Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alexkovacs11


alexkovacs11
újonc

Sziasztok!
Van egy kis problemam a frissen epitett pc-vel.
Egy honappal az epites utan,amikor lekapcsolom a gepet par masodperc mulva ujraindul magatol. (Ez akkor is jelentkezik, ha hosszan tartva a gombot kapcsolom ki). Csak ugy tudom kikapcsolni a gepet, ha leallitas utan lenyomom a tapkacsolot is, ezzel elkerulve hogy ujrainduljon a gep. Viszont, neha az megoldas, ha ujratelepitem a BIOS-t, vagy clearelem a CMOS-t, akkor egy lekapcsolasig jo a gep, tehat nem indul ujra. De ez csak egy lekapcsolas, a masodik mar szinten nem jo. Minden alkatresz zsir uj, igy is lettek veve. Felkerestem az MSI (az alaplap gyartoja) support oldalat ez a problema miatt, ok javasoltak egy tapcseret, na ez meg is tortent, a mai nap vettem egy uj tapot, es ezzel is elojon a hiba, - 100.000Ft. Jatek illetve hasznalat kozben jelenleg nincs gond a geppel, csak nem lehet leakcsolni, illetve alvo modba rakni a gepet, kulonben elojon a hiba. Magamat ismetelve, ez a hiba a gep epitese utan egy honappal kezdodott, kozben nem valtzott semmi hardveresen sem pedig szoftveresen. Probaltam friss/tiszta Windows 11 telepitest, sot, meg Windows 10-et is, igy sem jartam sikerrel. Amiket probaltam meg: BIOS firssitese a jelenlegi verziora ismet (uj nincs), CMOS reset (elemet eltavolitva is), Windowsban kikapcsoltam a Gyors Inditast (Fast Boot/Hiberboot), Wake On Lan nincs engedelyezve a Windowsban, BIOSban nincs ra opcio, nincs Inditasi Idozito sincs beallitva, Hibernacio es Hibrid Alvas kikapcsolva, felebresztes USB/PCIe eszkozzel kikapcsolva, OC nincs semmi, Nvidia Drivernel tobb verziot is probaltam mar.

Mi lehet a gond? Valaki tudna esetleg segiteni? Koszi a valaszokat elore is, az ekezetek miatt pedig elnezest kerek, nincs keznel magyar billentyuzet.

Alkatreszek:
Alaplap: MPG Z590 GAMING FORCE
(BIOS: 7D06vA8)
CPU: Intel Core i9-11900KF
Cooler: Corsair h100i Elite LCD
RAM: Corsair Vengeance RGB RS 4*8GB 3600 Mhz (XMP bekapcsolva)
GPU: MSI RTX 3090 Ti Gaming X Trio 24GB
SSD: Samsung 980 Pro 1TB (legfrissebb frimware)
PSU: Corsair HX1000i (1000W)

(#2) Undoroid válasza alexkovacs11 (#1) üzenetére


Undoroid
őstag

Üdvözöllek!

Szerintem a hiba forrása egészen máshol lehet!
Első körben megnézném azt, hogy a géped bekapcsoló gombjával minden rendben van-e? Mechanikusan nem szorul-e, a vezetékei rendesen csatlakoznak a tüskesorra, nem csípődtek-e be a gépházba, stb...
Második kör: ellenőrizd a BIOS-t, hogy nincs-e véletlenül megadva (ha van ilyen) más bekapcsolási mód is?!

Ha ezek után sem találsz semmi hibára utaló jelet, akkor kérdezz be IDE, mert ott sok szaki van és gyorsan segíthetnek!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.