Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SirTom válasza aram01 (#100) üzenetére


SirTom
tag

adó után 1200-1700 északi területen. Bele kell ülni kocsiba és gázt adni :)

Nincs más hátra mint előre

(#102) aram01 válasza SirTom (#101) üzenetére


aram01
nagyúr

Bele kell ülni kocsiba és gázt adni-ezt hogy érted?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#103) SirTom válasza aram01 (#102) üzenetére


SirTom
tag

úgy hogy bele kell vágni, én úgy jöttem ki, hogy egy szót se beszéltem olaszul, és hamar rájöttem ők meg nem beszélnek angolul :)))

Nincs más hátra mint előre

(#104) aram01 válasza SirTom (#103) üzenetére


aram01
nagyúr

gondolom magyarul sem sokat :D
én úgy mennék hogy legalább tuti melóm lenne,neked az volt?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#105) SirTom válasza aram01 (#104) üzenetére


SirTom
tag

persze, egyedül jötem, először állásinterjura, amit a cég fizetett, aztán pedig költöztem kocsival, azt is fizették, de angol ügynökségen keresztül, a magyar ügynökségeknél nincs ilyen

Nincs más hátra mint előre

(#106) aram01 válasza SirTom (#105) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet hogy nekem is úgy kéne megpróbálni? hogy kerültél te az angol ügynökség látóterébe?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#107) SirTom válasza aram01 (#106) üzenetére


SirTom
tag

hat évig éltem Britanniában, most is ott van állandóm

Nincs más hátra mint előre

(#108) aram01 válasza SirTom (#107) üzenetére


aram01
nagyúr

így már megint más,hogy hogy leruccantál? gondolom most nem annyi a lovesz,mint fenn északon

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#109) SirTom válasza aram01 (#108) üzenetére


SirTom
tag

kb ugyazt kapom mint angliában, kb ugyazt fizetik, minimális külömbséggel, nekem annyi, hogy állják a szállást itt, mivel "kiküldetésben" vagyok.

Elegem lett a Brit időjárásból, így ide jöttem, itt már jobb, és tudnak főzni, van tengerpart, napsütés, és mindenki fürdik mindennap, nemugy mint Briteknél

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#110) aram01 válasza SirTom (#109) üzenetére


aram01
nagyúr

értem,amúgy egy véleményen vagyunk erről,és ha haza akarnak hívni? vagy már nem tudnak?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#111) SirTom válasza aram01 (#110) üzenetére


SirTom
tag

ki hív haza? nem értem... Ott élek ahol akarok, nem?

Nincs más hátra mint előre

(#112) Apika válasza SirTom (#111) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Arra gondolt, hogy ha véget ért a kiküldetésed. De mivel idézőjelbe írtad, innen látszott, hogy saját magadat küldted ki... ;)

[ Szerkesztve ]

(#113) aram01 válasza SirTom (#111) üzenetére


aram01
nagyúr

igen,úgy értettem ahogy Apika írta

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#114) SirTom válasza aram01 (#113) üzenetére


SirTom
tag

Értem, bocsi, végülis annyi, hogy angol ügynökségen keresztül dolgozom, szal itt nem vagyok bejelentkezve

Nincs más hátra mint előre

(#115) aram01 válasza SirTom (#114) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi a választ, jobb későn mint soha ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#116) Boci_83


Boci_83
őstag

Sziasztok!

Ha már itt ez a topic, írok egy pár szót.... de leginkább kérdeznék!

Olaszba készülök munkavállalás céljából. Nem beszélem a nyelvet, annyira hogy még számolni sem tudok, ennél sokkal többet beszélek németül és japánul, mert az említett nyelven legalább 10-ig el tudok számolni... :K :DDD

Angolul valamit nagyon nagyon kezdetleges módom gagyogok. Mennyire elképzelhető hogy a boltos néni a Lidl pénztárba beszél mondjuk angolul.!? Milánó mellé mennék Bresciába.

Mikre készüljek, ami egy magyar embernek nagyon szokatlan lehet? Mennyi pénzzel számoljak hogy fel kell éljek 1 hónap alatt, ha nincs nagy igényem, nem szórom a pénzt, nem dohányzom, és a lakásomat biztosítják?

**********

(#117) Boci_83 válasza Boci_83 (#116) üzenetére


Boci_83
őstag

pörög a topic...

