagyjából meg tudtam oldani, hogy csak kicsit legyek lemaradva a legfrissebb és erős cuccoktól. Amióta meg dolgozom, szerencsére ez még könnyebb. Most kell még kiélnem magam, mert ha gyerek is lesz, akkor ő nyeli el a pénzt a PC helyett. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) Tuomas válasza Csapoati (#8) üzenetére


Tuomas
addikt

Valamiért (amióta kicsit jobban képbe vagyok ezzel a területtel), én mindig úgy éreztem, hogy már akkor hátrányba vagyok, amikor megveszem a gépet :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.