Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bass


Bass
addikt

Adóvisszatérítésembe pont belefér(kb 30000ft) megéri jó kis gép? Mik az előnyei az xd kártyának?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2) nRu3 válasza Bass (#1) üzenetére


nRu3
addikt

Szerintem 1 hátrányuk van ezeknek az átlagos kategoriáju gépeknek, hogy hamar lemerülnek az elemei, én sajnos nem gyözöm töltögetni és cserélgetni az elemeket benne:F egyébként nagyon szép minőségü felvételeket lehet vele készitei ,nekem mondjuk D-560 van de nagyábol hasonloak csak külsöleg térnek ell.

Egyszer volt visszont kelementleségem az xd kártyával külföldön pont lemerültek az elemek kikapcsolt a fényképezögépgép és amikor kicseréltem benne az elemeket a kártya beblokolt(befagyott) szerencsére a szervizben újra éleszteték a xd kártyát és a képek is megvoltak ,de azt mondták ez ritka eset de elöfordul.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3) biker


biker
nagyúr

ilyet vennék én is, csak sehol sincs, csak képen :(

amugy meg
Bővebben: link
ugyanaz a gép, csak más a doboza, meg a szoftvere...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) Bass


Bass
addikt

Ha valaki tud ennyiért hasonló gépet csak írja le,gondolom az olympus gépek jó minőségűek engem csak az a fránya xd kártya idegesít az ára miatt mert kicsit drága

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#5) oceanearth válasza Bass (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

hát barátnőmnek ilyen van. én nagyon utálom azt a gépet. iszonyú lassú fél óránként lehet vele képeket csinálni. de tényleg marha sok idő még másik képet tudsz csinálni. az Xd kártya előnye, hogy kicsi és nagyon gyors hátránya hogy marha drága

(#6) nRu3 válasza oceanearth (#5) üzenetére


nRu3
addikt

én ha beálitom a sorozat képekre vagy valami olyasmi beálitásra akkor gyorsan lövöm a képeket.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#7) oceanearth válasza nRu3 (#6) üzenetére


oceanearth
őstag

ki beszélt itt sorozatról. 1. sorozatnál nem használhatsz vakut, meg nem tudsz semmit állítani. és azután meg még félóra míg újratölt a gép. az a lényeg, hogy készítessz 1 képet és utána legalább 15másodperc míg újra csinálhatsz 1 képet. ennyi, a gép lassú.

(#8) nRu3 válasza oceanearth (#7) üzenetére


nRu3
addikt

fél óra,15másodperc:Y akkor nektek valami nagyon gagyit sikerült kifogni:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#9) biker válasza oceanearth (#7) üzenetére


biker
nagyúr

a hivatalos vakutöltési ideje ~6sec...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) biker


biker
nagyúr

The Camera in use:

Speed: Switch on time is quite good, however they is about a 6 second delay while the camera charges the flash. Shutter lag is okay. Shot to shot time is also quite good as long as you don't have to wait for the flash to charge.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) oceanearth válasza nRu3 (#8) üzenetére


oceanearth
őstag

a fél óra z költői túlzás. talán a 15 másodperc is, de 10 biztos van. hivatalos adat?? a hivatalos adatnak nem kell hinni, az mindig kisebb mint valójában, míg én az s7000-el csinálok 3 képet ő csinál 1-t, mert lassú a gép. ennyi.

(#12) Smogus válasza oceanearth (#7) üzenetére


Smogus
őstag

Hát én sorazatot lövök a canon A75-ömmel úgy hogy vaku is van mondjuk nem csinálja olyan gyorsan a képeket mint vaku nélkül de tud 4-5-6 képet is csinálni egymás után

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#13) nRu3 válasza oceanearth (#11) üzenetére


nRu3
addikt

Holnap kiváncsiságbol lemérem menyi idő telik el két vakus kép között.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#14) oceanearth válasza Smogus (#12) üzenetére


oceanearth
őstag

ki beszél itt canon a75-ről. én az olyról beszélek. mindensetre elég gyorsan újratöltődik a vkuja az a75-nek szrinted. bár elég régóta fotózok , de kompakt kategóriában nem hallottam, hogy sorozatot lehet csinálni vakuval, de ezek szerint a te géped ezt tuggya. kérdés mi neked a sorozat lövés??