**********

(#118) aram01 válasza Boci_83 (#117) üzenetére


aram01
nagyúr

ki van halva nagyon, vagy nem tudják az emberek hogy van, vagy senki nem akar olaszban élni(rajtunk kívül)

most látom az aláírásodban hogy kollégák vagyunk, Torinóba kéne menni az autógyárba cnc-zni

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#119) Boci_83 válasza aram01 (#118) üzenetére


Boci_83
őstag

Te már kint vagy? Mert az eddigi írásaidból arra következtetek hogy még nem...

**********

(#120) aram01 válasza Boci_83 (#119) üzenetére


aram01
nagyúr

nem még én is itthon vagyok, gyűjtögetünk a kimenetelre

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#121) aram01 válasza Boci_83 (#119) üzenetére


aram01
nagyúr

te nem RSZTM.-ban laksz véletlenül?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#122) Boci_83 válasza aram01 (#121) üzenetére


Boci_83
őstag

De! Honnan tudod?

Ismerjük is egymást esetleg?

[ Szerkesztve ]

**********

(#123) aram01 válasza Boci_83 (#122) üzenetére


aram01
nagyúr

könnyen előfordulhat ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#124) geri094


geri094
tag

Sziasztok!
November 11-én rendeltem egy plüssfigurát eBay-ről. Dec. végére nem érkezett meg, kaptam refundot. Ennek ellenére idegesít, hogy miért nem bírják tovább küldeni (megbeszéltem az eladóval, hogy lehet szó arról, ha megjön megtartom)!
RC014545997CN a tracking numberje. Dec. 11 óta az Olasz postán van, nem bírják tovább küldeni. Már számtalanszor írtam twitteren nekik, de mindig csak annyit írnak vissza, hogy még milanoban van, többet nem tudnak a továbbításáról mondani...
Hol lehetne ezzel kapcsolatban reklamálni? Hátha valamelyikőtök, aki Olaszországi lakos, tudna ebben segíteni! :R :W

[ Szerkesztve ]

(#125) Boci_83 válasza geri094 (#124) üzenetére


Boci_83
őstag

Ez döglött.
Facebookon Olaszországi magyarok csoportban kapsz segítséget...! Sok sikert!

**********

(#126) geri094 válasza Boci_83 (#125) üzenetére


geri094
tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#127) aram01 válasza Boci_83 (#125) üzenetére


aram01
nagyúr

de kedves vagy

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#128) Gomme válasza aram01 (#127) üzenetére


Gomme
újonc

Sziasztok itt olvasom végig az egész levelezést és nagyon tetszik.Átváltottam asztali verzióra és most látom a dátum az utolsó bejegyzésnél jó régi.Van még itt vki?Szinte pontról pontra ugyan ebben a cipőbe vagyok mint Te arai01 xD.Barátnőm kint élt Firenzében sokáig és elegünk lett a jó magyar életből .Szeretnénk mi is kimenni csak nekem vannak nyelvi gondjaim.Nagyon hanyag voltam és kijártam északolaszországba évekig de nem tanultam meg a nyelvet ..Nektek sikerült már kiköltözni? Üdv!!

[ Szerkesztve ]

(#129) albert8


albert8
addikt

Sziasztok! Elnézést a zavarásért és az OFFért, de tudna esetleg nekem segiteni valaki egy kis olasz forditásban? csak pár mondat ebayes eladotol. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#130) aram01 válasza Gomme (#128) üzenetére


aram01
nagyúr

szia
mi kijöttünk az usába

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#131) aram01 válasza albert8 (#129) üzenetére


aram01
nagyúr

írd ide, nejem megpróbál segíteni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#132) Gomme válasza aram01 (#130) üzenetére


Gomme
újonc

Először is akkor szia :).Örömmel látom ,hogy nem szünt meg a fórum a szünet miatt.Nem igazán tudom értelmezni ,de az lehet hogy nagyon kevesen vagy egyáltalán nem megy senki életszerűen olaszországba??Gondolkodunk erősen az U.S.A. -n mi is Floridába volnának ismerősök de azok is gondolkoznak az eljövetelen...A félretett pénzünk meg van már ,de hogy melyik országba fogalmunk sincs sajna.40-es korban már nem minden felel meg az embernek.Legutóbb Belgiumból jöttem haza ,mert egyszerűen a lakhatási viszonyok ......mindíg ez van.Mindíg valami Magyar céggel kezdtem és az nem jó soha,leggalábis én így jártam párszor.Most megprobálunk teljesen egyedül munkahely nélkül kimenni és majd a helyszínen improvizálni :).már csak egy ország kellene,ahol jó idő van,biztonság,gyereket is lehet nevelni stb....Mégegyszer köszi.
Sok sikert az élethez külföldön.Üdv

