Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Pécs - topik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2151) Bandus99 válasza mormota (#2149) üzenetére


Bandus99
őstag

Aham igy megvan azt hittem vmi speci izzo amit fotzashoz hasznalsz esetleg :)

Igy mar nekem nem is kell:)

Na jo hanagyon olcson megoldja vki akkor esetleg :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2152) TrollBalint válasza mormota (#2149) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ilyet már én is régóta szeretnék, de sehol nem látok :( amikor egyszer régen láttam akkor valami horribilis összegbe került

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2153) mormota válasza TrollBalint (#2152) üzenetére


mormota
senior tag

akkor mondom:
www.vatera.hu
plazmalámpa néven szerepel
4,5 k +pk

nemtom, h hétvégén szállitják-e, mert akkor most nem akarom megrendelni, mert nem leszek itthon hétfőn, és nehogy akkor hozzák:D
bár postai utánvéttel be lehet menni a postára is, hogy ott vegyem fel a csomagot, nem?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2154) mormota válasza mormota (#2153) üzenetére


mormota
senior tag

most vettem egy ilyent:D
még van hirdetve 3 db, de sztem folyamatosan van...

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2155) Bandus99 válasza mormota (#2154) üzenetére


Bandus99
őstag

Hogy oszinte legyek erdemes lett volna osszehangolni ugyanis ha ketten vesztek 2db ot egyszerre felezodik a pk koltseg.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2156) mormota válasza Bandus99 (#2155) üzenetére


mormota
senior tag

hát akkor most azonnal rendelj:)
és akkor meg lehet beszélni az eladóval, hogy együtt küldjön 2-t

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2157) WuDu válasza mormota (#2153) üzenetére


WuDu
tag

link?

(#2158) mormota válasza WuDu (#2157) üzenetére


mormota
senior tag

http://www.vatera.com/listings/index.php?q=plazmal%E1mpa

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2159) Bandus99 válasza mormota (#2156) üzenetére


Bandus99
őstag

Nekem ennyiert nem kelll csak kotekedtem :)

Bar ahogy elnezem Wudu lehet tarsad lesz

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2160) WuDu válasza Bandus99 (#2159) üzenetére


WuDu
tag

Meg még egy páran, haverom holnap megy fel pestre és elvileg meg is lesz a biznic :DD

(#2161) Balu77 válasza polip (#2136) üzenetére


Balu77
őstag

Nálam dávanet van, de sosem tapasztaltam esést, mindíg 2Mbiten megy.
Ja és az Aidinger utcában lakok.

Matáv sucks.... :((

izé

(#2162) mormota


mormota
senior tag

sikeres vizsga:)
kutatásmódszertam
3as, de nekem ez is elég a boldogsághoz

már csak egy vizsga héfőn és kész is minden.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2163) Bandus99


Bandus99
őstag

Van itt vki a ''vonalban'' eppen?
ha hirtelen szeretnek most itt Pecsen Wifis antennat venni merrefele induljak?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2164) Bandus99


Bandus99
őstag

Hm
Erdekesseg eddig ezt meg nem tapasztaltam en is meglepodtem.

Ismeros hozza a gepet rossz vinyoteszt hibat mutat mondom neki oke irany TP hozzal egy uj vinyot ghost amit lehet es oke a dolog.

Hozza a vadi uj 40-es Samsungot beteszem elindit es jee egy teljes rendszer van rajta. Mondom neki te mivel keverted ossze vmi mast hoztal azt mondja nem ezt most hozta 1/2 oraja a TPbol es nem lehet masik vinyo mert nincs a kozeleben masik tehat keptelen massal osszekeverni. Na mondom akkor telefon hivd fel oket most akkor mivan berohog a lo az ablakon? Vadi ujnak vett vinyo hasznalt? csak eppen elfelejtettel leszedni a particiot?

