Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) attiati válasza Levin01 (#100) üzenetére


attiati
veterán

ez a fórumot magadnak tartod? ;] ;] ;]

(#102) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv: Létezik olyan hogy 1 biztosítás lejáratkor felvehető összege kissebb legyen mint a befizetett összeg? 15 év után..

(#103) Hetes válasza Jarod1 (#102) üzenetére


Hetes
csendes tag

igen
befektetési jellegűeknél, ha rosszul fekteted be a pénzt, vagy vegyes életbiztinél is símán előfordulhat, ha pl idősebb a biztosított, vagy sok kiegészítő van mellé kötve, aminek a díja elmegy a kockázati alapba és ez nem képezi a megtakarítások részét, vagy csak egyszerűen rossz befektetési politikát folytat az alapkezelő.

Ha nem kötelező, akkor nem adom meg.

(#104) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

Nem találtam másik topicot ahol ezt megkérdezhettem volan ezért választottamezt. Elnézést kérek ha mégis van másik topic ami jobban passzol a kérdésemhez. Egyedül ezt találtam [link], de ez sem az igazi és nem is "pörög".

Sz'al a kérdésem a valuta/deviza árfolyamokhoz kötődik azért is mert én Skóciában dolgozom és a fizumat GBP-ben kapom. Abban GBP-ben ami nagyon jó volt eddig. Augusztus végén mikor utaltam haza pénzt akkor még 379.03-on váltotta az Erste. Azóta eltelt 4.5 hónap és most az árfolyam 334.80.
Igazábol azon tűnödtem hogy ez a zuhanás még meddig folytatódik, hol lesz a vége a trendnek. Hogyan és milyen hatásoktól függenek a GBP-EUR-HUF árfolyamok. Hiszen az Euro emlékeim szerint majd mindig 250 +25 -15 körüli sávban mozgott. Ha az Euro árfolyama "stabil" akkor a Fonté miért nem?

Köszönettel: mynames

[ Szerkesztve ]

(#105) Balinov


Balinov
félisten

Üdv Srácok,
kérdeznék Ahico-s ft alapú,20éves életbiztosítással kapcsolatban,amit 10éve kötöttem.
Díjfizetési mentességet kértem írásban,jelezvén,hogy a 10év elteltével fel szeretném venni a biztosításomat. Visszaigazolták,hogy xxxkHuf a biztosítási összeg és a turnover Március 25-e. Anyum biztosítós ismerőse azt ajánlotta,25-én kérjük egyből a kifizetést. Ahico-nál ez mennyi időt vesz igénybe mondjuk folyószámlára való utalásnál? Ezt a pénzt - IS - be akarjuk feleségemmel váltani eur-ra,mielőtt kiutazunk melózni Írországba és nagyon nem mindegy,egy telefonos interjún,vagy a repjegy foglalásnál mit mondhatunk.

Köszönöm a segítséget!

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#106) barbiii91


barbiii91
újonc

Sziasztok!

Anyukám szeretné félretenni egy kis pénzt, hogy a jövőben legyen mihez hozzá nyúlni, ha kell. Tudtok mondani egy jó tanácsadót, aki tudna ebben segíteni és elmondaná a lehetőségeket? Kecskeméti vagyok, tehát helyi kellene.

Üdv
Barbi

(#107) barbiii91


barbiii91
újonc

Konkrétan a pénzünk szeretnénk betenni valamibe, de véletlenül sem banki megoldásban gondolkodunk, mert az semmi nyereséget sem hoz. Az csak a banknak jó ezt már tudom. Az egyik ismerősünk a neten egy hirdetésen keresztül talált egy független szolgáltatót a nevét pontosan nem tudom csak hogy köze van a mars csokihoz:D, meg hogy svájci. Velük kötött egy my way nevű biztosítást amit agyon dicsért az ismerősünk, hogy miket tud és nagyon ajánlgatta, hogy legalább hallgassam meg a lehetőségeimet, de mielőtt nekiugranék szeretnék még szétnézni. Ezért érdekel ki mit tud mondani.

(#108) barbiii91


barbiii91
újonc

Senki nem hallott a my way-ről?

(#109) Csedit válasza barbiii91 (#108) üzenetére


Csedit
aktív tag

Ment pü.

