Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Netmegosztás

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Tudom, hogy egy párszor volt már hasonló topic, de még van egy-két kérdésem a témakörben...:)
Tehát adott két gép (233 MMX, 64MB RAM, 4.3GB HDD stb. meg egy P41.6A 256 MB RAM, 60 GB HDD stb.), meg egy szélessávú netelérés. A net sima hálókártyán jön (Tvnetworkös LAN-net), FIX IP-címmel. Mindkét gépen Win98 van (erről ne is próbáljatok lebeszélni), alapból a lassabb gépbe jön be a net. Addig eljutottam, hogy a netes gépbe raktam 2 hálókártyát (még kell egy hosszú crosslink kábel, úgyhogy élesben most nem tudom kiprószálni). Kérdéseim:
1. Kell-e valamilyen progi a netmegosztáshoz, vagy elég ha beállítom a netes gép befelé kommunikáló kártyáján pl. a 10.1.1.1-es IP-t, a másik gépen a 10.1.1.2-t és megadom átjárónak a 10.1.1.1-et (na meg engedélyezem a netmegosztást - apropó, azt hol kell)?
2. Jó lenne, ha a szolgáltatóm nem nagyon venné észre a dolgot (bár elvileg 3 gépet ráköthetek a hálóra, de lehet hogy nem így gondolták...:D). Felraktam a ZoneAlarm-ot, az elégséges védelem?
3. A cégnél az okosok egy FreeProxy nevű progit ajánlottak. Letöltöttem, de nem igazán tudom hogy kellene paraméterezni...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) Hacked_3912


Hacked_3912
csendes tag

Kezdjük.

A kábelmodemhez kapcsolódó hálókrtya lesz az 1-es jelölésű, 2-es jelű kártya az 1-es jelű kártyával egy gépben(Pentium 1 ) helyet foglaló hálókártya (célszerű úgy megoldani a dolgot, hogy 1 és 2 más-más gyártótól származzék, könnyebb lesz a netmegosztásnál beazonosítani, ki kivel van:) ), 3-as jelölésű hálókártyánk a MÁSODIK gépben foglal helyet (jelen esetben P4 1,6 GHz).

Az első gépen (P1) Win98Se (az Se-t nem véletlenül írtam) vagy újabb Winfos operésön rencer kell hogy fenn legyen (prózai oka van a dolognak, ez tud internet megosztást alapszolgáltatásként).
A többi gépen akár win95 is lehet :).

Az első gépen Start menü- Beállítások-Vezérlőpult-Programok hozzáadása megyit, Windows Telepítő fül kiválaszt, kommunikáció opción dupla klix, Internet kapcsolatmegosztás kipipál, OK gomb 1klikk, Cd rom meghajtó ajtaját kinyit, windóz cd berak.....
...OKÉ nemrészletezem ennyire :))
Tehát ezzel megvolnánk, ekkor elindul egy varázsló (Win Me-nél biztosan de ha jól emlékszem 98Se-nél is ugyanez, ha nem akkor manuálisan elindítod az Internet kapcsolatmegosztás menüpontot valahol a Start menü -Programok -kellékek vagy kommunikáció menüben, vagy az explorer beállításai között a beállítások fül alatt valahol), először kiválasztod az 1-es jelölésú hálókártyádat (tudod... amelyik fizikailag kapcsokódik a kábelmodemhez) utána pedig kiválasztod a 2-es jelölésű kártyádat , hogy ezzel csatlakozol a helyi hálózathoz (P4 -es gép).
Még valószínüleg megkérdezi, akarsz e hálózat varázsló lemezt készíteni vagy hasonló, válaszd a nemet és készen vagyunk egy nagy részével a munkának.

Ha rám hallgatsz a hálókártyákat úgy állítod be, hogy automatikus legyen az IP címük (ja TCP/IP protokoll legyen ám feltelepítve mert anélkül nem igazán megy a kommunikáció),DNS tiltva, átjáró ne legyen beírva tehát ALAP BEÁLLÍTÁS-okkal legyen ellátva minden hálókártya, a 3-as is.

