Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) llaszlo válasza hettaki (#149) üzenetére


llaszlo
veterán

Már 2007-es Macbookokon/pro-kon is simán megy a win7 nem tudom, hogy mi lenne vele a gond. Bottcamppal simán települ gond nélkül. Lehet nem a géppel van a gond?

(#152) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Szép, mint mindig... :)

(#153) xxman


xxman
senior tag

Bocsi én csak a fórum első ~70-80 hozzászólását olvastam végig , de:
Nekem ami szemet szúrt az az , hogy mennyire véditek a macbookot.
Én ebben az árkategóriában elvárnám hogy pl. egy jobb játék futtatásánál ne "olvadjon el".
Könnyű meg szép , oké , de ennyiért én biztos nem vennék gépet netezésre meg irodára. Arra egy eeepc is oké. OSXről meg annyit hogy ha jól tudom windowsos gépekre is rá lehet haxolni , ezt nem nevezném előnynek.
Erős hardver : Ahogy olvastam úgyse (tudja) használjátok ki.
Unibody ház : Nagyon szép nagyon baba , minőség érzet stb DE 2-3x annyi javítási költségek ha kifutsz abból a nevetséges 1évből.
Én többet várnék ettől a masinától. Ennyiért 4x ilyen jó teljesítményűt veszek.És ha erre az a válasz hogy az nehéz , akkor meg ott vannak a netbook-ok és a más gyártók megoldásai vagy egy tablet.
És én nagyon szeretem az apple termékeket , de ezt a macbook fanatizmust soha nem fogom megérteni./Itt fórumon is mondasz egy véleményt ami mondjuk negatív , egyből van rá válasz hogy vegyél mást. Jó hogy meg nem köveztek :D/

I just wanna have some fun.

(#154) tDr1v3r válasza xxman (#153) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"OSXről meg annyit hogy ha jól tudom windowsos gépekre is rá lehet haxolni , ezt nem nevezném előnynek."

Csak annyi, hogy nem megy rá mindegyikre...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#155) Xero válasza xxman (#153) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem a negatív véleménnyel van a gond, hanem a marhasággal ami jön körítésnek.

Kiemelek pár dolgot a te hozzászólásodból, ha nem probléma:

-"Én ebben az árkategóriában elvárnám hogy pl. egy jobb játék futtatásánál ne "olvadjon el"."
Ez nem játékgép. Arra vegyél Xboxot.

-"OSXről meg annyit hogy ha jól tudom windowsos gépekre is rá lehet haxolni , ezt nem nevezném előnynek."
Nem mindenkinél jelent megoldást a lopott és illegálisan felhasznált software. Egyébként rosszul tudod. A retail OSX egy nagyon szűk hw listára pakolható fel.

-"Ennyiért 4x ilyen jó teljesítményűt veszek.És ha erre az a válasz hogy az nehéz , akkor meg ott vannak a netbook-ok és a más gyártók megoldásai vagy egy tablet."
Ha 4x gyorsabb gépet akarsz az már vagy asztali i7 lesz vagy Xeon. A netbook viszont gagyi-lassú, a tablet meg teljesen más piac.

Ezek a termékek nem a winloaderes gameboyoknak készülnek, és nem is így vannak árazva.

Egy Acer-el nem lehet normálisan megjelenni, hiába dübörög abban is i7, egy tárgyaláson egyből hátránnyal indulsz. Viszont, ha megjelensz egy top Lenovo, HP, Dell vagy Apple géppel, akkor máris igényesebb ember képét tükrözöd, így a munkádtól vagy a termékedtől is elvárhatják ugyan ezt.

(#156) zsoltyyy válasza tDr1v3r (#154) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Jaja, nagyon sok mindentől függ, h rámegy-e...
És ha esetleg sikerülne is, akkor se olyan, mint mikor ráoptimalizálják egy apple gépre...

(#157) llaszlo válasza Xero (#155) üzenetére


llaszlo
veterán

Nézd, a gamerpistikéknek meg az olyan embereknek akik csak azt nézik, hogy mibe tudnak belekötni azoknak írhatsz bármit, ők csak a negatívumokat fogják látni.
Az ilyenekkel nem kell foglalkozni.
És úgyis az ilyenek vannak többségben ezzel sem lehet sokat kezdeni.

(#158) hettaki válasza llaszlo (#157) üzenetére


hettaki
tag

Figyu, nincs igazad, ha Magyarprszágot/Európát nézem. Most megkaptam egy p7350--es Mac Mini-t használatra, sztem meg is veszem, mert eladják, annó lett vévve hozzá 3 év gari kiterjesztés is, Én megveszem 40 000 Ft-ért, 1 év garival még, mert ennyi a reális ára, de ha meg kellene vennem az újat 180 000 Ft-bruttóért, akkor kellene a francnak, mert ennyiért pontosan bármilyen méretben pontosan ugyanolyan teljesítményű notebookot kapok monitorral billentyűzettel, És nagy eséllyel, ha a garanciakiterjesztést is beleveszem, akkor még jobbat. Nem gamer pisti, vagy nem gamer pisti kérdése ez, hanem annak a kérdése, hogy el van baszva az ára, nem éri meg az árát, csak annak az 1 % alatti vásárlói rétegnek akik meg tudják/akarják fizetni az árát. Ha Magyarországon megkérdeznél 10 000 Embert, hogy figyu neked mi kellene egy dell latitude e6220, vagy éppen 5420, 5520 vagy bármi más 230 ezerért, vagy egy mac mini, akkor 9999 nem a Mac MInit választaná, és azért a Mac Mini-t vettem elő, mert ez a legolcsóbb Mac. A többiről ne is beszéljünk, mert az a vicc kategóriája, ennyire nem jó a minősége, ami pedig azt a 6,9 % részesedést adja, amivel az Apple rendelkezik a piacon, kb 3 régió adja: USA/Kanada, Gazdagabb Arab államok, és Japán, mindenhol máshol maximum 1 - 2 %.

