Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tristis válasza Tristis (#95) üzenetére


Tristis
őstag

UP! Légyszi valakiíí :) Minden egyetemistának fontos kérdéskör, több százezren vagyunk! :K

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#102) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

PPT videoba tömörítő programot tudtok mondani ami jó esetleg nincs gond a reggel :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#103) Fire/SOUL/CD válasza Norb3rto (#102) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A Powerpoint 2007 ezeket az audio/video formátumokat támogatja: [link]
Ezek annyira ismert formátumok, hogy szinte minden "erre szakosodott"(konvertáló) progi ismeri. Itt egy gyűjtemény egy helyen, mind free, képeket is nézhetsz róla, leírást is találsz mellékeve, hogy mégis milyen konertálást tud véghezvinni, kiválasztod amelyik szimpatikus: [link] ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#104) Norb3rto válasza Fire/SOUL/CD (#103) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Köszi a választ :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#105) aclandiae


aclandiae
senior tag

Üdv!

Hogyan lehet Powerpoint diák szövegét egyből átvinni egy Word dokumentumba?
Nem akarok egyesével szórakozni egy rakás diával.
Office XP-ről van szó.

(#106) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Power Point-ban kell dolgoznom és ha letöltök egy szöveget (pl vers) és Ariel betűtípusból Times New Roman-ban rakom át akkor az ékezetes betűk Ariel-ben maradnak.
Mit kell beállítani?

(#107) Fire/SOUL/CD válasza aclandiae (#105) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egyszerűen mentsd el Vázlat/RTF-ként.

spyduck
Valószínűleg a netes karakterkódolás okozza a jelenséget. Ne töltsd le, hanem jelöld ki és illeszd be. A honlap karakterkódolása kelet vagy nyugat eúrópai ISO-ra, esetleg UTF8-ra állítsd és úgy próbálkozz.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#108) spyduck válasza Fire/SOUL/CD (#107) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sajnos nem az a probléma, egyszerűen a 2003-as PowerPint nem ismeri a TimesNewRoman-is hosszú ékezetes betűket :W

(#109) Fire/SOUL/CD válasza spyduck (#108) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A Times New Roman az már nem is tudom pontosan melyik Windows-ban is benne volt, de szerintem még a Win95-ben is. Ha a Powerpoint-ban nem tudsz ékezetes betűket használni, akkor Word/Excel stb-ben sem...Ha ez a szitu, akkor meg töltsd le valahonnan az eredeti betűkészletet, mert valószínűleg valami felülírta(betűkészlet csomagot telepítettél, vagy valami alkalmazás telepítette)

Indítsd el a karaktertábla-t és ellenőrizd, így kellene kinéznie: [link]

Ha meg csak a Powerpoint-ban nincs ékezet, akkor Powerpoint-on belül kell utána nézni (vagy az, amit már írtam)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#110) spyduck válasza Fire/SOUL/CD (#109) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nálad ott van a TimesNewRoman karaktertáblában a hosszú "ő"?
Nálam nincs de, amit linkeltél azon neked sincs.

(#111) Fire/SOUL/CD válasza spyduck (#110) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Persze, csak kicsit lejjebb van: [link] :)
Amúgy a Powerpointba is használható kifogástalanul: [link]
(És itt lényegtelen, hogy 2003 avagy 2007-es PowerPoint...)

Bár kezdem elveszteni a fonalat, mert korábban azt írtad, hogy bizonyos ékezetes karakterek, maradnak Arial-ben, ezt követően, hogy a Times New Romanban nincsenek ékezetes betűk, most meg, hogy csak az "ő" betű... :F

Fire.

UI: Dobhatnál egy oldal linket, ahonnan beillesztve előjön a probléma, akkor konkrétan meg lehetne vizsgálni a problémád... :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#112) spyduck válasza Fire/SOUL/CD (#111) üzenetére


spyduck
nagyúr

A munka le van adva, ú maradt, ahogy volt. Hagyjuk inkább, te is jobban jársz :DDD
Nagyon köszönöm, h próbáltál segíteni :R :R :R :R

(#113) aclandiae válasza Fire/SOUL/CD (#107) üzenetére


aclandiae
senior tag

Szia!

Köszönöm. :R

(#114) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok!

Kis problémám akadt. Azt szeretném elérni, hogy ami az adott dián szöveg ne egyszerre jelenjen meg, hanem mindig a space gomb megnyomásával adja be a következő bekezdést. Ezt hogy lehet elérni? Sajnos lövésem sincs, viszont az idő sürget.

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#115) ro_bert17 válasza Scorpion (#114) üzenetére


ro_bert17
őstag

Adott szöveg (esetleg blokk) kijelölés, diavetítés (vagy jobb gomb), egyéni animáció, hatás hozzáadása. Itt kitudod választani, hogy honnan, milyen formában jöjjön be a szöveg kattintásra (kattintás=space).

