Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) fajvedo válasza fajvedo (#200) üzenetére


fajvedo
csendes tag

A tisztaszoftver felé is jeleztem emailben a problémát, ők szerencsére segítettek megoldani a problémát.
Törölték a tisztaszoftveres regisztrációmat, így már nem vagyok jogosult az Office365 használatára, pedig aktív nappali tagozatos jogviszonyom van az elte-n.
Végülis ez is megoldás a problémára ...

A tisztaszoftvereseknek írt levelemben nem használtam durva vagy fenyegető hangnemet, egy egyszerű hivatalos levél volt.

(#202) fajvedo válasza fajvedo (#201) üzenetére


fajvedo
csendes tag

Sikerült a tisztaszoftverrel tisztázni a dolgot, aktiválták a regisztrációmat, de probléma ugyanúgy fenáll.

(#203) looser


looser
addikt

Van ötletetek, hogyan lehet a PP2016 mp4 kimenetét kicsit konfigurálni? 3 opció van, ezek csak felbontást változtatnak, de nincs az a mélység, ami egy videokonverterben, így pluszban azon is át kell futtatni, ha szeretnék kisebb fájlméretet...

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#204) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Látva a topik aktivitását ...talán egy próbát megér.
Amennyiben egy slide-on lefutott az összes animáció van rá mód, hogy a következő diát a futás utáni végállapottól folytassam?

üdv

(#205) Fire/SOUL/CD válasza -szabi- (#204) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szia!

Na ez az, amit nem igazán értek(kényszer szüneten voltam, de imádom az Office-t.. ;] )

tehát lefutott egy Slide-on (ami magyarul ugyebár DIA) pl egy anim, pl. a függöny anim.
Ha az anim után a következő DIÁT a végállopt után futtatsz, akkor az az a DIA kimarad, nem? :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#206) -szabi- válasza Fire/SOUL/CD (#205) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Első dián az animáció részeként egy objektum egyéni mozgásvonalon elmegy A-ból B-be.
Második dián a kezdőállapot: objektum B pozícióban van.
Szóval második dia az első dia animációk utáni állapotáról indul.
Keresésre nem én vagyok az egyetlen akinek kellene ez a lehetőség: KLIKK
Amit találtam addont (Motion Path Tools) az nem működik PP2016 alatt.
A használható megoldást még mindig keresem.

SZERK: Printscreen az első diáról, meg a reverse animation nem jó megoldás.

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#207) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, hogy lehet ugyanarra a diára több képet, ugyanabba a pozícióba elhelyezni - hogy a szerkesztőben ne fedjék egymást :F
Azaz kiúszik az egyik kép majd helyére jön a másik, de a szerkesztőben ha pont egymásra rakom, akkor nem átlátható a dia szerkesztése :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#208) Fire/SOUL/CD válasza wwhy (#207) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem biztos, hogy jól értem...

Tehát mintha egy dián lenne egy flash, azaz beszúrsz egy fix méretű képet, aztán annak a helyére beúszik (vagy akármilyen effekttel) bejön egy másik azonos méretű kép meg még egy meg x-darab kép?

Ha igen, akkor
beszúr kép, animáció valami effekt
beszúr kép, első képhez méretez, valami effekt
beszúr kép, első képhez méretez, valami effekt
...
...
...
beszúr akárhányadig kép, első képhez méretez, valami effekt

A sok kép közt navigálni meg a Kezdőlap fül/Szerkesztés csoport/Kijelölés lenyíló/Kijelölés panel segítségével tudsz (ott lesz az összes beszúrt kép, megjelenítheted/elrejtheted mindet avagy egyenként is...)

Remélem jól értelmeztem a problémád... (és nem túl későn) :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#209) -szabi-


-szabi-
őstag

Elég kihalt topik a fél évvel ezelőtti kérésemre sincs reakció de .. Van mód ellipszis 7 egyenlő darabra szeletelésére?

(#210) t420s


t420s
aktív tag

Üdv

Ha küldök itt privátban valakinek egy Libreoffice Impressben készült diasor (vagyis odp file-t) megtenné nekem valaki hogy átkonvertálja friss MS Powerpoint formába (szerkeszthető) és visszaküldi?
De a lényeg hogy úgy is nézzen ki a ppt mint a Libre officeban kinézett, mert nagyon egyszerű lenne Save as ppt Libreoffice és megnyit MS POwerpointban-de az eredmény szétesik hiányzó hátterek más betűméretek széteső tagolás stb....

