Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

Gyönyörű a gép,de 1 év garancia ilyen árfekvésben kicsinyes húzás.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) M3oH


M3oH
addikt

Szep es jo, de hogy ennyi penzert 1evgarit adnak, azert durva. Es nem kell jonni, azzal, hogy ezek 5 evig gepek, talan epp azert kellene tobbet adni :)

(#3) Tomate


Tomate
veterán

Várni? :D Mióta vár a világ 3 éve? :D Mindenesetre dícséretes, hogy itt van a küszöbön a többi megoldás is, de hogy az SSD-s csúcsmodellek egy 100-assal olcsóbbak lennének nem valószínű.

Gari csak azért ennyi mert külön üzletpolitikát építettek köré ami itthon drága...

[ Szerkesztve ]

(#4) GIJoe


GIJoe
addikt

eJ ez a hangos melegedéses dolog unszimpivé teszi...

(#5) almafa42


almafa42
aktív tag

Ha valaki megengedheti magának, akkor tökéletes döntés ez a MacBook Air. Ha elsődleges szempont az ár, akkor értelemszerűen nem ezt a készüléket kell venni (sajna nekem is csak egy 11.6-os brazos alapú gépre futotta) - de ha belefér, akkor nehéz ennél jobban összerakott gépet találni. Mellesleg gyönyörű.

(#6) ZoPád


ZoPád
tag

hát nemtudom, én azért egy félmillás gépnél minimum elvárom hogy ne kelljen kompromisszumokat kötnöm. semmiben. arra ott vannak az acer meg az asus gépek, harmad ennyiért.
a garancia meg a másik röhej. :(

ettől függetlenül ha nyernék a lottón ;]

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#7) Xero válasza ZoPád (#6) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha nem kell kompromisszum fél millióért, de inkább fölötte, akkor ott van a MacBook Pro. Ez nem arra a piacra készült. :N

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az air széria sosem lesz egy olyan notebook amit komolyabb munkára használnak. Ez egy lightos irodai notebook azok számára akiknek nagyon fontos a méret és a súly, vagy a reprezentálás. Azoknak aki sokat utaznak és mindenhova vinniük kell a gépet biztos ideális. Én mondjuk a kisebbet választanám, ha ötös találatom lenne a lottón. Sajnos a hűtésnél nagyon kilóg a lóláb, látni hogy feláldozták a rendes hűtést a külső design miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Tomate válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Tomate
veterán

Kicsi házba kicsi venti fér. Ahhoz meg, hogy a kicsi venti normális hatásfokkal dolgozzon nagy fordulat kell. Nagy fordulat + kis venti általában zajos... Szerintem a többi ultrabook is "zajos" lesz.

(#10) k.


k.
őstag

Gyönyörű gép.
Kicsit bánom, hogy 1 éve nem ezt, hanem Pro-t vettem.

Nekem tökéletes lenne, úgyis nagyrészt netezek és tsait csinálok vele, erre nem kell a "pro" hardver.

(#11) HZoli87 válasza Tomate (#9) üzenetére


HZoli87
veterán

Van benne igazság amit írsz, de a többiek egy kicsit jobban megoldották (azért nem nagy a különbség). Többiekre az Acert és az Asust értem.

Itt van pár részletes teszt, hátha érdekel valakit. :)

Apple MacBook Air 13 Mid 2011
Acer Aspire S3-951-6646
Asus Zenbook UX21E Ultrabook

(#12) Lars


Lars
őstag

Szép kis gép, tényleg gyönyörű. Én inkább ott látom a problémát, hogy ha ugyanezt a gépet egy Amerikai ember vásárolja meg, akkor egy laza 100-assal kevesebbért teszi mindezt. Akkor már kezdene izgalmassá válni az összes almás termék, ha hasonló áron hozzá lehetne jutni, mint ott.
Más kérdés, hogy még úgy is prémium ára van, de nem teljesen födtől elrugaszkodott :(
A lottós dolog természetesen rám is igaz, amint kijózanodnék, egyből vennék egyet :D

(#13) Tomate válasza HZoli87 (#11) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem is van egy 13-as Air-em. 2009-es. Számomra nem hangos. Főleg, hogy csak akkor teker ha izzasztom. Alapon semmi hangja nincs főleg mert SSD- van benne. Még a HDD-sem kattog. Tök hangtalan...