(#116) Lallia


Lallia
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem.
Kérlek segítsetek!
Szövegdobozben levő szöveget kellett hivatkozással hyperlinkké alakítani.
Szokásos módon kék, aláhúzott formában jelent meg. Nekem viszont aláhúzás nélkül feketén kellene, hogy dízselegjen.
Excelben ezt simán át lehet formázni, de itt??????????
Körülményesen meg tudtam oldani. A szövegdobozt hagytam és fölé tettem egy másik "vak" keretet, átlátszó módban és ezt formáztam a szükséges hyperlinkre.
Van-e ennéál szabályosabb mód?
A válasz elég sürgős lenne.

Köszi előre is!

(#117) Fire/SOUL/CD válasza Lallia (#116) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

PowerPoint 2007-ben a Tervezés fül/Téma csoport/Színek lenyíló/Témaszínek megadása...
Többi a képen

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#118) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#117) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Magyarul csak a színét lehet megváltoztatni ilyen egyszerűen. Ha az aláhúzást is el szeretnéd tüntetni, azt csak így lehet pl: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#119) Lallia válasza Fire/SOUL/CD (#117) üzenetére


Lallia
csendes tag

Köszi! :R

Nekem 2003-am van, mepróbálom ott megkeresni ezeket.

(#120) kalasz


kalasz
tag

Üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne hozzátok, miért van az, hogy ha készítek egy prezentációt az Office2003-ban az 1.3MB az Office2007-ben viszont 3.1MB méretben készül el.
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv kalasz

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#121) ro_bert17 válasza kalasz (#120) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ppt és pptx között ekkora a különbség? Mert az xml miatt pont hogy érezhetően kisebbek a 2007-es fájlok.
Nálam pl. egy 1,6-os 2003-al készített bemutató 2007-be konvertálva 1 MB lett.

(#122) kalasz válasza ro_bert17 (#121) üzenetére


kalasz
tag

Ezt főleg akkor veszem észre ha egy Office2003-al készült "pps-t" módosítok és mentek Office2007-el.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#123) ro_bert17 válasza kalasz (#122) üzenetére


ro_bert17
őstag

És Nálad is SP2 az office? Én megpróbáltam most szinte minden mentési-, módosítási lehetőséget. Egyszerűen nem tudok nagyobb fájl kreálni, mint a 2003-é volt. :U

(#124) kalasz válasza ro_bert17 (#123) üzenetére


kalasz
tag

Ezt nem tudom, kölcsön géppel próbálkoztam., főleg a netről mentett pps-t módosítva vettem észre. Tulajdonképpen nem zavar csak érdekességként lettem volna kíváncsi az okára.
Köszi szépen a válaszokat.
Üdv kalasz

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#125) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link] ?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#126) Fire/SOUL/CD válasza BlacKSouL (#125) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem írtad, hányas Office-ról van szó...2007-ben így: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#127) BlacKSouL válasza Fire/SOUL/CD (#126) üzenetére


BlacKSouL
addikt

háát, sajna 2002 SP3.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#128) Fire/SOUL/CD válasza BlacKSouL (#127) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát 2003 alatt még megnéztem...

1. Beszúrás menü/Mozgóképek vagy hangok/Hang fájlból
2. Ha megkérdezi(a 2003-as PP megkérdi), hogy kezdődjön a lejátszás, akkor válaszd az automatikusat
3. A kis hangszórón jobb egér/Hangobjektum szerkesztése, a többi a képen: [link]

Sajna régebbi Powerpointom nincs, de a 2002 és 2003 közt nincs akkora különbség e szempontból, hogy nem találnál oda a leírtak alapján.
(Aztán lehet, hogy rosszul emléxem)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129) BlacKSouL válasza Fire/SOUL/CD (#128) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi.
Nade eddig meg is volt a dolog. A baj annyi, hogy akkor játsza csak le, ha a zenefájl ott van az eredeti helyén. Tehát nem ágyazódik be a bemutatóba, csak hivatkozik rá mint külső objektum. Így ha a zenefájl nélkül elmozgatom, akkor nem játszik semmit. És nálam az ikont se lehet elrejteni, csak 0-ra venni a méretét, így csak 1 db pixel látszik belőle :)
Mindenesetre otthon még majd próbálgatom, ott nekem is 2003 van, itt cégnél csak 2002 jutott.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#130) Fire/SOUL/CD válasza BlacKSouL (#129) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ahhoz 2 dolog kell