(#133) aram01 válasza Gomme (#132) üzenetére


aram01
nagyúr

Mi is 40-es pár vagyunk. Szicíliába akartunk menni de sajnos kevesebb lett volna a pénz mint otthon. Mindenki amúgy Floridába menne mint Pennsylvaniába jöttünk és nem bántuk meg. Itt sincs rossz idő az óceán közelsége miatt. az itteni mondjuk 15 fok az olyan érzetet kelt mintha otthon 23 fok lenne.Ne gondolkozzatok sokat, főleg ha van egy jó szakmátok.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#134) Gomme válasza aram01 (#133) üzenetére


Gomme
újonc

Biztos szuper lehet ott ;) gratula!!Nem kiabálom el ,de lehet összejön az olaszországi meló a párommal együtt és a fizu is tök normális lenne.Már csak türelem kell na meg a szerencse .....jó nagy adag már ránk férne.Viszont az érzés hogy készülsz egy "uj országba" uj emberek ,uj munka,bizonyítani mindenkinek s magadnak azt nem lehet leírni.A velem egykorúak akik itthon maradtak sajnos álltalában irigykedve néznek ,hogy megint megyek vmerre szerencsét probálni....pedig nagyon nehéz főleg ha már teljesen más dolgok irányítják az agyát az embernek mint egy 20évesnek.Valjuk be nem nagy tudomány kimenni egy szezonra venni egy sportmotort és eljátszani itthon a kiscsászárt...Mondom is nekik ti kényelmesen itthon biztonságban tudjátok az életeteket tervezni,mindez kint soxorozattabban nehéz.Nekem most 2évem megy arra hogy találjak egy olyan helyet ahol párommal éljünk,dolgozzunk stb..nem egyszerü.Egyedül teljesen más..az sem könnyű tudom csak más.Haverom is Pensylvaniaba akar átmenni floridából xD. Sok sikert majd írok ha összejön pacsi

(#135) aram01 válasza Gomme (#134) üzenetére


aram01
nagyúr

Nektek is sok sikert, írj majd hogy mi újság.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#136) Gomme válasza aram01 (#135) üzenetére


Gomme
újonc

Köszönjük,rendben majd jelentkezem ;)

(#137) Gomme


Gomme
újonc

Szia! Gondoltam írom pár sort,hogy szavam tartsam.A nagy adag türelem és szerencse közül sajna csak az elöbbi vált valóra.Röviden a "strory": olaszok szólnak van munka mehetünk mindketten párommal oké,van egy kis probléma,csinálunk egy magyar céget és arra jöhettek csak.Mondom jó várunk.Bejelent szerencsétlen ,leadja a NAV-nak az A1 kiküldetős engedély kérelmet a nevünkre és nem hiszitek el /25nap/ elutasít a nav mert 2016 ban hoztak egy törvényt hogy min 6hó adótörténetnek kell lenie a cégnek.Újból kijelent,navba bejelent áá felborulok már .Szeptemberben ujra futjuk azt igérték elvileg mehetünk tényleg nem rajtuk múlott.Szóval a szerencsémre egy picit még várok de nem sikerül uj terv kell merre az arra.Már erősen kacsingatunk mi is az USA felé de ez a tanácstalanság meg várakozás felőrli az embert.Remélem Pensylvania továbbra is jó hely számotokra üdv sok sikert! :R :K

(#138) Gomme


Gomme
újonc

Frissítés.A munka olaszországba létrejött és egy hónap múlva vissza is költöztünk haza.Szokásos problémák miatt:szállás/tv:0,net:0,berendezve:0,konyha:2_./Azt ne is mondjam hogy franciaországból ruccantam haza autoval emiatt röpke 2100km-ert Bretagne-bol egy jol fizető munkából.Kiértünk első nap közölte a hölgy hogy félreértettük egymást és 140€/fő-vel megrövidített amire csak azt mondtam hogy nem a pénz miatt jöttünk emiatt nem megyünk haza.Párom cirka 1hét alatt meglépte szakmailag és nyelvben is a minket alkalmazó magyar hölgyet s onnantól felszínre is kerültek a jó kis hazai mentalitás gyöngyszemei.Szóval nagyon röviden ennyi,de március végén elvileg hívnak villanyszerelő csapatba vissza Italia-ba.Mindíg belefutok valami jóképességűbe...:)de komolyan mondom de szép az alpok "míí?ez a dolomit nem az alpok :)) :W