Köszönöm

(#211) spe88


spe88
senior tag

Elég egyszerű a problémám mégsem jövök rá, sok guglizás után sem:

Adott két egyenesem, össze akarom kötni az 1-1 végpontjukat úgy, hogy azok egy pontot alkossanak. Magyarán, amikor mozgatom a közös pontot akkor mindkét egyenes mozog vele együtt.

Mit tegyek?

Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#212) nyikszi válasza spe88 (#211) üzenetére


nyikszi
őstag

Megcsinálod az alakzatokat, kijelölöd azokat ctrl-lal és alakzat formátuma, ott csoportosítás. Lásd mellékelt kép:

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#213) spe88 válasza nyikszi (#212) üzenetére


spe88
senior tag

ezt én is ismerem, nem arra gondoltam. Ha csoportosítom, akkor nem lehet az egymással bezáró szöget állítani, stb. Ha szétbontom akkor átállítom a szögét mondjuk hogy máshogy álljon és arrébb rakom az egyenest, akkor a másik egyenes amivel még összeért ugyanúgy marad a helyén. Az, hogy arrébb rakom majd vele együtt az összes többi hozzákapcsolódó elemet egyszerre kijelölve mozgató és próbálom ugyanoda belőni nem járható út a produktivitás miatt.

Pl van két egyenes összekötve, csoportosítom, ahogy írod és akkor egy alakzattá válik. De ekkor ha növelem arányosan növelődik pl a nyíl vége is stb. Elég béna. Konkrétan olyasmi kéne, hogy mondjuk két egyenes 1-1 végpontját összekényszerezem és az a két végpont egy pont egységként fog viselkedni, tehát ha az egyik egyenest növelem, vagy állítom a szögét a máshoz képest, akkor a másik egyenessel nem fog történni semmi, ha arréb rakom az egyenest, akkor a másik is menni fog vele, hiszen van egy közös pontjuk. Ez a csoportosítás, majd változtatásnál szétbontás és szemre pozícionálás, majd megint csoportosítás és változásnál ismét szétbontás stb. egy macerás, produktivitásölő művelet. Erre keresnék alternatívát, de ahogy olvasom a külföldi fórumokat, nemigen van rá mód. Ezt pl a világ legbénább rajzmoduljával rendelkező CATIA és tudja, de a powerpoint úgy tűnik, pedig ilyesmire találták ki. Vagy éppenséggel tudja, csak még mindig nem jöttem rá hogy.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#214) Fire/SOUL/CD válasza spe88 (#213) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remélem jól értem a dolgot...

1. Szabadkézi sokszög: alakzat beszúr
2. Megrajzolod az 1 vagy több egyenesből álló alakzatot, ha be akarod fejezni, nem kell több egyenes, akkor ESC gomb. (Csak klikkelgetni kell az egérrel, úgy lesz(nek) egyenes(ek), mert ha nyomva tartod az egérgombot, akkor tényleg szabadkézi rajz lesz)
3. Az alakzaton jobb egér és Csomópontok szerkesztése
4. Valamelyik végponton (ez fontos) jobb egér és Egyenes kötődésű csomópont
5. Bármely csomópontot megfogva tetszés szerint mozgathatod őket
6. Természetesen az alakzatot egységként is lehet kezelni, lehet mozgatni, elforgatni ill. egyéb transzformációkat is végezni vele

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#215) spe88 válasza Fire/SOUL/CD (#214) üzenetére


spe88
senior tag

Ahh ez lesz az. Köszönöm szépen! Tudtam én, hogy ennyire nem lehet buta a Powerpoint, hanem inkább én. :D

Úgy viselkedik ahogy szeretném, viszont mozgatni nem a pontokkal tudom, hanem az egész alakzat méretének az állításával mozog.

Megcsináltam az összes pontot sikerült is belőnöm az egyenes kötődésű csomópontot, de amikor kilépek belőle, akkor egy alakzatként kezeli az egészet. Tehát nem tudom a pontokat arrébb vinni.