1. Max-ra állítani a bekeretezett értéket

2. Csak az PP által támogatott hangformátumot lehet beágyazni pl WAV-ot, MP3-at nem Ez egy WAV, ami be lett ágyazva

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#131) BlacKSouL válasza Fire/SOUL/CD (#130) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aha. Köszi.
Akkor konvertálok, aztán állítok, aztán beágyazok :)
Na megyek is haza, megnézem..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#132) looser


looser
addikt

Sziasztok, nem tudja valaki, hogyan lehet a következőt megoldani?
Adott egy sok oldalas prezentáció (fekvő diákkal), amit szeretnék úgy kinyomtatni, hogy egy álló A4-es oldalon egymás alatt legyen két dia laponként. Ezt ugye egyszerűen meg lehet oldani, de azt szeretném elérni, hogy ne legyen margó, hanem kihúzódjanak a diák a lap széléig, de margóállítási lehetőség nincsen a Powerpointban. Mind a lap szélétől, mind a két dia között nagy a szünet, ezt szeretném - amennyire lehet - lecsökkenteni. Van ötletetek?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#133) looser válasza looser (#132) üzenetére


looser
addikt

Megoldás (ha csak kinyomtatni akarod): oldalanként fekvő lapra pdf-be nyomtatva, majd a pdf olvasóban (jelen esetben foxit) ki lehet választani, hogy több oldalt nyomtasson egyre (Multiple pages; 2,4,8 stb.), Fit to paper, Auto Rotate, Auto center és hoppsz, máris fele annyi papír, az előadás pedig még mindig jól olvasható :)
Ha csak szöveg van, szerintem még a 4 dia/lap is jó, nálam képernyőmentések voltak, az pedig a 2 dia/lap elrendezésben még jól mutatott, négynél már nem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#134) flurider


flurider
aktív tag

Hi!

Van egy PPS file, ami alatt megy egy zene, de nem tudom sehogy kinyerni, bár a 10perces keresgélésen kívül még nem tettem érte túl sok mindent.
Nagyon fontos lenne, ha valaki tud, segítsen.

Ha nem powerpointtal, akkor akárhogy, de az alatta loopba berakott kb 40 percnyi zenét kérne kiraknom egy telireírt audiocdre...

Köszi előre is

flew

Csillagkörü Litér

(#135) efge


efge
aktív tag

office 2003 powerpoint

van egy szép riport, excel chart-okat kell beszurnom, oldalanként kettőt
paste special / picture (enhanced metafile)
hogy tudom minden lapon pontosan ugyanoda beszúrni, pontosan ugyanakkor méretben?

jelenleg változó méretben szúrja be a powerpoint, kézzel kell beillesztenem :W

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#136) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

S.O.S. HELP !
Bemutatóban hangfile van beszúrva és időnként újjat indít, egyszerre több szólamban is hallani ....
Ezt hogyan állíthatom le ??????,

(#137) adodaniel


adodaniel
őstag

hali.

A problémám: powerpoint 2007-be csatolok excel 2007-ből chart-ot. A beállításokban az automatikus frissítés ki van lőve. Ha úgy nyitom meg a pptx-t, hogy nincs megnyitva mellette az excel amiből a csatolás van, akkor kb. percekig belassul az egész, és ő magának minden dia mögé megnyitja majd bezárja az oda tartozó excel fájlt. 2010 nem csinálja. Mi lehet a gond?

Céges office, szóval nincs lehetőségem átállni 2010-re.

Köszi!

(#138) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv.

olyan gondom van, hogy a pp nem jeleníti meg a vázlat dia fület csak vázlatot: [link]

hogy tudnám előcsalni?

Aurea mediocritas

(#139) Fire/SOUL/CD válasza AXisBOLD (#138) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézet menü/Normál(az ablaktáblák visszaállítása) lehetőséget próbáld meg.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#140) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#139) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szia.

köszi a választ, továbbítottam, remélem jó lesz.

üdv.

Aurea mediocritas

(#141) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#139) üzenetére


AXisBOLD
addikt

erre sajnos nem reagál

Aurea mediocritas

(#142) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Készítenem kell egy bemutatót a főnökömnek. A 99%-a már kész van, de Ő bele akar rakatni egy olyan folyamatábrát, ami elég nagy és ráadásul "álló" helyzetű kép. Ha ezt így raknám bele, akkor semmi sem látszana belőle, viszont szétszedni meg nem engedi. Szóval erre keresek valami megoldást, hogy egy dián legyen, de mondjuk részenként lehessen kinagyítani, ha fölé húzom az egeret, vagy akár klikkelésre aktiválódjon, stb. (bár előadás közben inkább klikkelésre reagáljon, ne kelljen egeret tekergetni :) )

Ilyesmi a kép:

Ezzel kapcsolatban szeretném azt, ha már benne van a diában, akkor ha klikkelek, akkor először az első kockát nagyítsa ki, majd a másodikat, stb...szóval csak a "számozott" oszlopban szereplő négyzeteket akarom jobban láttatni, mivel a többi az mellékes infó.
Van erre valamilyen akció a pp-ban?
(2003-as verzióm van)

(#141) AXisBOLD
Eszközök/beállítások/Megjelenítés lapfül/ Dokumentum megnyitása ebben a nézetben (legördülő lista)
Ebben állítgass valamit.

