Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Anubiss


Anubiss
tag

Heló mindenki! Azért vetemedtem témanyitásra, mert már régóta érdekel, hogy a Jútyúbon hogyan vannak ilyen jó minőségű videók ilyen témában és sehol nem találtam semmit sem itt a Logouton. Olvastam, hogy valami DVD recorder vagy mi a frász kell hozzá, de pontosan nem tudom hogyan van ez az egész összerakva. Ha valaki ért hozzá az jelezzen. Előre is köszönöm!

(#2) Samus válasza Anubiss (#1) üzenetére


Samus
addikt

Véleményem szerint a legkézenfekvőbb mód: egy digitalizáló kártya (esetleg TV tuner, ami szintén alkalmas erre, ez esetben a bejövő jel a TV antenna jele helyett a PS2 TV csatlakozója lesz)), amin van TV bemenet, vagy legalábbis RCA (hang és kép is, a három ágó RCA kábeles), erre rákötve a PS2-t (mintha a gép lenne a TV), a monitoron nézheted a játékot, amit persze rögzíteni is lehet a megfelelő programmal (Nero Vision, Virtualdub, Pinnacle Studio, a digikártya saját szoftvere, stb), majd szerkeszteni-tömöríteni igény szerint (minthárom felsorolt progi alkalmas erre is, a középső ingyenes, a harmadik a legprofibb, és a legdrágább) Sima digitalizás, amiról viszont rengeteg anyag lelhető fel a neten, magyarul. Szerintem felesleges volt emiatt külön topikot nyitni. Esetleg lehet még a PS2 USB portjával szórakozni, de szerintem az nem alkalamas arra, hogy ezen át képet küldjön a gépre (így túl egyszerű lenne). Bár soha em volt PS2-m, nem is próbálkoztam ezzel, de így hirtelen ez jutott eszembe.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Anubiss válasza Samus (#2) üzenetére


Anubiss
tag

Nem tudom, hogyan befolyásolja, de találtam egy olyan kimenetet, hogy digital out (optical). Lehet, hogy ezen keresztül is lehet felvenni? De amúgy köszönöm... ;)

(#4) Samus válasza Anubiss (#3) üzenetére


Samus
addikt

Az S/PDIF (ezt találtad), csak hang kivezetésére szolgál, de csak akkor, ha szintén van hozzá ilyen csatlakozóval ellátott hangfalrendszered, vagy erősítőd (egy kábelen jön az 5.1 csatorna, a hagyománszor 3 helyett, a minőségről pedig nem is kell beszélni, mert ugye mindenféle gyengülés illetve zavar nélkül jön a digitális jel, a szintén digitális feldolgozó egységhez.). Én továbbra is a TV tunert javaslom, mert ezzel lehet a legegyszerűbben a képet rögzíteni (a hang már más tészta, mert azt jack átalakítóval kell átvarázsolni a gépre, a PS2 RCA dugóinak segítségével, vagyis sárgát és pirosat az átalakítóba, majd a jack felét a mikrofonba (hangkártyán), rögzítésnél pedig a video forrás a tuner bemenete, a hang pedig az aktív hangkártya mikrofon bemenete. Kivétel, ha van az alaplapodon (vagy hangkártyádon, ha külön van bővítőként) S/PDIF bemenet (SPDIF in), akkor a PS2 kimenetét és a géped optika bementét összekötve erre alkalmas optika kábellel, a hang egyszerűen ávihető, a hang forrása értelemszerűen a SPDIF input lesz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Anubiss válasza Samus (#4) üzenetére


Anubiss
tag

Aha. Akkor hogyan dugjam rá a gépre, mert ott csak jack bemenet van. Van nekem egy RCA és jack átalakítóm, de azon csak 2 bemenet van és egy kimenet, vagy ez nem zavar sok vizet? Vagy talán van olyanfajta is amin 3 bemenet van?

(#6) Samus válasza Anubiss (#5) üzenetére


Samus
addikt

Azért van két bemenet, mert sztereó. A harmadik (sárga) a video jel, ezzel hang esetében nem kell törődni. De így csak a hangot tudod átvarázsolni a gépre, a képet külön kell a már említett módszerrel (tunerkártya, digitalizáló kártya, ha esetleg jóféle digitalizáló kártyát veszel, akkor nem kell tökölni az átalakítással sem, hanem a 3 RCA mehet a kártyába (ezek általában eléggé drágák, de minden létező eszközt ráköthetsz, és általában hardveresen tömörítenek, nem terhelik a procit). Az olcsókba csak a video megy be, a hangot az említett módon átalakítással juttatod a gépbe (mikrofon bemenetre az átalakítóval). A színeket felcseréltem, bocsi, tehát sárga a video, a piros-fehér pedig a hang. Pár digitalizáló kártya: [link] A legolcsóbb is alkalmas erre. Innentől pedig mezei video digitalizálás, amit már említettem, leírásból rengeteget találsz, megfelelő progival gyerekjáték (általában a kártyához is adnak). Remélem tudtam segíteni. Bár a te eseted egyszerű: TV adást felvenni PC-vel. Csak túl bonyolultan tetted fel.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) Anubiss válasza Samus (#6) üzenetére


Anubiss
tag

Nézegetem a képeket, és az az 5 ezres az egész jól néz ki. Ehhez kell jack átalakító? Mert az van...