De igazából nekem már ez is félsiker hogy az alakzat méretével tudom állítani és nem esik szét a két egyenes. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#216) Fire/SOUL/CD válasza spe88 (#215) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Megcsináltam az összes pontot sikerült is belőnöm az egyenes kötődésű csomópontot, de amikor kilépek belőle, akkor egy alakzatként kezeli az egészet. Tehát nem tudom a pontokat arrébb vinni."
Hát lépj be újra a csomópont szerkesztőbe, aztán oda lehet húzni vonni a csomópontokat, ahova csak kell...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#217) spe88 válasza Fire/SOUL/CD (#216) üzenetére


spe88
senior tag

Igen tudom én azt. Csak itt az lett volna a cél, hogy minél gyorsabban lehessen ezeket csinálni. Egyfajta template-et hozok össze. Ha már jobb gomb csomópontok szerkesztése stb. az már nem az, ami kéne. De már mondom azzal is előrébb vagyok, amit mondtál. Tehát az alakzatot egyik sarokpontját megfogom és akkor odahúzom ahova kell, és akkor a középső töréspont meg ott lesz ahol éppen lesz, talán nem lesz útba az esetek többségében. :) Köszi a segítséget

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#218) spe88


spe88
senior tag

Lehetséges, hogy powerpointban megcsinálok egy alakzatot és az az alakzat válaszható lesz egy egyenes végéhez mint opció. Jelenleg választható nyíl, négyzet, kör stb.. A kérdés, hogy egyedi szimbólum megoldható mint opció. Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#219) spe88


spe88
senior tag

Hi!

Akárhogy keresem nem találom, pedig tudom, hogy volt olyan funkció Powerpointban, hogy oldalt a betekintő részben nem a diák voltak, hanem az összes dián lévő szövegelemek, amit aztán ki lehetet jelölni, és copy paste-tel átküldeni egy nyelvellenőrző makróba és tudtam javítani a hibákat.

Nem találom hol van.

Tudna valaki segíteni?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#220) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van rá mód, hogy egy könyvtárban lévő slide-okat egy prezentációvá egyesítsem?
Sok slide van és szeretném elkerülni, hogy egyesével kelljen megnyitni.

üdv

(#221) Randall1017


Randall1017
tag

Sziasztok!
Kis technikai segítségre lenne szükségem.
Hogy lehetne megcsinálni Powerpointon belül, hogy egy dián 3, 4 db kép egy adott helyen egymást váltogatva jelenjen meg a következő diára lépésig?
Az áttűnéseknél találtam olyan opciót hogy ismétlődés, de nem aktív az a fül, nem lehet állítani.
Előre is köszönöm a segítséget!

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#222) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Powerpointban ha egy külső szoftverből csinálok screenshotot, akkor azt mindig megjegyzi és indításnál csatolni akar, meg egyéb hülyeségek. Gondoltam ezt kikapcsolom a Speciális fülön van egy ilyen opció, nevezetesen: Képernyőfelvétel hivatkozással való automatikus ellátásának mellőzése.

Na ezt bekapcsoltam és ugyanaz történik. Döbbenet.

Valaki ezt megoldotta már? Eléggé idegesítő és többnyire felesleges opció a szoftverben.

tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#223) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok,

A prezentáció rögzítése közben a felvételt is elindítottam. Leállításkor elmentettem, ez lett az első fájl. Utána elindítottam még egyszer a felvételt, megint elmentettem (másként), így lett a második fájl. A méreteken látszik is, az első 6Gb, a másik 9. A részleteknél is látom, hogy az egyikben 2 db multimédiás klip van. Mégsem találom a másodikat, csak az elsőt tudom menteni. :W

Ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#224) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem légy szíves. Kb. 1000 mondatból álló szövegből kéne csinálni egy prezentációt. A lényeg, hogy minden mondatnak külön oldalra (diá-ra)kell kerülnie. Van erre megoldás, hogy ne egyesével kelljen külön bemásolni minden egyes mondatot? hanem pl. kijelölöm az 1000 oldalt, és nekem mondatonként automatikusan külön diára pakolja rá?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#225) Perillustris válasza bajtokarpi (#224) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nagyon hirtelen: ha nem is lesz rá valamilyen parancs vagy egyéb trükk, biztosan nem egyesével másolgatnám, hanem az egészet egyszerre, és utána a mondatok végén tördelném át a külön oldalakra. :U

Perillustris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.