(#14) Pug


Pug
veterán

A TravelMate 8481G továbbra is szimpatikusabb (szerintem szebb is, de ez persze szubjektív), ott legalább van valamennyi teljesítmény a GPU felől is :U /tudom, nem unibody ház, de 160K-val olcsóbb is/ na meg 3 év gar....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15) haris


haris
őstag

"Rövidesen jön hozzánk az Asus UX31, ami hasonló az Airhez, ám hasonló felszereltséggel is közel százezer forinttal kevesebbe kerül, ez pedig már olyan összeg, aminek a megspórolásán még a vastagon bélelt pénztárcájúak is elgondolkodnak."

Szerintem nem. Lehet kapni mai is BMW-t Mercedest horroráron, hiába van a Toyotának kiváló luxus kocsija. Ahhoz, hogy akárcsak labdába rúghasson a presztízs nagyágyúk mellett, életre kellett hívja a Lexus márkát, de még ezzel sem veszélyezette a nagyok pozicióját.

Én nem vagyok sznob, sosem adnék ennyi pénzt egy Apple-ért, de kár temetni azért.
Ha a presztízst olcsón akarják tömegeknek eladni, akkor az nem lesz presztízs értékű

Szóval az Apple az Apple...

(#16) Paarthurnax válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

"Komoly" munka alatt a nagy számítási teljesítményt érted? Ha igen, akkor igazad van. Nekem egy 11"-os Air notim van, amit munkára használok és ennél jobb notim nem volt még soha, ami utazáskor is ilyen praktikus lenne. A táskámban a PC-s magazin vastagabb. :DDD
Otthon meg az irodában rákötöm egy nagy LCD-re és meg van oldva a képernyő "probléma" nagy táblázatoknál és Eclipse-nél.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#17) Champipi


Champipi
senior tag

Jónapot, kére egy McBugert és egy MacbookAirt. :DDD

Alig bírnak az Apple alá menni árban szegények, miközben a csúcs design elmarad.

(#18) Mr. Teddy válasza Lars (#12) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Szép kis gép, tényleg gyönyörű. Én inkább ott látom a problémát, hogy ha ugyanezt a gépet egy Amerikai ember vásárolja meg, akkor egy laza 100-assal kevesebbért teszi mindezt.

Amit, ha megfejelünk azzal, hogy kint az átlagkereset 5x-ös, így a magyar szemszögből a macbook air, nézzük csak, az alap modell lenne: (300-100)/5 = 40.000Ft :D

És máris nem érezzük sznobizmusnak azt, ha épp más országokban sokkal több embernek van apple terméke, mert a kinti keresethez képest abszolút megfizethető termék.

(#19) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Egy ips panel azért nem ártott volna ilyen árért.

(#20) Pug válasza haris (#15) üzenetére


Pug
veterán

Pedig az Apple is eléggé tömegtermék, már itthon sem számít nagy "bummnak".
Szóval nem igazán képvisel olyan státuszszimbólum szerepet, mint mondjuk a Lexus (mellesleg, persze ez csak magánvélemény, de pl a Lexus inkább státuszszimbólum, mint mondjuk egy BMW). Persze ettől még MO sznob rétege számára bírhat ilyen tartalommal. Bár mondjuk az akinek emberi nívóját szerinte egy akármilyen tárgy birtoklása határozza meg (legyen az kocsi, lakás, ékszer, stb...), hááát, feltehetőleg nem adatott kobakban olyan sok neki... /tudom, tudom, mindenki próbálja magát "definiálni és artikulálni" valahogy a társadalomban, csak hát erre lehet vannak "kicsit" magasztosabb lehetőségek is...
Bár gyanítom az ilyen emberek számára igazából, pont ezek a "lehetőségek" hiányoznak :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#21) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Mindenki a legnagyobb Air-t nézi, hogy 500 000 Ft-os gépként emlegetitek? Szerintem inkább az alap 13"-os a best buy vagy a legkisebb 11"-os akinek annyira kicsi kell. Van most 12% felsőaktatási kedvezmény, elég jó árban lehet most Air-t venni, nem kell ehhez lottó ötös :)

Ha az üzemidő Windows alatt lett mérve akkor sajnos nem teljesen valós a kép. Mérni kell OS X alatt is, más a két rendszer energia menedzsmentje. Lehet még a hőmérsékletek is máshogy alakulnak. OS X alatt a Flash tudja felpörgetni a gépet, bár a legújabb verziók jobbak lettek. Egy fél órát használgattam egy teljesen kimaxolt CTO 13"-os i7 modellt barátomnál és néma volt. Be kellett volna izzítanom a Skype-ot is vagy valami hasonlót.