(#15) nRu3


nRu3
addikt

kat 10sec kat 10sec kat 10sec .................:DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#16) oceanearth válasza nRu3 (#15) üzenetére


oceanearth
őstag

ja hát az milyen sorozat?? hát ezt talán az oly is megtudja csak ott talán ez 12mp. nálam ez kb. 3 mp.

(#17) Smogus válasza oceanearth (#16) üzenetére


Smogus
őstag

Hát az úgy van hogy sorozatra állítom a gépet vakuval együtt meg minden
kicsire álítva a vakut majdnem normál módban csinálja mint vaku nélkül
ha legnagyobbra állítom a vakut akkor meg 4-5 sec az ujratöltődés most mértem le

Egyébként csak érdekességképpen írtam le ezt mert erről volt szó és gondolotam érdekes lehet hogy egy Canon kompaktnál mi a helyzet

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#18) oceanearth válasza Smogus (#17) üzenetére


oceanearth
őstag

vakuval együtt nincs sorozat, azt feljtsd el. vagy sorozat van ami másodpercenként több mint 1 képet jelent néhány képoig. olyan nincs hogy vakus sorozat. olyan van, hogy egymásután csinálod vakuval a képeket

(#19) Smogus válasza oceanearth (#18) üzenetére


Smogus
őstag

Nah erről beszéltem én nekem ez már sorozatnak hat :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#20) oceanearth válasza Smogus (#19) üzenetére


oceanearth
őstag

ok, akkor ezt kitárgyaltuk

(#21) Smogus válasza oceanearth (#20) üzenetére


Smogus
őstag

Hát akkor ideje lenne a topic címéhez méltóan erről a gépről beszélgetni itt nem? :DDD

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#22) Bass válasza Smogus (#21) üzenetére


Bass
addikt

Hát ja én is ezt szeretném mert érdekelnének felhasználói tapasztalatok hogy azt a kis pénzmagot a lehető legjobb dologba fektessem

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#23) elbandi1


elbandi1
csendes tag

Ma vettem egy ilyen gépet!igaz d535 zoom néven fut de ugyanaz!
mivel első gépem,ezért nem tudom mihez hasonlítani!az biztos,hogy
nagyon egyszerű kezelni!én azt mondom,hogy ennyi pénzért (24e)
megéri!

[Szerkesztve]

(#24) BluEyes


BluEyes
őstag

Én is vettem egyet, ennyiért teljesen rendben van, meg hát mégse valami gagyi, hanem egy igazi Oly :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#25) Borosz válasza elbandi1 (#23) üzenetére


Borosz
senior tag

Hol vetted ennyiért???:Y

(#26) elbandi1 válasza Borosz (#25) üzenetére


elbandi1
csendes tag

péntektől lehet venni az auchanban,még gyorsan elmentem péntek délelőtt,hogy legyen!elképzelhető,hogy nagyobb készleteket halmoztak fel és még mindig van,de vitték mint a cukrot!

(#27) Borosz válasza elbandi1 (#26) üzenetére


Borosz
senior tag

Kösz az infot.:C

(#28) arumiskolc


arumiskolc
csendes tag

Sziasztok!
Én is a héten vettem ilyen gépet, és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Ez az első digitális fényképezőgépem, de így is egyből minden világos volt a kezelésével kapcsolatban. Jó kis gép. Sokat tud, kicsi, könnyű, olcsó. Kell ennél több egy 'hobbi'fotósnak? :DD;]

cd - - dvd - - cd - - dvd - - cd - - dvd

(#29) Bass


Bass
addikt

Na megvettem mert végre hoztak a boltba 2 db-ot:) azért is ment a gyilok:) na mind1 a kérdésem az lenne ha van valakinek ilyen gépe,hogy mik a tapasztalatai elemfogyasztás terén? A mellékelt elemekkel kb 30 képet csináltam nem szívta le ezt gyorsan? Amúgy rendeltem 750-es varta ceruza akkukt 4db-os szett töltővel kiváncsi vagyok hogy azokkal meddig megy de addig is leírhatná valaki a tapasztalatait elem akku téren.Amúgy a gép elsőrangú ebben az árban(29990ft)ennyél jobbat ennyiért nem lehet kapni.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30) arumiskolc válasza Bass (#29) üzenetére


arumiskolc
csendes tag

750es akkukat? :O
Hát a digitális fényképezőkhöz 1600-1700 felett szoktak ajánlani...
Szóval a 750estől se várj sokkal többet szerintem, mint a mellékelt elemektől.

