Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Hat nemtudom mennyire ert meglepeteskent barkit , elvegre legtobb felhasznalo csak netezesre /faszbuk meg egy kis multimediara hasznalta asztali szamitogepet es erre egyertelmuen jobb valasztas egy tablet sokkal olcsobb es hordozhato

(#2) tomazin


tomazin
veterán

Annyira meglepődtem, hogy az átlag ember csak telefonál a zokos mobiljával...de ez ugye jó neki, hiszen megmondta a marketing, h az okosoknak okostelefonja van, a butáknak meg buta, úgyhogy teljesen jó, hogy van egy retek nagy tégla az ember zsebében, ami 1nap alatt lemerül, mert cserébe még nem is használja. :W

(#3) Osibaa


Osibaa
senior tag

Hmm, eszerint azon ritkaságok közé tartozok, aki emailezni szokott a telefonján/tabletjén - akár gyakrabban, mint SMS-t küldeni. Az nincs benne az első 5 app-ban? :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#4) vhunor válasza Osibaa (#3) üzenetére


vhunor
őstag

Az a hatodik :).

(#5) EmberXY válasza Osibaa (#3) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is ide tartozom...
PC-t egy ideje nem is használok, a telefonomat használom helyette.
Ezek az eszközök folyamatosan terjednek, de a környezetemben azt látom, hogy sokan csak azért vesznek okostelefont, hogy legyen nekik is, ha már a szomszédnak is van, de jóformán azt sem tudják, hogy milyen op rendszer fut rajta, de villogni jó vele... Szóval e tekintetben értem, hogy sokan miért nem használják ki teljesen a statisztika szerint.

Up the Irons!

(#6) attila9988 válasza EmberXY (#5) üzenetére


attila9988
őstag

Azért van mindenkinek okos telefonja, mert ezt dugják már az orruk alá az előfizetés mellé. Ez nem jelenti automatikusan azt, hogy ki is fogják használni azt az eszközt. Ez csak annyit jelent, hogy lesz nekik ilyen is.

Nekem mondjuk nincs, mert túl nagy, és 90% -ban telefonálok a telefonnal, tehát ha nagyobb, az csak terhet jelent nekem. Meg aztán el szoktam néha ejteni ezeket a cuccokat, és a nokia nem hullik szét ennyitől, így jobb ha az van a zsebben.

Minden másra meg ott a pc. Email -t megírok rajta 2 perc alatt mindenestül. Kb mindent ezerszer gyorsabban meg lehet csinálni vele mint egy mobil kügyüvel, és ha tönkremegy benne valami, akkor kivágom a francba, és teszek bele másikat. A pontosan egy évre tervezett tabletekkel ez egy kissé körülményesebb dolog.
Bár nekem munka miatt is kell. Ha ez nem lenne így, és én is olyan "modern" lennék vagy mi a szösz.. :) akkor lehet hogy tabletem lenne, de én abban sem nagyon hiszek. Max ha sosem láttam volna rendes eszközöket.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#7) EmberXY válasza attila9988 (#6) üzenetére


EmberXY
addikt

A kütyük gyors használata csak gyakorlás kérdése, én a telefont használom mindenre, én is összerakok 2 perc alatt egy mailt csatolmánnyal együtt, mert kb egy éve gyakorlom már a pötyögést. :D
A TV előtt fekve is kényelmesebb használni, mintha a PC-t venném magamra, én már egészen megszerettem. :DDD

Up the Irons!

(#8) attila9988 válasza EmberXY (#7) üzenetére


attila9988
őstag

Ezen a tv -s dolgon elgondolkodtam.... ha ott netezgetsz, akkor hogy nézed a tévét? :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) villamos


villamos
őstag

Én nem értem ezt a piszkafon, és piszkadeszka mániát. Egyáltalán nem érzek birtoklási vágyat ilyesmik iránt. Nekem kellenek fizikai gombok, és kész.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10) EmberXY válasza attila9988 (#8) üzenetére


EmberXY
addikt

Multitasking... :DDD
Simán követem a tévéműsort, közben szörfözgetek, vagy pl most fórumozok, miközben nézem a Rém rendes családot a Prizmán, közben fekszek, pihenek, néha kajálok is, nincs ebben semmi különös szerintem. ;] (PC-vel nehezebb lenne... :D)

Up the Irons!

(#11) attila9988 válasza EmberXY (#10) üzenetére


attila9988
őstag

Mondjuk a rém rendes családban csak ugyanazt a 3 - 4 poént nyomják, így ha egyet láttál, láttad az összeset... még oda sem kell nézned... :)
De valami komolyabbat már nehéz ügy lehet, már ha még vannak olyanok a tv -ben egyáltalán. Anno amikor én leszoktam róla, már nem nagyon voltak.

