Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  nokia telefonok + bluetooth (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

Nos. A mai napon boldog tulaja lettem a fent említett telefonnak (thx Vodafone :) ). A kérdésem annyi, hogy ahhoz, hogy bluetoothon keresztül tudjak szinkronizálni a PC-mmel, illetve a képeket az MMC kártyáról le tudjam szedni/-ra fel tudjak tölteni, milyen bluetooth adapter kell/ajánlott? A legjobban vmi USB-s, olcsó cuccnak örülnék :)

Ill, ha van vkinek vmilyen tapasztala a fentebb leírtakról, azt is szívesen venném :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Pötyi


Pötyi
őstag



Hát ez USB-be dugható... Kapható a HRP-ben...

QNX is cool!

(#3) Pötyi


Pötyi
őstag

Ja, és kulcstartóra fűzhető és ha adatforgalom van, villog az a kék LED a sarkán...

QNX is cool!

(#4) sirály12 válasza Pötyi (#3) üzenetére


sirály12
őstag

Nem tood ez usb 1.1 vagy már 2.
És mennyiért vesztegetik ezt a cuccost?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#5) Pötyi válasza sirály12 (#4) üzenetére


Pötyi
őstag

[L]http://www.3com.com/products/en_US/detail.jsp?tab=prodspec&sku=3CREB96B&pathtype=purchase[/L]

Nem írja, hogy usb 1.1 vagy 2

Árát nemtom, HRP biztos megmondja, ha felhívod őket...

QNX is cool!

(#6) anulu válasza Pötyi (#2) üzenetére


anulu
félisten

Nagyon köszi, kb vmi ilyesmire gondoltam :) Mondhatni tökéletes :) Már csak vmi ár kéne rá :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) anulu


anulu
félisten

Amúgy egy dolog felvetődött bennem. Honnan lehet alkalmazásokat letölteni? Nem az X száz forintos java játékokra gondoltam, hanem pl van-e szövegszerk, táblázatkezelő, vagy az csak a pocket pc-k kiváltsága?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) anulu válasza Pötyi (#2) üzenetére


anulu
félisten

Utánanéztem. Nem egy sebességbajnok :( 890Kbps a max... És ár nincs a HRP-n. Ez amúgy nagyker? If yes, then foglalkoznak magánszemélyekkel is, vagy ''protekció'' kell?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) anulu


anulu
félisten

Na. Végül egy Gigabyte bluetooth cuccos lett. ''Apróbb'' próblémáim vannak. Kezdjük a kapcsolódással. Mikor össze akarom hozni (párosítás után) a két eszközt, kiírja a telefonom, hogy ezt a bluetooth kihangosítást nem támogatja, és kivág a francba. Ezzel mit lehet kezdeni? Nem akarok én semmit a kihangosítással! Nekem file átvitelre kell, és slussz!

Légyszi vki help, mert egy kissé nyűgös vagyok! :((( Ja. És mikor a pairing megvolt a Nokia Connection Manager nem jelez ki telefont...

HHEELLPP!!!!!!!!!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) WolfByte


WolfByte
tag

Szia!

Nekem Billionton USB dongle van. Nokia 6600-hoz használom, és gond nélkül megy. Feltesz egy My USB Bluetooth connections opciót hálózatokhoz az XP. Azzal beconfigoltam aktív BT mellett a telefont, így bekerült abba a mappába egy csatlakozási ikon. Annyi a dolgom, hogy bekapcsolom telleren bluetooth-t, csatlakozok az ikonnal és a Nokia ki kell választani valamelyik hozzárendelt COM-portot, vagy lehet jobb klikkel direktbe is fileokat küldeni a telóra a PCSuite nélkül.

Ha valami gond van, írj mailt, hátha tudok segíteni :)

(#11) WolfByte válasza anulu (#9) üzenetére


WolfByte
tag

Hibaüzenetet nekem is dobál, hogy kihangosító/ismeretlen kapcsolódás meg ilyenek, de ez csak Windows kamu, a kapcsolat ha sikerült a telefonnal, a Bluetooth pötty körül egy burok jelenik meg nálam, ez jelzi a sikeres szinkronizálást.

