Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kanczy


Kanczy
veterán

Most állok konzolvásárlás előtt, és az exkluzív címek miatt hajlok a PS4 felé, de ez most valahogy nem volt olyan meggyőző. 2-3 cím lesz 2017-ben, ami kifejezetten megmozgatja a fantáziám :F

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#2) ldave


ldave
félisten

Biztos vétel: Persona 5, Nier Automata, Detroit, Pyre
Talán: GT Sport, Gravity Rush 2, dreams, Horizon

A Slime draws near! Command?

(#3) erahurka válasza Kanczy (#1) üzenetére


erahurka
félisten

Gondolom nem csak 2017-re vennéd a konzolt :U

(#4) james001 válasza ldave (#2) üzenetére


james001
veterán

Nier Automata nekem is első napos lesz,a demó már meggyőzött.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#5) toronyhaz válasza Kanczy (#1) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Én meg pont azon gondolkoztam, hogy eladom.
De nem fogom. Mivel 200-ért kellene akkor gépet vennem,mert már cserés szerencsétlen.
Nem kér enni. Jó helyen van az a polcon. Nem vagyok nagy gamer. A witcher 3 szerintem 2 évre leköt. Most kezdtem el de valami iszonyat tartalom van benne. Már azt kell mondjam rá hogy túl bonyolult is.
Vegyél. Nem fogod megbánni.

[ Szerkesztve ]

(#6) oriic válasza Kanczy (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tegyük hozzá, hogy ezek egyelőre csak a bejelentett címek. Biztosan lesznek még meglepetések idén. Plusz ahogy fentebb is írja kollega, nem csak egy évre vennél vélhetőleg gépet, szóval nyugodtan ugorj bele szerintem, ha van rá lehetőséged. :)

Live-Die-Respawn

(#7) Wesder


Wesder
félisten

Egy Remastered CTR kéne, de az nagyon. Online multi lehetőséggel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) <Lacy85> válasza Kanczy (#1) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én világ életemben pc-s voltam, soha nem volt konzolom sem.
Vettünk tavaly egy PS4-et "nézzük meg milyen" alapon, és azóta kb. 20 percet játszottam pc-n. :D
Vedd nyugodtan, nem fogod megbánni.

(#9) ViharVadász válasza Wesder (#7) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szerintem az rekordokat döntene első napon, annyian vennénk meg.:)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#10) lmno


lmno
őstag

MS is csinál ilyen videót Xbox exkluzívokkal? Oh wait... ;]

(#11) gyerecske


gyerecske
senior tag

Én is idén tavasszal tervezek PS4 pro-t venni, remélem nyáron nem jelentik még be a PS5-t :)

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#12) Raysen623


Raysen623
addikt

Hellblade, Horizon, Detroit, GTR Live és már el is ment 2017 nálam :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#13) tuki2200 válasza gyerecske (#11) üzenetére


tuki2200
senior tag

2013-ba jött ki a konzol, megjelenéskor 6evet írtak h addig tervezik ezt a generációt

(#14) csizo13 válasza gyerecske (#11) üzenetére


csizo13
tag

Nem jön, ne aggódj. Majd csak ősszel.:)
Exklúzív címek miatt én sosem vennék konzolt.

(#15) Preda válasza <Lacy85> (#8) üzenetére


Preda
aktív tag

Na én kb pont ugyanígy jártam. Pedig 1 éve raktam össze durva gamer pc-t majd "nekem végig kell játszanom az Unchartedet" felkiáltással vettem egy ps4-et azóta csak azt nyüstölöm. Még az fps-re is egészen ráállt a kezem. Most elgondolkodtam rajta, hogy nem biztos, hogy én már fejlesztek pc-t valaha. Marha jó szerintem. Főleg a Naughty Dog által fejlesztetett játékok. Meg kaptam hozzá Bloodborne-t na azzal el lehet lenni egy darabig, ha valaki szereti a kihívást. Verekedősben meg ott van a UFC2 iszonyat jól elvagyok vele.

(#16) <Lacy85> válasza Preda (#15) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem is az FPS-ekkel volt csak bajom, de már nagyjából megszoktam.
Én azért veszegettem rendesen a játékokat, mert amikor látok olyan címeket 60-70-80%-os akcióban, amik érdekelnek, nem igazán tudom ott hagyni.
Most kb. úgy fest, hogy 5 évre megvan rajta az elfoglaltság. :D
Multira BF4, COD MW remaster, a Dark Souls 3-at már vagy 10x végig játszottam, versenyezni ott a Driveclub, meg a NFS, na meg a töménytelen open world / rpg (diablo 3, bloodborne, witcher 3, dark souls 2, AC syndicate, elder scrolls onlie, destiny, homefront, stb.).
Kb. ki is fut ez a generáció, mire ezekkel végzek. :D
Meg ennyit arról, hogy milyen drága a konzolra a játék. Szerintem 6-7 ezernél többet egyikért sem fizettem.
Kivéve a DS3. Azt megvettem egyből, amikor kijött.