Szóval majd, ha nem lesznek elbaszott apple komputer árak, akkor lesz igazad, de ameddig a legolcsóbb mobil apple gép 300 000 Ft, ami egy 11,6"-os 64 GB-os SSD-s túlmelegedő valami, ami meg valóban jó már, pl egy 13,3"-os MacBook Pro, amit én is elfogadnék, csak éppen ennyi pénzért van sokkal praktikusabb gép is, mivel 360 000 Ft, az alapára, nekem nagyon fontos a garancia, mert egy év pontosan semmire nem elég hiába apple, lásd Lion vs. 2010 MacBookok, akkor ez már, gyári garanciával nézem, akkor ez 450 000 Ft.

Szerinted ez reális ár Magyarországon. Ez 2000 $ Vicc. :D

Nekem 40 000 Ftot megér a Mac Mini, de nem többet. :)

szvsz.

MOD:

Nézd, a gamerpistikéknek meg az olyan embereknek akik csak azt nézik, hogy mibe tudnak belekötni azoknak írhatsz bármit, ők csak a negatívumokat fogják látni.

Akkor nagyon sokan vannak, de nem Ők a hibásak, hanem az árak.

Az ilyenekkel nem kell foglalkozni.

Pontosan így van, de nem is kell hirdetni, hogy mennyire jó, mert ennyire nem az amit elkérnek érte, vagy legalábbis 98 - 99 % szerint nem ami hogy is mondjam releváns szám.

És úgyis az ilyenek vannak többségben ezzel sem lehet sokat kezdeni.

Valóban saját hibájukon kívül. :)

szvsz,

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#159) Xero válasza hettaki (#158) üzenetére


Xero
nagyúr

Az egyik legrosszabb ár/érték arányú Mac-et hoztad példának.
A MacMini soha sem volt racionális befektetés.

Egy 13-as MBP-nak vagy egy 27-es iMac-nek azért nem sok versenytársa akad.

Az alsó kategória sosem volt az Apple-nek cél szinte semmilyen piacon. Szóval nem is úgy kell nézni a palettát, hogy "csak" 300e-től van mobil gépük. Tessék a kategóriában szereplők mellé pakolni.

Annak nyilván nagy befektetés és nem éri meg, aki nem termel vele, de aki munkára használja az máris másként nézi a dolgokat.
Anno én is fél millió fölött fizettem a MacBook Pro-ért, de gyorsan behozta az árát és már több mint 4 éve szolgál.

Most is csak arra várok, hogy jöjjön a design váltás a MacBook Pro vonalon is és máris beruházok egy 15-ös high res antiglare modellbe. Ez is közel 800e Ft lesz úgy összeállítva, ahogy nekem tetszik, de tudom, hogy ki fogja termelni az árát és nagyon sokáig szolgálni fog.
Nyilván aki teszem azt közalkalmazott netto 100e-el, azt nem boldogítja ez a vonal. :(

Te azt írod, hogy Neked 40e Ft-ot ér egy Mini. Én pedig azt mondom, hogy Nekem 5-800e-t megér egy Pro.
Máshogy használjuk, mások az elvárásaink és kész. Én sosem akartam mindenkire ráerőltetni, sőt én pont le*zarom, hogy ki mit használ, én pusztán az élből fikázókat és az árakkal hadakozókat nem kedvelem.
Tessék szépen elfogadni, hogy van olyan munka és élethelyzet, ahol ezek a gépek sokat javíthatnak a megítélésen és a munkakörülményeken, ezzel pedig súlyos százezreket lehet keresni havonta. Így nézve máris nem kerül sokba egy Air. :N

(#160) Paarthurnax válasza Xero (#159) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Meddő vita. Kár győzködni, sosem fogtok egyet érteni. Egyébként anno azért döntöttem a 13" MBP mellett, mert a VAIO Z-re nem volt pénzem. :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#161) Xero válasza Paarthurnax (#160) üzenetére


Xero
nagyúr

A franc se akar meggyőzni senkit.

Pusztán jó tisztában lenni azzal, hogy a számítógép sok esetben munkaeszköz, a munkaeszköz pedig pénzt termel.

Egy építő munkás is hatékonyabban dolgozik egy nagyobb teljesítményű és jó minőségű fúróval, ráadásul nekem is több a bizalmam felé, ha egy ilyennel jelenik meg és nem valami kínai piacos zárlat vadásszal.

(#162) hettaki válasza Xero (#159) üzenetére


hettaki
tag

Teljes mértékben igazad van, ha munkára használod, akkor nagyon más a leányzó állása, mert akkor valóban sokat számít ezt soha nem is vontam kétségbe.

Nem kell meggyőzni, én is megismerem jobban a MacOSX-et mostmár, és akkor lehet, hogy azt fogom mondani, amit Te is. Én eddig is Linuxot használtam, kb 10 éve az van a notebookjaimon, nem fog a MacOsx fájlrendszere, felépítése sok fejtörést okozni, hisze papíron Unix, valójában, meg Unix Like rendszer.

Nem is vitaként állítottam ezeket, csak a kisember szemével, aki le van gamer pistizve.

