Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) dangerzone válasza pakfong (#400) üzenetére


dangerzone
addikt

Picit jobban utánanéztem, és valószínűleg ilyesmi lesz igen. Kb referencia / referencialevélnek felel meg. Csak jó kérdés, hogyan szerezzek ilyet 2 évre visszamenőleg az előző volt cégemtől :)

(#402) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok, újabb kérdés. Úgy néz ki, kaptam munkát Münchenben és szeptember 1-től kezdek.
A kérdésem az, hogy németországi bankszámlát csak úgy kapok, ha van bejelentett Németországi tartózkodási címem?
Illetve, ha az ember kezdetben egy wg-ben lakik, kinek a hozzájárulása kell, hogy bejelentkezhessen arra a lakcímre? A tulajdonosé? Vagy hogy megy ez?

(#403) szabop27 válasza dangerzone (#402) üzenetére


szabop27
csendes tag

Szia,

A magyarországi szokásokkal szemben Németországban természetes dolog, hogy bejelentkezhetsz állandó lakcímre egy albérletben. A bérleti szerződéssel első utad az Einwohneramt-ba vezessen, ott kapsz igazolást a lakcímedről.
Ezzel már tudsz menni bankszámlát is nyitni. Gondolom ez azért sürgős, mert a munkáltató kéri. Írd meg nekik nyugodtan, hogy majd a kiköltözésed utáni napokban fogod tudni megadni, nem szoktak ezzel problémázni. Ha mégis, akkor addig pl egy Revolutos számlaszámot nyugodtan megadhatsz átmenetileg,.

(#404) dangerzone


dangerzone
addikt

Még annyi kérdésem van az albérletkereséssel kapcsolatban, hogy ezt a Schufa "kimutatást" akkor is érdemes igényelni, ha az ember korábban csak Magyarországon dolgozott, vagy ebben az esetben totálisan értelmetlen és akkor már inkább olyan hirdetéseket keresni, ahol nem kérik?

(#405) pakfong válasza dangerzone (#404) üzenetére


pakfong
tag

A leendő főbérlődnek, ha megmondod, hogy eddig nem éltél Németo.-ban, ő ebből tudni fogja, hogy a Schufa-don semmi se lesz (legalábbis az értelmesebbje tudni szokta). Na most, ha csak Schufa-val akarnak lakást kiadni, az tulajdonképpen a főbérlő részéről egyfajta szűrés, mert te a szemükben nem csak vadidegen, hanem leellenőrizhetetlen is vagy. Neki kell vmi biztosíték, hogy rendesen fogsz fizetni, neked meg így szívás bérelni. Egyébként ha jól tudom német lakcím nélkül ki se tudod kérni a Schufa-t.
Mi a Schufa?
A Schufa-ról

A lakcímre bejelentkezés meg annyi, hogy kérsz egy nyomtatványt a Rathauson, amit a főbérlő kitölt és aláír; azzal és az igazolványaiddal visszamész a városházára, ahol aztán be tudsz jelentkezni. (senkit se akarok buzdítani, mindenki maga dönti el, de bejelentkezésnél a vallási hovatartozásotokat ne mondjátok meg, különben vonni fogják az egyházadót)

Ja meg még annyi, hogy a jelenlegi járványhelyzet miatt a hivatalokba időpontot kell kérni.

[ Szerkesztve ]

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#406) dangerzone válasza pakfong (#405) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi az infókat! :R

(#407) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Megjött a munkaszerződésem postán Németországból, amiben pár dolgot kitöltve vissza kell majd küldenem.

Kérnek benne ilyeneket, hogy:
Steueridentifikationsnummer (gondolom ezt a magyar adókártyám nem fedi le)
Gesetzliche Krankenkasse [pflichtig versichert, freiwillig gesetzlich versichert, familienversichert]
Sozialversicherungsnummer

Ugye ilyen dolgaim egyelőre nincsenek, ezekkel kapcsolatban van esetleg infótok, hogy kellene rendezni őket?
A Krankenkasse, illetve a Sozialversicherung témakör az automatikusan a cég által kellene hogy rendeződjön, nem?

(#408) PhoenixK válasza dangerzone (#407) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mivel nincs, ezért mindenképpen beszélj velük, hogy ezek nélkül megy vissza a papír, utólagosan pótolva lesz minden. Amint be tudsz majd jelentkezni egy német címre, beindulnak a dolgok, hamar meglesz mind.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#410) vans? válasza #20749568 (#409) üzenetére


vans?
őstag

En is hasonlo helyzetben vagyok. A szerzodest ala tudtuk irni igy is, a Krankenkasse-t magamnak kell intezni (ezt neten is lehet), az adoazonosito nem jo a magyar persze, de a szerzodeshez meg nem kell. En mondjuk cegen belul valtok, igy biztos mas, de nem volt gond ezek hianyabol.

hábm bábm

(#412) vans? válasza #20749568 (#411) üzenetére


vans?
őstag

Mar 10 eve kint vagy? Kivancsi leszek, mi meddig maradunk. :) Jovo hetfon indulas.

hábm bábm

(#414) dangerzone


dangerzone
addikt

Köszi srácok a tippet! Egyeztettem a HR-rel is, aztán ők is azt mondták, hogy ami adat még nincsen, azt hagyjam ki, aztán szeptember közepéig majd pótolhatom őket. Úgyhogy eddg jók vagyunk. :)

Van egyébként valaki München környékén? :)

(#415) Flashback válasza dangerzone (#414) üzenetére


Flashback
addikt

Mi ULM környékén vagyunk. Cirka 1 óra.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#416) pakfong válasza dangerzone (#414) üzenetére


pakfong
tag

München 1,5 millás falu, ha ott nem találkozol magyarokkal, akkor sehol se. :)
Viccet félretéve, ha jól tudom ott élnek honfitársaink a legtöbben Németországban.

