Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunmyke


hunmyke
aktív tag

200 Ft-ért nagyon korrekt lenne. :)

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#2) v.tom


v.tom
őstag

Tényleg nem a legjobb filmeket teszik ki 200 Ft-ért. Mindenesetre én már vettem 199 Ft-ért Egy korai Jackie Chan filmet DVD-n, ami ráadásul egész jó minőségű DVD tokban volt, égész szépen kivitelezett lemenyomtatással és igényes borítóval. Az ASVA és az Artisjus tevékenység sok esetben gyalázatos. Kell a változás, mert be kell látni, hogy azokon az árakon, amit magyarországon elkérnek, nem igazán lehet esélyt adni a kalózkodás jelentős visszaszorítására.

(#3) gabest


gabest
csendes tag

Azért kerül 200 ft-ba, mert annyit ér. Lehet, hogy erre még nem gondoltak? Még mindig több mintha letöltenék az emberek ingyen.

(#4) Grigorisz válasza v.tom (#2) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

ezek az artisjus-osok elmehetnek amúgy is a fenébe. a boltunkba bejött egy ellenőrjük no para semmi illegális. mindent átnéz rendben. de volt nálunk két ipod is na baj van nincs rajta matrica (nagykeres beszerzés). megkapjuk a papírkát a hiányról oké. hívom a nagykert, hogy ennek hol van a matricája??? mondják, hogy a garancia lapon. elküldöm bescannelve mélben a jus-nak erre kitalálják, hogy ez így nem érvényes és fizzessünk be 18k büntit. felhívom őket: mire fel??? erre azt mondja hogy nem jó helyen volt a matrica. mondom nekik a nagykerből így jött. erre akkor háritsam át a nagykerre a büntetést. viccesek sztem

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#5) v.tom válasza gabest (#3) üzenetére


v.tom
őstag

Őket az bassza, hogy abból a 200 forintból nem folyik a zsebükbe pénz. Ha mindent kifizetnének ezeknek az olcsó lemezeknek a kiadói, akkor máris a többszörösét kéne kifizetnünk a kasszánál.

(#6) v.tom válasza Grigorisz (#4) üzenetére


v.tom
őstag

Nevetséges. Tipikusan ez a helyzet, amikor ugysem tehetsz semmit, mert mindenképpen be akarják bizonyítani az igazukat. Minél tovább küzdesz, annál nagyobb büntetéseket vernek rá az emberre. Nagyon sok hatóság működik így sajnos. Nekem sokszor kitűnik, hogy mennyire a józan ész ellen cselekednek.

(#7) Grigorisz válasza v.tom (#6) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

hát tudod mit menjünk bíróságra. van számlám és matricám a jogtisztaságról. ott aztán magyarázkodhatnak majd...

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#8) v.tom válasza Grigorisz (#7) üzenetére


v.tom
őstag

Így van. Sok kicsi sokra megy.:) Ne hagyd magad.

(#9) KEndre válasza Grigorisz (#7) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

:Y ezt tényleg nem hagynám annyiban. Írásban megreklamáltátok a bírságot? Feltétlen tegyétek meg!!!!!!!!!!!!!!!

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#10) shtml válasza KEndre (#9) üzenetére


shtml
őstag

Szerintem nem kell reklamálni semmit, csak időpocsékolás. Ha az Artis-akárminek nem tetszik, akkor pereljen. A per során bebizonyítjátok, hogy ki lett fizetve a jogdíj, az Artis-szar meg fizetheti a perköltséget.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) v.tom válasza shtml (#10) üzenetére


v.tom
őstag

Az Artisjus nem fog perelni szerintem, mert ők már egyszer kiállítottak egy számlát. Ez ellen kell fellebbezni, és bíróságra venni a dolgot, mert ugyebár jogtalan a követelésük.

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

200Ft-ért már én is inkább megvenném a filmeket mint töltögetném! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) shtml válasza v.tom (#11) üzenetére


shtml
őstag

Már hogyne perelne, ha a kiállított számlát nem fizetik ki.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14) #95590400


#95590400
törölt tag

kezdjük ott, h milyen ellenőrzési joga is van egy boltban egy ilyen. túlképp civil szervezetnek, mint az arctiszjuss? elárulom, semmilyen, ki kellett volna penderíteni őket a picsába. vpop, mint olyan esetleg (kérdés, ha túlképp ők voltak kint, akkor h kerül a képbe az arctiszjuss? velük voltak? nem tartom elképzelhetetlennek az ilyes fajta etikátlanságot ebben az országban) csak mert a vpop meg pont leszarja tudtommal, lásd misztrál esetében.
a büntetéssel (ki állította ki egyáltalán? mert ők nem büntethetnek egyáltalán) nem kell foglalkozni, ha bíróságra adják, írni kell egy ellentmondást. oszt annyi.