A munka teljesen más tészta. :)

szvsz,

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#163) bdlackoo


bdlackoo
tag

baratosnem airje 1 honapon belul 2x adta be a kulcsot. raadasul mindket alkalommal bukta az osszes adatot ami a hddn volt. mert ugye az haggyan , hogy a felmillios lapost neked kell hurcibalnod a szervizbe meg az adatokat is b@szak lementeni. amit meg supportnak hivnak az meg egyenesen nevetseges, olyan magas lorol beszelt velem az kedves ugyintezo mintha o sz@rta volna a szilicium volgyet. hozzatennem megegyszer fel millio forintert. a masodik dell laposomat taposom, fel eves, meg sosem volt semmi bajuk. ha valami kerdesem vagy bajom volt normalisan beszeltek velem a telefonban ja es ha esetleg elromlana vinnek hoznak mindezt haromszazezer forintert.

dinosaurs are jesus ponies

(#164) hettaki válasza bdlackoo (#163) üzenetére


hettaki
tag

mintha o sz@rta volna a szilicium volgyet :DD

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#165) xxman válasza Xero (#155) üzenetére


xxman
senior tag

Na akkor most reagálnék én is megint. Utoljára , mert nem vitatkozni akarok , nem is annak veszem , leírjuk véleményünket.

-"Én ebben az árkategóriában elvárnám hogy pl. egy jobb játék futtatásánál ne "olvadjon el"."
Ez nem játékgép. Arra vegyél Xboxot.

Miért kéne xboxot vennem , lehet hogy az air nem játékosoknak van ,de szerintem senki nem gondolja így , de azért elvárnám hogy ha épp játszani akarok vele akkor bírja is.

Az osX-es részét tényleg benéztem.

A 4xes teljesítmény költői túlzás volt /Igaz 200K ért lehet találni i7es megoldásokat de az nem ez a kategória súlyra és hordozhatóságra/

Ezek a termékek nem a winloaderes gameboyoknak készülnek, és nem is így vannak árazva.
Hát tényleg nem azoknak van , de pont ezért nem is értem az árát. És mondom nem kell nagy játékosnak lenni ahhoz hogy néha kedvet kapj egy játékhoz.

Amúgy szerintem vannak elég igényes acer-ek is , de én nem fizetnék ki ennyit csak a megjelenésért.Igaz ezt mindenki maga döntse el.

Végszónak: Nagyon tetszik nekem is de az osx , a hűtés és az ÁR nagyon bántja a szemem. egy 100Kval olcsóbb lenne akkor ESETLEG.

I just wanna have some fun.

(#166) bLaCkDoGoNe válasza bdlackoo (#163) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha a barátnőd olyan hülye hogy nem készít biztonsági másolatot (még dedikált alkalmazás is van rá az OSX-ben), akkor azért hadd ne az Apple legyen már a hibás.

Jó, hogy a Dell-t felhoztad példaként, kollegám Dellje még nincs fél éves, eddig egyszer kellett töltőt cserélnie, mert egyszerűen kipotyogtak a kondik a régiből, ill. most szart be másodszor a merevlemez rajta. (Most fogják cserélni másodszorra.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#167) Mr. Byu


Mr. Byu
aktív tag

"Néhány hónapja még komolyabb fejtörés nélkül ajánlottuk a MacBook Air gyengébb hardverrel szerelt, 2010-es kiadását"

Kicsit érdekes, hogy pont az alapáron 2 giga rammal, és generációs hátrányban lévő C2D procival szerelt gépet bátran ajánlottátok volna, ami bár tényleg nagyon jó gép volt, a jövőbe tekintve még én is erősen gondolkoztam, hogy megéri-e rá ennyi pénzt költeni.

Erre itt van ugyanez a gép, 4 giga rammal, modern alacsony feszültségű, kategóriájához képest nagyon erős procival, visszahozták a billentyűzetvilágítást is, és most vagytok bizonytalanok? :)

Szerintem éppen MOST lett igazán kompromisszum nélküli, elsődleges gépnek is használható, "jövőbiztos" notebook az Air. És most pl. tényleg még November 12-ig 12%-os diákkedvezménnyel 343 ezer Ft-ért megvásárolható a 13 colos, ami azért közel nem fél milla...

Nagyon rég óta gondolkozom már Macbook vásárlásán (Pro-t onnantól kezdve nem akartam, hogy megláttam az Air-t, mert tudtam, hogy ez lesz a jövő), és most jött el a pillanat, hogy összehúzom a nadrágszíjat, és veszek egy ilyet. .-)

UI. 1: azt meg azért sose felejtsük el, hogy míg a konkurensek meghatározott pénzért adnak egy üres gépet, amire vehetsz Windowst, meg méregdrágán programokat, hogy valamennyire használható legyen kreatív munkára, addig egy Machez alapból kapsz egy modern operációs rendszert,értékes szoftverekkel az iLife szoftvercsomagban.

UI. 2: ki kell próbálni az OSX Lion multi-touch vezérlését... hihetetlen kényelmes, ha az ember hozzászokik, Windowsos notit olyan használni utána, mint visszatérni a kőkorszakba.

[ Szerkesztve ]

(#168) Xero válasza hettaki (#162) üzenetére


Xero
nagyúr

"valójában, meg Unix Like rendszer."

Nem like.
Leopard óta Unix 03 certificates. ;)

(#169) hettaki válasza Mr. Byu (#167) üzenetére


hettaki
tag

Itt valamit nagyon elnéztél:

Kicsit érdekes, hogy pont az alapáron 2 giga rammal, és generációs hátrányban lévő C2D procival szerelt gépet bátran ajánlottátok volna, ami bár tényleg nagyon jó gép volt, a jövőbe tekintve még én is erősen gondolkoztam, hogy megéri-e rá ennyi pénzt költeni.