[ Szerkesztve ]

blabla

(#143) tproli válasza WildBoarTeam (#142) üzenetére


tproli
csendes tag

Hirtelen az jut eszembe, hogy egyenként megrajzolgatod az egyes kinagyított részeket (külön diára). Az ábra egyes kockáira teszel egy-egy hiperhivatkozást, ami a dokumentum adott pontjára mutat, és itt beállítod neki azt, ahol nagyban van az adott rész. A kinagyított diákra meg kell ugye egy vissza link az áttekintő ábrára. Most próbáltam, múkodik.

A nagy ábrát meg megpróbálhatod mondjuk félkörívben elrendezni (ha lehet), vagy kicsit térben elfordítva, de ehhez már kell egy kis rajztudás is (vmi rajzprogramban csinálnám meg külön, betenném képként).

(#144) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

2003-as Powerpointban hogyan lehet megtalálni azt a szövegrészt, ahol egy bizonyos betűtípust használnak?

(#145) Fire/SOUL/CD válasza scott_free (#144) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez egy jó kérdés. Mindjárt beizzítom az XP-t, az alatt még az Ofice 2003 van telepítve és megsasolom és jelentkezem. (2007/2010-ben egyszerűen le lehet cserélni a fontokat)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#146) Fire/SOUL/CD válasza scott_free (#144) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem találtam beépítve ilyet. Azt teheted, hohy fájl menü/Küldés/Microsoft Office Word
A Word-ben meg lehet formátumra keresni(adott betűtípusra) és mivel dia1, dia2... diaX-ig számozza a diákat a word, így megtudhatod, a PP bemutató melyik diáján és hol van az adott font használva. Kis kerülő, de jobb, mint szemmel pásztázni. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#147) scott_free válasza Fire/SOUL/CD (#146) üzenetére


scott_free
senior tag

köszönöm a segítséget, sajna nem sikerült - a diákat átmásolta ugyan, de képekként (?), és abban már nem tudtam keresni.

(#148) Fire/SOUL/CD válasza scott_free (#147) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor annak csak egy oka lehet, hogy az eredeti bemutatóban is azok nem szövegek. :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#149) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy egy ismerősöm gépén szinte semmilyen ppt fájlt nem lehet hibátlanul megnyitni, amit a kollégáitól kap? Sok helyen elhagy betűket, szórészleteket, és helyette teleszórja pontokkal, vesszőkkel a helyüket. Azt figyeltem meg, hogy a szó eleji nagybetűk például a kedvencei, de vannak olyan szavak, amiket viszont nem bánt. Először a fájlokra gyanakodtam, de teszteltem saját gépen is, és semmi bajuk, illetve ahonnan kapja ott is meg tudják nyitni gond nélkül.
2007-es office-t használt, de korábban feltettük mellé a 2007-es ppt viewert, érdekes módon az jól nyitotta meg (csak szerkeszteni nem tudja vele, ami azért nem lenne rossz). A cég most megvette az office 2010-et, erre frissítettem a gépét, de az új sem bír elbánni a fájlokkal, sőt emellett már a 2007-es megjelenítő sem hajlandó elindulni még újratelepítés után sem, a 2010-es viewerrel pedig ugyanolyan rosszul jeleníti meg.

Van-e valakinek ötlete, hogy ez mégis mitől lehet? Szívem szerint újrahúznám a gépet, de még kb nyárig nincs rá lehetőség, viszont fontos lenne, hogy rendesen tudja nézni a fájlokat, mert komoly dologról van szó, építkezés ellenőrzés..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#150) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Csináltam egy diasablont, de egyszerűen nem tudom normálisan alkalmazni. A sablon 2 diából áll. A kezdődia egy nagyobb képet is tartalmaz, az utána következő diára menne a szöveg. Tehát az első és a második dia nem ugyanaz. Egyszerűen nem tudom úgy használni, hogyha új diát kérek, h a második dia sablonját rakja be. Ilyenkor mindig egy fehér dia jelenik meg újként... Ha pedig a háttérformázásba azt írom, hogy kezelje anyagmintaként és alkalmazza mindre, átírja az első diát is...

Mit tanácsoltok?

Ha netán nehezen érthető lettem volna, akkor elnézést kérek! :K

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.