Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15701) Giii


Giii
senior tag

Játék köben hogyan lehetne beállítani a GPU Caps Viewert vagy GPU-Zt hogy játék közben látható legyen a höfok és a kihasználtság,hogy ne kelljen tálcára tennem a játékot? :B

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15702) Giii


Giii
senior tag

Elindítottam a GPU-Zt és csak "szaros" elnézést a kifejezésért! Fifa 12-öt indítottam,5 perc játék után gyorsan letettem asztalra és megnéztem a höfokot ami 68 stabil ,de ami durva volt az az hogy VDDC Current IN volt amikor 38,8 A-ra felugrott.Kérdésem az lenne hogy ez hiteles? Nem sok egy kicsit? Nézegettem a tápot és 18 és 20 A van megadva.Ezt 2 szálon kell nézni? Beálította a GPU-Zt hogy a max felvett A-t mutassa és amit mért ediig az 57,3!! Te jóóó ég ez nem sok?? :Y VDDC Current max 6,2 A.Ugye már írtam hogy konfigos a gép,és elvoltam keseredve,hogy egy ilyen gépbe egy DEER 450W-os tápot tettek be..... Probléma volt már az elözö kártyával,de az BGA hibás volt és kicserélték.Félek hogy idö után valami megadja magát.Füteni lehet vele stb :DDD Megnyugtattak hogy ezzel a táppal látják el a konfigokat és táp hiba nagyon kevés esetben volt... De megigérték,ha valami ismét megadja magát akkor kicserélik felár ellenében a tápot :DDD Lassan azon gondolkozok tolok egy furmark tesztet és akkor lehet megdöglik az a fostalicska táp.Örület komolyan hogy ilyen rendszer alá van pofájuk egy 6000 Hufos tápot betenni. :W

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15703) proci985 válasza Giii (#15702) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azok az áramok csak GPU áramok. be is ütne, ha csak a VGA felvenne 57,3At a 12Vs ágon... az 700W.

namost, ettől még a Deer egy vicc, 3 molex,2 sata és egy 20+4pines az kevés, 65% hatásfok teljes terhelés alatt, tetejében kb 300Wot tud 12V kombináltan. 6950 200W, 6970 250W tdpre, quadok intel oldalon 95/125W, amd oldalon 95/130W körül szoktak mozogni.

"Megnyugtattak hogy ezzel a táppal látják el a konfigokat és táp hiba nagyon kevés esetben volt."
mert gondolom nagyrészt nem vesznek az emberek 150+Wos tdpjű kártyákat. egy 5770/550tit meg el kell bírnia a deernek is.

chieftec/fsp 500 van occsóért, bár utóbbiból sincs mindnek két 6pinese. esetleg 450es variánsok is jók. corsair cx430v2 se sokkal drágább.

a tied full terhelés alatt max 250Wot fogyaszt, csak a videokártya, táp mögül. 350Wot nem fog fogyasztani csak a kártya, a teljes gép viszont simán. én a helyedben bemennék az üzletbe, és próbálnék velük beszélni, hogy a konfighoz elégtelen a táp. a többieknek elég válaszra pedig kérdezz vissza, hogy mégis milyen videokártyával, gondolom a 100ks 6970el tömegesen adnak el gépeket. eszem megáll, hogy képesek egy tippre min negyedmilliós gépbe berakni egy deert.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15704) SkyS1gn válasza Giii (#15701) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Használd az AB OSD-jét ;)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15705) #32484352


#32484352
törölt tag

Szia mindenkinek.
Ma kellett rájönnöm,hogy a 6950-es Asus DC II-en az a kapcsoló amire mindenhol azt irták,hogy nem bios kapcsoló ami azt hivatott,hogy Single link Dual link DVI-kapcsoló,hát lehet,hogy azt a szerepet is betölti,de bizony az egy bios kapcsoló is.Ezen a kártyán is 2 bios van és lehet moddolni (lehet nem mindegyiket,de akkor én nagyon kifogtam)

(#15706) MZsoltee válasza proci985 (#15703) üzenetére


MZsoltee
veterán

Oda kéne vinni nekik egy műterhelő készüléket és leterhelni a névleges fogyasztására azt a tápot, majd mikor szétpukkan kérni a garanciás cserét!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#15707) Giii válasza proci985 (#15703) üzenetére