Ez után a második gépet összemadzagolod az elsővel és jöhet a böngésző beállítás a második gépen.
Start menü- Beállítások- Vezérlőpult- Internet beállítások, Kapcsolatok fül.
Itt Explorer verziótól függően más-más módon néz ki a dolog (ne kövezzetek meg ha nem így van) kiválasztod, hogy LAN-on keresztül kapcsolódsz a net-re és hagyod, hogy automatikusan beállítsa magát.
És már megy is a megosztott internecc.
Ha így van a virágokat az öltözőbe kérném, ha nem a zöldségeket meg a tojásokat egy tojásos lecsó formájában fogyasszátok az egészségemre:)) .
HŰ alattvalótok: mis


UI: AMD RULZZZZZZ!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Kénytelen vagyok ismét felhozni ezt a topicot...:(

Naszóval. Nem bííírom megosztani a netet otthon...:(( Biztos én vagyok a béna...
A helyzet a következő. Van egy gyengus gép (233MMX), amiben el van helyezve 2 db hálókártya (értelemszerűen ebbe jön be a netes kábel), és van egy erősebb gép (P4), amellyel is szeretném élvezni a több megabites sávszélesség előnyeit..:). Fix IP-címem van egyébként (nem tudom van-e jelentősége).
Alapból a kisebb gépen Win98, a másikon Win98SE volt. Ebből kifolyólag nem tudtam a #2. számú hozzászóló által javasolt, Windowsba beépített netmegosztás lehetőségével élni, hát kipróbáltam több Proxy-t (freeproxy, stb.), általában ragaszkodva a freeware verziókhoz. Egyik se segített: a legtöbbet valszeg nem tudtam értelmesen bekonfigurálni (túl bonyolultnak is tűntek), egyetlen kivételével (ez már túlságosan is egyszerű volt); viszont ftp-ket nem tudtam elérni vele (a portokat elvileg jól bekonfiguráltam, hiába...:().
A sok szenvedés után felraktam a gyengus gépre is az SE-t, mondván majd az megoldja a problémámat. Hát nem...:( Amikor elindítottam a feltelepítést, automatikusan elindul egy sz*r varázsló, ami minimális beállítási lehetőségeket tartalmaz. Mikor lefut, még a ''szerver'' gépen se látom a netet...:((. Talán a tűzfallal akad (ZoneAlarmot használok, a proxy-t nem zavarta...)? A tűzfalat nem akarom kiiktatni, némi védelmet biztos nyújt (a fix IP miatt ez kell is...).
A megoldási javaslatok közül kiesnek a következők: egy 3. gép netszervernek (se helyem, se pénzem nincs ilyesmire, és nincs tele a fiók elfekvő alkatrészekkel...), más oprendszer (nem akarok Linux-szal szenvedni), egyéb hardveres megoldások (router, switch). Kizárólag Win98 alatt megvalósítható, szoftveres megoldást szeretnék (biztos van ilyen, nemde?!?).
Ja, és mégvalami! Jó lenne egy olyan progi, amivel egyszersmind az egyes gépek számára rendelkezésre álló sávszélességet is szabályozni lehetne (ha letöltök 5-600K-val az egyik gépen, a másik biztos nem gyengén belassulna...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) localhost válasza Egon (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Egon elmenjek, megcsináljam? (gyengus gép -Piha!) :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) Egon válasza localhost (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Tudod, minden relatív: pl. a másik géphez képest igencsak gyengus...:P:P:P
Inkább írd meg jól a megoldást, aztán megcsinálom én! Ha bejön, a következő talin fizetek egy sört...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) localhost válasza Egon (#5) üzenetére


localhost
Közösségépítő

AMIRE én begépelem, és AMIRE Te abból megérted és AMIRE meg is csinálod, azidő alatt elsétálok és rendbezuttyantom, osz megvan, de ha Te nem szeretnél látni....