Telfon TP azt mondjak
Jo hozza vissza kicsereljuk most hoztak ezeket egy oraja.
Tehat semmi haborgas hogy az nem lehet stb stb tehat mintha ez mar nem az elso eset lenne???? Innentol kezdve meg akkor barmikor lehet hogy hasznalt vinyot veszek ott csak eppen nem felejtettel el leszedni rola a cuccost???
hu fel vagyok haborodva

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2165) mormota válasza Bandus99 (#2164) üzenetére


mormota
senior tag

tp-ben évek óta nem jártam. mistralt is elkerülöm.
nekem már csak egy számtechbolt létezik pécsen.
az pedig a copugroup az átriumban.
és ott is a mariettával kell beszélni (ő a yófej:) )
nagyon korrektek, olcsók is. csak ajánlani tudom őket.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2166) TrollBalint válasza Bandus99 (#2164) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én is hallottam már olyat, hogy használt memóriát adtak el újnak. Meg azt is el tudom képzelni, hogy azért nem háborodtak fel, mert akkor is neked lesz igazad, hiszen irsz a nem jut most eszembe a neve, valami vásárlóvédelmi akármi, és ők kihozzák, hogy igazad van, a TP-seket meg jól megba***ák :)

Nekem mistrallal semmi bajom, eddig nem is volt, de már nagyon ritkán járok számtech. boltba, az is igaz... egy videókártyán gondolkodom, mert az enyém halodik, de nem szivesen adok ki annyi pénzt :O

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2167) Balu77


Balu77
őstag

Én mint nagykeres vevő járok a TP-be, de úgy mindent összevetve elfogadhatónak tartom. A srácokkal jóban vagyok, ami néha böki a csőröm az a garancia, de arról sajnos sokszor Bp-en tehetnek. Ezt tapasztalalból sajnos én is tudom. A mistral-ban 2 volt kollegám is van és mind2en jófejek és normálisak, mindíg korrektül jártak el a vevőkkel. A Cgroup-ban régen volt egy haverom, de úgy annyira nem ismerem őket, a Mariettát tuom ki látásból, elég korrekt ő is. Amikor spéci cuccokat kerestem vette a fáradtságot és utánanézett külön.
Viszont akiket igen utálok azok a Bp-i nagykerek, még egy olyan tetü bandát mint azok...

izé

(#2168) Balu77


Balu77
őstag

Jo jut eszembe, a TPcomp-ról már egy külön topic is nyílt korábban:
[link]

És még annyit hogy ilyen vinyós történet velem is előfordult már, de nem kell megilyedni, lehet az új (pár napos), csak lehet épp kellett és kipróbálták 1 gépben. Így legalább tudhatod hogy jót kaptál, mert ha rossz, akkor visszaküldték volna gariba...

izé

(#2169) Kobe válasza Balu77 (#2167) üzenetére


Kobe
veterán

mistralos ''jófej'' barátaidról had ne nyilatkozzak negatívan de egy rakat tapló banda az egész csűrhe :)
tucatszor vásároltam ott, minden egyes alkalommal akárki volt a pult mögött, úgy nézett rám mint a véres késre, mint hogy én szerencsétlen vevő hogy merem őt megzavarni a monitor bámulásában
de nálam a pálmát az vitte : 8.58 kor odaállítok msitral elé, IQ blaster eladó kinn áll az üzlet előtt, éppen cigizett talán, az ajtóban meg valami tábla volt, elállva az utat, gondoltam még nincsenek nyitva, majd 9kor, mittomén, majd 9 óra után 5-10 perccel nagykegyesen odavágja : csak délbe nyitunk ám...kösz bzm, a bakancsomat tömtem volna a pofájába ott helybe....no de sebaj ha már odáig elgatteroltunk, akko má nem megyunk el : mondom neki, sürgős volna, fél 10 re jelenésem van vizsgaügyben, utána már nincs időm városban mászkálni hardverért, nem e lehetne elintézni...nem, mert így meg úgy, nem mert ezért nem mert azért...
az egyetlen értelmes ember ott a pénztárnál a csaj volt akit sajna csak 2x láttam, többi alkalommal mindegyik valamelyik fapofával találkoztam...de az említett eset kapcsán meg is mondtam a palinak, hogy semmi gond, ha ilyen nehéz, elszaladok tpcompba, bár ott is ilyen fapofák de legalább kiszolgálnak, de egy biztos : ide sem jövök többet...ennyi, azótasem voltam ott, nem is fogok menni, tpcompban mint mondtam nem jobbak az emberek de eddig ha akartam valamit utánam vágták legalább....fertelem hogy egy eladó azt hiszi a vevők az ő kegyei után kapkodnak csak hogy kiszolgálják...