Giii
senior tag

Köszönöm a válaszod!Szépen leírtad,valszeg ezért lehet vele fűteni :W Kérdés hogy van-e benne védelem,és letud kapcsolni a táp.Kitudom így használni a kártyát? Ha kevesebb Wattot kap hosszútávon(persze eldöcög),de gondolom idö kérdése és meghibásodhat?!Az üzletbe sajnos nemtudok bemenni.Az elözönél is futárral küldtem vissza.Elmondtam nekik hogy ez nem buli mert 3700 Huf nekem.Erre az volt a válaszuk,hogy a viiszautat nekik kell állni.Rákérdeztem,hogy mégis megéri ez nektek?Nah ekkor jött a válasz,hogy mert minden rendszert ezzel szoktak ellátni.. Mondtam neki mi vna ha futtatok egy Furmarkot.Kapaszkodjatok erre is válaszuk,hogy miszerint Ök is furmarkal tesztelik és ez a táp alatt.Én rákérdeztem és belevettétek a proci fogyasztását?Mivan ha tolok egy Furmarkot+Prime vagy orthost? Megszólal a sün,hogy bírná azt is :DDD :DDD :W Idióta.Nekem úg jött le hogy félvárról veszik.Megjátszam az orthost és a furmarkot?Akkor tuti észbe kapnak hogy hoppá a mezei reklamálónak igaza volt?!!Elmondtam nekik,hogy prohardverröl kértem ki a véleményeket és elmondtam hogy tapasztalt hozzértö szakemberek szájbarágosan leírtak mindent és közölték hogy egy vicc az egész táp,a másik fele meg ott van a nem ajánlott tápok közt.260 E Hufos gépbe 6 ezres Táp? Mondom ez igen... Nagyon kikeltem magamból... Most azon vagyok srácok hogy megdöglesztem a gépet és 3-dik visszaküldésnél visszakérhetem a pénzt.Nézegettem az árakat és drágább szinte minden ,kivételt képez a memória.. De ennyi pénzböl ezt a gépet összedobom.1055T+Giga M68Mt-S2 AM3+8 Gb Geil Ram+1Tb Samsung Spinpoint F3 EG+USB3-as NEC PCI kártya+Író+22" Samsung monitor DVI,HDMI-s. Kinyírjam vagy ne srácok?Mondjuk egy jó dolog hogy a proci és a többi alkatsrész nem melegszik és szépen viselkedik.... Elöre is Thx

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15708) Giii válasza SkyS1gn (#15704) üzenetére


Giii
senior tag

köszi használom :)

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15709) Pietrosz válasza Giii (#15707) üzenetére


Pietrosz
addikt

Vegyél inkább egy normális tápot, a mostanit meg add el. Legközelebb pedig előre nézz utána mi kerül a gépbe, akkor nem érnek ilyen meglepetések.

(#15710) DjDanee87 válasza Giii (#15707) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ezért nem is ajánlja senki az ilyen előre összeszerelt gépeket. Szinte majdnem mindben gagyi táp van költséghatékonyság céljából. A drágábbakba meg tesznek BlueRay írót meg minden hülyeséget a videókártya meg sokkal gyengébb lesz, mármint az egész gép árához viszonyítva gyenge VGA kerül bele.

(#15711) Giii válasza Pietrosz (#15709) üzenetére


Giii
senior tag

Ezen énis gondolkodtam.De le van matricázva hátul a gép.Ha másik tápot akartam vna akkor felárat kelett vna fizetnem... Gondolkodtam azon hogy a másik gépböl beleteszem idéglenesen a FSP Everest 400-ast.Esküszöm neketk 80+ hatásfokkal többet lead mint eza ganyé :W

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15712) mpierre válasza Giii (#15711) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor marad az, hogy veszel egy tápot, beviszed és ők kicserélik. Vagy lebűvészkeded a matricát... :DDD

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#15713) Gery15 válasza Giii (#15707) üzenetére


Gery15
addikt

Csak nem Computer Imperium-ról rendeleted a gépet? (pc-outlet)

HyperX

(#15714) Giii válasza mpierre (#15712) üzenetére


Giii
senior tag

Elfelejtettem hogy a sünök megengedték hogy leszedjem a matricát,hogy ne keljen visszaküldeni minden egyes tisztításhoz... Betegyem addig a 400-ast? Jobb a 12-es ellátása és halk van 2*6 pines csati.Minden adott.Ez is kevés szinte de 80+-os és nem 60-as mint ahogy proci leírta... Kikértem a véleményem a tápos topicba... Még1szer elnézést az "offos" írásokért..

