Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Márton


Márton
nagyúr

2 Olympus xd kártyát vettem a géphez, melyre rá van irva, hogy tudja a panoráma funkciót. Tudom, hogy miez, de miért kell a kártyára ráírni, ezt a gépek tudják nem?
Marketingfogás, vagy tényleg különleges a kártya?

Más. A C-370-nel hogy tudok szobában NEM sárga szinü képeket készíteni?
Ez csak szabad térre jó?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#52) nemtommi válasza Márton (#51) üzenetére


nemtommi
senior tag

Nekem C-300-asom van, de annál WB (white balance), és egy fura lámpaformát kell választani, ami kb egy köből, meg egy téglalapból áll.
Amúgy 3 éve vettem 90k-ért (nagyker beszerzési) :O Ok. hogy azóta fényképezhetek vele, de most ennyiért már egy félprofit is kapnék. Mostani gépekhez képest fakók a színei, és semmi perc alatt lemeríti a négy AA aksit.

(#53) oregcsóka válasza Márton (#51) üzenetére


oregcsóka
őstag

Az eredeti Olympus XD kártyákon rajta van a szoftver, ami lehetővé teszi panorámaképek készítését is. Ez a progi a ROM memóriában van.
Az már más kérdés, hogy enélkül is lehet panorámafelvételeket készíteni, de akkor nem a f.gép hanem a számítógép fogja összeilleszteni a képeket. /és gondolom sokkal precízebben megcsinálja, eleve több ideje van rá.../

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#54) Márton válasza nemtommi (#52) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem találok ilyet. C370-en nem lehetne állítani?! :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#55) oregcsóka válasza Márton (#54) üzenetére


oregcsóka
őstag

Megnéztem a gépet is, meg a leírását is, és valóban nem lehet fehéregyensúlyt állítani ezeken a gépeken... :(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#56) Márton


Márton
nagyúr

Tehát szabadban nagyszerű képek készíthetők, viszont a benti képek mindegyike nagyon sárga. Fehéregyensúly állítás persze nincs.
Hol kaphatnék erre a hobbira egy olcsó, hideg fényű lámpát?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57) oregcsóka válasza Márton (#56) üzenetére


oregcsóka
őstag

Talán portré vagy önarckép módban remélhetőleg nem napfényre van kalibrálva fehéregyensúly. Próbáltad abban is? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.