Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) etejedu


etejedu
őstag

Jó lenne egy olyan eszköz ami netet is tud biztosítani szolgáltató nélkül.

(#2) GIJoe


GIJoe
addikt

Én azt várom míg valami okos feléri ésszel hogy notebook adapterbe építi be, vagy a LED TVkbe. Nem vagyok biztos benne, hogy annyira egészséges hogy lassan a fogkefe is wifizik...

[ Szerkesztve ]

(#3) BioNiCMaN válasza GIJoe (#2) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nesze. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4) nemlehet


nemlehet
őstag

Szép és jó, csak ennek az átlagos házak vezetékezése harmadát tudja maximum. Plusz ha több kör van akkor problémás...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) PSti


PSti
tag

Nagyon jó, csak panelben használtam a "csak" 600 mbps-est, és tudott maximum 10MB/s-et. Lehet, hogy a hálózat miatt, de így a dupla olyan gyors is felesleges lenne. Sima UTP kábellel ugyanezek az eszközök lazán tolják a 100MB/s-t.

(#6) kekegsm válasza PSti (#5) üzenetére


kekegsm
őstag

Ez olyan helyekre jó, ahol nincs lehetőség UTP kábelezésre, vagy túl macerás lenne

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#7) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Tehetnének rá egy aljzatot is és adhatnának hozzá olyan tápkábelt amibe be van építve egy hálókábel is, a másik végén mondjuk 30 centi túlnyúlással.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon jól hangzik ez az 1200 Mbps, de vajon ebből mennyit tud valós körülmények között, egy átlagos háztartásban? Tök frankó lenne, ha akár csak a felét is tudná annak házon belül akárhol, mint amennyi rá van írva, az viszont elég rossz lenne, ha emiatt az egész elektromos hálózatot újra kellene építeni...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) nbg


nbg
senior tag

"...1200 Mbps tempót diktáló Powerline eszközt piacra. A PLA5405 modellszámozást viselő, Gigabit Ethernet porttal ellátott..."

Gratulalok... :U

(Mondjuk az mas kerdes, hogy a realis, valosagban elerheto sebessegnek nem a gigabit port lesz a szuk keresztmetszet...)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#10) aram01 válasza nbg (#9) üzenetére


aram01
nagyúr

hanem a szolgáltatók :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) zoleek válasza aram01 (#10) üzenetére


zoleek
tag

Valószínűleg nem a Netre gondolt hanem a ház/lakás elektromos hálózatára.

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#12) aram01 válasza zoleek (#11) üzenetére


aram01
nagyúr

Mondjuk az is igaz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) kali válasza nbg (#9) üzenetére


kali
legenda

nem gratulálnál, vagy inkább csak magadnak - negatív értelemben persze -, ha kellő szinten átlátnád a dolgokat...
netán akkor is így reagálsz, ha látsz 100 Mbps wan és lan portokkal, de amellett 300 vagy 450 Mbps wifi sebességgel jelölt eszközöket?

aram01; azért van már szolgáltató magyarországon, amelyik keményen odanyomja a ~940 Mbps netes sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#14) nbg válasza kali (#13) üzenetére


nbg
senior tag

Mi koze ennek a wifihez? :U
Tegyuk fel, tudna az eszkoz az elmeleti maximummal forgalmazni, de megsem, mert a gigabites port korlatoz. Mit nem latok at, oh mester?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#15) dabadab válasza nbg (#9) üzenetére


dabadab
titán

A powerline (sok) meg az ethernet (szinte semmi) overheadje közötti különbség bőven ellensúlyozza ezt a különbséget - ugyanez van a wifis cuccoknál is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) nbg válasza dabadab (#15) üzenetére


nbg
senior tag

Igen, ezert is tartom pofatlansagnak, hogy ra mernek irni ilyesmit. A nagy tobbseg nincs tisztaban vele, hogy a kozeleben sem lesz a sebesseg a dobozra irthoz kepest, foleg regi/szar/tobb fazisu halozat esten. De meg akkor sem, ha egymas melle dugja az ember oket, tesztelesi celzattal.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#17) kali válasza nbg (#14) üzenetére


