Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Nemtok belépni a biosba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) na007


na007
csendes tag

Hello!

Most szereztem új videókarit és processzort.
Megy mind a kettő. Legalábbis úgy tűnik.
(kicsit magas a cpu hőmérséklete, de valszeg gyenge a hűtő)
Viszont nem tudok belépni a biosba.
(memóriateszt stb után felhozza, hogy más proci lett betéve go bios)
Amikor viszont a delt nyomkodva imádkozom, hogy bejöjjön
csak egy kurzor villog a kép tetején és egy kék csík díszeleg az alján.

PLS segítsen valaki, mi ez, mitől van, mit tudok ellene tenni.
Az alaplap régebbi a bios a lehető legfrissebb.(ST6A, proci 1300tua cel,
vga ATI Radeon 8500)

Előre is 1000 köszönet

(#2) c.zsolti válasza na007 (#1) üzenetére


c.zsolti
őstag

Egy CMOS clear-t próbálj meg.

...

(#3) na007 válasza c.zsolti (#2) üzenetére


na007
csendes tag

Próbáltam már, de semmi...

(#4) c.zsolti válasza na007 (#3) üzenetére


c.zsolti
őstag

Ugyan azt a hibát produkálja, mint előtte?

...

(#5) na007 válasza c.zsolti (#4) üzenetére


na007
csendes tag

Ahogy meg tudom állapítani, Igen.:(

(#6) b.bone


b.bone
senior tag

Tipp:
volt régebben egy MSI lapom, annak volt valami funkciója F11-billentyűre bootnál.
volt egy gagyi ''raid''vezérlőm benne, annak is F11-re volt a bios-a.
így akadt a kettő és egyik biosába se lehetett belépni.
nálad véletlen nem ez a szitu?
mert ha igen szedd ki a kártyát ,állits a biosodon majd tedd vissza a kareszt.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#7) c.zsolti válasza na007 (#1) üzenetére


c.zsolti
őstag

Próbáld meg másik videokártyával és procival.
Tuti, hogy a legfrissebb bios van rajta? Lehet hogy az 1300 celeront nem ismeri föl normálisan.

...

(#8) szenyo


szenyo
csendes tag

hali.

nem tudja valaki, hogy hogyan lehet belépni toshiba satelite 320cdt biosába?
milyen gombal?????

(#9) baliii válasza szenyo (#8) üzenetére


baliii
senior tag

del nincsen rajta (gondolom nincsen), akkor esetleg cancel. ha ez sem akkor nemtom, de valszeg valamelyik funkciobill

(#10) Buzás


Buzás
csendes tag

Sziasztok
Kaptam egy 386-os datamini NA-340s notebook-ot és nem tudok belépni a biosába nem tud valaki segíteni, hogy milyen bill. kombinációval probálkozzam?

előre is köszi

(#11) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Szasztok!

Szintén bios belépési problémám lenne! A páciens: HP Omnibook 600C !

Valaki please egy billkombinációt, mert lövésem sincs, hogy miként férhetnék hozzá a biosához! :F

[Szerkesztve]

(#12) @aMoRF


@aMoRF
tag

Bios belépési modok amikkel találkoztam:
DEL, F2, F1, F9, Crtl+F10.... Érdemes probálkozni.... Elrontani ezzel a gépet ugysem lehet... :D Persze ilyenkor mindig megcáfol valaki.... :)

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#13) bcs válasza Mennyi? (#11) üzenetére


bcs
aktív tag

HP és Compaq: F10

(#14) Kuznyikov


Kuznyikov
aktív tag

Én még ilyet is láttam: Alt+Ctrl+Esc

(#15) Rusy válasza szenyo (#8) üzenetére


Rusy
tag

Bár már régi a kérdés, hátha ma is várja a választ. Esc sűrű nyomogatása majd F1.

[Szerkesztve]

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#16) Mennyi? válasza bcs (#13) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Egyik sem nyert! Létezik? :F

Plug and Play bios version 1.17.11 (c) Copyright 1994 SystemSoft Corp.

OmniBook ROM BIOS Version 4.01 01/26/96

(#17) -=Virus=-


-=Virus=-
csendes tag

Nekem is voltak ilyen probelmaim de en valahogy rajottem hogy lehet de sajnos nem emlekszem:(

(#18) Mennyi? válasza Mennyi? (#11) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

:F

(#19) Bikeman


Bikeman
aktív tag

Na nekem annyi volna a bajom, hogy be tudok lépni, de nem tudok megváltoztatni semmit sem, mert valaki valamikor lekódolta, és password-öt kér, amit persze nem tudok, mit kell ilyenkor csinálni?