cd - - dvd - - cd - - dvd - - cd - - dvd

(#31) Bass válasza arumiskolc (#30) üzenetére


Bass
addikt

Tényleg gyík lett kb 60 kép azt sanyi még jó hogy 4db-ot tölt egyszerre:) Vehetek én ehhez a töltőhöz 2db nagyobb akksit? kb 1400-1800-ast gondolom feltölti csak lassan (kb 20 óra):( Bár a 4 db varta 750-es elmegy bőven egy napot

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#32) elbandi1


elbandi1
csendes tag

nos lényeg a lényeg,hogy minél nagyobb legyen az aksi!nekem a 2 db ceruzaelemet (amit adtak hozzá) kb 20 kép alatt lemerítette!úgyhogy
vettem hozzá 2300 mAh-es tölthető aksikat.szerintem érdemes befektetni!
most kb olyan 150 képnél járok vele (3 hét alatt) és simán bírja még!
szerintem a hosszabb töltési időt meg bőven ki lehet bírni!amúgy nekem
bejött a gép,igaz hogy ez az első digitális gépem!:)

(#33) Márton


Márton
nagyúr

Lehet kapni valahol olcsón a masinát?
Fórumokon olvasom, hogy májusban 24-25e volt, most meg akciósan is csak
28e-ért találok elvétve..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34) Márton


Márton
nagyúr

Csak ezért kérdezem..
[link]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#35) Proci85 válasza Márton (#34) üzenetére


Proci85
senior tag

bizony lehet, cora-ban 25k, nagyon megéri, baromi jó kis masina, makrója árhoz képest szuper...csak ajánlani tudom, 2 hónapja használom:)

(#36) KrAt


KrAt
veterán

Üdv! A D535 télleg ugyanez a gép? Én olyat használok, és nekem is nagyon bejön :)

(#37) Proci85 válasza KrAt (#36) üzenetére


Proci85
senior tag

igen, ugyanaz csak USA-ból hozták.

(#38) KrAt válasza Proci85 (#37) üzenetére


KrAt
veterán

Fain :) Nekem ami van, egy 256 megás xd-vel, 4 akksival, totál jó mindenre. Képek jók, egyszerű..

(#39) Proci85 válasza KrAt (#38) üzenetére


Proci85
senior tag

igen én is lassan 3 hete, h beruháztam egy 256XD-re, 2 hete pedig egy 2500mAh-s energizer akksira, 1x feltöltöttem azóta azzal megy:) több mint 150 képnél járhatok, áttöltve 90-nél, 20-nál, majd a többi úgy-ahogy...lényeg elég jól használtam ez idő alatt, nem 1x kint a hidegben..visszanézés, törlés, stb..szal sztem nem igaz h nagyon leszivná az akksit, nagyon is jól megy...kezdetben 1850-es kissé lestrapált akksik voltak benne, egy hétig azért ők is vitték. Meg vagyok vele elégedve:)

(#40) KrAt válasza Proci85 (#39) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem még annó az @uch@n-ban sikerült beruházni, majd az ''elektronikus világban'' szereztem hozzá xd karit.. Rohadt drágán :(( De mindegy. Jó szolgálatot tesz...

(#41) Proci85 válasza KrAt (#40) üzenetére


Proci85
senior tag

én 6k-ért vettem a 256-t itt a PH!-n, új, 3 hó gari rá.

(#42) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Ez a C-370-es jó kis gép, jó áron. Ilyet vettem nemrég a feleségemnek.
Azonban az első benyomásom negatív volt:
Beletettem kettő darab csutkára feltöltött Varta 1800mAh-ás akksit, és kiírta /jelezte/ hogy gyenge a feszültség.
Mondjuk van különbség, az tény, mert az elemek 1.5V-osak, az akkuk pedig 1.2, de olvastam ebben a topicban, hogy más is használ hozzá akkumlátort.
Valószinüleg ebben a gépben túl magasra van állítva a feszültségérzékelő határfeszültsége.Ha így folytatja, viszem vissza gariba./most elemekkel megy, éppen/ ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#43) Márton válasza oregcsóka (#42) üzenetére


Márton
nagyúr

Ne tedd. Nekem most jött meg 2 zsírúj, és mindegyik 15-20 kép után a GYÁRI Panasonic elemekkel (1.5V) azt jelzi, hogy már kevés!
Én is kiakadtam. Mégcsak nem is vakuztam.
Vajon fogja még birni 100 kép erejéig?
Mivel többektől hallottam, hogy akksival kibirnak heteket..