Én hülye meg a fórumokat olvasgatva féltem megvenni a gépet, mert mindenhol azt olvasni, milyen szar.
Há' nem az. :DDD

(#17) front3r válasza gyerecske (#11) üzenetére


front3r
őstag

Ugye ezt nem írtad komolyan? :)
Még évekig nem lesz új konzol. Majd kb 3 év múlva lehet új konzol, annál hamarabb biztosan nem.
Ezt már abból le tudod szűrni, hogy a Sony exkluzív címekből mennyi be van jelentve, és még csak mostanában kezdték a fejlesztésüket. Azoknak nem elég 1-2 év.

Szóval ez miatt nem kell aggódnod.
De lesz idén új konzol, csak az a Nintendo Switch.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#18) gyerecske válasza front3r (#17) üzenetére


gyerecske
senior tag

A PS4 pro -ra sem számítottak sokan.Hiába mondja a Sony, hogy ugyanúgy fogják kezelni mind a két PS4-et, ez szerintem nem igaz, a pro-ra nagyobb hangsúly fog majd kerülni.Ebben a 3 év múlvában én egyáltalán nem vagyok biztos.Ha kijön tavasszal az új xbox az előzetes hírek alapján erősebb lesz a PS- nél.
Mondjuk az is igaz, hogy a PS van előnyben, most már vannak olyan játékok is amiért érdemes lehet megvenni.
Exkluzívakban pedig nem nagyon versenyezhet vele a box.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#19) lmno válasza gyerecske (#18) üzenetére


lmno
őstag

Nem jön tavasszal új Xbox, max. év végén, de egyelőre úgy néz ki az is csak upgrade lesz, mint a PS4 Pro.

(#20) <Lacy85> válasza gyerecske (#18) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem lesz nagyobb hangsúly a pro-n, mert egyszerűen nem tehetik meg a fejlesztők, hogy leszarják az alap PS4-et. Sony is köti őket, na meg egy 50 milliós felhasználóbázisnak nem fognak hátat fordítani, ha el is akarják adni a játékokat.

(#21) Ragnar_ válasza <Lacy85> (#16) üzenetére


Ragnar_
addikt

PCnek a VR lenne az előnye, ha majd nem csak techdemo minőségű, meg tartalmú játékok lennének, Sonynak lesz konzolra is VR. (meg RTS-t, meg FPS-t nem az igazi konzolon játszani, de kb. ennyi)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22) front3r válasza gyerecske (#18) üzenetére


front3r
őstag

Nincs értelme ilyen gyorsan cserélni a konzolokat. Annyit hozzá kell tenni, hogy ettől a nagy cégeknek nem lesz jobb hogy itt egy félgenerációs konzol, ebből nincs nagy bevételük.
Ez csak azért van, mert itt a VR, meg a TV-k felbontásánál ugrás történt 4K-ra.
Oké, az is benne van, hogy a sima PS4 annyira nem volt erős, mint a PS3 a maga idejében.
De úgy látom ilyesmi lesz a PS5 is, mert úgy néz ki ez az üzletpolitika nyerő, hogy egy nem túl drága konzolt dobnak piacra, és veszik mint a cukrot, így több játékot adnak el.
De egy félgenerációnál ugye ilyen nincs, ott nem adnak el több játékot feltétlen, hiszen vagy cserélsz, vagy új vásárló vagy, és az se biztos hogy a Pro miatt.
Hiszen aktívan árulják a Slim-et, és árulni is fogják.

Persze nem kell velem egyet érteni, csak én ezt látom, én nem vágyok új konzolra. Minek? Akkora előrelépés talán 3 év múlva se lenne egy PS5.
Megjegyzem, hogy egy teljesen új generációnál nem csak hardver upgrade történik, hanem a perifériákon is csiszolni kell, és még plusz képességeket is szokott kapni egy konzol. Pl. ennél a generációnál a játék közbeni felvétel rögzítés, ami nincs hatással a játék teljesítményére. De több ilyen új feature van.
Pl. a tapipad a DS4-en. Ezeket is ki kell találni, tervezni, kifejleszteni, tesztelni, és ez nem kevés idő.

Egy új generációnál még igen szegényes az arra megírt játékok felhozatala, ezt is számításba kell venni.
Esetleg akkor lehet egy fokkal jobb a helyzet, ha nem történik komoly generációváltás, hanem pl. a PS4 Pro megmarad, és jön egy PS4 Pro II mondjuk, na akkor már lesznek új játékok is a konzolra. Csak akkor meg a sima Ps4 Pro fogná vissza a teljesítményét az új játékoknak. Ha érted mire gondolok. Na és akkor hogy adja be a Sony az alap PS4 tulajoknak, hogy azon már nem fut?

Egy átlag ember teljesen összezavarodna, hogy akkor miért van benne a nevében a PS4???
Ez így szerintem kivitelezhetetlen.