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7) Egon válasza localhost (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

MI AZ HOGY ''AMIRE ÉN MEGÉRTEM''?!?!? Grrrrr...:((( Gyorsan tanulok...:D
Alternatív megoldási javaslat: mi lenne ha lediktálnád telefonon?!? Holnap felhívnálak a cégtől, így nem számít a telefonszámla se...:) Ja, és gyorsan tudok írni!!!:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) localhost válasza Egon (#7) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nemá! Azt írtam:AMIRE Te abból megérted (ABBÓL!!!!!!)
Telefon nem ok, most megyek mert záróra van!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

EEEEE! Amire neked van szükséged az a winroute nevezetű program. Windows98 al használtam egy darabig, amíg nem lett linuxos gépem(486 rulz). Eléggé gagyi a program, de célnak megfelelő! Több verziója létezik (pro,lite,stb...) Egyszerű a bekonfig. belső ip-nek használj 192.168.x.y x=0..255, y=1..254, es 24-es netmask-ot (255.255.255.0). Asztán NAT endegélyezés a belső hálózatra.

(#10) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Egon! Érdekelne, hogy mi lesz az eredmény, mert én több programot is kipróbáltam win alá, de nem ment egyik sem. Sajna. Linux alá viszont simán megcsinálta egy srác nekem. Szóval ha sikerül megoldanod, akkor plíz írd már le, hogy hogyan, mik voltak a gondok, problémák, és hogyan sikerült megoldani azokat.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#11) Egon válasza CsendPenge (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó, maqjd megírom... Egyelőre az a gondom, hogy a fentebb ajánlott progi shareware, 30 napig működő verziót lehet legálisan letölteni és használni...:( Azaz csak crack-kel tudom hosszú távon használni (vagy megveszem, de ez nem valószínű...:D). Úgyhogy inkább valami free progi kellene...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) e-biza


e-biza
őstag

a winroutenak van egy free editionja, ugy tudom 3 gépes Home Edition csak nem winroutenak hijják, hanem http://www.wingate.com ugy tudom ebben volt benne az elején kiválaszthatod, hogy Home vagy Trial, homera katt az ingyenes

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#13) e-biza


e-biza
őstag

amúgy nézd meg a 4es verziot, mert csak úgy emlékszem hogy ennek volt home editionja és mivel az már fél éve volt, lehet azota jött ki egy non-home edition is

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#14) Egon válasza e-biza (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, utánanézek.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Geby


Geby
tag

Internet Gate is jó ilyen célokra. Nagyon egyszerű kis progi (700kB). Ha jól tudom proxyt csinál a gépből, itt a koleszban is ezzel van megosztva az egyik szobában egy 200-ason egy 1100-esnek. Mondjuk nem tudom hogy a szolgáltató milyen szemmel nézi majd :) nem tudom hogy szeretik e az ilyet.

(#16) Egon válasza Geby (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Az van írva a szerződésben, hogy az általam előfizetett csomagban max. 3 gép köthető a netre, úgyhogy efelől nem aggódom...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Geby


Geby
tag

Írtam mailt!

(#18) Egon válasza Geby (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, ezzel a progival is ugyanaz a gond, mint az előzővel: cska 30 napig ingyenes, a Home verzió is...:( De azért lehet kiprószálom...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

Ha az előfizetésed 3 gépre szól akkor minek neked router! Az annyit jelent, hogy 3db ip címet kapsz, és mindegyikkel kimész a netre(switch,hub kell). Ha viszont egy gépre kötöd, és NAT-olsz (Network address transalation) akkor akár 254 gépet is ráköthetsz egy előfizetésre, és a szolgáltató akkor is csak 1 gépet lát kintről!!! (Ez a tűzfal lényege...)

(#20) Egon válasza Dr.Momo (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak 1 IP-címet kapok, de max. 3 gép köthető rá, így van a szerződésben.
Az az igazság, hogy nem tudom pontosan, a szolgáltató hogyan képzeli ez esetben a több gép rákötését - valami aktív eszközzel, vagy szoftveresen? Mindenesetre, a havi bruttó 10K mellé elkértek egyszeri 10K-t a ''telepítésért'' - ez semmi másból nem állt, minthogy a falra már előzőleg felszerelt dugaljba bedugtak egy UTP-kábelt (a kábel másik végét meg a gépbe), és beállítottak egy fix IP-címet (meg átjárót, DNS-t stb.). Nem igazán akarok még 10K-t kifizetni egy másik gép általuk történő ''telepítéséért''...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Geby


Geby
tag

Ami nekem van 1.46-os verzió az még úgy működik, hogy 1 userig ingyenes és nem szól semmit.
A progiban beállítod hogy proxy hozol létre a 80-as porton meg ha akarsz akkor a 21-esen ftp proxyt. A másik gépen meg az IExplorerben beállítod az Internetbeállításoknál a proxyt.
Megpróbálom feltölteni valahova ha sikerül aztán dobok mailt. De nem biztos hogy most meglesz.