(#2170) Kobe


Kobe
veterán

pécsen a legkorrektebb kiszolgálással eddig kékhalban találkoztam, és bár ott többniyre kisebb alkatrészeket vettem, modding cuccokat, a csávó mindig nagyon jó fej volt, kérdezgette milyen cucc is kéne pontosan, ha tudott ajánlott valami mást ahelyett amit kerestem és épp nem volt nekik, ami jobban nézett volna ki, stb...és ezt nem 10-20 ezres cuccoknál csinálta, hanem 4-5 esetenként 1-2 ezres holmikkal

(#2171) Balu77 válasza Kobe (#2169) üzenetére


Balu77
őstag

Figyi ha egyszer délben nyitnak, akkor délben... Mivel on-line összeköttetésben vannak a pesti központtal elképzelhető hogy technikai okok miatt volt ez így, erről pedig ők nem tehetnek.
A nézésről meg annyit, hogy ők is úgy néznek, ahogy te nézel... :D Különben pedig nem csürhe, nekik is van munkaidelyük, stb. A nyitvatartási idő az azért van hogy akkor menjenek a vásárlók. Ha pl. bármelyik más bolt leltár miatt zárva akkor már mindjárt csürhe? A vizsgából ítélve gondolom még tanulsz. Majd eljön az idő amikor dolgozó ember leszel, kiváncsi vagyok hogy te miképp fogod csinálni.
A tp-s fapofék decemberben napi 12-16 órákat dolgoztak, csakhogy a hozzád hasonló beszédülőket mindíg kiszolgálhassák. próbáld ki te is hogy ennyit dolgozol...

Node nem akarok kötekedni, csak kicsit jobban el kell gondolkodni hogy is van ez...

izé

(#2172) Kobe válasza Balu77 (#2171) üzenetére


Kobe
veterán

1, felnőtt vagyok, egyetemista, több munkahellyel volt már dolgom, dolgoztam már boltban is, és furimód nem esett nehezemre ember módjára viselkedni a vevővel, mivel nekem is elbassza a hangulatom ha mindenkivel csak zsörtőlődök...emellett : miből veszed hogy egy tanuló megkülönböztetett kiszolgálást kaphat, vagyis elvből lenézhetik ? az ő pénze kevésbé értékes vagy mi ?
2,ugy néznek ahogy én nézek : én optimista alkat vagyok, nincs a képemre írva hogy na most én téged keseríteni jöttelek te szegény mártír eladó ...a nézésről csak annyit : az esetek többségében még csak nem is tudják megállapítani én hogy nézek, ugyanis az eladói önérzet nyílván tiltja hogy a vevőre nézzenek, főleg a pici kicsit köpcös kinézetű csávó....benn áll a pult mögött, matat vmit a géppel, majd mikor már jóideje állok ott , és nem szól, gondoltam, mondom amiért jöttem : ''Szia,ez és ez kellene'' ...emberünk tekintetét le sem véve a világot jelentő pixelekről, fel sem néz rám, és kinyögi, igen van, mindjárt hozom, majd matat még 1 sort és elvonul hátra, gondosan ügyelve arra hogy véletlenül se kerüljön bármilyen emberközeli kontaktusba a vevővel
3, látom nehezedre esett megérteni a problémámat a délben nyitunk szituval kapcsolatban : van ugye a bolt bejárata és van ugye egy terület amit az ajtó közeli vonzáskörzetének nevezhetünk, esetemben ez kb az ajtótól fél méteres távot jelent, kb ennyire álltam az ajtótól, ugyszintén az eladó...nem tudom mit gondolt, biztos fagyit akarok venni vagy a szemközti húsboltba állok sorba, egy a lényeg : még egy szellemi fogyatékosnak is leesik ilyen helyzetben hogy potenciális vevővel van dolga, és mint ilyen illik útbaigazitani ha már eladó az ember , főleg ha nem menetrend szerűen megy a nyitás, erre micsinál emberkénk ? szép nyugodtan elszívja a cigit, majd utána félvállról közli hogy bocs, a cirkusz zárva van...igazad van, minek is szólt volna előbb, ha már ott van a paraszt vevő, legalább várakoztassuk meg
4, tp s fapofák : most mondhatnám hogy én 12 órás műszakban fizikai munkát végeztem, mégsem jutott eszembe ok nélkül csúnyán nézni erre arra az illetőre
ha oylan munkahely lenne ahol különleges szakképzettség, diploma, neadjisten tudás is kell a melóhoz, megérteném a fapofa stílust, mert van mire föl, de így mire fel ? mivel jobb ő ott a pult mögött a mittomén milyen végzettségével, ami nem lehet túl magas ha eladó szinten hezitál az ember, akkor milyen jogon néz le bárkit is ? neki van a legjobb dolga, megtanul 3-4 mondatot, Szia, mit adhatok, esetleg magáz ha szükséges, Szia, mi a probléma, miben segíthetek, és megvillant egy vigyort....ha erre nem képes, menjen el szenet lapátolni vagy kőművesnek, az nem hagy mély nyomot az emberben, de az, hogy a vásárlások 90% ban akármelyik boltba megy az ember, taplón viselkednek vele, az emlékezetesebb esemény marad
ezen külön jót derültem : ''a hozzád hasonló beszédülőket mindíg kiszolgálhassák'' ....ezek a beszédülők, nevezzük őket nevükön, a vásárlók, ők azok akik ezeket az embereket eltartják, elvégre ha nem volnának ilyen ''beszédülők'', bezárhatna a bót, le a rolót, emberünk meg ki az utcára, ellenben ha normális viselkedést, ne adjisten fikarcnyi kedvességet muatat, szívesen megy vissza oda az ember, jobban fellendül a bolt, neadjisten fizetésemelés, előléptetés emberkénknek, de ebbe már nem gondol bele mert túl csökött ahhoz hogy távlatokban gondolkodjon....derülésem után viszont felderengett hogy te nagykeres vagy, így nyílván valamilyen vállalkozás kapcsán kerültél már kapcsolatba te is vevőőkkel, és ez a szemlélet hogy te kereskedő létedre bárkit szimplán ''beszédülőnek'' nevezel, mélyen elkeserít, főleg ha az ember már látatlanba így néz a vevőre...szívből kívánom hogy egyszer, sőt többször , sőt, minden egyes alkalommal kerülj olyan helyzetbe hogy ilyen beszédülőnek néznek minden indok nélkül...ennyit kívánok, semmi mást
azért ezen is el lehet gondolkozni...peace

