Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maszat


maszat
senior tag

Hali!

Szeretnék ramot vinni buszon a város egyik pontjából a másikba, de nem tudom hogyan is kellene védenem őt a külső behatások ellen.
Csomagoljan papírba (mint ahogyan a M***ral-ban tették)? nem akarom hogy megsérüljön

Szerintetek melyik a legjobb megoldás?
(PC-s részről van egy VGA-s tasim, azt hiszem elektrosztatikus)


Lehet, hogy a Nagy ram topic-ba kellett volna írnom, de remélem így hamarabb kapok választ (nem pedig azt, hogy van már ilyen. - Nem találtam megfelelőt)

Előre is köszi

(#2) Gorneck válasza maszat (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Tasak zseb oszt jóvan! Ja és kellő határozottság..

Gorneck#1239

(#3) -=Sawtooth=- válasza maszat (#1) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

tordd felbe,es farzseb

szex,drog,rák&roló

(#4) divot


divot
veterán

Le kell nyelni, aztán a célállomáson irány a toalett.

(#5) _thomas_ válasza maszat (#1) üzenetére


_thomas_
tag

befőttesüveg => ebbe bele a ram => rá homok + az üveg teteje.
tuti nem érik külső behatások.

www.ironic-software.com

(#6) VladimirR válasza maszat (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

kulso behatasok? maximum eros fizikai behatas, de ha nem vernek meg utkozben, akkor az is kielegito, ha siman zsebrevagod (en igy szoktam)

btw leginkabb az azonnali kerdesek opraja c. remekmube kellett volna irnod

(#7) Pötyi


Pötyi
őstag

Buborékfólia?

QNX is cool!

(#8) bati67 válasza maszat (#1) üzenetére


bati67
csendes tag

Hello!

Mindenképpen valami kemény dobozba tedd, amit belül valami puhával kibélelsz!

pld: a RAM-ot papírzspibe tekered, majd az egészet egy kemény szemüvegtokba rakod.

vagy: papírzsepi és Plussz-os doboz (kerek henger)

vagy: régebben lehetett kapni nagy floppy-t kemény műanyag dobozban (Parrot tipusú volt)

stb.

(#9) LukE


LukE
veterán

papir is fel tud toltodni statikusan. Mondjuk fel gigas modult en is kenytelen voltam majd 2 eve 1 A4-es lapban szallitani (nahol vettem a ramot, es nem voltak kepesek adni 1 antisztati zacskot? m-el kezdodik, es istral-ra vegzodik...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) Rolly


Rolly
veterán

Szerintem a legbiztonságosabb ha fogsz egy monitor vagy esetleg egy számítógépház dobozt és azt teletömöd vattával persze úgy hogy a közepére beleteszed a memóriakártyát egy Tesco, ismétlem Tescogazdaságos remlámszütyőbe, a ''zacskót'' jól bekötöd, ha akarod le is ragaszthatot széles cellux (tixo)-val. Majd a külső védő dobozt is jól lezárod.
Ekkor szerintem ha 10-ről ejted le a dobozt akkor se lesz semmi baja a ramnak, de azért ezt csak akkor tedd ha 21''-os CRT-s monitor dobozába csomagoltad, s nem spóroltál a vattával. :DD :DD :DD

Ui.: a 200 literes hűtőszekrény doboza túl nagy ezért nem alkalmas a kívánt feladatra :))) :DD

[Szerkesztve]

(#11) zeg


zeg
senior tag

Vinyókat, hangkártyákat stb. ezüstszínű, vagy hálós mintázatu műanyag zacsiban árulnak oemként. Ilyen tasakba ajánlott belerakni a cuccokat szállításkor(Faraday kalitka). Az egeszet belerakod valami kemény dobozba, és akár a villám is megcsaphat, a ram túl fogja élni.:) Persze csak ha nem ég az egész szénné:D
Szintén számtech cuccokhoz szokott lenni fekete színű szénszálas(vagy szénhálós?) szivacs, abba is bele lehet csavarni.



[Szerkesztve]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#12) maszat


maszat
senior tag

Hát elég pihentek vagytok:o (habár lehet hogy inkább én:))), de azért köszi az IQ-fighter hozzászólásokat:D

Komolyra fordítva a szót, az elektosztatikus behatásokra gondoltam, mert nem akarom, hogy a kedves RAM-k instabillá tegyék a rendszert (érts: a mem hibázik)

(#13) xcbiker


xcbiker
addikt

hát igen, szegény srácot eléggé megszórtátok!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#14) maszat válasza zeg (#11) üzenetére


maszat
senior tag

Köszi, akkor valszeg igy lesz:)

(#15) Esmein


Esmein
nagyúr

Hát, antisztatikus zacsi mindenképp javasolt, ugyanis utaztam én már duplán 180 km-t a Mhmhm miatt az alaplapommal. A kedvenc boltom fejjel lefele beb*szta antisz zacsi nelkul a dobozba az nf7-esem.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) klewy


klewy
aktív tag

szerintem vidd el gépestöl-monitorostól-így nem is kell a szereléssel bajlódni...
:DD

music4ever

(#17) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Szerintem vegyél két db Kingston vagy egyébb márkás modult.
A modulokat dobd ki, és a hozzá kapott két műanyag tokot használhatod a saját memóriáid szállítására.

IMHO túlbonyolítod a helyzetet. 99,9%, hogy semmi baja nem lesz akkor sem ha tesco-s szatyorba csomagolod. Ha el szeretnéd kerüli ezt az egy ezreléket, akkor használj antisztatikus zacsit. De ennél jobban bonyolítani már tényleg fölösleges.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) klewy


klewy
aktív tag

Én MINDIG igy szállítom:Antisztatik acskó-->belerakom a ramt utánna körbetekerem rajta a zacsit--->2db beföttesgumival rászorítom-->osztán bele a táskába-->10 éve nincs bajuk.

music4ever

(#19) badbrother


badbrother
aktív tag

Ugyan miért kellene ennyire aggódni. Akartam én már venni úgy ramot, hogy az eladó beletúrt a fiókba, kivett egy lyukasztót, egy tűzőgépet, egy doboz flopyt, majd 4db ramot befőttesgumival összegumizva, a'la natur. Mikor azt mertem mondani, hogy én ÚJ ramokat szeretnék venni, akkor pedig azt mondta, hogy ezek azok. :)
Úgyhogy bírják ám ezek a gyűrődést!:C
Nem is vettem ramot.:( Ott.

(#20) L3zl13 válasza badbrother (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért, mit gondolsz, hogy a RAM-okat mind egyenként csomagolva antisztat zacsiban szállítják?

Van egy nagy karton. Abban vannak műanyag tálcák, és abba beleááítgatva a memóriák. És így jönnek mondjuk a világ túlsó feléből.

A nem full márkás (Kingston, Corsair...) memóriák mind a'la natur vannak. Vagy a befőttesgumi zavar téged?

Aki hülye, haljon meg!

(#21) maszat válasza -=Sawtooth=- (#3) üzenetére


maszat
senior tag

OFF
Rendben, megvolt de most hogyan ragasszam össze?
A pillanatragasztó jó lesz?
ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.