(#22) Egon válasza Geby (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Töltsd fel a prohardver fórumozók ftp-jére!

emvy.myftp.org
login: prohardver
password: nincs

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) e-biza


e-biza
őstag

a proxyval csak 1 gond van. minden portot neked kell beállítgatni, s kinek van kedve/ereje minden kis portot beállitani, foleg ha online szeretne játszani. A router egyszerüen minden adatot továbbit, nem válogat portok közt, max a tüzfal az ami kiszorja a nem kért portokat, pl smoothwall linuxban. Amúgy ha gondolod Egon, ajánlom a http://www.mandrake.com MNF (Mandrake MNF (Multi Network Firewall)) nekem még a Single Network Firewall volt meg, abban 2.2.18as secure kernel ment, de nagoyn egyszerü felrakni. Bebootolsz cd-rol vagy csinálsz boot isket és onnan, felinstallálod, az ipt beálitod (gép ip-jét) majd Browserból tudod konfigolni. Úgy tudom https://RouterIP:10000 de azért nézd meg, a végén kiirja, hogy hogy lehet rácsatlakozni. Ott html oldalakon keresztül vezérelheted a gépet. Mit engedjen, mit ne, le is állithatod igy a gépet.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#24) Geby


Geby
tag

Most itt a koleszban nagyon lassú a net de ha sikerül valahova feltölteni szólok.
Addig is próbáld meg valahol emgkeresni.

(#25) Egon válasza Geby (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Éppen most akartam írni...:) Időközben letöltöttem. Este kiprószálom, holnap megírom tapasztalataimat. Remélem nem túl bonyolult bekonfigurálni...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Egon


Egon
nagyúr

Nah, tegnap este végre sikerült megosztani a netet...:) Proxy nélkül, a Win98 SE ''beépített'' netmegosztását feltelepítve/használva... Ezer köszönet a segítségért Tsibének!!! :D
Viszont újabb gondom van: tűzfal...:( Eddig a ZoneAlarmot használtam, de az (úgy tűnik) nem komálja ezt a fajta megosztást...:( Úgyhogy javaslatokat várok: milyen tűzfalprogit használjak Win98 SE alatt? Lehetőleg freeware legyen (legalább otthonra 2 felhasználós rendszerben). A ZoneAlarm-mal is nagyon meg voltam elégedve, az is jó lenne, ha működne (ha esetleg valaki tudja, hogy hogyan kell konfigurálni ilyen típusú netmegosztás esetén, már ha egyáltalán lehet...).
Mindenképpen kell valami védelem: fix IP-címem van, és ez nem túl bíztató jelen esetben...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) #34929152 válasza Egon (#26) üzenetére


#34929152
törölt tag

CsendPengéé az érdem :)

(#28) Egon válasza #34929152 (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

??? Miért is?:o

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) Egon


Egon
nagyúr

topic fel...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) CsendPenge válasza Egon (#28) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hehe, azért nem egészen (pedig de szívesen benyögném, hogy látod, ehhez is egy AMD-s kellet ;] :DDD /Egon! csak vicc volt... :P/) én is fent voltam este, és benyögtem, hogy talán kellene dns is, és végül is azzal jött össze. Persze az érdemi munka Tsibe számlájára írandó (sörben, borban, likőrben vagy amit szeret :D ) Én csak tippeltem :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#31) Egon válasza CsendPenge (#30) üzenetére


Egon
nagyúr

:) Akkor nyögd be légyszíves a választ a tűzfalkérdésre is...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Satan-Claus válasza Egon (#31) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Egon, Norton internet szekuricsi nem jó neked? Mert én ajándékba kaptam az alaplapomhoz, és elküldhetem neked a cd-t. Nem kell hozzá crack sem, jól konfigurálható, és talán működni is fog. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#33) Egon válasza Satan-Claus (#32) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm... Jól hangzik...:) Neked biztos nem fog kelleni? Mert akkor jöhet...:) Nem jársz mostanában errefelé?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) CsendPenge válasza Egon (#31) üzenetére


CsendPenge
őstag

Azt nem mondtad, hogy a Zonealarm-nak melyik verzióját. Mert plus és pro között szerintem ég és föld a különbség... Tehát?
P.S.: nem tűnt fel, hogy tegnap este ki nyitott rád? :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#35) Egon válasza CsendPenge (#34) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyiket se, hanem az ''alap'' ZA-t használtam (mivel az otthonra free...:D).