Tehát mindenképpen szükség van egy teljes generációváltásra ahhoz, hogy 3 évenként jöjjenek ki egymásra épülő konzolok. Csak akkor már nem PS5 lesz a neve, hanem mondjuk PlayStation Machine I., és talán erre már fel lehetne húzni egy új üzletpolitikát is.
Remélem érthető, hogy mit akarok mondani: Nem lehet visszafelé kompatibilis egy játék, mert akkor nem tud annyi újat adni egy következő félgenerációs játék, ha annak meg kell jelennie az előző gépekre is. Akkor meg minek az erős vas, ha igazából nem lesz kihasználva?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#23) <Lacy85> válasza Ragnar_ (#21) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez a VR-osdi eddig valóban csak hülyítés kategória. De nem is nagyon akar több lenni belőle.
RTS-t még nem próbáltam konzolon (van egyáltalán?), FPS meg szerintem szokás kérdése.
Az oké, hogy én, meg a hozzám hasonlók bénáznak kontrollerrel, de sokszor elnézve mások statjait, meg ahogy játszanak... :D
Sokan kontrollerrel is vérprofik.

(#24) Preda válasza <Lacy85> (#16) üzenetére


Preda
aktív tag

Igen amikor látok valamit ami érdekel 50% vagy fölötte én is behúzom. Last of us remastered pl 4,5k volt akcióban .Nemrég megnéztem 14k mondom az komoly. Rengeteg mindent megvettem én is van annyi, hogy időm nincs annyi és még a Witcher GOTY-t is meg akarom venni :D, pedig a FFXV-t nemrég behúztam mondjuk 15k volt akciósan. Ds3 nekem is bejön most is akciós csak nem tudtam még dönteni :D. Ami még iszonyat jó volt az Until Dawn. Nagyon várom tőlük a Detroit-ot.

Én is vacilláltam hónapokig ,hogy megvegyem-e a konzolt meg persze az asszonyt is puhítani kellett. :D

(#25) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Pont jókor lett PS4 Pro-m, és ha még időm is lesz játszani.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26) gyerecske válasza front3r (#22) üzenetére


gyerecske
senior tag

Húú, ez jó hosszúra sikerült. :) Persze értem mit mondasz, egyet is értek vele nagyjából.Nekem csak a Sony hozzáállása nem tetszett a pro-val. Amikor megjelent már voltak 4K megjelenítők, meg tudták volna csinálni már akkor a PS4 pro-t.Elindították ezt a "félgenerációváltást", ami nagyon nem jó irány szerintem.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#27) Ragnar_ válasza <Lacy85> (#23) üzenetére


Ragnar_
addikt

RTS nem nagyon van konzolra, FPS egyetértek, kontrollerrel meg kell szokni, nekem nem nagyon megy.. DeadSpacet pl. már nem tudok kontrollerrel játszani, Skyrimet még soso, biztos, hogy van olyan aki jobban játszik kontrollerrel, mint én egér+billentyűzettel, de az ugye egér+billel még jobban játszana, ettől föggetlenül pl. egy Witcher3 egyértelműen kontrollerrel a kényelmesebb.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#28) Luck Dragon válasza james001 (#4) üzenetére

Mindenkinek tetszik a Nier Automata ,de én még egyszerűen nem látok benne semmit ami megfogna, mi tetszik benne?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) james001 válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


james001
veterán

Pörgős kaszabolósdi,mint mindegyik Platinum játék kb :D De én alapból hack n slash fan vagyok,Devil May Cry is pl. nagy kedvencem.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#30) ldave válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


ldave
félisten

Nekem bejön a dodge/evade-re épülő kombós harc, persze nem vagyok profi benne, hogy hard nehézségen toljam az ilyeneket. A zene az első részben fantasztikus volt, remélem itt is az lesz.

A Slime draws near! Command?

(#31) Luck Dragon válasza james001 (#29) üzenetére

Majd talán egyszer kipróbálom, és lehet én is felfedezem ezt a "fanságot. " :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) Kanczy


Kanczy
veterán

Na jó, meggyőztetek... már csak az a kérdés, hogy sima Slim 1TB legyen 88-ért, vagy + Driveclub, Last of Us Remastered + Uncharted 4 105-ért. Valsz. bármelyik is lesz, veszek mellé egy Nathan Drake Collectiont, hogy legyen mivel játszani pár hétig ;]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#33) <Lacy85> válasza Kanczy (#32) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egyszerű. Ha érdekelnek a játékok, akkor vedd meg pack-ban, ha nem, akkor csak simán. :D

(#34) bit_bro


bit_bro
tag

A Hellblade mikor lett PS4 exkluzív?
Eredetileg PC-re is készült...

(#35) oriic válasza bit_bro (#34) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

PS4 konzol exkluzív, vagyis más konzolra nem jön...Hja amúgy félreérthető a videó emiatt kicsit.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#36) bit_bro válasza oriic (#35) üzenetére


bit_bro
tag

Ez kicsit megnyugtatóbban hangzik :)

(#37) melega


melega
őstag

Biztos vétel: Detroit, Nioh
Talán: yakuza 0, Ace Combat 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.