[Szerkesztve]

(#2173) Kobe


Kobe
veterán

na de témába illőbb kérdés : volt valaki Metroban a napokban ? megint meghirdették a 19 colos 16:9 es fujitsu tft mocsit, és rédekelne hogy most tényleg kaptak e vagy megint poénból hirdetik e csak meg a katalógusban, immáron harmadszor

(#2174) Balu77 válasza Kobe (#2172) üzenetére


Balu77
őstag

Viszonteladó vagyok, de nem eladó. Az eladás csak egy plussz, inkább szervízzel foglalkozunk egy speciális ügyfélkörben. Amúgy ha ez megnyugtat a kommunikatívabb fajtából vagyok és az én ügyfélköröm elégedett. :)
Nem azt mondtam hogy a tp-sek kedvesek, hanem azt hogy lehet nem a saját hibájukból olyanok. Esetleg fáradtak? Tudod sok magáncégnél kissé túlhajtják a dolgozót és ez manapság a számtech területen igaz. Mint viszonteladó tudom, és több más viszonteladótól is hallom. Ma pl. az egyik mondta hogy hajnali 4ig küzdött egy ügyfélnél. Nem a kis eladót kell szindni, mert ő csak teszi a dolgát a fizetéséért. Sajnos tudok több olyat is aki amikor kezdte a munkáját a számtech cégnél tényleg agilis, kedves volt, aztán befásult. Ne az eladót okold, ennek a cégek az okai. Nincs igazi motiváció, nincs előrelépés (egy 5-10 fős cégnél hova lépjen előre? max 1-2 vezető van, a többi meg hangya...), ellenben ott a sok túlóra, és a sokszor alaptalanul elégedetlen vevők. Persze ott a kényelmes út is, lehet menni media markt-ba is, igaz jóval drágánbban. A szaktudásukat pedig nem mérném egy átlagos bolti eladóéhoz. Halat a piaci kofa is tud árulni, de azért számtech cuccokat... Nem hinném hogy meg tudja mondani pl. hogy az intel865-ös chipkészlet már nem támogatja a willamate magos p4-eket, stb... Szal van ott azért szaktudás. Több eladó is van aki diplomás. Nem tudom miért értékeli sok ember a számítástechnikát úgy mintha az valami kőműves munka lenne.
A mistral-os esetre nem tudok így jót mondani, ha tényleg így történt akkor nem volt szép dolog. Remélem csak rossz napjuk volt talán, vagy lehet valami tényleg nagyon fontos dolog volt azon a képernyőn, azért bámulta. Akár banki átutalás, árumozgatás, ellenőrzés, amit nem akart félbeszakítani, de azért próbált figyelni és válaszolni a kérdésedre. De nem akarok ítélkezni, nem láttam a szitut.
Én mindenesetre próbálok optimistán gondolkodni. Nem kell rögtön elítélni valakit.

