Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thoger


thoger
csendes tag


Sziasztok! Sikerült hozzájutnom ehhez a szörnyeteghez, de van vele egy problémám. Aki ismeri az tudja hogy ez egy Single board computer. Sajnos nemtalálható rajta se ISA, és se PCI foglalat, de több helyről is olvastam hogy beledugva egy régi ISA "bővítőkártyába" csatlakoztatható hozzá PnP ISA eszköz. Nos a kártya mellé siekrült beszereznem egy a képen is látható kütyüt.
Ez az a bizonyos bővítőkártya.(a cuccba beledugva a robo a forrasztott lábakon kapja az áramot) Nos mikor még nem állt rendelkezésemre PnP ISA eszköz, a neten talált ROBO tulajt megkértem hogy tesztelje már le hogy tényleg felismeri e a mellédugott PnP kártyákat. Nos az ő bővítőlapja némiképpen máshogy néz ki:

De sebaj nála teljesen faszán kezeli a PnP hálókarit. (igaz nem telepített oprendszert)

Nos ma megjött a PnP hangkarim(ugyanis az egész lapról csak a hangkártya maradt le, minden integrált), ügyesen mellédugom, gép bekapcsol. XP elindul, de megsem nyikkan. Még egy ismeretlen hardver üzit sem ad! Még annyit sem képes kibökni mint az utolsó képen. Szóval kicsit elvagyok keseredve mi lehet nálam a baj. Tudtok segíteni?

(#2) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Szia!
Én is ilyen lapot használok már vagy 2éve.Én csak azért vettem mert netezésre,letöltésre kiválló és iszonyat keveset eszik,nem ugy mint a rendes PCm.
A hangkártya miatt nekem is fájt a fejem,én is probáltam megoldani valahogy,de sikertelenül.Ilyen ISA lapot én sehol sem találtam hozzáezért mással probálkoztam.Azt tudni kell hogy a lapon van egy spec PCI csati(!!!) ami állitólag ugyan arra képes mint egy normál PCI csakhogy ez valami nem szabványos kisméretü.Na ilyen csatis cuccokat sehol nem tudsz felhajtani de még átalakitót sem ami szintén létezik,de csak elméletben mint a Disk on Chip hozzá.
Rengeteg sikertelen probálkozás után ugy tudtam hangot varázsolni a gépre hogy vettem egy USB-s headsettet.Azt fogod bedugod és már van is hang és mikrofon is :)
Én leforrasztottam a mikrofonos fülhallgatót róla és 3.5-ös jack anya csatikat tettem a helyére igy rendesn rá tudom dugni a monitor hangszóróját és egy asztali mikrofont.
Szerintem ez a legegyszerübb és biztosan müködö megoldás a hangra és az ára kb 3000ft volt.

Megjegyzés : egyébként eladó a teljes cucc :)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.