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15715) Giii válasza Gery15 (#15713) üzenetére


Giii
senior tag

Nem imperium.Sima Pc Outlet [link]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15716) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Üdv mindenkinek! Első alkalommal van Ati kártyám (6950 2gb) és nem igazán vagyok képben az optimális beállításokkal. A gyári hűtőt még a boltban lecserélték egy Arctic Coolig Accelero Extreme hűtőre és van rajta egy kis kapcsoló,amit nem tudok mi lenne és melyik irányba álljon. :B . A gép többi része az adatlapon megvan,proci jelenleg alap órajelen van. Tv használok kijelzőnek (adatlapon van) és ezzel kapcsolatban még a 3d rész érdekelne ,hogy pl. a Bf3 hogy tudom 3d-ben játszani. Lehetséges egyáltalán? Most érdemes lenne lefuttatni egy tesztet? Ha igen mit használjak?
Bocs a sok láma kérdésért! :DDD

(#15717) Giii


Giii
senior tag

Talán érdemesebb lenne kinyírni a tápot Furmakkal és orthossal.Visszaküldés 3700Huf.Minthogy én vegyek bele tápot..

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15718) mpierre válasza Giii (#15717) üzenetére


mpierre
veterán

Kérdés mit visz magával a táp, miközben el talál halálozni. :F Nem erőltetném....

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#15719) Cybertrone válasza Giii (#15717) üzenetére


Cybertrone
veterán

Gratulálok... :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#15720) proci985 válasza Giii (#15707) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

védelem fenetudja, tápos topikban értenek hozzá.

meghibásodás akkor lesz, ha a feszeket nem bírja tartani a táp.

az everest 400 már elég a 6970 alá, bár szerintem még az is necces (én 500asnál gyengébbet nem vennék hosszú távra tervezve). viszont az legalább egy megbízható, jóféle darab. ja és igazad van, az Everest az erősebb.

táp kb olyan, mint a ház, 400Wnál az se mindegy.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15721) Giii válasza proci985 (#15720) üzenetére


Giii
senior tag

Így van.Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15722) Giii válasza Cybertrone (#15719) üzenetére


Giii
senior tag

Ne akadj ki rám.Próbáltam velük üzletelni,és amikor a konfigos gépet vettem,akkor sajnos nem volt feltüntetve a táp.Én hülye megbíztam bennük hogy akkor valszeg normális tápot tesznek bele... Amikor kibontottam már láttam hogy baaaaa :W Ez az orthos téma is olyan hogy igen mivan ha viszi magával a vinyót alaplapot stb... Akkor viszont Ök is rájönnek hogy rátóltam egy orthost és furmarkot.És beleköthetnek a gariba.Én nem szarozok akkor megmondom rendben pajti ott a fogyasztóvédelem.... (az már más kérdés ott mire jutnék)

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15723) stranger28 válasza Giii (#15722) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor kellett volna keménykedni, amikor megláttad, hogy mit adtak el neked. Utólag már a fogyasztóvédelem is tenni fog rád, így ők is a fenyegetőzésre. Egyébként, ha leveheted a matricát, akkor vedd ki a tápot és úgy csináld legalább, mert, ha elvisz valamit, akkor nem lesz abból semmilyen csere.