De amúgy elég sok dolog van amit tapcsikolós cuccon nem nagyon lehet megcsinálni. Pl ha írni akarsz valami hosszabbat. Vagy programozni akarsz, vagy dolgozni valamin ami túlmutat két pillanat alatt elvégezhető apróságokon. Esetleg szeretnél egy videót összevagdalni, ami még csak nem is rétegigény. Vagy normális méretben webet olvasgatni, ami meging nem rétegigény. Nálam pl minimum 50 tab van nyitva mindig fox -ban/iceweasel -ben, és beváltom azt, amit épp használni akarok.

Viszony van ismerősöm, aki bele van buzulva az email -jeibe, meg a faszbook -ba, és azonnali szívinfarktus végezne vele ha nem tudná meg hogy üzenetet kapott, pontosan egy másodperccel később, ahogyan azt elküldték neki.... na hát neki a telefon kell, ez egyértelmű.... de mikor beszélgetek vele, és elkezd pittyogni az a szar a zsebében, ő meg azonnal rácuppan, az valami eszméletlenül bosszantó... :)

Vagy pl van egy kiscsaj, akinek a fotószerkesztés abból áll, hogy egy effektet rárak a képre... na hát neki is pont jó az a fos tabos képszerkesztő. Viszont amikor komolyabbat akar, akkor azt is abban a gagyi programban keresi, és bambán néz ha közlöm vele hogy azzal olyat már nem lehet.....

Meg van egy másik ami kiszeretett ezekből a cumókból, miután tönkrement neki a tabja a garidő után pont egy héttel.... mondta hogy a büdös életben többet ilyet nem vesz.. :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#12) EmberXY válasza attila9988 (#11) üzenetére


EmberXY
addikt

Lényegében egyezik a véleményünk, vannak olyan programok, amikhez nagyobb teljesítmény és részletesebb kijelző, valamint billentyűzet, egér kell, ezekhez elengedhetetlen a PC. Viszont én napközben dolgozom, elő sem veszem a telefont, csak este arra a pár órára, amit pihenéssel a tv előtt töltök (néha azért leköt egy-két műsor, nem potyára nézem)... :D
"Komolyabb" dolgokra nem is lenne időm, lehet, hogy jelenleg ezért "elég" a telefon, ami internetezésre tökéletesen alkalmas.
Lehet, hogy főleg az ilyeneknek valók a kütyük, legalábbis én most tökéletesen beérem a telefonnal...

Up the Irons!

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

Jobban szeretek a 23" monitoromon netezni. Az meg hogy a budin netezzek nem opció mivel három lépés a fürdőszoba. SSD -vel különben is még ki sem érek a klotyóra már be is bootolt a gép.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) MurdR válasza Televan74 (#13) üzenetére


MurdR
veterán

Nem volt még akkor rajtad a mega-szapora :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#15) qltsar válasza MurdR (#14) üzenetére


qltsar
addikt

+1 :DDD

Hát igen, nem véletlenül céleszközök ezek, nagyon sok embernek pontosan ennyire van igénye, és talán nincs is ezzel semmi baj :).
Megjártam én is a lépcsőt, megpróbáltam belépni a tabletek világába, de mivel munkaeszközöm a számítógép, ezért esélytelen volt a ráhangolódás már az elejétől. Kezdetben a mobilitásra fogtam, először 9,7'-esem volt, majd 8'-as, 7-esre már nem váltottam, mert a telefonom sem kicsi, értelmetlen lett volna. Szóval szép lassan megszabadultam tőlük :(. Nem mondom, jópofa villogni Újpest központtól Kőbányáig a hármasmetrón egy csillivilli tablettel, de azt a fél órát egy Metro-sudoku / smartphone-on pötyögés kombóval is kellemesen el lehet tölteni...persze kinek mi fekszik :)!

[ Szerkesztve ]

(#16) Diopapa válasza xmaas (#1) üzenetére


Diopapa
addikt

Ha valakinek pl nem szempont a hordozhatóság, viszont gyorsan gépel billentyűzeten, szereti az egeret, esetleg gyenge a szeme és nem szeretné feleslegesen fárasztani az apró betűvel, akkor meg pont nem jobb. Szóval kinek mi...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#17) Narxis válasza EmberXY (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Már pötyögnöd se kell, diktálhatod a szöveget. :)

(#6) attila9988: nem 1 évre vannak ezek tervezve teljesen attól függ, hogy mire használod, ugyanúgy mint PC-nél, ott is vannak olyanok akik nem bírják ki ha nem a legújabb videókártyájuk vagy procijuk van. Üdv. a kapitalizmusban. :) Mindenből van évente új.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#18) Oddløg


Oddløg
csendes tag

Az emberek 95%-nak untik elég egy tablet és egy telefon.