(#110) barbiii91


barbiii91
újonc

Sziasztok!
A hétvégén kötöttünk egy megtakarítást amiben van biztosítás is, a neve my way. Nagyon jó, sok lehetőség van benne és hosszútávon nagy nyereséget fog hozni, mert a tanácsadónk figyeli a piacot és ennek megfelelően helyezi át a pénzünket másik alapba. A tanácsdót az egyik ismerősünk ajánlotta, ő talált rá a neten egy hirdetésben. Ha valakit érdekel a dolog itt az email címe(a száma is meg van, de ide nem teszem ki): tanacsadas2010@hotmail.com
üdv
Barbi

(#111) csaba54


csaba54
tag

UP.hova lett?

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#112) csaba54 válasza barbiii91 (#110) üzenetére


csaba54
tag

szerintem kiteheted

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#113) gábbor válasza barbiii91 (#106) üzenetére


gábbor
tag

Bank, bankbetét. Nem lesz hatalmas jövedelmed, viszont biztonságban van. Az pedig, hogy a pénzed egy ismeretlen kezébe nyujtod, elég nagy ostobaság.

(#114) Horka1


Horka1
tag

Országos lefedettségű szolgáltatóipari vállalkozás beindításához keresek, legalább 1 millió forinttal rendelkező tőkéstársakat.

A koncepció leírása a linkelt dokumentumban.

driver-business: előre a múltba

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#116) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

A Fideszes Varga Mihály azt mondta, hogy nem baj ha néhány bank eltűnik Magyarországról. Szerintetek melyik bankokról lehet szó? Nekem a K&H-ban van 2012 októberig lekötött államkötvényem, 8,5 millió értékben. Ha a K&H eltűnne Magyarországról akkor mi történne a lekötésemmel? Van garancia az államkötvény visszafizetésére?

(#117) BPFeri


BPFeri
senior tag

Hölgyek és Urak ! :DD

Ha valakit érdekel valamiféle megtakarítás(befektetés) itthon és/vagy külföldön esetleg szeretne a Forex ( deviza) piacon megbízható módon kereskedni ( és hozamot könyvelni ) azt szívesen elkalauzolom ebben a világban a saját tapasztalataim alapján.

Keress bizalommal ! :R

....

(#118) flash-


flash-
veterán

sziasztok
érdeklődnék hogy melyik biztosítási cég ajánlott?melyik a biztos?
kérem ne küldjetek semmiféle ajánlatta privát üzenetet,és ügynökök kíméljenek!!
csak egy átlag lakossági információ szinten érdekelne hogy melyik a megbízható?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#119) nobela válasza flash- (#118) üzenetére


nobela
senior tag

Teljesen mindegy.

Biztonság szempontjából a nagy cégek teljesen egyformák, válaszd azt amelyik szimpatikus, vagy esetleg amelyiknek valamilyen egyedi ajánlata van számodra.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#120) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Szerintetek érdemes számláról pénzt áttenni €ba? Vagy még lentebb fog menni az árfolyam az IMF után?

(#121) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Üdv a topiclakóknak!

Olyan biztosítás után kutatok amit tudnék köti a magamnál hordott értékesebb munkaeszközeimre (notebook, tablet, telefon, fényképezőgép, stb...), és védve vagyok elvesztés, lopás, fizikai sérülés ellen. Egyelőre megkérdeztem pár biztosítót,de mindenhonnan negatív válasz érkezett. Külhonban bőséggel lehet ilyeneket kötni,de jó lenne itthon találni az ügyintézést megkönnyítendő.

Tud valaki ilyesmiről?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#122) aAron_ válasza Nyugdíjas (#121) üzenetére


aAron_
őstag

azt tudom, hogy telefonra van biztosítás, de hogy hol érdemes kötni azt nem tudom. nézz be talán egy telefonos topicba. (pl htc one x)

What is your ikigai?

(#123) Gave válasza flash- (#118) üzenetére


Gave
addikt

Mindegy, szerintem válassz magyar bázisút, akik közel vannak hozzád és hozzáállásban a lehető legrugalmasabbak.

Ha még aktuális most nézem csak az idő bélyeget :P

[ Szerkesztve ]

(#124) Revajzz


Revajzz
tag

Hello,

Most tettem le az Informatikai Hálózet telepítő és üzemeltető szakmát (Cisco).
Természetesen érettségivel is rendelkezem emelt infórmatikával. Sajnos nem találok a szakmámhoz munkát, pedig már nagyon kellene dolgoznom...Jelentkeztem és nagy esélyel fel is fognak venni BGF-PSZK-BP Gazdaságinfoirmatikai karra, és sajnos fizetősre fognak szóval kelle majd a pénz.