A trackpad és a kijelző minőségével számolni kell egy notebook-nál és ott van ugye a megvilágított billentyűzet, az összeszerelés minősége is. Ezekben valószínű alulmarad a többi versenytárs néhny kivétellel. Az Air-en viszont nagyon örültem volna ha USB 3 van még akkor is ha nem a legjobb vezérlővel. Mert oké, hogy használd Thunderbolt Display-vel de azon sincs USB 3. Sokkal komolyabb a TB mint az USB 3, de utóbbi az olcsó "népcucc" külső HDD-hez.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#22) joey04


joey04
titán

nagyon jó kis gép, egyetlen hátrány a szokásos 1 év gari.

jah: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Az alap, 13 hüvelykes MacBook Air valamivel olcsóbb 400 000 forintnál, a nagyobb 256 GB-os SSD-vel pedig már közelíti a félmillió forintot.

F*ck yeah! De szokásos túlárazás almáéknál de ez a fél millió forint bármennyire tudom hogy sok ez a cucc és már elfogadtam is, de ezen most is kiakadtam.......

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#24) Xero válasza callmeakos (#23) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért is van túlárazva?
A többi szereplővel szemben maximum 50-100e a többlet, cserébe viszont van unibody ház és OS X. :U

(#25) tDr1v3r válasza callmeakos (#23) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ja, de az i7-el van szerelve...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#26) H.Ezredes válasza callmeakos (#23) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Gusztustalan...... 400K ezért a fo...taligáért ?!?!?! Ez ár/érték arányban iszonyat bukó 13" optikai meghajtó sincs és 1 év garancia vicc..... mire fel ennyi mert van egy alma logo ugyan már......

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#27) Tigerclaw válasza Mr. Teddy (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az a probléma ezzel az okfejtéssel, hogy ha az USA-ban sokkal olcsóbbak az apple termékek, akkor a hagyományos notebookok szintén sokkal olcsóbbak vagyis kint ugyanúgy sokkal drágább egy apple notebook, pl. egy asus vagy dell géphez képest. Az pedig hogy magasabb az átlagkereset, megint egy kicsit félrevezető, mivel ők ahhoz szoktak hozzá, a gazdaságuk arra van beállva. Ezt nehéz elmagyarázni...neked drága a benzin, mert lassn 400 Ft egy liter, az USA-ban élők meg azt mondják, hogy milyen rohadt drága a benzin, mert már 180 Ft egy liter. A mi szemünkben vannak náluk olcsó dolgok és drága dolgok, de számukra ezek annyiba kerülnek mint mindig. Neked drága egy autó, mert 4-5 év mire kifizeted, nekik meg drága mert majd egy évig spórolnak rá. A lényeg az, hogy az apple náluk sem az átlag ember márkája...ők sem bolondok, jól tudnak számolni, ha vehetnek 300 dolcsiért notit, miért adjanak ki 1000-et egy macbookért.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) Xero válasza H.Ezredes (#26) üzenetére


Xero
nagyúr

Minőség, OS X.

(#29) passatgt válasza H.Ezredes (#26) üzenetére


passatgt
aktív tag

vékonyabb mint egy cd tok, hova rakjon bele optikai meghajtót?:D

(#30) t-bali3 válasza haris (#15) üzenetére


t-bali3
senior tag

A Lexust azt USA-nak találták ki és 2010-ben többet adtak el ott belőle, mint BMW-ből. Európában még mindig nagy kultusz veszi körbe a BMW, MB és a később csatlakozott Audi triót, nem is véletlenül, mind jó autó :D , de ajánlom mindenkinek, hogy csapasson meg egy GS450H-t aztán mondja azt, hogy nem üti meg a mércét :))

(#31) SLYM válasza H.Ezredes (#26) üzenetére


SLYM
veterán

optikai meghajtó? :D lol :D

(#32) k. válasza H.Ezredes (#26) üzenetére


k.
őstag

1.
Azért 13, mert ezt jó hordozni. Vidd a 17 colos dögöd, ha akarod.
2.
Minek optikai meghajtó? Enyémben van, 1 év alatt 5 alkalommal ment. Játékhoz és filmnézéshez meg konzolt használok.
:U

(#33) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Gyönyörű, de az 1 év gar. botrányos. De sebaj, így is viszik, mint a cukrot.