(#19) Penge_4 válasza qltsar (#15) üzenetére


Penge_4
veterán

"Megjártam én is a lépcsőt, megpróbáltam belépni a tabletek világába, de mivel munkaeszközöm a számítógép, ezért esélytelen volt a ráhangolódás már az elejétől."

+1

Nézegettem én is, egész jó alkalmazások vannak már rá, de amíg nem váltja ki legalább 80-90%-ban a normál gépet, addig felesleges lenne, hiába van passzív hűtés + hosszabb üzemidő + könnyebb hordozhatóság egy laptoppal szemben. Ugyanakkor kisebb kijelző is van, hiába nagy felbontású, ami miatt csak olyan tudnék elképzelni, mint a dokkolható Ubuntu Edge lett volna, ha elkészül, mert akkor egyúttal a mobilom lett volna az asztali gépem/laptopom/tabletem egyben.

(#20) Narxis válasza Penge_4 (#19) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha arra vártok, hogy teljesen kiváltsa a PC-t akkor szerintem még várhattok. Szerintem a többségnél nem váltotta ki teljesen, egyszerűen csak kevesebbet használják a PC-t, notit és többet a tabletet, okostelefont az emberek. Filmet, sorozatot én már szinte csak tableten nézek, kényelmesen, háttal a kanapémon. :)

Thanos was right.

(#21) #81556480


#81556480
törölt tag

Kockának mondom magam, gémer PC, xbox az van. De tablet nem hogy nincs de még nem is láttam soha. :O
Vidék póver.

(#22) Ghard válasza #81556480 (#21) üzenetére


Ghard
őstag

A futàr megy vidèkre is szìvesen:)

(#23) Ghard


Ghard
őstag

És az kènyelmes is? Tartogatni az öledben leszegett fejjel, vagy hogy nèzed?

(#24) Narxis válasza Ghard (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ki? Én mindenféle pózban. :D Rengeteg filmet, sorozatot megnéztem már a 7-es tabletemen. Kicsit aggódtam, hogy esetleg 10-es kellene de az már túl nagy lett volna. Nagyrészt az ágyamban nézem, hanyatt, hason, oldalt ha megunom akkor fotelban, jót tesz az is a nyaknak ha sokáig feküdtél előtte, mármint a lefelé nézés. Ráadásul egy kézzel is tudom tartani, sokáig.

Thanos was right.

(#25) #81556480 válasza Ghard (#22) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nem látom értelmét hogy a tulajdonomat képezze egy ilyen szerkezet.

(#26) sztanozs


sztanozs
veterán

Nekem volt, de már nincs ( - 0.00001% )

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#27) kazan23 válasza Narxis (#24) üzenetére


kazan23
aktív tag

PC-n, laptopon, tableten, Urambocsá' "telefonon" mozizni ma már nem pénz kérdése, de igénytelenség.
Filmre projektor kell. TV ignorálva, mivel mozinak kicsi, műsorokat/sorozatokat hagyjuk, friss infóra/hírre pedig ott a web. Érdekes módon a "PC"-k 99%-át tulajdonosaik mindössze email+web-re használják. No arra (+sok mindenre) meg ott az android stick. Nem búg, nem fogyaszt, nem foglal helyet és óccsó.
De azért egy tabletnek van némi kényelme:
- DLNA zenelejátszás/vezérlés (nálunk a három gyerekkel hasznos és kényelmes)
- Konyhába anyának gyorsan ránézni egy receptre.
- Időjárás appra* rákukkantani egy kirándulás/strandolás előtt.
*van sok, egyik pontosabb, másik kevésbé, de ez szép és informatív

Csak azért meg mert kicsi és könnyű egy tablet és a reklámok alapján is trendinek hinnének, még nem muszáj cipelni.

...persze ettől még mindig lehet nyomni a "gyereknek" :B egy autóvörsönyt a kanapén hasalva, vagy a kocsiba dobva elnavigál a világ végére is.

Ja, olvasni meg könyvet kell ...a könyvespolcról :)

[ Szerkesztve ]

(#28) sztanozs válasza kazan23 (#27) üzenetére


sztanozs
veterán

Aha, aha... :C

;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.