Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Van egy p4 2.4 northwodom! ha én ezt húzni akarom akkor mennyire rövidülhet me az életartama!
Lehet hülye kérédésként hangzik sztem is az!DE mivel azt hallottam hogy ezek a 2.6 és 2.8 asokkal egy gyártósoron készültek! ezzért merült fel benem ez a kérdés!

És hallott erről ill. tud valamit akkor pls.!

(#2) Sárpac válasza ezekiel (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

30év helyett csak 25évig fog élni!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3) djyuri


djyuri
őstag

Szernintem ez függ,hogy mennyivel húzod és milyen hűtéssel.
De hallottam arról,hogy gyártásnál egy kollektí szelektálás megy végbe.
: Legyártanak egy sorozatot, például a 2GHz-eset 10000 darabot.
Ezután ezeken lefuttatnak egy-egy tesztet: pl.: min-max freki/hőfok/fesz/stabilitás
és berangsorolják tejesítményének megfelelően:
pl.: ha 1956MHz-en stabil volt mindenben,akkor ő egy 1.9-es proci lesz,amit egy direkt rom szerúűségbe beírnak a prociban.Ezt pontosan nem tudom,hogy hogy megy végbe...
Volt olyan eset (sorozat),amit túlértékeltek. beírtak neki egy nagyobb fix értéket és a paraszt,aki megvette,az hetekig szívózott vele,hogy miért nem lehet húzni és miért melegszik 5-fokkal jobban,mint a barátjáé és miért omlik össze a Millenium 10 percenként.

Bár nagyon kis százalék ez a hibalehetőség,ahogy hallottam,de azért jó tudni,hogy néha nem mi vagyunk a hűlyék a beállításokhoz,hanem gyárihibás a proci.

A lényeg: Utána nézek egy barátomnál,aki ért ehhez,azt íratok vele ide egy segítséget.
Az én meglátásom szerint ha nem húzzuk 15%-nál tovább és nem is engedjük a hőfokot a normál érték főlé,akkor nem hiszem,hogy számottevően csökken az élettertam.

(De nemárt gondolni a gép többi alkatrészére sem,mert ha ott valami instabilabb vagy gyengébb (pl.:Páp),akkor az inkább vezethet a proci vagy más alkatrész végéhez.)

Belátom,hogy nem sokat segítettem ebben az ügyben,de legalább elment az idő.
Utánanézegetek eben az ügybennhogy nehogy sok marhaságot írjak.:F

(#4) djyuri


djyuri
őstag

Még helyesírási problémákkal küzködöm.
Ez a jel: :P véletlen került oda. nem tehetek róla.

bocsika

(#5) Lászlófi


Lászlófi
csendes tag

SziasztoK!

Az egyik ismerősömnek elromlott a videója, ezért elvitte egy kis hifiszervízbe itt Pesten. Másnapra kész is lett. Mondta a szerelő, hogy valami beakadt, megjavította és mutatott a kezébe valami kis kütyüt.
Ezt kiforrasztottam -mondta.
Elmesélte a szerelő, hogy ez a kis kütyü felelős azért, hogy 5 év múlva elromoljon a videó úgy, hogy az idő lejártakor egy áramkör polaritását megfordítja, evvel zárlatot idézve elő.
Teljesen ledöbbentett a sztori...

Az egyik végzettségem autószerelő és szakismeret órán tanítják, hogy a nagy világmárkák konsruktőrei azt az üzletpolitikát alkalmazzák, hogy egy nyugati ország utviszonyait figyelembevéve 5 év alatt tönkremenjen az autó, és hogy ne érje meg megjavíttatni, az utolsó csapágy ötvözetét is úgy alakítják ki, hogy lehetőleg 5 évet üzemeljen.
Ez az egész még nem annyira gusztustalan, csupán nem terveznek jobb minőségö árút, bár technikai akadálya nincs.
De ez a videós sztorinál dirrektebb rongálás.

-Elgondolkodtam, hogy a Maxtor wincsimben, az LG monitoromban, a Cannon szkenneremben (amit ennek az undorító fogyasztói társadalomnak köszönhetően -nagynehezen megvettem) is vannak ilyen kütyük, amiknek pereg visszafelé az órájuk?