(#15724) Gery15


Gery15
addikt

Csak egy tipp. Jó lenne, ha a tápos témát és az offolást most már hanyagolnátok amíg nem jön egy Moderátor. ;)

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#15725) Giii válasza Gery15 (#15724) üzenetére


Giii
senior tag

Rendben!! Elnézést Mindenkitöl! :B :K

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15726) SkyS1gn válasza Giii (#15722) üzenetére


SkyS1gn
félisten

vagy kértél volna segítséget szívesen segítettek volna a "Milyen gépet vegyek" topicban lehet még olyan embert is találtál volna aki összerakja neked, ez az egész nemlenne :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15727) Giii válasza SkyS1gn (#15726) üzenetére


Giii
senior tag

konfigos a gép :B Nem volt sajna 250-260 kp-ba.Nem lenne ez a herce hurca ha én raktam volna össze,mert akkor alapból egy chieftec vagy FSP-vel kezdek.De becsületesen fizetjük... De volt egy kedves emberke aki rámírt és elmondta mit próbáljak meg tenni ilyen esetben... Mindenesetre köszönöm mindenkinek a hozzászólást és a segítséget. :R :K

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#15728) asuspc96 válasza GLOCK34 (#15716) üzenetére


asuspc96
senior tag

Helló!

" Első alkalommal van Ati kártyám (6950 2gb)"
Először is...Üdv a klubban :C

"van rajta egy kis kapcsoló,amit nem tudok mi lenne és melyik irányba álljon."
Írd be a keresőbe (akár itt a PH!-n hogy kapcsoló vagy BIOS) :DDD :R

A hűtőd teljesen korrekt (szvsz) a gyárihoz képest!

"Tv használok kijelzőnek (adatlapon van) és ezzel kapcsolatban még a 3d rész érdekelne ,hogy pl. a Bf3 hogy tudom 3d-ben játszani. Lehetséges egyáltalán? "
Pajti, én is TV-n BF3-azok (3D-ben) :DDD :DD
Ha a tv tudja a 3d-t akkor semmi gond...minden baba lesz a játék alatt is....és igen érdemes mert nagyon sokat hozzátesz a játékélményhez
lásd: (Dirt3 belsőnézetben :Y )

Ugyan már sokan (mindenki) :DDD valahol kezdi, úgyhogy remélem hasznos tagja leszel ennek a topicnak a közösségére nézve :R

üdv, asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#15729) MrCsiT válasza MontyCrew (#15613) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nálam nem jó.
Amíg a Trixx nem volt fent, addig nem is látott semmit.
Amikor az felment, onnantól magához tért , de a venti-sebességet egyik program sem képes detektálni tisztességesen : a % rendben van szerintem, de az RPM nincs mert ugrál 1000 és 900.000 között ?! :Y

Korábban minden VGA-mmal rendben volt az Observer, csak ezt a Giga 6950 1GB-t nem szereti .. :F

Mit tegyek , hogy jó legyen ? :F (MSI AB-ben feszt nem lehet állítani, de az nem is zavar, max. annyiban, hogy csökkenteni nem tudom .. )

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15730) GLOCK34 válasza asuspc96 (#15728) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Köszönöm a kedves fogadtatást! :R Igyekszem tanulni-átlátni az Amd kártyák világát,azt hiszem van mit átrágnom. Első kellemes meglepetés a Catalyst átláthatósága volt+a terméktámogatás,-gondolok itt a 3d-re ami ellentétben az Nvidia 3d Vision kiegészítővel itt nem fizetős. Legjobban ezen rágtam be,hogy még külön fizessek 40$ a szoftverért. Nemrég kipróbáltam a kapcsolót mindkét állásban,mindkettőnél megnéztem a Gpu-z de semmi nem változott. :)

(#15731) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

hihetetlen egyes emberek meg akarják magyarázni hogy 6970el 100-140 FPS-ük van BF3-ban full ultrán amikor 2 7970 ért el annyit singlebe.... :C

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15732) proci985 válasza SkyS1gn (#15731) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jóhát ez olyan lehet mint anno a kinek min fut a GTA4 verseny, ott is voltak hajmeresztő dolgok.

aztán lehet ám, hogy 800x600ban nézték;).

más: lehet lesz három egyforma monitorom, ami egy 5760x1080 tesztet is jelenthet, 6950el olyan szerintem még úgyse volt. 4m pixelt remekül bírta a kártya, kérdés, hogy mi lesz 6m pixellel.
egyre inkább úgy néz ki kifutó az ips226v, én meg örülnék, ha egyforma kijelzőim lennének.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15733) DjDanee87 válasza SkyS1gn (#15731) üzenetére