(#12) anulu válasza WolfByte (#10) üzenetére


anulu
félisten

És ha rádobok egy file-t az ablakra, és átmásolja, azt hova teszi???

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) anulu válasza anulu (#12) üzenetére


anulu
félisten

... ugyanis sikerült találnom .mp3 lejátszót a telcsimhez, és ugyebár ott a memóriakártya, stb :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) anulu válasza WolfByte (#10) üzenetére


anulu
félisten

Felpakoltam OBEX File Transfer-t, és csak rá kell húznom, és auto kapcsolódik. Tök aranyos :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) WiLDoR


WiLDoR
tag

Nekem egy Windcomm-os UT-BT200-as bluetooth-om van, USB-s kapcsolattam, és Nokia 6600-oshoz használom, s igaz 2 nap görcsölés után, de most már frankón megy a dolog.

(#16) tildy válasza WolfByte (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Halihó!
Én minap vettem x-micro bluetooth donglet, sajna a nokia connection managerem viszont nem szereti.(műkösik egyébként az eszköz, mert rengeteget neteztünk keresztül rajta)
Egyszerűen nem akar kapcsolódnia telóhoz, ha a nokia connection managerét használom...MI lehet a gond?(portokat már állítgatam, de sehoyg nem megy...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) tildy


tildy
nagyúr

wolf segíts légyszi!

Infrával ment, adatkábellel ment, bluetoothal nem:(
Úgy látszik nokia +bluetooth= szívás....
Egyébként az is annyira gáz hogy egy siemenses bluetooth nem képes látni a nokiás bluetotht.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) agrarfiatal válasza tildy (#17) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nekem 7650 van és internet rajta keresztül megy bluetoothal.

itt a topicom ahol van egy kis gondom: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=33281&start=0#msg1[/L]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#19) tildy válasza agrarfiatal (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint mondtam az internettel nekem nulla bajom, az megy simán bluetoothal.
Egyébként a telefon 6310i.
csak ez a nokiás nyavalya nem akar elindulni egy porton sem.Látja hogy van bluetooth teló, de aztán hibaüzivel kilép.:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) agrarfiatal válasza tildy (#17) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

a két telefonon be van kapcsolva a bluetooth és mindenki látja opció? v párosítva van a két eszköz stb. ilyesmiket kéne végigpróbálgatni

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#21) tildy válasza agrarfiatal (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, be volt kapcsolva.De még csak észre sem vette, hogy van más is.Majd ha szobatársam feljön kipróbáljuk megint (akkor már az usb dongleval is...).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) agrarfiatal válasza tildy (#19) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nekem meg olyan van hogy port kijelölve a mrouteren. nem jelez kapcsolatot pedig a bluetooth pont zárójelben van a telón és hiába lépek be a 7650suite-ban nincs kapcsolatot ír ki.

pedig win98al ment most xp van nem megy. aztán másik wincsire win98fel és ott sem megy. eszem f@szom megáll.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#23) agrarfiatal válasza tildy (#21) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

unokatesomnak meg a 3650en infán nem akar összejönni a pc-vel. multkor elhozta az infát próbáltam a 7650el de nem jött össze így sem. a két teló között a bluetooth simán megy de a pc meg teló az kész katasztrófa.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#24) tildy válasza agrarfiatal (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom milyen infra, de nekem papa georgo féle alaplapra köthető infra van, 3 telóval próbáltuk (sagem, nokia, siemens) , eddig minddel tökéletes volt.Ha gondolod, és budapesti vagy, gyere el, kipróbáljuk.

Na most kipróbáltam még valamit.
rámentem connection managerre , bluetooth:na ott rányomtam a bluetoothos csatlakozásra com6ra (nekem azon van) felcsatlakozik, de dobja is el azonnal (csatlakoztatva usb-kapcs. megszakítva.)a connection messenger hibaüzije:connection oppening to device failed.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) _Volkovy_ válasza tildy (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mit gondoltál,hogy a Siemens-es BT látni fogja a Nokiás BT-t?:DDA szabványt mindenki leszarja..