Az leírt helyzetben, amibe engem is kívánsz pedig már voltam nem is egyszer, tudom milyen. Ami nem tetszik, oda nem megyek... :D

izé

(#2175) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Nem akartam kirobbantani ezt a szep vitat.
Egyszeruen nagyon megrokonyodtem, hogy TP-ben elofordulhat ez az eset, marmint ertelmezesem szerint hasznalt cuccost kapok. Nekem nagyon szimpi a TP azon hozaallasa, hogy semmit nem vesz visza, merg akkor sem ha 10 perce vetted . Magyaran nem lehet neki hasznalt arukeszlete. Eddig en ezt igy gondoltam. Akkor jon ez es minden eddigi elgondolasom romokban. Sokat vasarolok naluk en is hosszu evek ota es sosem talalkoztam ezzel a problemaval. A beirasomban arra is kivancsi voltam masok is tapasztaltak-e mar, vagy ez egy egyedi eset netan mostantol lesz bevezetve ez a szokas?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2176) Kobe válasza Bandus99 (#2175) üzenetére


Kobe
veterán

nehogy azt hidd hogy ez más bolttal nincs így, mindegyik ismertebb pécsi boltnál jártam így, és mindegyiket nagyon hamar megutáltam
pl : tpcomp oldalárol leszedem a friss árlistát : 5.1 es hangfal amit akartam, ott van vastag betűkkel : készleten ...na be pécsre kocsival megvenni a cuccot, erre mivan ...bemegyek a boltba, elnyögöm mi kéne : hát, az most nincs....mikor megkérdezem hogy akkor mégis mért van rajta a mai napon frissült árlistájukon hogy van nekik, akkor néz mint borjú az újkapura, megkímélhettek volna bőven benzinpénztől is, kidobott időtől is...ez van...de ha már ott voltam pécsen, irány mistral hátha ott van, bár nincs a listájukon, de hátha ....volt is hangfaluk, de azt a kiszolgálásnemet amit akkor a kis köpcös lenyomott nem kívánom senkinek, az volt az utolsó hogy ott vettem valamit, tp compot is csak végszükség esetén látogatom, amit meg tudok azt megoldom MSN computerbe vagy bluefishbe, ennyi

(#2177) Bandus99 válasza Kobe (#2176) üzenetére


Bandus99
őstag

Az rendben van hogy Miostralban kaphatsz hasznalt alkatreszt eszt mar megszoktuk, nem is vasarolok ott. Sajnos hibaja a TPnek, hogy nincs allandoan frissulo arlistaja, de ezt mar megszoktam nem gond kinez arlista felhiv tp majd mond neki ezt meg ezt tessek kifoglalni nekem beirja gepbe es 99% lesz meg masnap is amit foglaltal az az 1 % meg akkor van ha jon egy nagyon jo haver es nagyon konyorog erte es megis eladjak neki. De ez ritka, tehat telefon foglalas es megveheted.

az MSN Bluefisht nem ismerem de erdekelnek tapasztalatok veluk kapcsolatban. Persze az ar sem mind1 es hat eddigi tapasztalataim alapjan TP araival nem nagyon versenyez mas bolt ( mar latom lelki szemeimmel mekkora felhaborodas lesz ebbol)
Szoval en nagyreszt tp vasarolok, ill ha beszelgetni szeretnek eladoval amit a tpben nehez megtenni mert nincs ido ra, akkor elmegyek a PCforrasba. Ott regi TPsek vannak araik picit tp felett talan de nagyon korrektek beszereznek amit csak lehet mindent

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2178) Kobe válasza Bandus99 (#2177) üzenetére