kali
legenda

nem véletlenül vontam párhuzamot a két technológia/párosítás között, mind a kettőnél pont azt látják tévesen a nem hozzáértők.
a következő hozzászólásodban még tetézed is, szóval csak nem gondoltam/gondoltuk rosszul...
sokan nincsenek tisztában vele, hogy - sarkítani fogok az érthetőség kedvéért - a mért sebesség nem azonos a kapcsolat sebességével, és ha valaki csak a mért sebesség alapján kritizálja az eszköz specifikációjában megadott értéket, hogy annyit nem tud, akkor téved, mert nem ismeri a különbözetet.
amely sebességet megadnak egy eszköz esetén, azt bizony tudja - ha minden feltétel adott -, a kapcsolat sebessége annyi is - ez wifi esetén is igaz, azért hasonlítottam ahhoz, talán az eszközhöz legközelebb álló párhuzam -, de mérésre abból csak a hasznos adat kerül, viszont a forgalom elengedhetetlen részét képezi a szükséges körítés, és minden együtt adja az eszközre írt sebességet.
azért írják rá a használt technológia szabványos maximális sebességét, mert azt - megfelelő feltételek mellett - tudja is az eszköz, az más kérdés, hogy a felhasználó nem annyit mér, de annak ismerni kell az okát, és akkor érthető, hogy miért azt az értéket adják meg.
ezzel az erővel, számtalan más eszköz esetén is lehetne kritizálni, hogy nem tudja a ráírt értékeket, pedig ez nem, vagy csak részint igaz, utóbbi esetben viszont okkal.

[ Szerkesztve ]

(#18) kenand


kenand
veterán

Korábban- gyengébb változatot- én is használtam a régi lakásban, afödémen kerszetüli WiFi-nél jobb volt, e most ennek az árának a töredékéért végigkábeleztem az egész új lakást, 1000Ft-os Kínai kütyüvel leteszteltem a vezetékeket/krimpeléseket és biztosan sokkal jobb, mint ez.
Természtesen ahol nincs lehetőség kábelezni jó lehet.

Egyébként lehet szívni a hasonló kütyükkel. nekem csak úgy találták meg egymást ha közvetlen egymás mellé dugtam őket, utána már vihettem távolabb is...de a névleges sebesség felét sem tudták.

[ Szerkesztve ]

(#19) Osibaa


Osibaa
senior tag

Én évek óta használok powerline adaptert, mert a wifinek az emeleti hálószoba egy holt terület. (A LAN kábelezés földszintről az emeletre, majd pár további helyiségen keresztül, számomra nem volt alternatíva.) Az adaptert csak be kellett dugni és azóta megy a "mozi" ott is gond nélkül. Szerintem ez a kütyü pont erre jó, és ezt gond nélkül tudja is.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem találok általános powerline topicot, úgyhogy itt kérdeznék:

Régi (panel)lakásba fogunk költözni, ahol a netcsati a lehető legmesszebb van a "dolgozó"szobától. Gondolkoztam UTP-kábelezésen, ami egyrészt csúnya, másrészt két ajtón is faragás nélkül kéne átvinni a cuccost.

Kérdés1: hogy tudom kideríteni, hogy a netcsati és a célszoba konnektora egy dróton van-e? (=jó powerline kapcsolatra van esély, akár régi adapterrel is) Dugjak hosszabbítót az egyikbe aztán multiméteres ellenállásmérés?

Kérdés2: Mi a helyzet a pinggel powerline kapcsolat esetén? (ugyebár nem csak meló folyna abban a "dolgozó"szobában;]) Mennyivel gyengébb a direkt kábelnél/wifinél?

Kérdés3: Ha nincsenek extra igények (100MBps letöltés, stb), van előnye egy ilyen modern "csodának", vagy a 3éves 500Mbps modellek ugyanolyan hatékonysággal továbbítanak egy 2megabites netet? (Azaz szeretném, ha ebből a sebességből már nem venne vissza a rendszer)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) t72killer válasza t72killer (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kis adalék: érdekesnek tűnik ez az AV2 szabvány. Leginkább a földvezeték kihasználása tetszik, ezt a régebbiek közül tudtommal csak 1-2 Devolo modell tudja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.