(#26) tildy válasza _Volkovy_ (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Most valami nagyon csúnyát akartam mondani de jobb ha nem teszem.A szabvány meg azért szabvány, hogy legyen valami egységes is, ne mindenki a saját feje után menjen.
Jól is néznénk le ha a szabványt mindenki leszarná.Pl. csak az intelen lennének hajlandóak futni bizonyos játékok.Szégyen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) agrarfiatal válasza _Volkovy_ (#25) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

a f@szom már a szabványokba. ez akkor nem szabvány hanem f@s.a szabvány azért szabvány hogy minden eszköz kopatibilis legyen a másikkal.

arról nem beszélve hogy minden szép és jó fel van sorolva hogy az egyes eszközök mit tudnak aztán mikor használatba veszed akkor döbbensz rá hogy rakás sz@r az általad megvett eszköz. múltkor raid0val jártam így hogy még lassabb volt a cummó mint ha simán kötöttem volna rá.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#28) agrarfiatal válasza tildy (#26) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

köszönöm az invitálást de sajna egy 100km távolabb lakom.

azért lenne jó nekem is ez a kapcsolat mert a telóm memóriája már fullon van.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#29) agrarfiatal válasza tildy (#24) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

a bluetoothos szoftvernél com3ra van állítva a kapcsolat de amint rácsatlakozok azonnal azt irja ki hogy kapcsolat megszakadt eszköz eltávolodása miatt. a pont a zárójelben meg vagy 1 percig még ott van a telón.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#30) tildy


tildy
nagyúr

Találtam egy angol nyelvű fórumot ezügyben.Egyébként lehet ráférne egy kis szoftverfrissítés a telómra, elég régi a szoftvere, a legújabb tán 5.51es , nekem meg 4.20as van.
Istenem, hát céges teló, nem foglalkoztam vele eddig.
[L]http://www.socketforum.com/topic.asp?TOPIC_ID=1041&whichpage=2[/L]



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) agrarfiatal válasza tildy (#30) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nézd meg a nokia oldalát is lehet hogy elérhető újabb pc suite a telóhoz. nekem már újabb van fenn csak valahol le kéne szedetnem mert gprs-en nem akarnám túllépni a keretet már így is kicsit sokat lógok a hállón

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#32) tildy válasza agrarfiatal (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Nincs újabb , viszont ezt találtam:)
[L]http://www.jonscaife.com/[/L]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) qpakcovboy válasza Pötyi (#2) üzenetére


qpakcovboy
őstag

A depon ezt a cuccost elég drágán mérik...

[L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=14037&lid=1&csid=227[/L]

(#34) agrarfiatal válasza tildy (#32) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

gratula az oldalhoz. most keresem nincs e 7650eshez valamijük.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#35) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

agyam eldobom. com6nál csatlakoztatva írja ki az mrouter de a kapcsolat jel nem fonodik össze a pcsuite meg ügyanúgy nem megy. uninstall install de semmi.

ekkora rakás sz.... programot.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#36) Sanyo válasza WolfByte (#10) üzenetére


Sanyo
senior tag

Szia! Hol vetted ezt a kis kütyüt? :) A jövő héttől lesz egy 3650-em és a notebookom felé kellene egy bluetooth kapcsolat.

(#37) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Hali!
Az a helyzet, hogy a Nokia PCSuite csak és kizárólag a Nokia gyári blútyúkjával és eg ykét kiváltságos gyártó termékével megy. Mostmár. Régebben, anno mikor megjelentek az első Bluetooth-os Nokia telók még csaka nokia bluetooth-tal mentek... Az meg marha drága, lévén csak PCMCIA-os változatban létezik, amihez kellett egy PCI>PCMCIA átalakító. Mostanában nagy ritkán találni olyan dongle-t is amelyik működik vele. A nokia oldalán van fent pdf-ben kompatibilitási lista... Nem hosszú...

Plumpy - A kultúrbölény

(#38) Sanyo válasza Plumpy (#37) üzenetére


Sanyo
senior tag

Köszi, megnézem!