És arra gondoltam hogy már azért van elég tudásom ahhoz hogy elindítsak egy vállakozást informatika terén, gondolok itt : Rendszergazda, hálózat tervezés,kiépítés, szervíz, karbantartás és hasonlóak.

Kérdésem, hogy mennyibe kerülne ez nekem mind?
Hogy célszerűbb elkezdeni, sajnos semmit nem tudok ezekről, de nagyon kellene valahonnan bevétel.

köszönöm előre is :) :R

Revajzz.

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#125) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Ebben hol az átverés?

Nekik mi hasznuk van abból, ha letöltöm a programjukat.

Egy rakat pénzt költenek a reklámra, de miért?

Piramis játék?

[link]

(#126) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.
Remélem hogy a megfelelő topikba írok...

Meg akarok venni egy teremgarázsban lévő beállóhelyet, hogy utána bérbe adhassam.
Az volna a kérdés hogy milyen költségek terhelnek engem ilyenkor?
Nyílván a vételi áron kívüli költségekre gondolok.

Azok a helyek amik a belvárosban vannak és 700.000ft ért hozzá lehet jutni, mennyire jók?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#127) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hali

Remélem ide tartozik és vagy tudtok segíteni, euronicsnál kötöttem plusz biztosítást, nem egy nagy összeg 10k 5 év, és érdekelne hogy mekkora az esélye hogy átvernek, nem fizetnek vagy bedőlne a cég akkor mi lenne, elvileg a cég neve fény-hang kft 2013 ban alakult vagy vette át a nevet de a gyártói garik 2 év után járnak le és igazábólha sokszor sok dolog megy tönkre lehet nem tudná finanszírozni

Xbox One: bandymnc

(#128) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Rövid kérdéssel fordulok hozzátok. Az OVB tényleg azt nyújtja amit mondanak, vagy átverés?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#129) corevalue válasza ImACeltic (#128) üzenetére


corevalue
csendes tag

Erre én is kíváncsi lennék :D

(#131) MPeter87 válasza ImACeltic (#128) üzenetére


MPeter87
őstag

Mire gondolsz, mit szeretnél tudni? Signal, Uniqa és Generali termékeket kötnek. Az, hogy átverés-e, az szinte csak az üzletkötőn múlik, hogy mit mond és az mennyiben valós. Magának a cégnek nincs túl jó hírneve..

(#132) ImACeltic válasza MPeter87 (#131) üzenetére


ImACeltic
őstag

Uniqua biztosítást kötöttem velük, kettőt. Van egy amibe havi 10-et utalok, arra azt mondták, hogy 10 év múlva kb 2 milliót vehetek ki, a havi 20-ra pedig 4-5 milliót mondtak. A biztos kamat 7-9%, 3. év után pedig +10%, tehát 17-19 elvileg.

Nem vagyok túlságosan otthon az ilyesmikben, ez reális?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#133) MPeter87 válasza ImACeltic (#132) üzenetére


MPeter87
őstag

Bocs a késői válaszért. :B

Az Uniqa termékekről elég keveset tudok, nem kötöttem őket, mert drágák, így csak általánosságban írok néhány dolgot. A MABISZ honlapján van egy folyamatosan frissített táblázat, ahol minden itthoni UL biztosítás teljes költség mutatója (TKM) elérhető (5-)10-15-20 éves viszonylatban. Ezek tól-ig százalékos értékek. Ez támpontot adhat, hogy a többihez képest mennyi költséget vonnak el, de szimplán ez alapján nem szabad dönteni.

Ha ezt mondta az üzletkötő, amit leírtál, akkor ez ebben a formában nem igaz.