Kobe
veterán

nem tom te melyik tp compban jártál, amikor én kartam valamit és nem volt minden alkalommal legalább egy hetes intervallumot mondtak...ez msot nincs, csak jövő hét péntek, ez sincs, majd csak 2 hét múlva és a többi
a pécsi kékhal nekem tetszett, nem egetverően extra kiszolgálás, de a többihez képest meglepően mértékletes, nem süt róluk a tömény utálat elsőre, én szívesen mntem/megyek oda...MSN ben az első gépemet vettem anno 5-6 éve, akkor az volt pécsen a legnagyobb ilyen kereskedés, kb 2 éve nem voltam a pécsi központjukban de a komlói boltba rendszeresen járok, anno a nagybolt tetszett, klassz felszerelés, problémamegoldás
anno vettem ott egy HP nyomtatót, hazavittem, nekiállnék telepíteni, nem ment, másik gépen megnéz, ott sem megy, hibás a cd ...másnap vissza a boltba, egy szóval nem mondták hogy 'igen, kérünk egy újat a beszállítótól de az x nap' ....egyből bedugták a lemezt gépbe, megnézték, tényleg szar, fogták, kibontották előttem a másik vadiuj nyomtatót, odaadták belőle a cdt miután lecsekkolták, szó nélkül, szóval nálam rugalmasságból jó pontot kaptam....mvel ez relative nem a közelmultban volt, lehet hogy azóta nevet és helyet változtattak, anno egy eldugott utcában a parasztelosztótól lefele a hullám felé egy kis utcában voltak, azóta voltak már kereskedők házában is, most nem tom hol vannak

(#2179) Bandus99 válasza Kobe (#2178) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom
Bar ez igy akkor nem friss info, tehat ha most szeretnem kitalalni hova is erdemes jarni vasarolni MOSTANI tapasztalatok alapjan akkor ennek nem sok hasznat veszem :(

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2180) Kobe válasza Bandus99 (#2179) üzenetére


Kobe
veterán

mistralos tapasztalatom kb 3-4 hónapos, tp compban meg kb 2 hete jártam :) bluefish meg kb mistralossal egy időben...de legtisztább ha elmész valahova, megnézed h tetszik e, ha nem , akkor legközelebb nem mész oda, ennyi, én is így jöttem rá hova érdemes és nem érdemes menni

(#2181) TrollBalint válasza Bandus99 (#2179) üzenetére


TrollBalint
addikt

én már 2000 ősz óta pécsen tanulok, azóta látogatom a TPcompot meg mistralt és mikor megnyilt a Bluefish-t. A bluefishről annyit, hogy a srác tényleg jó fej és normális, segitőkész. Nekem az elmúlt évek alatt mistrallal sem volt bajom kiszolgálás terén. Szaktudásilag nem igazán vannak tapasztalataim, anno, mikor vettem év elején a 64bitesem, megkérdeztem a mistralba, hogy a hardveres tűzfal most hogy van (nálam nem müködött...) és a mistralos srác azt mondta, hogy ez még annyira új, hogy ők nem nagyon találkoztak ilyennel és nem igazán tudtak tapasztalatokat mondani, de ezt is normálisan mondták.
Utánna meg memóriát akartam venni később és bementem a tpbe, ott a srác egyből közölte, hogy az nem lesz jó, ha én csak úgy vaktába veszek memóriát mert lehet nem lesz jó. És vigyem be az egész gépet, mert ők azt letesztelik stb. Lehet igazat mondott, de én elég gyanakvó vagyok a tpvel igy nem vittem be. Másrészt a srácnak mondtam milyen alaplapom van. Mondom Gigabyte, 754-es, nem dual channelles. Egyből rávágta, hogy tudja hogy nem dual channeles, mert 754-esből olyat nem gyártottak (csak 3 féle olyan alaplapot láttam ami 754-es és dual channeles :) ), de nem is ez lett volt a gond, hanem ahogy mondta. Olyan nagy képüen mondta, látszott az arcán, azt gondolja, ''én számteches eladó vagyok, jobban tudom mint te''
Az árakról meg annyit, hogy ezek ellenére szoktam vásárolni a tpcomba is, de csak akkor ha máshol drágább vagy nincs. A tpcomp-mistra-bluefist árlistákat szoktam nézni, mert van ami itt olcsóbb, van ami ott.
Viszont ez a pcforrás vagy mi, ez érdekelne, ez hol van? :) esetleg netoldaluk van? :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2182) Csepy válasza TrollBalint (#2181) üzenetére