Más: szobában fényképeznék lámpafénynél, de minden totál sárga, biztos nincs manual fehéregyensúly, de nem lehet valahogy állítani, hogy szineket is fotozzon?

Vajon miért preferálták az XD kártyát az SD-vel ellentétben? Annak is hasonló a mérete, ára meg feleannyi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#44) oregcsóka válasza Márton (#43) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát ez az XD kártya az Olympus hülyesége, de sikerült vennem olcsóbban itt a hardverpiacon hozzá. A fehéregyensúlyt még nem nézegettem, az az igazság, az asszonynak full automatára van állítva, aztán had nyomogassa a gombot... ;)
Várok még, persze, ki fogom próbálni a 2300-as GP akksikkal is.
Azért a Canon nem volt hülye, mikor négy akkumlátorosra csinálta a gépeit...

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#45) Márton válasza oregcsóka (#44) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem volt hüje a Canon, de ilyen tapasztalatok is elhangzottak itt:

''a 2 db ceruzaelemet (amit adtak hozzá) kb 20 kép alatt lemerítette!úgyhogy
vettem hozzá 2300 mAh-es tölthető aksikat.szerintem érdemes befektetni!
most kb olyan 150 képnél járok vele (3 hét alatt) és simán bírja még!''

Ilyet is ritkán hall az ember, hogy 1.2V-os akksival sokkal tovább birja, mint Pana elemekkel..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#46) oregcsóka válasza Márton (#45) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát igen ezért írtam, hogy elég nagy lehet a feszültségérzékelő szórása, pontosabban a beállítása.Minőségellenőrzés ilyen kategóriáju gépen úgy látszik nem súlyponti kérdés.
Mindegy, két év garival azért nagyon megérte a 29.900-at... ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#47) Márton válasza oregcsóka (#46) üzenetére


Márton
nagyúr

Olyan sok?
Nekem 26 volt ;)
llletve 2x26, mert stereo lesz!
Gari nem számít, mert már megfúrtuk őket..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) oregcsóka válasza Márton (#47) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát igen. Én nem vehettem akárhol, mert utalványt is beszámoltattam. És ezt csak az Auchanban fogadták el.
A gari pedig igenis fontos. Az öcsém vett két éve egy Oly Mju300-ast, akkor még 140K-ért.Részletre vette, így aztán 190 ezret fog kifizetni érte.
Aztán mikor lejárt az egy év gari, kampec, bedöglött. Az Oly szervizben 45000-ért nézték volna meg. Igenám, de akkor már egy új csak 56.000lett volna.
Erre az öcskös vett egy Nikont, az Oly pedig itt van szétszedve a fiókomban. Egy éve. A törlesztést még mindig fizetik. Havi 6400Ft.
Pedig nem lehet nagy baja, mindössze annyi van, hogy bekapcsolás után nem csinál semmit, csak villog rajta a két LED, ami azt jelenti, hogy alacsony a feszültség.
A litium akksi pedig csutkára fel van töltve. rámértem műszerrel is.
Na erre varjál gombot.. :U

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#49) Márton válasza oregcsóka (#48) üzenetére


Márton
nagyúr

Persze, hogy fontos normál esetben.
De egyrészt itt max. 26-ot bukok, másrészt
mindenképp szét kellett szednünk :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#50) j.bravo válasza Márton (#45) üzenetére


j.bravo
addikt

Úgy általában lehet h ritkán, de a digifényképezőknél majd minddel így van...
Nagyobb áramfelvételt bírnak az aksik, mint az alkálielemek, és az elemek emiatt merülne le a gépekben gyorsan. Távirányítóban, de akár discman-ben is utána még sokáig működnek azok az elemek...
De akkor is kb. kétszeri elemcsere már drágább, mint egy aksiszett.
Bár ha töltőt is veszel, akkor még pár elemcsere amíg megtérül :) de egy nyaralás alatt biztosan. Nekem a kis Kodak cx4320 (vagy 4230? nem emlékszem) egy prágai hétvége alatt több ezer forintot megevett elemekben, mert otthon hagytam a töltőt :(((

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.