De, csak nem értem rá...:) A netet is be akartam állítani, meg egy kézzel az asszonyt tartottam távol a netes géptől...:DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) Satan-Claus válasza Egon (#33) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Holnap megyek Pestre. Hívj fel és megbeszéljük! :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#37) Egon válasza Satan-Claus (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, de mégse hozd el...:) Felnyomtam a Kerio Personal Firewallt, és láss csodát - műkszik!!! :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Satan-Claus válasza Egon (#37) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Oké-zsoké. Pedig szívesen láttam volna megint azt a rusnya képed. :P
Talán majd legközelebb...:)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#39) e-biza


e-biza
őstag

hehe az internet connection sharing elve egy védelem. kivülröl használhatatlan minden port. legalábbis ahol ilyen ment, ott az kivülröl elérhetetlen. hogy miért azt nem tudom, TCP/IP-ben szorakozik valamit. Probáld ki. http://www.apache.org inditsd el és ird be az IP-d. elméletileg azt kapod vissza, hogy connection timed out vagy refused. persze probáld meg másik gépről, ami kint van, ne a belsőről, mert arrol menni fog. Azaz ha A a server és B kliens, akkor egy C géprol nézd meg az apacsot, unrealircd-t vagy akármit, semmire nem fogsz tudni felcsatlakozni. kell ennél jobb védelem? :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#40) Egon válasza Satan-Claus (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

Teeeee...:) Na nem baj, jön még Télapóra dér...:DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) Egon válasza e-biza (#39) üzenetére


Egon
nagyúr

Most már mindegy: fent van a tűzfal...:) Legfeljebb dupla védelem...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Én a SolidShare-t használom. Full jó program mert bármit meg lehet vele osztani, akár HTTP, FPT, e-mail, Battle.Net, CounterStrike, Unreal, HTTP- és FTP SZERVER a kliens gepen mind müxik rendesen. És ugye ennél fogva beépített tűzfalat is tartalmaz, ráadásul árnyékolja a szervergépet is, az is úgy van a neten mint a kliens. Kell ennél jobb?

Ja, rendesen 30 napig használható, de ha installkor előreállítod a dátumot pl 2030-ra, és első futtatás után meg vissza a valódira, nem fog problémázni... az installnál beállított idő +30napig fog menni :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#43) Panther válasza Panther (#42) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, és a kliensgépeken csak a 192.168.0.x IP-t kell beállítani, meg átjárónak és DNS szervernek a 192.168.0.1-et (a szerver, ugye...) aztán kész is és megy minden :)
Jó, IRC-re kicsit lassabban lép fel mint ha közvetlenül neten lennék. De utána már OK.

Persze azért a 28.8-as modemet megosztani már önmagában művészet :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#44) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na mi van, amikor én írok bele a topicba akkor miért tűnik el mindenki mán megint?? :(

Subscription applies...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#45) e-biza


e-biza
őstag

későre jár és én holnap utazom szlovákiába :) de gondolom ez senkit nem érdekel, azért remélem itthon is esik még több ho, hogy fehér karácsonyt ünnepelhessünk (sorry nem a Program R elen irányult a fehér-karácsony kifejezés)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#46) Panther válasza e-biza (#45) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én is remélem hogy lesz még több hó :) Jó utat!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#47) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

No jó, mindegy, majd szólj Egon ha olvastad és érdekel :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#48) Egon válasza Panther (#47) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi, de ami bevált azon nem változtatok...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) bzsolt


bzsolt
csendes tag

Kedves Emberek és MI!