(#20) Bikeman


Bikeman
aktív tag

Valaki?

(#21) Warlock_42 válasza Bikeman (#20) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Az a már említett Cmos Clear. Ez egy jumper lesz az alaplapon a Cmos akkumlátorának közelépen amit pár pillanatra át kell kötni (azaz rátenni a kis bizbazt). Gép áramtalanít, elem kivesz, Jumper át egy pár percig.

De vigyázz mert az összes Bios beállítás törlődik, nem csak a jelszó!

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#22) Warlock_42 válasza Warlock_42 (#21) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Ja és bővebb infót az alaplapi könyvben találsz Cmos Reset néven.

Némely Bios van aminél van biztonsági jelszó vagy valamilyen billentyű kombináció, amivel be tudsz menni. Hákeres oldalakon lehet ilyesmiket találni.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#23) szeku


szeku
tag

Hi, nekem akkor csinalt ilyet az alaplapom, mikor lehuztam a proc feszsultseget nagyon. A Barton magos Athlon 1,55 V-tal siman mnt, de a Biosba kellett belepnem... Nezz szet az alaplapon, lehet, hogy kezileg kell a feszt beallitani.

A hibajelenseg nalam is a kek csik volt....

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#24) Nedudgi válasza Buzás (#10) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Találkoztam már olyan notebook-al aminek úgy lehetett belépni a biosba hogy egy bizonyos boot lemezről kellett elindítani. Ez asszem egy régi 386-os volt úgyhogy gyártó honlapján nézelődj szvsz.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#25) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Vagy a feljebbiek közül egy módszer:)

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#26) Bikeman


Bikeman
aktív tag

Egy cmospwd-4.3 nevű programmal sikerült legyilkolnom a user passwordöt ''kill user password'', de kicsit megijedtem, amikor következő újraindításnál ezt írta ki: cmos checksum error defaults loaded, de F1-el továbbengedett, azóta bootol rendesen.
Sztem nem felejtett el semmit, de nemtom pontosan, lényeg, hogy eddig úgy működik mint elötte.
Kösz a válaszokat!

[Szerkesztve]

(#27) senufed válasza na007 (#1) üzenetére


senufed
csendes tag

Hali!

Nekem ugyanez a problémám... :(

Végül is az történt, hogy szétszedtem és összeszereltem a gépet (proci hűtő ventit cseréltem). Amióta összeraktam azóta nem jön be a BIOS, csak az a bizonyos ''kék csík'', meg a villogó kurzor.
Most szedjem megint szét, meg rakjam megint össze??? :F
A legújabb elérhető BIOS van fent - 2003-as.

Ha valakinek van valami ötlete, segítsen!

Köszi!

u.i.: addig is megpróbálok szerezni egy PCI-s videokártyát, hátha azzal bejön a BIOS...

(#28) Bobo54


Bobo54
újonc

Sziasztok!

Nem tudok belépni a biosba.
Asus H170 Pro
Használom már évek óta, tökéletesen működik. Néhány éve beléptem a biosba, beállítottam egy jelszavat, amit minden indulásnál kér. Most szeretném kivenni belőle. DEL és F2 billentyűvel írja, hogy be tudok lépni a biosba.
Elindul a gép, pittyenő hang, nyomom a DEL-t, vagy F2-őt, kéri a jelszót, beírom, enter. Utána írja, hogy DEL vagy F2 to enter setup.. vagy bios vagy ilyesmi. ott is nyomkodom, mind a kettőt, 1x, többször, folyamatosan nyomva tartom, de semmi.. elindul a win7.. már lehúztam mindent, optikai meghajtót és hdd-t is. nincs boot meghajtó benne, kihúztam az összes i/o eszközt. csak a monitor és a ps2-es billentyű maradt bent. úgy sem..
Hogyan tudnék belépni a BIOSba???
Válaszokat előre is köszönöm!

(#29) Đusty válasza Bobo54 (#28) üzenetére


Đusty
addikt

Kell rajta lenni bios resetnek [például]. Alaplap könyve van?
Másik ötletem az elem néhány perces eltávolítása de az nem biztos, hogy megoldja.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Nemtok belépni a biosba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.