(#8) Samus válasza Anubiss (#7) üzenetére


Samus
addikt

Igen, kell hozzá, mert csak S-video és kompozit RCA bemenete van, csak kép megy bele, bár a leírás szerint képes PiP-re, vagyis kép a képben funkcióra, ez azt feltételezi, hogy képes egyszerre két külső forrásról dolgozni (egy S-video és egy RCA összekötéssel, értsd: játszol, és a sarokban pl videokamerás kép megy, ahol kommentálhatod az eseményeket, elméletelig, mivel még nem csináltam ilyet, csak Firewire kábellel videokameráról, de ugye az digitális mód és kép és hang is egy kábelen ment, amit te szeretnél, az pedig analóg). Lényeg hogy igen, kell a jack átalakítós megoldás a hang miatt, de nem gond, mert mindent a gépbe fogsz dugni, a színek pedig jelölve vannak. Viszont ajánlom nézz körül videodigitalizálás témában, sokkal okosabb leszel, és érteni is fogod, mit csinálsz. És nem mellesleg tájékozódhatsz arról, hogy milyen prorammal érdemes nekiállni a feladatnak, a nyers videot mivel, mibe és hogyan érdemes tömöríteni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) Viktor77


Viktor77
titán

Áttettem a Konzolokhoz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) Anubiss válasza Samus (#8) üzenetére


Anubiss
tag

Tehát akkor rádugom a képet (sárgát) és az egyik hangot (piros/fehér), és akkor már csak a program kell hozzá, hogy felvegyem? És az S-videoval mit csináljak?

(#11) Samus válasza Anubiss (#10) üzenetére


Samus
addikt

A digitalizálóra csak a video megy (sárga), a hang pedig RCA->jack átalakítóval a PC mikrofon bemenetére, de ezen sajnos csak mono hang fog létrejönni (az átalakítód jack végén hány "csík" van? Tudod, a sztereó esetén kettő van.) mert a mezei hangkártyák mic bemenete mono... sajnos csak mono hang fog létrejönni...Egyébként arra ügyelj, hogy a hang két külön csatornán jön (külön bal-jobb), ezért van fehér-piros dugó. Arra, hogy hogy kreálsz valódi sztereót, nincs tippem (persze az optikai csatolóval simán lehet még az 5.1-et is átvinni, de ehhez külön kábel kell, és optikai bemenet a PC-n). Ha ezeket összedugtad, már csak egy progi kell, amivel lehet rögzíteni (virtualdub, nero vision, pinnacle studio, és még sokan mások), és mehet a menet. De biztos akarod te ezt?
Könnyebb mód nem jut eszembe, esetleg logouton egy személyes írás formájában közzéteheted kérdésed, akkor talán többen észreveszik, hátha van más lehetőség...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) wikings2


wikings2
őstag

Nekem volt régen egy olyan kábelom használatlan soron amelre rávolt irva hogy ps2 monitor átjátszó,
kilett probálba és ott a vga minőségéhez mérten fraps vagy hyper cammal fellehetett venni szerintem a videot.;)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#13) Samus válasza wikings2 (#12) üzenetére


Samus
addikt

Fraps-al biztosan nem lehet felvenni, mert az csak OpenGL/DirectX alkalmazásókból képes rögzíteni. A monitor átjátszó, amire te gondolsz, valószínű egy VGA kimenetű kábel (mint a videokarikon) van, amivel a konzolt közvetlenül monitorra lehet kötni. Mivel olyat még nem láttam, hogy VGA kábelen megy bemenő jel a PC-be (bár biztos, hogy van...vagy nem), pláne nem a videokarira. Egyébként felesleges a PS2-t összekötni monitorral, mert: a felbontás CRT esetében is túl alacsony (ekkor pedig mindegy, hogy TV-t nézel-e, vagy CRT-t), LCD-nél pedig biztos, hogy nem natív felbontású jel (és az is biztos, hogy nem digitális jel) megy be, így megintcsak inkább TV...egyedül a képfrissítés miatt lenne értele (nem vibrál), de akkor egy olcsó 80+cm-es 100Hz CRT...PS3 már más tészta, oda szinte kötelező lenne a min HD Ready LCD, és HDMI...de már nagyon elkanyarodtunk a témától...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14) wikings2


wikings2
őstag

nekem valahogy így derengett bocsi ha hülyeséget írtam;)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#15) Béci68


Béci68
csendes tag

Hello formatálva lett a gép pc2.-es és nincs hang
tud valaki segiteni mit csináljak vagy mit töltsek le hogy legyen hangom köszi a segitséget

Béla

(#16) Def26 válasza Béci68 (#15) üzenetére


Def26
félisten

Ezmiez? :F

Mi az a PC2 -es? Ki van a képen? Miből gondoltad, hogy ez a kérdésedhez illő topik? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.