[ Szerkesztve ]

(#15) v.tom válasza shtml (#13) üzenetére


v.tom
őstag

Általában mindenfajta döntés (pl. eme bírság) ellen is meg van határozva egy bizonyos fellebbezési határidő. Ha azon ez időn belül nem él a fellebbezési jogával az érintett, akkor az olyan, mintha nem találna kivetnivalót az ügymenetben, és a továbbiakban ha ő nem fizet, akkor már nem hivatkozhat arra, hogy esetlegesen jogtalan volt a dolog. Szabálysértést követ el. Furfangosak ezek a szabályok. És elég egyoldalúak is sajnos.

(#16) Vladi


Vladi
nagyúr

Most mit mondjak erre: na szép. :U
Ezzel az egésszel egy okosságot lehet tenni:
Átvenni nevezett cég gyakorlatát és leakasztani a nagy zsét. :DDD
Ha nem is 200-ért de 5-600 forintért jó filmeket vinnék, mint a cukrot.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) #95590400 válasza v.tom (#15) üzenetére


#95590400
törölt tag

újra felteszem a kérdést, tudsz olyan jogszabályt felmutatni, miszerint az arctiszjuss szabálysértési hatóság lenne? bírságot nem oszthat ki (de pl. a vpop, apeh igen), ők maximum számlát, elmaradt jogdíjról.

[ Szerkesztve ]

(#18) bambano


bambano
titán

Magyar nyelvben nincs olyan, hogy legolcsóbb jogdíj.

Egyébként pedig teljesen jó ez az EU dolog, az eu által pártolt és támogatott szolgáltatások és termékek szabad áramlása c. műsorszám most rendesen beveri pár jogvédő orrát.

Azért látni szeretném már azt a helyzetet, amikor a központosított közbeszerzésben megpályáztatott kormányzati audikat egy szlovák cég szállítja, regadó nélkül, és tisztelt pártunk és kormányunk szlovák rendszámos audiból kiszálva pofázik a parlamentben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) v.tom válasza #95590400 (#17) üzenetére


v.tom
őstag

Lehet hogy rosszul fogalmaztam. Nem mondtam, hogy szabálysértési hatóságról van szó. Egyébként pont arról a be nem fizetett számláról van szó, az állítólagos elmaradt jogdíjról.

(#20) shtml válasza v.tom (#15) üzenetére


shtml
őstag

Elfelejted, hogy az Artis-mocsok nem hatóság, amely döntést vagy ítéletet hozhat. Csak kiállíthat egy számlát és annyi. Ha nem fizetek, azzal még nem ismerem el a számla jogosságát, azt majd az Artis-mocsoknak kell bizonyítania a bíróság előtt, ha beperel nemfizetés miatt - mivel a bizonyítás terhe a felperesnél van.

Továbbá egy cég által kiállított számla ki nem fizetése nem szabálysértés.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#21) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az ASVA-t megkérdezni olcsó lemezről/kiadványról kérdezni - hmm... tréfás. Profitorientált cégek által létrehozott szervezet, tőlük elvárni a korrekt választ - hááát, szerintem előbb lesz negyedik világháború.

A jogdíjakról meg annyit, hogy az adott országban nyilvánvalóan ki lettek fizetve, tehát a vergődést megint nem értem rajta.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) remington2


remington2
senior tag

Én nem értem az Artisjus jogi státuszát, de ha én Romániában gyártatok filmeket (dvd-ket), és azokat magyarországon forgalmazom, azzal valamilyen törvénysértést követek el? Vagy Németországban, vagy bárhol a világon, de főleg az EU területén? Ha a filmek / dvd gyártás jogi státusza tisztázva van (különféle regisztrációs dolgok, pl. dvd linensz fizetve), akkor elméletben semmi beleszólása nem lehet. Vagy igen?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#23) bambano válasza remington2 (#22) üzenetére


bambano
titán

A kérdés az, hogy a román Artisjustól meg tudsz-e venni Magyarországra szóló terjesztési jogokat. Mert ha nem, akkor itthon nem áruljatod a cuccot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) #95590400 válasza bambano (#23) üzenetére


#95590400
törölt tag

azért ebben nem lennék biztos, tekintve, h épp ezt teszik... ha fogást találtak volna rajta, már nem csinálhatnák.