-Vagy ez az egész kamu, csak a szervízesnek valami ügyfélámító oltós dumája, hogy elégedettebben távozzon a vendég?

Ebben a témában várok élményeket, információkat.
Bosszant a dolog

A róka és a holló meséje arról szól, hogy a húsevő róka és a rovarevő holló veszekednek egy tejterméken, amit mind a ketten utálnak.

(#6) Chieftec válasza Lászlófi (#5) üzenetére


Chieftec
őstag

Ebben az ügyben nem tudok nyilatkozni de milyen video volt?

(#7) Angie™


Angie™
addikt

Gyerekek :) Most nem midegy hogy 5 évet bir a proci vagy 30at??? :D

Hány embernek van most 566-os celeronja, mert 5-6 éve az volt a sztár :D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#8) ReJim válasza Angie™ (#7) üzenetére


ReJim
őstag

a hugomnak még az van! :P De abból már kiforrasztottuk az elrontó szerkentyűt, így már nem fog elromlani! ;););)

:C

</end.?>

(#9) Chieftec válasza Angie™ (#7) üzenetére


Chieftec
őstag

Nekem még meg van a P2 233 MMX. Az egész gép kompletten, a legelső masinám.

(#10) Angie™ válasza ReJim (#8) üzenetére


Angie™
addikt

Ennek nagyon örülök :D igy akar az unokák is használhatják a cerkát :C:C Taps és Gratu :D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#11) Geree válasza djyuri (#3) üzenetére


Geree
senior tag

Ilyesmikről hallottam már én is, de konkrét esetről nem hallottam... Mindenesetre megdöbbentő... :Y
Érdekelne erről több infő, illetve a dolog háttere...

a friend in need is a friend indeed

(#12) Angie™ válasza Chieftec (#9) üzenetére


Angie™
addikt

persze nincs ezzel semmi baj sem.. tuningoltad valaha is??

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#13) Chieftec válasza Angie™ (#12) üzenetére


Chieftec
őstag

Persze kb 5 vpercig megnéztem mennyit bír gyári Intel hűtővel. 300 on még elment de a 350 et már nem bírta. Akkoriban a tuning még jumperekkel történt.

(#14) Lászlófi válasza Chieftec (#6) üzenetére


Lászlófi
csendes tag

Passz, nem t'om.

A róka és a holló meséje arról szól, hogy a húsevő róka és a rovarevő holló veszekednek egy tejterméken, amit mind a ketten utálnak.

(#15) Angie™ válasza Chieftec (#13) üzenetére


Angie™
addikt

van egy olyan érzésem, hogy ha végig 350-en használtad volna, még most is menne hibátlanul.. és ha a piaci értékét nézzuk most a procinak, szerintem nem egy nagy anyagi veszteség lenne ha ......

de iylet nem szeretek leirni, használd még nagyon nagyon sokáig! :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#16) Chieftec válasza Angie™ (#15) üzenetére


Chieftec
őstag

Nemértelek miért ment volna akkor 350 ha most nem megy:F
Nem anyagi veszteség lenne! és jobb is ha nem írsz ilyeneket.

(#17) deego


deego
csendes tag

hi all! sztem a procik amugyis sokáig jók! 10 évig biztos! ennyi idő alatt meg úgyis vesz az ember új procit! :D ugyhogy sztem éljen a TUNING, de csak bátran vele! és egy jó hűtővel... :D

(#18) Chieftec


Chieftec
őstag

Na ebben igazad van!

(#19) × B@LINT × válasza deego (#17) üzenetére


× B@LINT ×
csendes tag

Szerintem is, amennyit csökkentene a tuning az élettartamon az elhanyagolható!

Van, aki olyan sötét, hogy amikor elrepül mellette egy varjú, azt hiszi, hogy vaku villant.