Na igen, de akkor nem jött ki a konkurencia ezt is leírta a cikkíró, azért ajánlották volna, de most hogy itt, a konkurencia 2/3 áron, már nem annyi bes buy a dolog. 1 év garival meg pláne nem.

Erre itt van ugyanez a gép, 4 giga rammal, modern alacsony feszültségű, kategóriájához képest nagyon erős procival, visszahozták a billentyűzetvilágítást is, és most vagytok bizonytalanok? :)

Bizony ám, mert a konkurencia alaphelyzetben 3 év garanciát, ad hozzá, Amit ha beleszámolsz a legolcsóbb 13"-os MBA árába reseller garancia esetén 426, gyári garancia esetén 460 000-be kerül, bizony ha összehasonlítod, egy ASUS UltrBook-al, akkor elgondolkodtató 150 000 Ft plusz.

UI. 1: azt meg azért sose felejtsük el, hogy míg a konkurensek meghatározott pénzért adnak egy üres gépet, amire vehetsz Windowst, meg méregdrágán programokat, hogy valamennyire használható legyen kreatív munkára, addig egy Machez alapból kapsz egy modern operációs rendszert,értékes szoftverekkel az iLife szoftvercsomagban.

Mutatsz azért olyan ultrabookot, amit oprendszer nélkül adnak el? Ez konkréten nem igaz., Ha pedig esetleg úgy adják el, akkor -20 000 Ft, az árból. Mi az hogy modern operációs rendszer? Ne menjünk bele, mert ez nem egyértelmű.

UI. 2: ki kell próbálni az OSX Lion multi-touch vezérlését... hihetetlen kényelmes, ha az ember hozzászokik, Windowsos notit olyan használni utána, mint visszatérni a kőkorszakba.

Pláne, ha rendszergazda vagy, és órákat gépelsz, vagy nem használod ki, ez kétélű fegyvel, lehet idegesítő is az a nagy TouchPad, engem kifejezetten zavar.

:)

szvsz.

(#168) Xero

És ezen felül nem sok valódi UNIX jellemzőt tud felmutatni. Ezért papíron valóban UNIX, meg van a tanusítványa ehhez, ami a Linuxoknak nincs, de amúgy miben is hasonlít a UNIX.-hoz? Ok fut rajta valamennyi Unix forrás, de az Linuxon is. Bár lehet rosszul tanultam az egyetemen, Bev Prog gyakorlaton.

szvsz.

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#170) Mr. Byu válasza hettaki (#169) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

Még szerencse, hogy ezt az szvsz-t a végére tetted, mert így nincs kedvem veszekedni. :) Elfogadom, hogy ez a te véleményed, én magam nem néztem el semmit.

Mióta Ubuntu Linuxot használok (cirka 3 éve), úgy próbálok szabadulni a Windowstól, ahogy csak tudok. Nem vagyok sznob, nekem nem derogál, ha terminálban kell turkálni ahhoz, hogy valami jól működjön. Mégis eleget használtam Linux alapú rendszert és OSX-t ahhoz, hogy a Windows nem jelent alternatívát nekem. Kényszerből használom, ha kell, de nem szívesen. Most is egy nagyon jól működő, stabil Ubunturól gépelek.

Csak sajnos Linuxra jóval kevesebb professzionális program és tartalomszolgáltatás létezik, ami nem is meglepő egy teljesen ingyenesen kínált termékért. Az OSX számomra a megbízható, felhasználóbarát felület és a minőségi programok kombinációját jelenti. Éppen ezért még alacsonyabb árban sem gondolkoznék el a Macbook Airhez hasonló hardveres adottságú gépeken. És én is beszúrnék egy nagy SZVSZ-t a hozzászólásom végére, és örülnék, ha elfogadnád a véleményem. :)

(#171) hettaki válasza Mr. Byu (#170) üzenetére


hettaki
tag

Erről nem kell meggyőznöd, én 10 éve használok Linuxot :) Nekem a terminál teszi ki a legtöbb időmet. Windowss fut viszont a Workstationomon, mert azért ott jobb ha az van, de azt 99%-ban távoli asztallal használom, ha éppen kell, de szerencsére ritkán. A helyzet az, hogy én is vettem magamnak egy Mac Mini-t (pont most), mert engem is érdekel az OSX, de alapvetően, ha professzionális programokban gondolkodik az ember, akkor az mindenhol sokba kerül, mindegy a platform.

Amúgy én sem veszekedni járok ide, és az a jó, hogy mindenkinek van egy véleménye, mert akkor abból mindenki képes levonni a konzekvenciát, azaz tanul belőle.

Én teljesen elfogadom, amit írsz. Mert neked ez felel meg, csak azért elszáltak ám az árakkal, persze ha munka a cél az más, mert ott mások a követelmények, más a prioritás. De otthonra ez picit sok. Nekem. :)

szvsz.

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#172) stifi válasza Xero (#155) üzenetére


stifi
senior tag

szerintem ez tök nézőpont kérdése..

nálam eleve hátránnyal indul az egy tárgyaláson, aki vagizik a fullos high-end gépével..
sznobokkal vagy olyanokkal akik feleslegesen villognak, nem üzletelek :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#173) Xero válasza stifi (#172) üzenetére


Xero
nagyúr

Ugye nem haragszol meg, ha azt mondom, hogy szerintem ez furcsa mentalitás.
Attól, hogy valaki komoly géppel jelenik meg, máris "vagizásnak" minősül?