[ Szerkesztve ]

(#25) remington2 válasza bambano (#23) üzenetére


remington2
senior tag

Én csak azt nem értem - hogy az üres adathordozókon kívül, az más téma - ebbe hogyan tud belekötni? Hiszen itt műsoros cd/dvd a téma :U Ha pl. mosóport v. bármilyen terméket forgalmazok, akkor a megfelelő jogszabályok betartásával (OÉTI, KERMI, nem vagyok járatos ilyesmiben) akármit forgalmazhatok. Ennyi erővel az összes kínai, stb. termékcsoport fölé ülhetne egy ilyen magyar csoda, "megfejni" a forgalmazókat.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#26) bambano válasza #95590400 (#24) üzenetére


bambano
titán

Mi volt a kijelentésemben az, amiben nem lehetsz teljesen biztos?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) bambano válasza remington2 (#25) üzenetére


bambano
titán

Úgy, hogy a szellemi alkotásokhoz tartozó jogok közül az egyik a terjesztés joga. Azt meg kell venni ahhoz, hogy terjeszthesd. Azt pedig terület alapon adják, vagyis ha eladják bárkinek, ott szerepel, hogy milyen területen élhet ezzel a jogával.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) remington2 válasza bambano (#27) üzenetére


remington2
senior tag

Ide akartam tudat alatt kilyukadni: a terjesztési jogokat nem az artisjustól, hanem a jogok tulajdonosától veszem meg, nem?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#29) ngabor2


ngabor2
nagyúr

bár igen ritkán nézek filmeket, remélem, ez a modell bejön, és akkor a naaagy kiadóvállalatok belátják (kénytelenek lesznek belátni), hogy az ő harácsolós nagyonsoklépcsős módszerüknél van jobb, olcsóbb, és működő, olcsóbb módszer. és utána az elmaradt adóbevételek kapcsán remélhetőleg megfelelő törvényi szabályozás is születik, de nem olyan, ami az olcsó modell elnyomását jelenti, hanem azt, hogy a filmeket nem romániában és szlovákiában kell lemezre vinni, hanem kishazánkban is megéri.

(#30) shtml válasza ngabor2 (#29) üzenetére


shtml
őstag

Amíg ott tartunk, hogy az Artisjus hatóságként eljárva önkényesen állapíthat meg az európai átlag ötszörösének megfelelő jogdíjakat, addig nem lesz változás. A kisebb bevételből ui. az ezt eltűrő politikusok zsebébe is kevesebb kerülne.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#31) dabadab válasza remington2 (#28) üzenetére


dabadab
titán

Nem feltetlenul. Ez pl. egy radio eseten baromi maceras lenne, ezert vannak az ilyen kozos jogkezelok, mint az Artisjus, az ember egyszeruen kifizeti nekik az egyseges jogdijat, az meg utana mar az o gondjuk, hogy azt kik kozott osztjak szet.
Arrol mondjuk nem tudok nyilatkozni (de biztos nem lenne erdektelen utananezni), hogy ez a fajta licenszelesi modszer mikre mukodik meg mikre nem.

DRM is theft

(#32) bambano válasza remington2 (#28) üzenetére


bambano
titán

Nem, a terjesztési jogokat a kiadók el szokták adni valamilyen területi érdekeltséggel rendelkező jogkezelőnek, mert minden mozival nem ülhetnek le tárgyalni egyenként...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Siera


Siera
senior tag

ez megér ennyit de nem többet-kevesebbet.
a jobb filmekért is max 2k-t kéne kérni,hogy vissza lehessen szorítani a kalózkodást sztem

(#34) orbano válasza v.tom (#6) üzenetére


orbano
félisten

csak tudod ez nem hatóság...

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) Vladi válasza bambano (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr

"eddig szabálysértést még nem sikerült rábizonyítani a cégre."
Gondolom akkor ez rendben. Csak simán csípi a szemüket, hogy letöri a piacot. Szerintem ennyiről van szó.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jobban nézzétek meg a 2-300Ft-os filmeket legközelebb, igazi gyöngyszemeket is találni időnként közöttük.