(#139) aram01 válasza Gomme (#138) üzenetére


aram01
nagyúr

Hát sajnálattal hallom. Vicc hogy ezt mondom de oda kell menni ahol nincs magyar. Migráns helyzet milyen?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#140) Gomme válasza aram01 (#139) üzenetére


Gomme
újonc

Igen sajnálatos módon ez tény.Velence mellett voltam szokásos afrikaiak a mercato-k elött kéregetnek talán kicsit többen de ott a keleti részen nincs nagy pörgés.Egyébbként a védelmi erők szerintem frankón teszik itt a dolgukat ez régen is így volt.

(#141) aram01 válasza Gomme (#140) üzenetére


aram01
nagyúr

Pénz jó lesz legalàbb?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#142) Gomme válasza aram01 (#141) üzenetére


Gomme
újonc

1,8-2k körül alakul napi 1melegétel,szállás,havi 1utazási támogatás amit biztosít olasz bejelentéssel.Ebbe már benne a 13.havi is sajna.

(#143) aram01 válasza Gomme (#142) üzenetére


aram01
nagyúr

Az Európában nem számít rossznak. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#144) Gomme válasza aram01 (#143) üzenetére


Gomme
újonc

Szerintem egészen jó,de persze.....
Már csak jöjjön össze :))
Kb 2hét és okosabbak vagyunk.
Majd írok sok szerencsét!

(#145) aram01 válasza Gomme (#144) üzenetére


aram01
nagyúr

Írj várom, remélem bejön. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#146) Gomme válasza aram01 (#145) üzenetére


Gomme
újonc

Random bullshit ez sem sült kiderült németül kell csacsogni,mert a cég csak úgy tud az olaszokkal kommunikálni.No comment.Mordor :(((

(#147) aram01 válasza Gomme (#146) üzenetére


aram01
nagyúr

Akkor most mi lesz?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#148) Gomme


Gomme
újonc

Pardon hogy így felszivodtam csak a szimpla formát hoztam és kissé elszabadult a "pokol"körülöttünk. :)) Utóbbi válaszom óta annyi történt hogy tengerparton találtunk egy turizmussal kapcsolatos melót amivel szeptember végéig lent voltunk tengerparton.Gondoltuk belelesunk hogy lehet működtetni egy ilyesmi vállalkozást.Sajna páromnak kint volt egy komolyabb lábműtétje 2honap után hazahoztam Magyarországra és jöhetett a 6honap rehabilitációja...plusz egyéb keztoreses rehab közeli rokonomnak így mindkettojukkel jártam a kórházat kozel 2honapot..Szoval komoly türelmi játék volt de megérte.Közben marciustol találtam egy extrém sportnak is kiválóan alkalmas melót amit német,osztrák,francia,olasz,swajc országok között utazgatom random mint szolgáltató viszont 2hetes etapokat csinálok magamnak mint vállalkozó és anyagilag nagyon gyümölcsöző.Olasz-Francia riviéra még mindig a célunk,mondjuk mi nem vagyunk azok a Facebookon vagy egyéb formában segítséget kéregető típusok inkább az a csináld magad lépésről lépésre szóval ezért is haladunk lassan a célunk felé..Most januártól élesedik a helyzetem ismét célba vesszük a riviérat remélem már le tudunk horgonyozni ott valahol.?! :)

(#149) aram01 válasza Gomme (#148) üzenetére


aram01
nagyúr

Szia
valamiért nem láttam hogy írtál, bocsánat. Örülök hogy alakulnak a dolgaitok. :) Mi is vissza költöztünk Európába. Jelenleg Amsterdamban dolgozunk, mi is szállodaiparban. Egy pici takarítócéget alapítottunk. Nem megy rosszul, sőt. 1 maximum 2 évet lennénk itt, utána cél a karib térség. Bízom benne hogy az már a végállomás lesz.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.