Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Office 2003 beta (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Sokan tudják rólam, hogy Microsoft platformra fejlesztek alkalmazásokat, főleg adatbázisokat, de manapság és egyre jobban, a Linux - al is jó ismeretségbe kerültem.

Ezt azért írtam le, mert ma nagyon felb@**tam az agyamat. Az előző cégemnél ugyanis Microsoft béta tesztelő voltam én és még néhány kolléga, a tulajdonosi réteg nagyon jóban volt/vana Microsoft Magyrországgal, stb. Szóval nálam maradt egy hivatalosan kiadott office 2003 beta 2 -es lemez, amiről mind a mai napig használtam az alkalmazásokat, szinte mindet. A mai nappal azonban lejárt a kipróbálási időszak, így van ez a bétáknál. Semmi gond, uninstall.

Két oprendszer van fen jelenleg: XP Prof és Win 2003 Server.

Jött a nagy meglepetés: XP - ről nem tudtam leszedni, mert háromszor fogott neki a telepítő, de mindig elszállt valamilyen hibával. Semmi baj, törlés manuálisan, utána kipucol a registry.
A Serveren már kínosabb volt ugyanez a dolog. Itt ugyan minden rendben lezajlott, ami az uninstallt illeti. Aztán viszont vissza kartam tenni az Office XP -t. Itt kezdődtek a bajok. Semmilyen alkalmazás nem működött miután aktiváltam a példányt. Mindegyik valamilyen inicializálási hibára hivatkozott és elszállt pár másodperc alatt. A legkínosabb az Oulook volt, mertt azzal szoktam levelezni. Az még hagyján, hogy az eredeti beállításokat nem tudja átvenni, de teljesen használhatalan. Sőt, a .NEt keretrendszer miatt - ami alkalmazásfejlesztések miatt van fenn és az MSO.DLL -t használja az office és a Visual Studio is - most már a Visual Studio sem működik rendesen. Magyarán szólva tönkevágta a beta szinte az összes Microsoft alkalmazást.

Mit mondjak, remek. reagálást nem is várok, csak ki akartam írni magamból. :(((((((((((((((((((((((((((

(#2) lesaux válasza Superman (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Huhú, pedig mennyi reagálást fogsz Te erre kapni! ;]
(Linuxszal helyesen)

(#3) Superman válasza lesaux (#2) üzenetére


Superman
nagyúr

Ja, a dühtől már a helyesírásom sem a régi.

(#4) Sipi válasza Superman (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Höhö, üdv a klubban!

Az Office 2003 bétával én is így jártam! Szerencsére csak a tesztgépeket kellett újragyalulni. Nálam a registry-pucolás sem segített...
(Viszont a sorozatos aktiválás miatt az oprendszer és az Office termékkódjait időközben letiltotta a Microsoft szervere...:) )

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#5) rog


rog
addikt

hát ezért is hívják bétának..
(egyébbként a egyáltalánnembéta office 97-val is jártam nagyon hasonlóan, úgyhogy átérzem a helyzeted)

(#6) Sipi válasza rog (#5) üzenetére


Sipi
addikt

Ja, csak egy bétánál azért annyit már elvár az ember, hogy legalább a telepítője működjön... De ennek az sem ment. Volt, hogy setup közben hülye hibákkal elszállt (eléggé a végén). A rendszeren már fent volt, megjenelt az Add-Remove programs között. El is indult a telepítő, uninstall módban, majd elszállt. Újat telepíteni nem lehetett, mert közölte, hogy már fent van egy nem kompatibilis példány (hehe, ezt korábbi verziókra szokta mondani, de ez önmagát is így definiálta :) ), előbb szedjem le...

22-es csapdája. De én nyertem! (Igaz, plusz pár óra munkával, míg újragyúrtam a teljes rendszert...)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7) Superman


Superman
nagyúr

Hát köszönöm emberek az együttérzést, de már a frász kerülget és kínomban már csak röhögni tudok, mert minden egyes gépújraindításnál feljön egy - egy kis hibaüzenet. Legutóbb egy Windows installer jött fel, majd közölte, hogy rakjam be a Visual Basic for Application 6 első telepítő cédéjét!!! :O :O

No comment.

(#8) #25954560 válasza Superman (#7) üzenetére


#25954560
törölt tag

ocsemeknek is ujra kellett rakni az osszes gepet, ahol fent volt az office2003 beta :(

(#9) Superman


Superman
nagyúr

Kész én lelövök valakit. Főleg microsoftos palik vannak előnyben. A Visual Studionak, minden beállításával együtt annyi, nem tud szerverhez csatlakozni, egyhez sem, folyton installáltatni akarja velem magát, amikor meg betszem az echte eredeti lemezt, közli, hogy nem érvényes Microsoft Installer. :O :O :O :O

Mindent újra kell telepíteni, remélem a Windowst nem húzza magával. Komolyan mondom ilyenkor lenne kdvem megcrackelni az Office betajukat.

És itt az sem megoldás, hogy azt mondjuk a Microsoft így, meg úgy. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy ez már egy béta 2 -es szoftver volt, ez után jött ki közvetlenül a végleges. Hogy lehet így kiadni valamit? A Microsoftnál nem tudták, hogy a tesztelőket ezzel kegyetlenül megszívatják? Kíváncsi lennék arra, hogy a végeleges is ilyen -e.

(#10) Sipi válasza Superman (#9) üzenetére


Sipi
addikt

Nem tudnád csak a Windows Installert telepíteni? Hátha magához tér.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#11) Zsiba


Zsiba
senior tag

Lehet, hogy rosszul tudom, de az Office2003 béta ugyebár időkorlátos és bétateszt lejárta utána MS letiltja a bétakódokat is, tehát hiába is aktiválod, nem fog menni...

''One Ring to rule them all...''

(#12) Sipi válasza Zsiba (#11) üzenetére


Sipi
addikt

Csak itt az a baj, hogy nem csak a bétát tiltja le, hanem az egész rendszert...
(Egyébként nekem lejárat előtt csinálta ezt. Bugos, de nagyon. Annyira, hogy inkább pre-alfának menne el.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#13) Zsiba válasza Sipi (#12) üzenetére


Zsiba
senior tag

Hát, nekem nem okozott ilyen problémát :)

''One Ring to rule them all...''

(#14) Sipi válasza Zsiba (#13) üzenetére


Sipi
addikt

Örülj neki...:D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#15) Superman válasza Zsiba (#11) üzenetére


Superman
nagyúr

Nem aktiváltam újra az Office 2003 -at(azt nem is kellett), hanem az Office XP -t. De persze nem működik rendesen.

(#16) Superman válasza Sipi (#10) üzenetére


Superman
nagyúr

Sajnos nem volt hatása. Szinte percenként kaptam az ablakokat az újabb és újabb telepítési kísérletekről, meg hogy tegyek be ilyewn meg olyan lemezt, amikor betettem (az eredetit), akkor meg nem fogadta el. Ennyi. Minden uninstall és újra felrak egy registry pucolás után. Sajna nincs más út.

(#17) tildy


tildy
nagyúr

Nekem 0 bajom az office 2003al:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) Szuri válasza Superman (#1) üzenetére


Szuri
tag

Már van magyar Office 2003 Pro, az tutira felmegy gond nélkül.
Ezekkel a bétákkal vásárlásra akarják késztetni szegény felhasználókat.:)
Persze full reinstall mindent megold...:B

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Office 2003 beta (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.