DjDanee87
addikt

Azért én is nagyot néznék ha 6950 1Gb elvinné maxon fullHDben.
A gyári minimál OCs 6970em is határon van. Ilyen beállításokkal játszom: http://noob.hu/2012/02/29/bf3_2012-02-29_01-23-15-10.jpg

Csak azért hogy nézzek FPSt megnéztem egy 64fős Gulf of Omant, amúgy 32 fősökön szoktam játszani. 35-55 FPS közt mozog de legtöbbször 40-42 közt van. Sniperrel ha bezoomolok távolra, akkor esik le 30-32re, de 30 alatti számot nem láttam egyszer sem.
Nem mondom lehetne több is, és remélem 7970el lesz is de én a 6970et mondanám minimumnak a fullHD Ultrához

[ Szerkesztve ]

(#15734) F e Z o válasza SkyS1gn (#15731) üzenetére


F e Z o
veterán

2048*1152 high részletesség, szűrők nélkül. 40-60 fps BF3 multi alatt.

H2O über alles!

(#15735) SkyS1gn válasza DjDanee87 (#15733) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nekem az a baj (nemtudom a Frostbite miatt) de én már 40körül vagy alatta megérzem BF3 multiban hogy kevéske
én 1680x1050ben ugyanilyen beállításokkal viszont 0élsimítással játszom így olyan 50 az átlag FPS 45-60között ugrál persze a proci 4,5 ghz-en a kártya meg 70es biossal 935, 1450-en :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15736) DjDanee87 válasza SkyS1gn (#15735) üzenetére


DjDanee87
addikt

Persze én is érzem, hogy kevéske 40 alatt, talán ezért is vagyok jóval bénább benne, mint CODban. A kettő közt azért ég és föld a különbség de míg CODban 21% fölött van a pontosságom addig BF3ban csak 14%. Persze nagyban közrejátszik, hogy hatalmasak a pályák.

Majd megpróbálom kicsit húzni is a 7970et, úgy csak nem lesz gond alacsony FPSel ultrán sem, legalábbis remélem.

[ Szerkesztve ]

(#15737) SkyS1gn válasza DjDanee87 (#15736) üzenetére


SkyS1gn
félisten

7970el simán sem lesz gondod
nem dobsz meg a 6970el? :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15738) DjDanee87 válasza SkyS1gn (#15737) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nem. Öcsémet dobnám meg vele, de lehet mégis eladás lesz a dologból. Ha használni szeretné valószínű nem ártana cserélni az Athlon X4es procit (akkor kell új alaplap és DDR3 is) szóval nem biztos hogy kelleni fog neki. :(((

Gondolom nem sok értelme lenne Athlonnal használni

[ Szerkesztve ]

(#15739) asuspc96 válasza GLOCK34 (#15730) üzenetére


asuspc96
senior tag

"gondolok itt a 3d-re ami ellentétben az Nvidia 3d Vision kiegészítővel itt nem fizetős.
Maga a kártya tudna 3D-t előállítani ? :Y erről még nem hallottam....kifejtenéd ? :R

"Legjobban ezen rágtam be,hogy még külön fizessek 40$ a szoftverért"
Az AMD-nek vagy Nv-nek? :DDD

"Nemrég kipróbáltam a kapcsolót mindkét állásban,mindkettőnél megnéztem a Gpu-z de semmi nem változott."
Az egyik egy "biztonsági mentés az eredeti BIOS"-ról (ha baj van) a másik pedig felülírható...csak nem tudom melyik melyik... :B :U

asuspc96

(#15740) GLOCK34 válasza asuspc96 (#15739) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Annyit sikerült kiderítenem mikor a kártyát vettem,hogy Ati esetében a stereoscop 3d támogatás ingyenesen elérhető, Nv esetében pedig ingyenesen csak a 14 napos próbaverziót tudod letölteni,aztán 40$ áron megveheted a teljes verziót. Lényegtelen alsó vagy felső kategóriás kártya akkor is fizetős. Még szerencse,hogy magát a csomagot nem kell megvenni hozzá 40000ft-ért. :DDD Még Atival nem próbáltam,Nv esetében 3d tartalom lejátszása előtt át kellett állítani stereoscop 3d megjelenítésre és a tv automatikusan átállt 3d-re.
Milyen tv van?

