Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alexkovacs11


alexkovacs11
újonc

Sziasztok!
Van egy kis problemam a frissen epitett pc-vel.
Egy honappal az epites utan,amikor lekapcsolom a gepet par masodperc mulva ujraindul magatol. (Ez akkor is jelentkezik, ha hosszan tartva a gombot kapcsolom ki). Csak ugy tudom kikapcsolni a gepet, ha leallitas utan lenyomom a tapkacsolot is, ezzel elkerulve hogy ujrainduljon a gep. Viszont, neha az megoldas, ha ujratelepitem a BIOS-t, vagy clearelem a CMOS-t, akkor egy lekapcsolasig jo a gep, tehat nem indul ujra. De ez csak egy lekapcsolas, a masodik mar szinten nem jo. Minden alkatresz zsir uj, igy is lettek veve. Felkerestem az MSI (az alaplap gyartoja) support oldalat ez a problema miatt, ok javasoltak egy tapcseret, na ez meg is tortent, a mai nap vettem egy uj tapot, es ezzel is elojon a hiba, - 100.000Ft. Jatek illetve hasznalat kozben jelenleg nincs gond a geppel, csak nem lehet leakcsolni, illetve alvo modba rakni a gepet, kulonben elojon a hiba. Magamat ismetelve, ez a hiba a gep epitese utan egy honappal kezdodott, kozben nem valtzott semmi hardveresen sem pedig szoftveresen. Probaltam friss/tiszta Windows 11 telepitest, sot, meg Windows 10-et is, igy sem jartam sikerrel. Amiket probaltam meg: BIOS firssitese a jelenlegi verziora ismet (uj nincs), CMOS reset (elemet eltavolitva is), Windowsban kikapcsoltam a Gyors Inditast (Fast Boot/Hiberboot), Wake On Lan nincs engedelyezve a Windowsban, BIOSban nincs ra opcio, nincs Inditasi Idozito sincs beallitva, Hibernacio es Hibrid Alvas kikapcsolva, felebresztes USB/PCIe eszkozzel kikapcsolva, OC nincs semmi, Nvidia Drivernel tobb verziot is probaltam mar.

Mi lehet a gond? Valaki tudna esetleg segiteni? Koszi a valaszokat elore is, az ekezetek miatt pedig elnezest kerek, nincs keznel magyar billentyuzet.

Alkatreszek:
Alaplap: MPG Z590 GAMING FORCE
(BIOS: 7D06vA8)
CPU: Intel Core i9-11900KF
Cooler: Corsair h100i Elite LCD
RAM: Corsair Vengeance RGB RS 4*8GB 3600 Mhz (XMP bekapcsolva)
GPU: MSI RTX 3090 Ti Gaming X Trio 24GB
SSD: Samsung 980 Pro 1TB (legfrissebb frimware)
PSU: Corsair HX1000i (1000W)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.