Ez ugyan így igaz autóra is. Bizonyos szinten nem mindegy milyen autóból száll ki az ember.

Ha engem felkérnek tervezni/sw-t fejleszteni és le kell ülni tárgyalni, én érezném hülyén magamat, ha odaállítanék egy netbookkal. Elveszteném a hitelemet.

Egyébként valóban lehet nézőpont kérdése, de a tapasztalataim alapján nem úgy működik ahogy te látod.
Ha egy építőipari alvállalkozó csap föl egy MacBook Pro-t arra én is azt mondom, hogy hiteltelen, viszont egy géptervező előtt elvárok egy komolyabb nem Apple gépet. Ha a tervező is MBP-val jelenik meg, akkor szintén hiteltelen, lévén a komolyabb sw-ek win onlyk, így pusztán villantás céljából vásárolt Mac-et.

Hosszan lehetne ezt taglalni, de még egyszer hozzáteszem, azokban az üzletágakban ahol én mozgok (telekommunikáció, sw fejlesztés, DTP), valamilyen fokon hozzátartozik a komoly megjelenéshez egy komoly hw. :K

(#174) llaszlo válasza hettaki (#158) üzenetére


llaszlo
veterán

Miért hasonlítasz egy asztali gépet egy laptophoz?? Ez már önmagában nevetséges összehasonlítás.

Amikor még linuxot használtam akkor még én is sokat bohóckodtam a terminallal. Azóta rájöttem, hogy van más lehetőség is.

Xero: "Ha egy építőipari alvállalkozó csap föl egy MacBook Pro-t arra én is azt mondom, hogy hiteltelen, viszont egy géptervező előtt elvárok egy komolyabb nem Apple gépet. Ha a tervező is MBP-val jelenik meg, akkor szintén hiteltelen, lévén a komolyabb sw-ek win onlyk, így pusztán villantás céljából vásárolt Mac-et."
Ezt azért gondold át mégegyszer. Ha pl Archicadet használ akkor az simán megy macen.

[ Szerkesztve ]

(#175) stifi válasza Xero (#173) üzenetére


stifi
senior tag

nem úgy értettem, hogy drága gép = hátrány, hanem a vagizáson volt a hangsúly..
nálam senki nem lesz hitelesebb attól, hgy egy fél millás gépet kap elő a táskájából

akkor inkább úgy fogalmazok (és ez az én hozzáállásom a témához), hogy senkit nem ítélek meg az alapján, milyen karóra van rajta, milyen autóból száll ki vagy milyen gépet vesz elő. számomra ezek másodlagos dolgok, ennyit akartam sugallni!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#176) Xero válasza llaszlo (#174) üzenetére


Xero
nagyúr

Egy alvállalkozónál legyen Toughbook, egy géptervezőnél legyen egy HP EliteBook vagy Lenovo Thinpad esetleg Dell Precision.
Nyilván egy építésznél elfér a Mac, nem is róluk volt szó. :N

(#177) hettaki válasza llaszlo (#174) üzenetére


hettaki
tag

Elolvastad amit írtam? Jobb lett volna. :)

szvsz.

(#175) stifi

Na igen nekem is van egy halom ismerősőm, akik, Aspire One 722-essel járkálnak a hátizsákban, és profi rendszergazdák, vagy éppen egy 3 éves XPS1330-al. Szóval így van ahogyan mondod.

szvsz.

(#176) Xero

+1 :)

szvsz.

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#178) llaszlo válasza Xero (#176) üzenetére


llaszlo
veterán

AutoCad is van Mac-re meg más tervező programok is. Sosem vagizás miatt vették a Mac-eket ez ma sincs így.

hettaki: Elolvastam amit írtál. És ha életedben használtál volna huzamosabb ideig egy MBP-t akkor nem írnál ilyen nyilvánvalóan elfogult valótlanságot. Vajon miért van az, hogy akárhogy is kerestem sehol sem találtam nagyon hasonló teljesítményű és minőségű gépet jóval olcsóbban?? Na ez hogyan lehetséges?? Ha olcsóbb volt akkor valami mindig más volt, vagy nem volt full fém házas, vagy gagyi volt benne ez vagy az. Szóval nem hozta azt, amit egy Mac. Ennyi, sok sok gépet megnéztünk több ismerősömmel is akik gépet vettek. Nem egy esetről beszélek. Van egy ismerősöm akinek igencsak nem kell megnéznie az árcédulát volt már 600e-es bőrborítású ASUS-a is, használt elég sokáig linux-ot, wint sosem volt elégedett valami gigszer mindig volt. Viszont amióta MBP-je van azóta szereti a gépét. Azt mondta, hogy a párja csak annyit vett észre, hogy már nem szidja a gépét. Pedig előtte azt mondta, hogy ár/érték arányban nem éri meg. Nem én mondtam neki, hogy vegyen azt sőt én előtte csak egyszer beszéltem vele erről és csak elég röviden. Ezt a döntést ő hozta meg.
Ebben nyilván nagy szerepe van az OSX-nek is. A linus soha nem hozta azt amit az OSX. A családban több gépen is van linux van összehasonlítási alapom jópár év linuxozással a hátam mögött.
Szóval lehet fikázni meg lehet jönni a linuxszal ami nyilván jó egy bizonyos rétegnek, de tény, hogy a Mac-ek hozzák azt amit elvárnak tőlük még ha drágák is.
De ha te tudsz jóval olcsóbban olyan gépet ami ugyanazt tudja ugyanabban a minőségben akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#179) Xero válasza llaszlo (#178) üzenetére


Xero
nagyúr

Szinte az összes tervező ismerősöm Solid-ban dolgozik az pedig Win only. :(((

(#180) hettaki válasza llaszlo (#178) üzenetére


hettaki
tag

Nem értetted meg a lényeget, senki nem állította hogy nem jó a Mac, de sajnos az meg tény, hogy Magyarországon még a Linux is elterjedtebb, mint az OSX, és nem az a lényeg, hogy Neked hány haverod van akinek a Macintosh bejön, hanem az, hogy 1 % alatt van az elterjedsége, és ez az árának köszönhető, a kevés garanciaidőnek.

