Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ádám16


Ádám16
addikt

Biztosan felmérték az igényeket, így nem akarok okoskodni, de szerintem felesleges.
Így sem lesz annyira olcsó, hogy egy átlagkíváncsi az utcáról megvegye, aki pedig 800k környékén kiad VR szemüvegre, ki fog 1.5m-t is, ha többet tud (és többet fog tudni jóval).

Azt hiszem, ebbe a cuccba beleöli minden tudását jelenleg az Apple, aminek nagyon örülök, mert pl. a telefonok piacán nagyon apró fingreszelés folyik évek óta. Ennél a terméknél azért látni az effortot és a jövőbeli célokat. Várom, hogy kapható legyen, de főleg arra leszek kíváncsi, hogy ennek a 10. generációja ennek hova (és milyen minőségben) fog minket repíteni. :)

(#2) pusszycat válasza Ádám16 (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A 10. generációja már nem fogja tartalmazni a szemüveget. Csak a fejedre teszel egy pántot és becsukod a szemed. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) Alaaf Pi válasza Ádám16 (#1) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A probléma, hogy még ez is marha nagy cucc így, valami lényegesen kisebb megoldás kéne, plusz nem Apple Only a nagy sikerhez, amit jelenleg leginkább iparban tudok elképzelni.
(Illetve van még VR városnézés is, azt lehetne ilyennel megoldani.)

(#4) ilor14


ilor14
tag

A Meta szerintem jobban eltalálta ezzel a piacot, sokkal elérhetőbb az átlag ember számára is (Quest 3 az 550 euro), kiforrott rendszerrel és szoftvertámogatással rendelkezik, ezt kellene megugrania az Apple-nek első nekifutásra. Sok mindenben jobb, jobbnak tűnik, de a hétszeres árát nem hiszem, hogy megérné.

(#5) Kevin8997


Kevin8997
tag

Remélem nem lesz sikeres. És egy ilyen disztókipus cucc sem.

(#6) kakuk.tamas válasza ilor14 (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem is tudtam, hogy a Meta-nak van AR szemüvege… :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7) kakuk.tamas válasza Ádám16 (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Elmondjuk mégegyszer, ezredszerre is: ez NEM a VR szemüveggel versenyez, hanem pl a HoloLens-el. Ami meg 3500+ dollár, és bitang jó cucc.

A többieknek ott a bohóckodásra való VR világ…

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) xsjado93 válasza ilor14 (#4) üzenetére


xsjado93
senior tag

A meta is csak azért ilyen olcsó, mert a többit az adataiddal fizeted. Legalábbis a Vive szemcsiknél azért hivatkozik a HTC a magasabb árra, mert nem gyűjt rólad semmilyen adatot, ennek következtében nem is kereskedik azokkal.

Amúgy a Vision Pro elsősorban a tartalom gyártóknak szól szerintem, és majd ha lesz elég, akkor lecsorog a normál fehasználói piacra Vision Air néven, vagy valami.

Your life is a lie.

(#9) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

A hülyének is megéri.... :C

(#10) kakuk.tamas válasza BusinessGuy (#9) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A hülye Te vagy, márde bocs. Hiába a 2200 dolláros géped és a VR szemüveged, ha csak bohóckodni tudsz vele.
Olvasgass kicsit a HoloLens-ről és képbe jössz… :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#11) BusinessGuy válasza kakuk.tamas (#10) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Mégegy témakör amihez sok közöd nincs. Es megint hardver. Bohóckodni...az... :DDD :C :C
Bele se megyek a múltkori elég volt másik hw témakörben

[ Szerkesztve ]

(#12) kakuk.tamas válasza BusinessGuy (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha szerinted egyenlő az AR meg a VR, akkor ott bajok vannak.
És szerinted egyenlő, a mellékelt képed alapján. (Egyébként nem hasonlítanád a gyufát a fogpiszkálóhoz.) :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) Ádám16 válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére


Ádám16
addikt

Elnézését, emellett bocsánatot is kérek vétkemért!
Továbbá köszönöm, hogy ezredszer leírtad, hogy ez nem VR hanem AR. :R