(#37) szasza_xp válasza Grigorisz (#4) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Figyi, ha bejön egy ipse és azt mondja, hogy Ő az aritsjus akkor szépen fogsz egy békebeli 4 megás vinyót, ami az AT korszakban volt népszerű belerakod egy tescos zacskóban és addig ütöd a csóka fejét míg mozog, majd a hulláját kiszögeled a bolt elé.
Ha békésebb vagy elküldöd a K. anyukájába, ha nem megy előveszed a vinyót, meg a zacsit.... folytassam ? :D
Max ahhoz van joga, hogy köszönjön, máshoz nem.

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#38) Grigorisz válasza szasza_xp (#37) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

azt nem tudom mihez van joga de a büntetéstuti, hogy indokolatlan mivel a cucc jogtiszta. hasonlatként a rendőr megbüntethet, ha az izzókészletem a kesztyűtartóban tartom nem a csomagtartóban??? mert itt kb erről van szó...

Maga az eljárásával baj nem volt még azt is aláírtam, hogy nincs matrica rajta de ha a sorszámosan hozzátartozó garilapon rajtavan akkor mi a hiba??? nem értem.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#39) zsiga667 válasza Grigorisz (#38) üzenetére


zsiga667
addikt

"ha az izzókészletem a kesztyűtartóban tartom nem a csomagtartóban??? mert itt kb erről van szó..."
Ha az autópálya-matricád van a kesztyűtartóban a szélvédő helyett azért pl. simán megbírságolhatnak, hiába nem az alapján azonosítják az autód, valószínű a ti esetetekben is valami ilyen idióta szabályozás van.

(#40) Vladi válasza zsiga667 (#39) üzenetére


Vladi
nagyúr

Már nincs matrica. :U Rendszám alapú nyilvántartás van, csak a blokkot kell megőrizni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41) Szabesz válasza ^Clown (#36) üzenetére


Szabesz
őstag

Például minap A Zongorista című klasszis:)

¯\_(ツ)_/¯

(#42) orbano válasza szasza_xp (#37) üzenetére


orbano
félisten

pontosan. görény módon kihasználják az emberek tájékozatlanságát, ahogy a BSA is teszi. aztán szarrá keresik magukat ezzel...

A vér nem válik VAZZE!™

(#43) zsiga667 válasza Vladi (#40) üzenetére


zsiga667
addikt

Lényegtelen a példa szempontjából, amikor volt matrica így ment a dolog.

(#44) __Psion__


__Psion__
tag

Ha van egy szabad órátok nézzétek meg a "Good Copy Bad Copy" című filmet.

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#45) kingi válasza orbano (#42) üzenetére


kingi
tag

azt a könyvet kereset, amit a Seres K.-val és Nagy E-val írt??? a 2. kiadást mostanában lehet kapni, nekem az első fénymásolatban van meg...

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#46) orbano válasza kingi (#45) üzenetére


orbano
félisten

szia!

Igen, azt keresem. Mi is fénymásolatban kapjuk, de jó lenne egyet beszerezni igziban :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) Grigorisz válasza zsiga667 (#39) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

az idióta szabályokkal sem lenne baj, ha kaptunk volna valaha jus-éktól egy levelet, hogy mi hogy szabályos. De nem kaptunk igy elmehetnek kukutyinba zabot hegyezni....

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#48) azbest


azbest
félisten

Akkor most bepereli az Artisjust az államot, amiért van legális módja annak, hogy kihagyják őket az üzletből? :DDD
Rengeteg elmaradt haszon ez a cégnek...

Egyébként ahogy olvastam az olaszoknál szerzőként sem terjesztheted a saját művedet, mert kötelező fizetni védelmi pénzt a jogvédő szervezetnek, nem lehet kihagyni őket belőle. Nem lehet azt mondani a szerzőnek, hogy köszöni de nem kér védelmet.
Na ez aztán a kreativitás védelme. :U

(#49) kingi válasza orbano (#46) üzenetére


kingi
tag

szia, a tanár szerint mostanában meg lehet venni a fókusz és libri könyvesboltokban, de csak a 2. kiadást, a héten megnézem ui. a hanganyag is kellene nekem (is) hozzá, azt meg nem leeht lefénymásolni -:)))) Szóval, ha a héten meglelem, megírom pontosan, hogy hol sikerült... :U

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#50) floatr


floatr
veterán

Épp most mondták a tévében, hogy az illegális másolatokkal nagyobb forgalmat bonyolítanak, mint a legális kereskedelem. Ez eszem megáll, hogy nem veszik észre magukat. Ha árban utánamennének a "hamisítványoknak", bőven lenne bevétel megint...

500-1000 Ftért már senki sem vacakolna mismás kópiákkal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.