Én Informatikus vagyok, nem pedig megszokásember, mint a MacOSX felhasználók 99%, nekem mindegy mit használok, és inkább, az dönt, hogy mire használom, nem pedig az, hogy szerinted a MacOSX mindennél jobb. Ez egy baromság mert mire?

És tök mindegy hogy használtam-e volna huzamosabb ideig MacOSX-et vagy nem. Ez ilyen komolytalan érv olyan emberektől, akiknek 90 %-ban fogalma sincs az informatikáról. Az az nem ismeri a rendszereket. most vettem egy olcsó Mac Mini-t 40 000 Ft-ért mert kb ennyit ér. Megtanulom, de abban (az hogy Te ismered vagy nem, most nem is releváns) most biztos lehetsz, hogy a SuperMicro serveren a cégnél nem lesz lecserélve a Debian alapú webserver MacOSX-re, de központi domain controlleren sem fog a Windows Server 2008 R2 helyett MacOSX futni, de a profi xw6600-on sem lesz a büdös életben MacOSX az éppen aktuális Mainstream windows rendszer helyett. De a maradék 11 SuperMicro Serveren sem lesz a WIndows XP helyett a büdös életben sem MacOsx.

Notebookon Ok a MacOSX,de a magyar árak nevettségesek, ha kijutok Észak-Amerikában lehetséges, hogy veszek egy 13"-os MacBook Pro-t, de a magyar árakat tegye a fiókba a reseller...

Nem értetted meg a lényeget, remélem így már érthető... :)

szvsz.

mod:

Ezt kifejtette neked Xero is, nem az a lényeg, hogy MacOSX, vagy MacBook, hanem sokszor az, hogy mire használod. Mert mint írta:

Egy alvállalkozónál legyen Toughbook, egy géptervezőnél legyen egy HP EliteBook vagy Lenovo Thinpad esetleg Dell Precision.
Nyilván egy építésznél elfér a Mac, nem is róluk volt szó. :N

Ez pontosan így van, így gondolkozik egy szakember (Informatikus, Programozó, Mérnök stb).

Ahogyan Te úgy pedig egy User. :)

szvsz.

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#181) Xero válasza hettaki (#180) üzenetére


Xero
nagyúr

"Én Informatikus vagyok, nem pedig megszokásember, mint a MacOSX felhasználók 99%, nekem mindegy mit használok, és inkább, az dönt, hogy mire használom, nem pedig az, hogy szerinted a MacOSX mindennél jobb."

Én is Informatikus(Telekommunikációs mérnök, SW fejlesztő) vagyok mégis azt mondom, hogy az a 99% nagyon erős túlzás és elvakult vélemény. :U

"de abban most biztos lehetsz, hogy a SuperMicro serveren a cégnél nem lesz lecserélve a Debian webserver MacOSX-re, de központi domain controlleren sem fog a Windows Server 2008 R2 helyett MacOSX futni, de a profi xw6600-on sem lesz a büdös életben MacOSX az éppen aktuális Mainstream windows rendszer helyett. De a maradék 11 SuperMicro Serveren sem lesz a WIndows XP helyett a büdös életben sem MacOsx."

Ha használtál volna Xserve-et OS X Server-el, akkor átgondolnád ezt.
Volt "szerencsém" Win, Debian, AIX, IRIX és OS X servereken is dolgozni, szóval van elképzelésem a dolgokról. ;)

[ Szerkesztve ]

(#182) Alex91 válasza Xero (#181) üzenetére


Alex91
félisten

Azért tedd hozza, hogy szvsz, szvsz :D!

(Alamuszi kolléga, mar csak ilyen, rá kell hagyni... :C )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#183) Xero válasza Alex91 (#182) üzenetére


Xero
nagyúr

Teszi a hóhér. :P

(#184) hettaki válasza Xero (#181) üzenetére


hettaki
tag

Ok, de azért az nem vitatod, hogy adott feladatra vannak jobban illeszkedő, és nem annyira illeszkedő megoldások, valamint a környezet maga is adja, hogy milyen lesz a kiszolgáló infrastruktúra. Nálunk 98%-ban Windows-ok futnak, 1,5-ban MacOsx-ek, és 0,5%-ban Linuxok, egyértelmű, hogy nem lesz a szerver xServer. Mivel nem lehet kihasznáni a Windowsok nyújtotta lehetőségeket.

Webszerre nem annyira akartak költeni, így adta magát a Linux.

Valamint azért az sem véletlen hogy a T csoport webes részlege BSD-n fut, vagy Linux-on.

szvsz.

(#182) Alex91

Valakivel keversz. De ha neked ez így jó... :))

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#185) Xero válasza hettaki (#184) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván nem vitatom, hiszen én magam is ezt írtam a feladat specifikus laptopok kapcsán.

Ha olyan feladatba vagy környezetbe kerül a gép, ott is elég egyértelmű a dolog.