(#20) deego válasza × B@LINT × (#19) üzenetére


deego
csendes tag

örülök hogy ebben egyet értünk
:D

(#21) deego válasza × B@LINT × (#19) üzenetére


deego
csendes tag

Skypera gyere! Bocsi

(#22) Angie™ válasza Chieftec (#18) üzenetére


Angie™
addikt

na ezt probáltam én is megfogalmazni, több -kevesebb sikerrel:)


SAFE :D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#23) GEIL


GEIL
addikt

A lényeg ez:

''.....egy proci úgyis tovább bírja mint ameddig te fogod használni.....''

mondta egyszer egyik ismerősöm:DDD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#24) djyuri válasza Geree (#11) üzenetére


djyuri
őstag

Szeva!
A dolog lényegesebb háttere már megfogalmazódott. Az infókat egy majdnem teljesen ilyen helyen dolgozó barátommal fogom megvitatni és tőle kérek tanácsot,hogy mit tudok neked előtári nyilvános aktának.
De szerintem a kiözvéleményben is lehet találni ilyenről szót,esetet,mert ez megtörtént eset. Az,hogy most perpillanat is van ilyen a gyártáskor,azt nem is érdeklődtem.
Az az igazság,hogy az a totyik marha régi. Annó kb három heten keresztül nyálaztam mindent,hogy legális (nemn moddolni való) anyagot belinkeljek,de fostam.
Mindegy. Most,hogy így eszembe került a téme újra,akkor jobban rárágom a barátomat és megláttyuk,hogy mire jutok szép szavakkal.

Upp a totyiknak!

(#25) Geree válasza djyuri (#24) üzenetére


Geree
senior tag

ok kösz...
A dolog azért furcsa nekem mert én még 1 videót sem láttam tönkremenni 5 év után... Ezeket a chipeket max inkább újabb elektronikai cuccokban tudnám elképzelni...

a friend in need is a friend indeed

(#26) Geree válasza Geree (#25) üzenetére


Geree
senior tag

off
bár ez itt egy kicsit off topic... :B :)
on

a friend in need is a friend indeed

(#27) djyuri válasza Geree (#25) üzenetére


djyuri
őstag

Én viszont ezeknek a megvalósíthatóságát pedig úgy tudom elképzelni és szerintem tesztelésekkel alá is támasztani,hogy a bennük lévő alkatrészeknek rövidítik le az élettartamukat. Tehát eleve gagyi,oxidképes,melegeő,pontatlan és egyébb hibás (minőségtelen) alkatrészekből teszik össze a termékeket,ezzel bíztosítva a későbbi esetléeges cserét....
Ebből a hírből én pl azt vettem ki hogy egy samsung vinyó (ez a típus) kb 5 évig bírja: Bővebben: link

(#28) sh4d0w válasza djyuri (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát úgy képzeled, hogy mondjuk egy mai modern x86-os CPU-t rozsdás vezetékekből, megsülni hajlamos tranzisztorokból, lyukas tokozásból (hogy a víz belefolyjon :) ) blabla építenek össze, csak azért, hogy Te 4-5 év után kicseréld - jól értem? Mindezek fejlesztésébe/megvalósításába pedig dollármilliókat ölnek, mikor átállnak egy kesekenyebb csíkszélességű gyártásra?! Au. Samsung vinyó: nézd meg, hogy 5 éve mekkora vinyók voltak és most mekkorák vannak; szinte már senki nem használja az akkori merevlemezeket, legfeljebb rackben, hordozható drive-nak.

https://www.coreinfinity.tech

(#29) djyuri válasza sh4d0w (#28) üzenetére


djyuri
őstag

Nem,de ha nézted volna,hogy melyik hszre válaszolok,akkor látod,hogy nem a pl procikra gonolok. Ő épp a videós esetet ecsetelte az ő szeméből és erre reagáltam. A proci már az elején ki lett tárgyalva és járkálok is utána.

És elhiheted,hogy egy télleg dollármilliós fejlesztésekben már nehéz elhinni,hogy akár valami gubanc is lehet.

(#30) mbit


mbit
tag

a proci nem fog tönkremenni csakúgy! Tehát elmegy 100 évig is...

RGB voltam

(#31) dabadab válasza ezekiel (#1) üzenetére


dabadab
titán

Van egy Cyrix P160-as procim, 200-askent megy kb nyolc eve (mostansag is napi hat-het orakat megy).
Van meg kerdes? :)


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#32) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

AMD K7- 550 huzva 850
5éve már. Lesarakzva,megzuzva. Stabil.
Ennyit a gyenge minőségröl.de lehet hogy a elrontó kütyüt már letörtem tóla :DDD
(Vagy abban sarkában volt a procinak ami eltünt):DD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#33) nemtommi


nemtommi
senior tag

Mellesleg Rontásidőzítő Osztály tényleg létezik szinte minden nagyobb cégnél amik tényleg abból élnek, hogy menjen már tönkre a kib*szott vasalód (bármit beírhattam volna háztartási, hi-fi, stb. kategóriákban), és vegyél helyette újat. De szerintem erre számítógépeknél nemigen van szükség, mert itt talán előbb vennél újat a teljesítmény, és az újabb oprendszerek, programok, lehetőségek miatt.