Te 2 befektetési egységekkel egybekötött életbiztosítást (UL) kötöttél. Ezek nagyjából 2 módon köthetőek: vagy csak szimplán megtakarításnak (ilyenkor csak egy minimális alap biztosítási védelem van benne pl 10ezer Ft haláleseti vagy 1-2 millió baleseti halál - ezek filléres tételek, ha külön vannak kötve) vagy pedig megtakarítás és különböző kiegészítő biztosítások egyben. Mindkét esetben számolni kell a szerződés alap fix vagy százalékos költségeivel, viszont a 2. esetben a kiegészítő védelmeknek a díjai is levonódnak a havonta befizetett összegből, tehát jóval kevesebb fog kamatozni Neked. A kiegészítő védelmekről tudni kell, hogy pl a haláleseti vagy kritikus betegség biztosítás minden évben egyre drágább lesz az életkor előre haladtával.
Ha nincs benne kiegészítő biztosítás, a befektetési alapok hozamától függően kb 7-8 év után lesz plusszos a szerződésed, tehát kb ekkortól lesz benne több pénzed, mint amit befizettél. Ha átlag feletti hozamot érnek el az alapok, akkor lehet korábban is. Ha van benne kiegészítő, akkor ez jóval későbbre tolódhat. Nagyon kevés olyan termék van a piacon, ami 10 évnél közel a dupláját tudja neked produkálni, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy ilyen nincs.
A kamatok, vagyis ebben az esetben hozam tekintetében olyan, hogy fix, nem létezik. Egyedül a pénzpiaci alapok hoznak fixen éves szinten 0-2% között. Ezek jellemzően nem szoktak beesni és ettől többet sem hoznak, viszont ebbe egyáltalán nem érné meg fektetni hosszú távon, mert a költség többet esz meg a befektetésből, mint amit a hozam hoz. A többi alap árfolyama viszont tud bőven emelkedni és esni is. Léteznek garantált alapok is, de többnyire ezek is egy lejárai árfolyamot garantálnak, amire nem mondanám, hogy jó befektetés volt..
Az a 3. év után +10% egyfajta bónusz. Ezt többnyire az éves díj vagy bizonyos időszak éves díja határozza meg, de ez nem tekinthető hozamnak, mert nem a befektetett összegre kapsz évente +10%-ot, hanem pl az első éves díjnak a 10%-át évente. Persze ez termékenként más és más, így tényleg csak nagyvonalakban...

Tehát nem akarlak elszomorítani, de kizárt dolog, hogy 10 év múlva a dupláját vedd ki a befizetett összegnek.

A szerződési feltételeket érdemes átfutni. Az Uniqa honlapján megtalálod vagy gugli kidobja, de jól nézd meg a szerződés típusát, mert van, hogy csak egy "Plus"-t írnak mögé és már más lesz a vége. :))

U.I.: Nem dolgoztam az OVB-nél. :)

(#134) ImACeltic válasza MPeter87 (#133) üzenetére


ImACeltic
őstag

Köszi a részletes választ. :)

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#135) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Egy nagyobb összegnél (7számjegyű) milyen befektetést tudnátok ajánlani ?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#136) MPeter87 válasza Nerazim (#135) üzenetére


MPeter87
őstag

Milyen időtávra? Közben hozzá akarsz nyúlni? Hozzárakni, kivenni.

(#137) Nerazim válasza MPeter87 (#136) üzenetére


Nerazim
őstag

2 évre szeretnénk, nem akarunk hozzányúlni és hozzárakni, kivenni sem.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#138) MPeter87 válasza Nerazim (#137) üzenetére


MPeter87
őstag

Lehet nevetni fogsz, de ilyen időtávra OTP gépkocsinyeremény betétkönyveket vennék, a címlet mindegy, 5-10-20-50ezresek vannak. Előnyei: adómentes, bármikor hozzáférhető (bemész egy OTP-be, viszed a kis nyereménykönyvet és visszaváltod kp.-re, amennyit szeretnél), nincs költsége, nem kell izgulnod, hogy az árfolyamok hogyan ingadoznak, na és persze ha kisorsolnak, akkor nyertél egy autót vagy ha 1-2 hónappal később mész beváltani, akkor az autó értékét. Nem kell OTP-s számlával rendelkezni.
Banki lekötést nem erőltetném, mert ilyen időtávnál aligha kapnál többet vissza, mint amit beteszel, költségek, kamatadó, ehó, tranzakciós díj miatt pl. Ilyen időtávra az egyösszegű befektetési életbiztosítások (UL) sem lennének előnyösek, sőt..

(#139) Nerazim válasza MPeter87 (#138) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a tippet, tényleg nem mindennapi befektetés :D viszont, ha bejön akkor nagyot lehet kaszálni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#140) -NOKIA- válasza Nerazim (#137) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

állampapír

(#141) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Rövid távú (1-5 év) megtakarításra mit ajánlanátok jelenleg? A havi befizetett összeg 50-100e Ft között lenne, természtetesen nem szeretnék hozzányúlni a lekötés ideje alatt. (Lehet lakáscélú, nem kell feltétetlenül szabadfelhasználású legyen. Tudom LTP, de ezen kívül:-) )
Válaszokat előre is köszönöm!