Legtöbb helyen egyébként pusztán a fillérbaszó mentalitás miatt ragaszkodnak az opensource alapú megoldásokhoz. Sokkal egyszerűbb egy soho servert belökni a feladatra egy debiannal.

Azt viszont sokan elfelejtik, hogy a fenntartási és későbbi sw költségek magasabbak lehetnek.

Nekem még mindig az szúr szemet, hogy úgy alkottál véleményt az Apple server megoldásairól, hogy egy percet sem használtad őket.

(#186) hettaki válasza Xero (#185) üzenetére


hettaki
tag

Ok, csak nem hinném, hogy többet lehet kihozni egy xServer-ből, mint egy Red Hat-ból. A grafikus felülete valóban könnyen kezelhetővé teheti MacOSX esetén, ezt nem is vitatom. De Windows rendszerek esetén (hostok) nem gondolom, hogy sokkal többet nyújtana, mint egy Linux Server. De ha tévednék, akkor előre is bocs.

Legtöbb helyen egyébként pusztán a fillérbaszó mentalitás miatt ragaszkodnak az opensource alapú megoldásokhoz. Sokkal egyszerűbb egy soho servert belökni a feladatra egy debiannal.

Pontosan így van, de erről szól az Informatika beszerzések nagy %-a sajnos.

Nekem még mindig az szúr szemet, hogy úgy alkottál véleményt az Apple server megoldásairól, hogy egy percet sem használtad őket.

Azt viszont sokan elfelejtik, hogy a fenntartási és későbbi sw költségek magasabbak lehetnek.

Ez akkor igaz, ha folyamatos a fejlesztés, és folyamatos tesztelési fázisok váltják egymást. Ha van egy cégem, ami alapvetően csak bővül, akkor nem feltétlenül nőlnek a szoftveres költségek.

Kétlem, hogy MacOsx hostokon felül sokat nyújtana, mint ahogyan a Windows server sem nyújt többet MacOsx alatt. Pláne, hogy a pletykák szerint az Apple lassan leállítja az xServer vonalat. De ha igen, akkor Ok egy szót sem szóltam.

szvsz.

[ Szerkesztve ]

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#187) Xero válasza hettaki (#186) üzenetére


Xero
nagyúr

Sajnos már leállították az Xserve vonalat egy ideje.
Azért, ha lehetőséged nyílik rá egyszer próbáld ki mit tudott egy ilyen vas pár éve. :K

(#188) JulWCZar válasza hettaki (#180) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Elég kellemetlen hírként érinthet hogy minden nagyobb informatikai céggel, amivel kapcsolatom volt, a fejlesztők előbb utóbb mind macre váltottak. (Ezek között Google BigTable fejelsztő és Facebookos team lead is volt. Egyik sem garázsprojekt).

A UNIX eleve nem volt hátrány, a minőség pedig első osztályú minden szinten.

A ThinkPad már nem az ami 5 éve volt, hiába rajongsz érte. Én is szívesen rajongtam volna, de az a kevés ember akiknél konferenciákon azt látok, az is váltani fog MacBookra. (Én ugyanis érdeklődve kérdeztem hogy milyen az adott ThinkPad, mivel szemeztem velük. Elég hamar elbizonytalanítottak).

(#189) hettaki válasza JulWCZar (#188) üzenetére


hettaki
tag

Itt mire gondolsz, mert amire válaszoltál ott sem thinkpad, sem unix nem volt. Pontosíthatnál, hogy most mi is van a Google-val? Mi köze van a Machez? A desktop vonalon felül, ami ezután is megmarad. A Google eddig is Linux szervereket használt. A facebook szintén zenész. Nem értem a párhuzamodat.

Meg hogy jön ide a Thinkpad?

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

(#190) Xero válasza hettaki (#189) üzenetére


Xero
nagyúr

Pusztán annyit próbált reprezentálni, hogy a top sw engineerek szépen lassan átállnak mind Mac-re. :K

(#191) JulWCZar válasza hettaki (#189) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Arra gondoltam hogy ezen a threaden az X1-estől kezdve a trackpointon át a ThinkLight-ig mindent jobbnak látsz, és leírod az egész OS X-et komolytalan felhasználói rendszernek.

Pedig a komoly fejlesztők is ma már MacBookot használnak. Sőt a grafikusok is 27"-es Macet.

Külön vicces hogy az egyik népszerű andoridos alkalmazás fejlesztői itt mellettem kizárólag Apple hardvert használnak, ami a Prohardveres Samsung közösséget biztos elborzasztaná.

Most komolyan, lelkiismeret furdalás nélkül képes lennél valakinek az X1-est ajánlani? És két hét múlva annak az embernek a szemébe nézni?

(#192) xxman válasza Xero (#190) üzenetére


xxman
senior tag

Látom te nagyon örülsz ennek a hírnek :))

Én amúgy értem hogy jó és átállnak , de van pénzük. Én mint átlag user (játszani azért szeretek). nem szívesen adok ki egy noti-ért ennyi pénzt. és szerintem ár/érték arányban sem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

I just wanna have some fun.

(#193) Xero válasza xxman (#192) üzenetére


Xero
nagyúr

Pusztán örülök, hogy más is hasonlóan gondolkozik hasonló körökben mint én.

Nyilván ha valami jó azért meg kell dolgozni. Akinek ez munkaeszköz, annak meg nem is képezi kérdés tárgyát. Mint említettem egy MacBook Pro visszahozza egy hónap alatt az árát. Viszont nem is ajánlanám egy takarítónőnek, vagy egy buszsofőrnek, kivéve ha erre van igénye.