(#15741) asuspc96 válasza GLOCK34 (#15740) üzenetére


asuspc96
senior tag

ilyennel falom az élvezeteket ;]

u.i.: köszönöm az infót!

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#15742) sixpak


sixpak
nagyúr

Jó estét. Meg tudná nekem valaki mondani, hogy egy vga teljesítményét tudja-e károsan befolyásolni az, ha több driver lett már telepítve. Eleinte csak egy Sapphire HD 5850 driver volt a gépen, majd amikor visszaküldtem gariba, egy kölcsön 6870-ét dobtam fel, amikor ezt visszaadtam akkor az Intel hd 3000 illesztőt telepítettem és végül amikor 5 hét elteltével még mindig nem ért véget a garanciális javítás (ventilátor csere) akkor vettem egy 6950-et és most ez a legfrisebb driver a gépen. Tudom, hogy létezik egy Driver Sweeper nevű program, de még soha nem használtam és nem szeretnék olyan dolgokat is törölni amiket nem kéne, ezért ha nem muszáj nem piszkálom. Köszönöm előre is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15743) GLOCK34 válasza asuspc96 (#15741) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Király kis masinák! :C Majd megírhatnád a kártya hogy van belőve hozzá,akkor nem kísérleteznék vele. Gondolom a 6950-70 között ebből a szempontból nem sok eltérés van. Ma reggel olvasgattam vissza a fórumban és láttam a 3d mark11 eredményeket,gondoltam kipróbálom. Nem tudom,a tesztet alap beállításokkal szoktátok csinálni? Remélem,mert nálam jóval kevesebb a pontszám viszont 1920x1080 csináltam. :B

(#15744) SkyS1gn válasza sixpak (#15742) üzenetére


SkyS1gn
félisten

pedig egyszerű kipipálod hogy AMD - Display >>> nyomsz egy cleart és ennyi

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15745) AtHoS válasza SkyS1gn (#15744) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért nem ennyire egyszerű, mert előtte még pár lépést meg kellene csinálni, aminek semmi köze a Driver-Sweeper-hez.

Persze, ha ezek már megvoltak, akkor valóban "csak" ennyi.

read-only mode on the forum

(#15746) sixpak


sixpak
nagyúr

Ok, de feltétlen el kell távolítanom a felesleges drivereket, vagy mehet tovább így ahogy van? Esetleg a sok felesleges driver miatt pörögnek fel a 6950 ventilátorai néha a gép indításakor egy pár másodpercre? Vagy ez miatt van, hogy pl bf3-ból kilépés után néha egy " A windows teljesítménycsökkenést észlelt " üzenet fogad?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15747) asuspc96 válasza sixpak (#15746) üzenetére


asuspc96
senior tag

Én nekem driver frissítésnél sikerül mindig odáig eljutni, hogy újra rakom a win7-et :DDD
De Benned bízunk hajrá :D

asuspc96

(#15748) SkyS1gn válasza AtHoS (#15745) üzenetére


SkyS1gn
félisten

mégis mit? :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#15749) AtHoS válasza SkyS1gn (#15748) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Áhh csak ezt:

"1. CCC uninstall
2. restart
3. F8 gombbal elérhető a csökkentett módú win..."

Pontos leírás: [link]

Sajnos ezen lépések kihagyása miatt kerül oda a legtöbb tapasztalatlan user, hogy újra kell dobni a wint, amit igencsak szeretett volna elkerülni. Általában mindig jön egy "tehetséges" segítőkész fórumtárs akinek a félkézből leírt javaslata miatt több probléma lesz, mint ami előtte volt.

read-only mode on the forum

(#15750) asuspc96 válasza AtHoS (#15749) üzenetére


asuspc96
senior tag

"tapasztalatlan user, hogy újra kell dobni a wint, amit igencsak szeretett volna elkerülni."
Holnaptól nézz körül jobban...(szemed sarkába se árt) ;] :P :DDD

asuspc96

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.