(#142) MPeter87 válasza dkaro (#141) üzenetére


MPeter87
őstag

Ha lakáscélú is lehet, akkor egyértelműen LTP és kösd is meg minél előbb, mert elképzelhető, hogy hamarosan csökkenteni fogják az állami támogatás mértékét. A már meglévő szerződéseket valószínűleg nem fogja érinteni, de itthon minden megtörténhet.... Célszerű a legrövidebb futamidőt választani, amit később tudsz növelni. Csökkenteni is tudod, ha hosszabb futamidőt választasz, de a szerződéskötési költség különbözetét nem kapod vissza, benyeli a társaság, így ne hagyd magad hosszabb futamidőre rábeszélni. Tudsz kötni többet is, szerződő lehetsz bármennyiben, viszont kedvezményezettként egy ember csak egy aktív szerződésben lehet, ezért érdemes bevonni a családtagokat is.
Más folyamatos díjas szerződést nem éri meg ilyen időtávra kötni.

(#143) dkaro válasza MPeter87 (#142) üzenetére


dkaro
őstag

LTP-m már van, amire megy a havi 20, annál többet nem éri meg. Ezért érdekelne más lehetőség.

(#144) MPeter87 válasza dkaro (#143) üzenetére


MPeter87
őstag

Értem. Havi (folyamatos) díjfizetésű másik megoldást nem tudok, ami megérné 1-5 évre. Max úgy, hogy elindítasz egy 10-15+ év futamidejű megtakarítást (Unit linked életbiztosítás) minimális havidíjjal (többnyire 10.000-12.500Ft/hó díjtól indulnak), aminek van eseti számlája és a fennmaradó részt oda fizetgeted be. Ezek viszont úgy működnek, hogy a folyamatos díjas részének csak bizonyos százalékához tudsz hozzáférni és költséget is vonnak belőle, persze ettől függetlenül hozam lesz rá, ha jó a bef.alap; az eseti számlás része viszont bármikor hozzáférhető, erre is jön hozam a választott bef.alap függvényében. Ilyenből viszont rengeteg van, de 10, inkább 15 évnél rövidebb időre nem érdemes kötni.

(#145) dkaro válasza MPeter87 (#144) üzenetére


dkaro
őstag

Ilyenem is van 2, már 3 éve futnak, igaz a groupamánál. Pontosan ez a konstrukció, 10 évre havi ~13.
Akkor gyűjtögessem a számlán oszt jónapot?:)

(#146) MPeter87 válasza dkaro (#145) üzenetére


MPeter87
őstag

A groupama termékeit nem ismerem, meg kell nézni, hogy milyen, abból is van többféle. Ha van valamelyikhez eseti számla, akkor oda fizetgetheted, csak beszélj előtte a groupamás tanácsadóddal, hogy milyen bef.alapokba megy az esetin a pénz. Ha 1-2 éven belül hozzá akarsz nyúlni, akkor a kockázatos(abb) alapok kizárva; ha később akarsz csak hozzányúlni, akkor lehetsz bevállalósabb is. Remélhetőleg a rendszeres díjas rész kockázatosabb alapokba megy, máshogy nincs értelme. Ebben a 2ben vannak valamilyen kiegészítő elemek/biztosítások is?

(#147) dkaro válasza MPeter87 (#146) üzenetére


dkaro
őstag

Igen életbiztosítás van benne.

(#148) MPeter87 válasza dkaro (#147) üzenetére


MPeter87
őstag

Azok az elemek, amiknek a nevében nincs benne a "baleseti" szó, évről évre egyre drágábbak lesznek az életkorod növekedésével. Ha sok (összegben és/vagy darabra) ilyen kiegészítő van benne, nagyon sokára lesz nullás vagy plusszos a megoldásod. Ha viszonylag sok, érdemes lenne kivenned azokat belőle és kötni egy generali testőr vagy aegon vitál jellegű, tisztán baleset és életbiztosítást, hosszú távon jobban járnál vele. Ezek többnyire a teljes tartam alatt fix díjasok vagy indexálódhat, ha kéred/elfogadod.

(#149) dkaro válasza MPeter87 (#148) üzenetére


dkaro
őstag

Nem sokára találkozom a tanácsadómmal, akkor átbeszélem vele. Köszönöm a válaszokat!

(#150) MPeter87 válasza dkaro (#149) üzenetére


MPeter87
őstag

Szívesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.