(#34) Geree válasza nemtommi (#33) üzenetére


Geree
senior tag

Hát... én azért ezt nagyon meggondolnám..
Pl. ha van egy Son* vasalóm (:DDD) és van benne egy ilyen kütyü, és mondjuk 2 év után elromlik, akkor legközelebb nem veszek Son* vasalót, hanem mondjuk Tecsot, ami olyan olcsó, h. nincs pénz ilyen kütyü beszerelésére...
(persze lehet, h. az utóbbi meg a silány alkatrészek miatt romlik el 2 hónap alatt
De a kérdés: akkor most kinek éri meg és miért?

a friend in need is a friend indeed

(#35) bebean


bebean
aktív tag

üdv! lehet, hogy hülye kerdes, de 2,8-as cpu-t 1,9-en jaratok. ez mennyire befolyasolja a cpu elettartamat? (celD)

[Szerkesztve]

...

(#36) Flashy válasza bebean (#35) üzenetére


Flashy
veterán

nézd meg a felfele tuningos válaszokat és alkalmazd a te esetedre lefele. vagyis pontosan ugyanúgy nem lehet megmondani mint a húzásnál. 30 helyett 45 évig jó lesz? pl.

(#37) nemtommi válasza Geree (#34) üzenetére


nemtommi
senior tag

Kütyüről szó sincs. Egyszerűen egy kis anyagtakarékosság, anyagválasztás, stb.
Lehet hogy te nem fogod megvenni újra a Son* vasalót, de ha jó reklámot csinálnak hozzá, azok megfogják. akiknek éppen most esett szét a kezükben egy Tecso vasaló. Márkahűségre már rég nem játszanak a cégek. Persze ez alól is vannak kivételek, csak azok 5-10-szer annyiba kerülnek mint az átlag halandóknak készülő termékek.

(#38) Mijo válasza Angie™ (#7) üzenetére


Mijo
tag

Bibibíí! Nekem egy saját kezűleg 266-ról 300MHz-re tunningolt AMD K6-2-m van otthon :DD
Ez még jumperos-dugdozós, és nem mindegy, hogy AMD/Cyrix/Intel procira van beállítva! Bezony, ebbe még több gyártó procija is belement!
Igaz, most szándékozom cserélni, de amíg megy, addig a régi alkatrészekkel jó lesz valamire(főleg zene, mert filmekhez kevés).

[Szerkesztve]

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#39) ody42 válasza nemtommi (#37) üzenetére


ody42
senior tag

A Sony gyárt vasalót? :D

(#40) Zoltán


Zoltán
őstag

A procik mind tönkremennek előbb-utóbb az elektronvándorlás miatt. De ha túlhúzod akkor több hő termelődik, és ez elősegíti az elektronvándorlást. Tehát ha a tuning miatt elhanyagolható mértékű lesz a melegedés (mert pl.: szerencsés a stepping) (és szabvány fsb-n megy) akkor nem lesz rövidebb lényegében az élettartam.

(#41) Stalker-2572 válasza ezekiel (#1) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Mennyivel? 0,001 piko sec-el... -.- láttál már ''végelgyengülni'' procit?:DDD

All Black...

(#42) CuKoR


CuKoR
senior tag

1700+ os trougbred B 2 évig volt valos 2300 on hajtva @1,85v
mostmár 1,9 en kell mennie h 2000 en bootoljon...

szarrá lett hajtva 3 évet kibirt...sok-kevés:F ezt döntse el más.... pár honap és sztem a polcon fog heverni :D

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#43) bci válasza CuKoR (#42) üzenetére


bci
tag

Na az én 1800-as duronom 2250-el megy 1.9V-al, kíváncsi vagyok meddíg húzza!

Intel inside - The POWER is on AMD side

(#44) nemtommi válasza ody42 (#39) üzenetére


nemtommi
senior tag

Gratulálok!
Látom mondanivalóm lényeges elemébe kötöttél bele.