Példának okáért egyébként más gépen nem tudsz Androidra, WP7-re és iOS-re is fejleszteni. :N

(#194) xxman válasza Xero (#193) üzenetére


xxman
senior tag

Fejlesztéssel nem nagyon foglalkozom (bár gondolkodom hogy iOS-re összeraknék valamit) :))
Nekem OSxel az a bajom, hogy a megszokott windowsom dolgaim , játékaim stb , nem mind kompatibilisek.

Amúgy azon gondolkodom hogy veszek egy régebbi G3-G4es MB-t. Szerintetek tanuláshoz , kisebb iphone-s fejlesztéshez stb elég lenne?

[ Szerkesztve ]

I just wanna have some fun.

(#195) tDr1v3r válasza xxman (#194) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem... a régebbi gépeket én el is felejteném, G5 alatt kb netezni is rossz, plusz nincs is támogatva sok dolgot tekintve.

Kis-nagy szerencsével 60-70k körül ki lehet szúrni egész jó állapotú MacBook-okat (esetleg régi Pro-t valamivel feljebb), azok már megérik úgy-ahogy.
De hackli meg sokkal jobb lenne neked...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#196) xxman válasza tDr1v3r (#195) üzenetére


xxman
senior tag

Értem hát körülnézek , köszi a választ :R

I just wanna have some fun.

(#197) Xero válasza xxman (#194) üzenetére


Xero
nagyúr

Némi OOP alap, egy jókora Obj-C felkészülés, majd némi iOS SDK és Xcode doksi olvasgatás és össze is rakható szépen. :)

A megszokott windowsos programok egy része valóban nem létezik OS X-re, de nagy általánosságban elmondható, hogy van alternatíva és általában jobb kényelmesebb.

G3-as G4-es MacBook nem létezett, volt viszont iBook. A MacBookok csak Intel CPU-val léteztek. iOS és OS X cocoa fejlesztéshez a beugró legalább egy C2D mini 4GB Ram társaságában.

Volt már olyan projectben részem, ahol a build idő fél órákat vett igénybe a gépemen. :(((

szerk: Egyébként anno valamelyik Apple topicban egy kérésre összeszedtem mikkel érdemes kezdeni, szakirodalom terén. Ha valóban érdekel a dolog, először azt keresd elő. Az első szakaszban még úgy sem lesz szükséged Xcode-ra hozzá. :N

[ Szerkesztve ]

(#198) Pantal válasza k. (#10) üzenetére


Pantal
senior tag

Szerintem is gyönyörű.

(#199) llaszlo válasza hettaki (#180) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem ártana értelmezni is azt amit írtam.
Elóször is nekem nem haverjaim vannak már rég kinőttem abból a korból, hogy haverjaim legyenek.
"Én Informatikus vagyok" Ez a gond. Nem tudsz másképp gondolkodni. Steve-nek volt egy mondása, valami ilyesmi: "A mérnökök csak elrontják"

"szerinted a MacOSX mindennél jobb" Mutasd hol írtam én ilyet!!!????

"És tök mindegy hogy használtam-e volna huzamosabb ideig MacOSX-et vagy nem." Ha odafigyelve olvastad volna akkor értetted volna, hogy nem azt írtam, hogy OSX-et hanem MBP-t/MBA-t ami eléggé nagy különbség.
"Ez ilyen komolytalan érv olyan emberektől, akiknek 90 %-ban fogalma sincs az informatikáról." Még jó, hogy van fogalmam róla, de kösz, hogy ledegradálsz.

Az árakat meg megintcsak a többi ugyanolyan tulajdonságokkal és tudással rendelkező gépekkel kell összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#200) hettaki válasza JulWCZar (#191) üzenetére


hettaki
tag

Arra gondoltam hogy ezen a threaden az X1-estől kezdve a trackpointon át a ThinkLight-ig mindent jobbnak látsz, és leírod az egész OS X-et komolytalan felhasználói rendszernek.

Te miről beszélsz. Annyit értem, hogy nekem ennyi pénzért jobban kellene egy X1, nem azt, hogy mindenben jobb. De kérlek, szócsarta helyett, mitasd már meg hol írtam ilyet?
Olyannyira, hogy most vettem egy Mac Mini-t hol írtam, hogy komolytalan, Te mit akarsz tőlem ember, mert hogy nem beszélgetni az is biztos.

Pedig a komoly fejlesztők is ma már MacBookot használnak. Sőt a grafikusok is 27"-es Macet.

Igen pl a .net fejlesztők, vagy a esetleg a VBA fejlesztők igaz? Sztem ennek a mondatnak nem sokaértelme volt. Amúgy micsoda véletéen, múlt héten kért tanácsot az egyik kollégám, hogy mit vegyen magának fél millió Ft-ért mire pont az iMac -rt javasoltam neki i5-el, meg memória bővítéssel. Mert ez i7 feleslegesen grága volt.

Külön vicces hogy az egyik népszerű andoridos alkalmazás fejlesztői itt mellettem kizárólag Apple hardvert használnak, ami a Prohardveres Samsung közösséget biztos elborzasztaná.

Tök jó neked :)

Most komolyan, lelkiismeret furdalás nélkül képes lennél valakinek az X1-est ajánlani? És két hét múlva annak az embernek a szemébe nézni?

Ha Windows fejlesztő, és esetleg esik is a gép, sokat hordozza, és fontos az, hogy nem legyen kirívó, akkor igen. És én is azt vennék Magyarországon, már csak a garancia miatt is. USA-ban MacBook Pro-t. Mert annyit ér, ennyit nem, amiért itt adják. Nekem. és.

szvsz.

szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.