:U Jeez, man

(#14) BusinessGuy válasza Ádám16 (#13) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Felesleges. A múltkor másik hardver topikban is alakitott.....Rá kell hagyni. :D

(#15) Magyarfarkas válasza BusinessGuy (#9) üzenetére


Magyarfarkas
tag

Ez a kép alapból butaság! Egy 4070ti-s gép elviszi a vr-t maximumon ami amazonról 1300-1400 euró. Nekünk van 2060, 2080 ,3080, 4070, 4070ti és 4090-es vr gépünk rendezvényekre, de igazából 4070ti az ami bőven elég hozzá, ha nem akar olyanokkal játszani az ember amik alapból sima monitoron is problémásak a legnagyobb konfigokkal is. Igazat szólva kb kimerül az egész pcvr költségben kb 2000 euróból úgy, hogy mindened megvan...egy router is hozzá kb 60-70 euró, aki tovább csicsázza anyagilag , az az ő baja. Itt hozzájön meg az, hogy a pc vonalon aki fizet az fizet, aki nem az nem és mégis meg lehet mindene ilyen olyan oldalról ,miközben az apple és sony vr vonalán minden tevékenységért fizetni kell. Ezért is fejleszt most az egyik stúdió akiknek bedolgozok gőzerővel apple xr programot, mert tudják hogy bármilyen pénzt elkérhhetnek majd érte, hiszen nincs nagy tolongás a stúdióknál, sőt...egy stúdió már vissza is adta, ugyanis nem akarnak nyaki sérvet kapni egy kilós headsettől. Én próbáltam már hololens-t, jó cucc, csak hát ja... az ára nem is olyan nagy lényeg. A kedves kakukk úr viszont nagyon le van maradva, ugyanis a Quest pro és meta quest 3 már bőven megfelel AR tevékenységre, ha kijönnek a quest 3 pro-val, sok értelmét nem fogom látni a régebbi AR típusoknak. Legalábbis én egy epites alatt lévő irodaházban próbáltam a hololens-t, de már quest pro-val csinálták ugyanazt fél évvel ezelőtt. Tök jó amúgy...látsz mindent minek hol kell lennie, a vezetékezést, akár még az el nem készült tereket is és persze alig van súlya, kb 600 gramm, ami 300 grammal könnyebb, mint amitől már tényleg nyaki problémák származnak. Igazából itt senki nem versenyzik senkivel, mert a meta brutálisan uralja az otthoni vr-t, a HTC az üzleti szektort, a hololens 2 is meg már így eléggé kezd elavulni. Igazából ha az apple kiadja a dolgot és valóban jól működik, még nem biztos, hogy versenytárs tud lenni, ugyanis a hololensben látsz mindenfelé, az apple xr meg lencséken keresztül kínál kb egy 100-as fovot a nagy felbontás miatt és ez ugyebár nagyon durván ad egy ilyen wc papír csutkába néző hasonlóságot, tehát nem látod a teret úgy, ahogy a való világban. Igazából amit látok itt az az, hogy egymást hülyézitek, de mind a ketten butaságokat mondtok

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#16) ilor14 válasza kakuk.tamas (#6) üzenetére


ilor14
tag

Vágod, hogy ugyan úgy Mixed-Reality headset lesz a Vision Pro, mint a Quest 3? Igazi AR szemüveg a HoloLens (ahogy említetted) vagy a Google Glass.
Kameraképen keresztül fogod látni a külvilágot a Vision Pro-ban is, mint a Meta Quest 3-ban, mitől lesz neked AR (az Apple sem említi sehol sem, hogy ez AR lenne [azt sem, hogy VR])? :N

(#17) ilor14 válasza xsjado93 (#8) üzenetére


ilor14
tag

Ez benne van sajnos, hogy emiatt olcsóbb, de a hétszeres árat szerintem akkor sem magyarázza.

(#18) BusinessGuy válasza Magyarfarkas (#15) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Köszi tudom ez csak egy viszonyítás mit lehet kihozni abból az árból, ráadásul úgy hogy a Q3 maga is nagyot lépett AR téren.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.