(#34) ge.k.ko válasza t-bali3 (#30) üzenetére


ge.k.ko
tag

OFF
Jelentem, megvolt. Szintetikus_luxus_álom. Maradok az A6 3.0 TDI Quattro-nál, az olyan, mintha lenne egy mozdonyod, sínnel:-) És én masiniszta akartam lenni :DD
ON

Ami az Air-t illeti, az Ok hogy hordozni lehet, de hová dugom bele a SIM kártyát???? Nem vagyok marketinges, de talán többen használnák WWAN-al, mint TV-re vagy külső monitorra kötve...

Ez is olyan lehet az Appelnak, mint a Flash, vagy nem értem. Ha valaki tudja, miért nincs 1 db alma gépben sem WWAN, vagy a helye, az árulja el, tényleg érdekel.

(#35) k. válasza ge.k.ko (#34) üzenetére


k.
őstag

Szerintem azért,-legalábbis ez az egyetlen logikus magyarázat- mert az usában szinte mindenhol van wifi-ahol nincs, ott nagyrészt más hálózat sem- és úgy vannak vele, hogy úgyis ahova mész, ott a wifin lógsz, és minek sim csati.

(#36) Tomate válasza ge.k.ko (#34) üzenetére


Tomate
veterán

Kell venni egy androidos telót. Wifi hotsoptra kapcsolni és mehet a net...

(#37) t-bali3 válasza ge.k.ko (#34) üzenetére


t-bali3
senior tag

Akkor Te a dízelmozdonyt választottad? :DD
Kicsit pöfögős lehet, bár legalább felsővezeték szakadáskor is jár...

(#38) SLYM válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


SLYM
veterán

ha az átlag embert nézed akkor más a helyzet. az átlag ember ugyanis nem ért ezekhez a dolgokhoz, hogy mi jobb, meg rosszabb a specifikációk alapján. bemegy a boltba, látja az olcsóbb, de csúnyább ultrabookokat, meg látja a macbookot. macbook drágább, de akkor biztos jobb, gondolja és még szebb is. azt veszi meg, ennyi. az én szüleim pl csak azért néztek 200-300k-s laptopokat amikor akartak venni, mert úgy gondolták, hogy az biztos jobb, mint a 100k-s. persze a netezésen kívül semmire nem használják a gépet, szerencsére itt még időben kiokosítottam őket, de volt hogy elkéstem és apám vígan mutatta a 100k-ért vett Garmin nüvi 3790T GPS-t. de anyám is azért vett 50k-ért mobilt, mert az tetszett neki legjobban a boltban. szóval nem véletlenül az apple a világ legnagyobb, vagy 2. legnagyobb cége, nagyon ért ahoz, hogy mi kell az embereknek (és mennyiért), szóval az átlag amcsi ezt fogja venni, ha ilyesmi gépeket nézeget

[ Szerkesztve ]

(#39) k. válasza SLYM (#38) üzenetére


k.
őstag

Mondjuk van igazság abban amit szüleid gondolnak.
Anyukámnak nézek notit, és a 160k-s Sony- értelemszerűen ugye- sokkal gagyibb, mint a 300ks. Netezésre lenne mindkettő, meg 1-2 irodai munkára, de azt, hogy 3-4 évig jól birja, azt jobban kinézem a drágábból. Plász nem zajos, stb.

(#40) callmeakos válasza Xero (#24) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

unibody ház és OS X

Unibody ház... Igen ebben az Air-ek mindig jók voltak. MEg a súly, de ez nem is vitás. OS X meg.... Kinek mi a jó. Nyilván a célközönség az mély Apple userek és fanok. Ők pedig OS X en és a többi Apple op.rendszeren szocializálódott.