Csepy
őstag

1.A 754-es Dual-Chaneles alaplap marhasg. Sőt, fizikai lehetetlenség, mivel a prociban van a memóriavezérlő, ami minden (!!!) 754-es prociban Single chaneles. Minden egyéb max elírás lehet sak. Kutyából nem lesz szalonna és vaktyúk nem atlál szemet! :DDD

2. a PC forrás sztem 5-10%-kal drágább, sőt, a raktárkészletük is nevetséges. a Tibit (ex-tp-comp-os) ismerem, mert anyám az egyik vállalkozásának az irodavezetője. Spec nem bírom a fejét. A weboldaluk: www.pcforras.hu (triviális, nem :D)

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#2183) Bandus99 válasza Csepy (#2182) üzenetére


Bandus99
őstag

Hat a raktarkeszlet lehet nem nagy de en mindig elosszor telefon van e amit szeretnek vagy nincs akar PCforras akat TPcomp mashol meg eddig nem nagyon szoktam vasarolni alapban. Aztan ha vmi speci kell pl most vettem tapot es sehol nem volt pecsen akkor meg rendeles pest.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2184) Balu77


Balu77
őstag

A mistral-ban ami jó, az az hogy ami az árlistán van és ott a készletben, az kapható is, mivel online frissül. A tp-s árlista tényleg szivatós, még mi nagykeresek is, akik külön még e-mailben is megkapjuk az árlistát bizony sokszor megszívtuk ezzel, így először mindíg telefon és csak aztán megyünk. A forrásban a régi tp-sek vannak, velük is jóban vagyok. A forrásban az tetszik, hogy szinte bármit megnéznek ami nincs az árlistájukban, utánajárnak hogy be tudják-e szerezni és árat is közölnek, ez sajnos a tp-ből hiányzik, ami nincs az árlistán az nincs és késsz... A forrásban ami még tetszik hogy kellékeket is árulnak, mint pl. párhuzamos printer kábel, soros kábel, meg egyebek, ilyen téren a tp-t már meg sem kérdezem, mert úgysincs. Elismerem azt is hogy a forrásban kedvesebbek is, de ott nincs olyan sok vevő, nincs az a tolongás, szóval nem kell kapkodniuk.
A tp-s árak azért nem mindíg a legjobbak, alavetően jók, de ha alaposan körülnézünk akkor előfordul hogy máshol olcsóbb pár cucc, még úgy is hogy én nagykeres árat veszek alapul!

izé

(#2185) TrollBalint válasza Csepy (#2182) üzenetére


TrollBalint
addikt

most megprobáltam keresni olyan alaplapot, nem találtam, lehet tényleg én tudom rosszul, de én tényleg úgy emlékszem, mintha láttam volna olyat :) vagy mégsem? :))

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2186) Csepy válasza TrollBalint (#2185) üzenetére


Csepy
őstag

Kizárt, trust me ;)

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#2187) TrollBalint válasza Csepy (#2186) üzenetére


TrollBalint
addikt

Egye fene, hiszek neked ;)

szerkesztve: bakker, itt miért nem az a smiley-k billentyű kombinációja, mint máshol?:)

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#2188) yericoatwork


yericoatwork
újonc

A Mistral pécsi részlege se nagyon korrekt, ha garanciáról van szó, simán letagadják, hogy nekik javítani kellene a rossz terméket, saját tapasztalat. A fogyasztóvédelem meg egy kalap sz@rt ér, csak ajánlást tehet, büntetni nem büntethet, és különben is igyekeznek lerázni a pórul járt ügyfelet. Szóval egy dolog marad, a per, amit kevesen tesznek meg, mert ügyvéd + perköltség+ sok idő, és fennáll az esélye, hogy elbukod. Speciel esetemben vállalom a költségeket, és jogi útra vittem a dolgot. Poén, hogy máris jelentkezett pár kollégám, hogy ők is beszállnak, mert velük is kicseszett a Mistral pécsi!!! részlege. Szóval nem egyedi az esetem.

Ja, és a vadi új Zalman procihűtőmre bátran vállaltak 3 nap garanciát, bár a törvény szerint 1 év lett volna a minimum..

Saját tanácsom, hogy a Mistralt és a TP-t messzire el kell kerülni, jobb a békesség alapon.

[Szerkesztve]

(#2189) yericoatwork válasza TrollBalint (#2187) üzenetére


yericoatwork
újonc

Jól teszed, bár lehet, hogy volt valami vadbarom távolkeleti kis cég, aki beleépítette a dual channel lehetőségét a 754-es lapba, de a prociba épített memóriavezérlő megkerülése technikailag elég bonyolult lehet.

