Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Livius válasza opr (#7) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem is nagyon okosak voltak hogy megvették őket, habár nem tudom a Xilinx tényleg rászorult erre? Részvényeket se árt lehet venni most az AMD-ből.

Amúgy minden autóban lévő videós rendszereben AMD-Xilinx SoC van, vagy Nvidia szerintem. És az önvezetős vagy vezető támogatós egységek nagy része is az. Én azt látom, hogy amióta megvette az AMD, elkezdett feljavulni a SW-es supportjuk, tehát sokkal komolyabb dokumentációk kerültek ki GitHub-ra a Yocto project-es Linux buildjeikhez, látható módon jöttek át az AMD-től open-source fejlesztők és elindultak a rendrakási folyamatok a repoikban, meg komolyabban csinálják a Linux OS maintanelést ezekhez a Versal és Zynq SoC-ékhoz. Van egy sima fórum e-mail levelező listájuk is a meta-xilinx layerhez, ahol fél évvel a nagy bejelentés előtt hogy az AMD megvette őket, voltak valami lengyel cégtől hőbörgők, hogy szar amit csinálnak, mert a long term supportos Yocto project releaset sose támogatják blablabla, és akkor egy Xilinx-os csóka elkotyogta, hogy ez van erre tellik még csak nekik, mert a Xilinx egy HW fejlesztő cég nem pedig SW és zárójelben megírta hogy még egyelőre nem SW cég, majd lehet az lesz. Tehát szerintem itt az hogy SW-ben főleg AI területre beakarnak törni az már ott meglehetett tervekben és az AMD hozza ezt be az összképbe úgy néz ki.

Az európai autógyártóknál meg konkrétan a modern HW és SW kompetencia hiányzik, ezért ott nagy előrelépésre nem érdemes számítani, mindig az élmezőny mögött vannak évekkel ezekben az új dolgokban.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.