(#25) tDr1v3r
Jó i7, igaz. De rá van teljesen szorulva a cucc, hogy most azonnal kell i7, mert az i3 meg az i5 komoly sebességbeli gondokkal küzdenek. Nem hinném hogy pont OS X alá kellene ilyen, feleslegesen erős hardver, mert ez alatt a cucc alatt nem hinném hogy kilehetne használni a valós teljesítményét. ÉS persze a 400k az a legalja. Onnantól meg a határ a csillagos ég....

All→M8

(#41) Mr. Teddy válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Nem pont egyenes arányosság van, apple notiknál nagyobb az árugrás, mint a többi márkánál, így ha nem vesszük a magasabb életszínvonalat, akkor is olcsóbban veszik a többi notihoz képest az apple notikat. Mellesleg az apple notikhoz hasonló hadrverű, minőségű gépek nem lesznek jelentőesn olcsóbbak, ez a kategória ennyibe kerül. Na csak nálunk ez még meg van toldva.

Az, hogy kint érzésre mi számít annak, hogy valami drágább vagy olcsóbb az egyéni szubjektív dolog, de az, hogy egy fizuból kint mi mindent kapsz, szemben az itthoni fizetéssel, az már egy teljesen objektív mérőszám. Ez alapján elmondható, hogy kint nem érvágás egy apple dolgot megvenni egy átlagfizuból, nem kell sznobnak lenni, hogy rááldozd a plusz 100k-t egy olyan termékre, amit hadrveresen esetleg megkaphatnál olcsóbban.

A lényeg az, hogy az apple náluk sem az átlag ember márkája...ők sem bolondok, jól tudnak számolni, ha vehetnek 300 dolcsiért notit, miért adjanak ki 1000-et egy macbookért.

Ez így rossz összehasonlítás, teljesen más kategóriát képvisel a két értékű dolog. Itthon sem kell 3-4-500-ért notit venni, kapni 100-ért is. Az én véleményem az, hogy kint igenis az "átlag" ember márkája az apple. iPhoneból hihetetlen mennyiség kelt el, notebook, asztali gép, azért elég sok van kint. Tény, hogy kell rá pénz, de pont, hogy az életszínvonal különbség miatt a kinti átlag bőven magasabban van a magyaréhoz képest. De ezt el kell fogadni, ilyen a világ.

(#42) Xero válasza callmeakos (#40) üzenetére


Xero
nagyúr

OS X alatt már miért ne lehetne kihasználni? Bármikor alá tolok olyan XCode projectet, vagy PS scriptet, amitől még a CTO iMac is lemegy hídba. :B

(#44) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Pont délelőtt használtam egy ilyen gépet (nagyon minőségi, meg kell hagyni), és néztem is hogy van e róla teszt. Sajnálattal vettem tudomásul hogy az air-nak a megújul verziójáról még nincs. Erre eltelik 1-2 óra, és kijön a teszt. :Y :C :R

Mentalita'

(#45) bok92


bok92
addikt

Nagyon jó gép!De én még jelenleg inkább a macbook prot választanék helyette...
Az ultrabookoknak sajna ilyen magas áron nincs esélyük az air ellen.Mivel nagyjából azonos árnál az emberek inkább az airt fogják választani a windowsos ultrabookok helyett... :U Ha majd olcsóbbak lesznek az airtől, akkor lesz esélyük, szerintem...

(#46) Lauda


Lauda
félisten

Kis aprosag, az adatlapon core i7?

(#47) Mr. Teddy válasza Lauda (#46) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Felárért kérhető bele i7-es is. Online kiválasztva lehet variálni a hardvert.

(#48) Lauda válasza Mr. Teddy (#47) üzenetére


Lauda
félisten

A cikkben i5-os geprol van szo, az adatlapon pedig i7, erre gondoltam elobb. :)

(#49) HalasKYO válasza Lauda (#48) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Ez valahogy nekem is feltűnt akkor ez most a tesztben i7 vagy i5 ???

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#50) franc0


franc0
őstag

Nekem az a legnagyobb bajom az Apple gépekkel, hogy terhelés alatt nagyon melegednek és eközben hangosak is.
A design oltárán feláldozták a hűtést.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.