(#2190) Csepy válasza yericoatwork (#2189) üzenetére


Csepy
őstag

Fogalmazzunk csak úgy, hogy lehetetlen :DDD

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#2191) yericoatwork válasza Csepy (#2190) üzenetére


yericoatwork
újonc

Azt el tudnám képzelni, hogy ''forrassz 16 vezetéket a 3., 7., 14., 25., 145., 167., 234., 278., .... lábakhoz, ezeket kösd össze a lapon található X, Y, Z, D kondenzátorokkal, valamint barkácsolj össze egy kis elektronikát a mellékelt kapcsolási rajz alapján, és máris dual channeles lesz a géped. Vigyázz azonban arra, hogy csakis éjfélkor telihold alatt a szabadban lehet csak csinálni, és miközben forrasztasz, háromig számolj el vala, ami sorrendben a harmadik, közben rágj szárított békalábat, mert ha nem így teszel, akkor tönkreteszed a számítógépedet.'' :)

(#2192) WuDu válasza Csepy (#2190) üzenetére


WuDu
tag

Élelmes polláckosnak minden sikerülhet ;]

(#2193) Toness válasza Csepy (#2190) üzenetére


Toness
őstag

Gigabyte K8N51GMF
Socket 754
NVIDIA® GeForce™ 6100 and NVIDIA nForce™ 410
Dual channel DDR 400/333/266
Integrált nVidia VGA
PCI-E 16x, 1 PCI-E 1x, 2 PCI

Gigabyte K8NE
Socket 754
nForce4 4x
Dual DDR
PCI-E 16x, PCI-E 1x, PCI

Vannak ezekhez hasonló elírások az árlistákban, persze gyakorlatban lehetetlen, mivel a memvezérlő nem az alaplapi chipsetben van.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#2194) mormota


mormota
senior tag

jó hírek:

meglett az uccsó vizsgám is 4esre

megrendeltem a fényképezőt

megkaptam a plazmagömböt wudutól (rohadtjó, csak a nagyfesz hangja idegesít kicsit)

mod: rájöttem, hogyan lehet tompitani a hangját...:)
rá kel ltenni egy puha, hangelnyelő felületre eg.: egérpad:)

[Szerkesztve]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2195) Bandus99 válasza mormota (#2194) üzenetére


Bandus99
őstag

Gratulalok

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2196) WuDu válasza mormota (#2194) üzenetére


WuDu
tag

Erre varj gombot, amikor fogdosom a gömböt és utánna írni akarok az USBs keybordon, az nemműködik, ki kell huzni a gépből és újból bedugni :DDD

(#2197) Kobe válasza WuDu (#2196) üzenetére


Kobe
veterán

ilyen plazmás bizbaszt honné és mipízé lehet beszerezni ?

(#2198) mormota válasza Kobe (#2197) üzenetére


mormota
senior tag

vatera.hu
bepötyögöd, hogy plazmalámpa vagy plazma (erre plazmatvket is kidob)
és megrendeled azt, amelyik tetszik.
a mienk az 15 cm támérőjű, és 4.5 k HUFban volt postaköltség nélkül, mert wudu kedves haverja felment érte pestre.
lehet kapni 30cm-eset is, de az *picit* drádább:)


wudu: amikor sokáig megy, elég büdös tud lenni körülötte az ionizált levegő. lehet hogy te nem érzed, de itt a gép mellett a sarokban az asztalon lehet.
ja meg a kezed is kicsit olyan szagú, miután fogdostad:)

de megéri:D

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2199) WuDu válasza mormota (#2198) üzenetére


WuDu
tag

Bármennyire is öszpontosítottam nemtudtam kiolvasni belőle a jövőt, de azt bármikor megmondom hova csap be a villám ;]

Szerk:

[Szerkesztve]

(#2200) Kobe válasza mormota (#2198) üzenetére


Kobe
veterán

nekem eddig hülyemód a házilag barkácsolt tetszik a legjobban :D semmi extrra, szép lilás villám, nem ilyen rózaszínes lilás átmenet, meg stb csak a villám [link] sztem még ez violágit a legjobban, lehet megpróbálok én is majd vizsgák után egy home made editiont....csak nehogy lyukat szakítson az univerzumba :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Pécs - topik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.