(#45) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

csak ritkán használom a HP Deskjet 5150 nyomtatómat, aztán egyszer csak nyomtattam egyet és kíírta, hogy kifogyott a színespatron. Hmm alig használtam (tudom, hogy relatív), de amikor kivettem a patront az tapasztaltam, hogy rávolt írva az akkori dátum napra pontosan(valamikor ebben az évben volt)! Tehát a HP is időzíti, hogy mikor vegyél új patron, ha netán nem használod akkor is! és nem a nyomtató nyomatta rá, a gépem úgyis mindig max 2004.01.30. van a gyakori CMOS Clearek miatt :)
Utána hiába raktam vissza, csináltam akármit nem fogadta el a patront, és miután széttörtem (pedig küldtek zacsit, hogy küldjem el nekik, hogy ők majd környezetkímélően ki dobják a kukába :) ) persze volt benne még festék elég

Szerintem úgy taktikázik a nyomi :):), hogy ha nyomtatsz egyet, akkor a JELZETT tintaszintet fordítottan arányosan csökkenti, ahogy közeledünk a ''kijelölt'' naphoz! Tehát tök mindegy, hogy mennyit nyomtatsz, úgyis mást fog kiírni a tintaszinthez.
Ez szerintem sajnos jól illeszkedik a fent leírt üzletpolitikákhoz

[Szerkesztve]

(#46) Zoltán válasza Ati_X_321 (#45) üzenetére


Zoltán
őstag

Én ugyanez miatt cseréltettem ki egy brother multifunkciós nyomtatót a media marktba. Ez ugyanis csalás, és akkor finoman fogalmaztam. Egyszer már fel kellene jelenteni valami jogvédő szervnek ezeket a gyártókat. Arra kényszerít, hogy vegyél valamit, amikor nincs rá szükséged. Mondjuk az Én esetem nem pont ez volt, hanem: nem akart nyomtatani a másik 3 színnel, mikor azokban friss patron volt, mert kifogyott a sárga (bár nem is biztos, hogy kifogyott) Tehát fekete -fehérben sem volt hajlandó nyomtatni, még ha direkt így is állítottam be a driverét, amíg nem vettem sárgát. Médiamarkt persze nem akarta visszavenni, de végül Én voltam az erősebb.

(#47) Chieftec


Chieftec
őstag

Hello!

Ha összejött az új gépem akkor műgyüjtésbe fognék. Érdekelne hogy pl: VGA kártáyknak, prociknak, wincsiknek memóknak kb hány év az élettartamuk ha előtte rendesen használták őket. Mert nem csak mutogatni szeretném őket hanem néha néha tesztelgetni régi gamekkel játszani. Ezenkívül az is hogy álló helyzetükben szépen gondosan bedobozolva mennyit bírnak, megfelelő hőfokon/párán.

(#48) Chieftec


Chieftec
őstag

UP!

(#49) Motion_Blur válasza Chieftec (#47) üzenetére


Motion_Blur
félisten

az én procim már 4,5 éve bírja a strapát, tuningolva, napi 12-14 órát hajtva

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#50) Hmmz válasza Chieftec (#47) üzenetére


Hmmz
aktív tag

a procinak nagyon sokat ki kell birnia...a memonak már picit kevesebbet, de még mindig ok..., a VGA well.. nekem halt már meg VGA a polcon, biztonsági zacsiban...,de azért ha vigyázol rá és használod akkor 6-10 évig talán birja...

a winyo, hát ez kényes kérdés..ha biztonságra játszol akkor évente nem ár vadi új hdd-t venni, mert csökkented a hibaszázalékot..de azért átlagba elmennek 3-5 évig gond nélkül---6 felett már kifejezetten öregnek számit és innentől szépen parabolába megy fel a tönkremenés esélye,
azért vegyük észre hogy egy 7200-as winyó több mint 100-at fordul másodpercenként...izé most nem osztom le évre, de mint tudjuk forgo alkatrész kopik (most mind1 milyen okból)


Szerk : én is ''húzzuk meg a procit'' párti vagyok de azért meglepően kevesen irtak ide azok közül akik túlhúzták, vagy 2 hétig birta stb..., pedig akadnak ilyenek is szép számmal...

[Szerkesztve]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.