Hasonló problémában kérném hozzáértők segítségét:
internetes gép: xp pro 2 hálókártyával (chello, tehát nem fix IP sajna)
laptop: win98 plus pcmcia
kettő között cross-over vagy crosslink kábel
Próbáltam először kisebb otthoni hálózatot csinálni, de azt mondja: hálózati kábel nincs bedugva. Pedig be van (10m).
Kipróbáltam, hogy fordítva jó-e, de a laptop furcsán melegedni kezdett... Ez jelentheti azt, hogy rosszul csinálták meg a kábelt (ott csinálta a srác a boltban)???
Most az van, rájöttem hülyeség volt otthoni hálózatot csinálni, mert elég lett volna az itt és más fórumokban olvasottak alapján esetleg csak az inetet megosztani és pápá, de a hálózati kapcsolatoknál nem tudom törölni a második hálókártyához tartozó kapcsolatot, azaz az ikonját.

Előre is thx a segítséget! Meg kibírható ünnepeket!

zs

(#50) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Százezredszer is ugyanaz a probléma.


Már mindent megpróbáltam. (fórumok, meditálás, levél Bagolynak, 3 órás pötyögés, keresés, mindent)

Nem tudom megoldani a cselló megosztást. Pedig csak ezt szeretném.

Kedves hálózathoz nálam jobban értők! Igenis segítség kell, mert igenis nem megy egyedül.
Plz ne azzal olcsatok, hogy mekkora tuskó vagyok, 1000x le van már írva, használjam a keresőt. Megpróbáltam. Nincs két ugyanolyan eset.
Szándékaim komolyak: egy üveg Kilkenny a jutalma annak, aki sikeresen nyújt segítő kezet (= akinek a segítsége alapján végül meg tom csinálni azt a szájbavert megosztást).


Elmondom az esetemet.

1. Bepöccöltem egy itthoni hálózatot. (laptop (WinME), gép1 (WinME), gép2 (W98), mindnyájan egy edimax 5 portos hubba vannak belenyomva, a net gép1-be jön) Remekül ment.
2. Aztán meg akartam osztani az internetet. Ajánlottátok, hogy tegyek fel tűzfalat. Zone Alarm (free) fölment gép1-re, (az internetbe dugott masinára, hogy invisble maradhassak). Onnantól kezdve a saját hálónak sanyi, gondolom ZA külső behatolónak tekinti az otthoni masinákat, ezért minden egyes megnyitási kisérletnél 1-1 high rated támadást jelez.

(De nem ilyen egyszerű:
Még régen kivágtam gép2 asztalára egy gép1 parancsikont. Ha arra kattolok, el tudom érni gép1-t, viszont ha az asztal hálózatok mappában kutakodom, nincs ott az egyes gép. Ugyanez a módszer már nem műxik laptop -> gép1 elérésnél)

KÉRDÉSEM: mit kéne belőni a ZA-nak, hogy leszálljon a hazai gépparkomról, és szabadon menjen itthon a háló?
A firewall/zones menüpontban 2db. PPP adaptert jelez sok nullával, egy NDIS 5.0 drivert, és egy ICSHARE adaptert. (mindegyik ''adapter subnet'', mindegyik ''internet'' zone)


3. Gép1-en szeretnék netet megoztani gép 2-re és laptopra. WinME -> internetmegosztás, OK, OK, OK, minden beállítást a gépre hagyok, csak a legszükségesebbeket (hálókártya megadása, melyik a chellos, melyik a hazai) végzem el magam, és már ott is figyel a kis megosztás ikon a sarokban. ZA természetesen fut, (mert kell).
Indítom a netet: ''proxy beállítások észlelése'' egy csomó ideig, semmi nem történik (nincs forgalom), majd a ''kiszolgáló nem található'' üzenettel szúrja ki a szememet az explorer.

HA LETILTOM AZ INTERNET MEGOSZTÁST, A NET VARÁZSÜTÉSRE FELÉLED.

(remélem, magtól értetődik, hogy a netmegosztás egy pillanatra sem indult el, mivel a gépek nem is látják egymást. (csak gép2 gép1-t és viszont, ha a fenti kacifántos módszert alkalmazom. Köztük a fájl- és nyomtatómegosztás is vígan döngicsél))

Végső elkeseredés suxx, de nem adom fel, akkoris megkérdezem.


KÉRDÉSEM: mit csináljak, hogy működjön...

Help fórum...

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Netmegosztás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.