(#39) Ibron


Ibron
csendes tag

sziasztok!

Érdeklődnék sikerült-e végre összekötni Telefont és a Pc-t? Én egy Tecom BT3030 és egy Nokia 6310-t szeretnék, de állandóan kiírja, hogy a kapcsolat megszakadt (kb. 1-3 másodpercig van kapcsolat) és a teló újra kérdezi akarok-e kapcsolódni. Majd közli az eszköz nem elérhető. Nagyon idegesít már.

Van valakinek vmi ötlete mit lehetne tenni?

Köszönöm

üdv

Ibron

Mess with the best die like the rest ©

(#40) laszloba válasza Ibron (#39) üzenetére


laszloba
csendes tag

Nekem is hasonló problémám volt MSI Bluetooth kulccsal, ezért szoftvert kellett frissíteni a Nokia 6310i-n V 5.50-re. Azóta korrektül működik.

(#41) laszloba válasza laszloba (#40) üzenetére


laszloba
csendes tag

A probléma természetesen nem az MSI kulccsal volt, hanem a telcsivel. A szoftverfrissítés után megy a Nokia Logomanager 1.30 és a Data Suite is.

(#42) Ibron válasza laszloba (#41) üzenetére


Ibron
csendes tag

Szia,

Köszi a segítséget. A szoftverfrissitést mibe kerül? Csak a szolgáltató kirendeltségein csinálják, vagy bármely gsm shopban?

üdv

Ibron

Mess with the best die like the rest ©

(#43) laszloba válasza Ibron (#42) üzenetére


laszloba
csendes tag

Nekem a West-End Nokia szervízében ingyen csinálták.

(#44) Ibron válasza laszloba (#43) üzenetére


Ibron
csendes tag

Szia
Nekem egyből a garancia papírt kérték :( céges a telefon, és már szerintem nem is garanciális. Nokia márkaszervízben Győrben 3000 HUF, ezt kicsit sokalltam 10 perc munkáért.
Nincs valami program amivel meglehet csinállni? Flashkábel van kölcsönben. (legalábbis azt mondták rá az).

Mess with the best die like the rest ©

(#45) ranger


ranger
csendes tag

Nekem megfrissítették a telefonomat (v5.51), de még mindig megszakad a kapcsolat egy pár másodperc után. Nem tudom mi lehet a baj. Pc Suite 4.88 + 6310i v5.51

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#46) kulás


kulás
csendes tag

Nekem egy MSI bluetoothom van!De ez egy kari és ezt kell bettenni a gép hátuljába és rácsatlakoztatni az alaplapra!Ebből a kariból jön ki kb, 5 méter hosszú kábel a végén meg egy kis talpas antenna!
Na mármost ez a cucc 200m( ! ) hatótávolságban jó!
Én 3650-hez és P900-hoz használom, és műkszik jól!
Ha valakinek tudok segíteni az írjon !

(#47) kulás


kulás
csendes tag

Figyu emberek!
Keresek eladó nokia 3650t vagy 7650t!
Csere is lehet mert van egy nokia 3100+ráfizetek!
Akinek van az írjon ide: zolee1@axelero.hu

(#48) Zimezoom válasza anulu (#8) üzenetére


Zimezoom
tag

A Bluetooth sebessége 1 Mbps körül van, úgyhogy nem az USB 1.1 a szűk keresztmetszet (12 Mbps)... :(

Pay attention, or pay the price!

(#49) Zimezoom


Zimezoom
tag

Amúgy az én X-micro Bluetooth dongle-m megy a Nokia 6310i-vel és az Ericsson T68-al is, a BT-s notebookkal meg még nem próbáltam, de valószínűsítem... (szabvány)

Pay attention, or pay the price!

(#50) [amne] válasza _Volkovy_ (#25) üzenetére


[amne]
senior tag

n6230 és set610 között nekem simán ment, PC-nokia témáhzo meg annyit hogy legújabb nokia pc suite ajánlott, nekem azzal nem volt gond.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  nokia telefonok + bluetooth (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.