Egyébként facen van 1 rakat csoport külföldön élő magyaroknak. Kb minden város/környék, tartomány, adok-veszek, jogvédelmi, autós, kismama meg a fene tudja még milyen csoportok vannak, nem kevés infoáradattal. De csak óvatosan, mert az idióták is nagyszámban vannak jelen. Viszont kezdőként sok hasznos infot lehet találni.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#418) vans? válasza pakfong (#416) üzenetére


vans?
őstag

En probalom majd elkerulni a magyarokat, hogy jobban menjen a nyelv.

hábm bábm

(#419) dangerzone válasza pakfong (#416) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, persze ezt így tudom. Csak a fórumról voltam kíváncsi, hogy innen hányan vannak. Hátha egyszer valami ph sörözést be lehetne iktatni, vagy valami :)

(#420) barnam_


barnam_
nagyúr

Sziasztok,

Adódott páromnak egy lehetőség Berlinben, október 1-én kezd az új munkahelyen.
Mekkora para most ott az albérlet keresés? Gondolom a covid miatt ott is némiképp visszaesett a kereslet.
Arra gondoltam, hogy első körben veszünk ki Airbnb-t 1 hónapra, ha már ott vagyunk, lehet lakásokat nézegetni.
Csak ugye hosszú távon az airbnb nem megoldás, mert bejelentett lakcím kell.

(#421) Flashback válasza barnam_ (#420) üzenetére


Flashback
addikt

Bárhol lehet lakcímed. Csak a tulajdonos/főbérlővel kell aláíratni a bejelentő lapot (Wohnungsgeberbestätigung).

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#422) Shadowbull válasza dangerzone (#414) üzenetére


Shadowbull
addikt

Konkretan 14 eve elek Münchenben, mire vagy kivancsi? :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#423) dangerzone válasza Shadowbull (#422) üzenetére


dangerzone
addikt

Most már én is 14 napja! :) Ami jelenleg a fantáziámat mozgatja, hogy a prepaid-es mobiltelefonos megoldásnak van-e valami nagyobb hátulütője. Néztem a hűségszerződéses tmobile-os árakat, de a legolcsóbb esetén is van 6 giga netet, én meg 1 Gigát is alig használok fel. Emellett meg sokallom is a majdnem 40 eurós árat. A prepaid csomagoknál meg van 10 euróért már jónak tűnő. Csak még infókat gyűjtök, hogy miben kényelmetlenebb ez a megoldás.

(#424) Shadowbull válasza dangerzone (#423) üzenetére


Shadowbull
addikt

En nem vagyok egy nagy telefon poweruser, a lanyomnak van prepaid szamlaja. Eddig azt kaptuk amit akartunk... T-Mobile az draga, nekunk az egesz csaladnak Congstar van, teljesen jo az is.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#425) dangerzone válasza Shadowbull (#424) üzenetére


dangerzone
addikt

És mega a prepaid hogy működik? Be kell menni a boltba, leakasztani egy kártyát, vagy most már van valami modernem változata is? Mondjuk egy mobil appon keresztül, vagy neten?

(#426) Shadowbull válasza dangerzone (#425) üzenetére


Shadowbull
addikt

Ugy erted hogyan toltod fel? A Congstarnal van ra app, ossze van kapcsolva vele a bankszamlad vagy a hitelkartyad aztan abban tudsz feltolteni. De biztos van boltban leakasztos valtozat is.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#427) dangerzone válasza Shadowbull (#426) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, ez szuper. Teljesen jo. Utananeztem es a szerzodeses tarifai is olcsoak a Congstarnak. Nem is ertem, hogyan lehet ennyivel olcsobb a Telekomnal, ha amugyis annak a leanyvallalata. :)

(#429) dangerzone válasza #20749568 (#428) üzenetére


dangerzone
addikt

Ez valami matrjoska? :DDD

(#431) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

az automat szeretnem nemetesiteni :) check24-en nem tudok kivalasztani a "jelenlegi biztosito" resznel olyat, hogy kulfoldi, nincs benne a rendszerben... ez mennyire problema?

ugy tudom a Zulassungsstellenek kell mar az elejen a biztositasi szam. Ott egyebkent van valami kulon menupont, ami kulfoldi jarmu honositasara vonatkozik? Jelenleg eleg kaotikus a helyzet a korona miatt ott is.

van esetleg a freeyou-nal valakinek biztositasa? ez tunik a legjobbnak, de nem ismerem, a masikat igen (AXA).

hábm bábm

(#432) barnam_


barnam_
nagyúr

Tudtok ajánlani olyan szolgáltatót, ahol árulnak olcsón "eldobható" butafont prepaid sim kártyával?
Net nem kell, csak egy német telefonszám amiről tudunk lakáshirdetéseket hívni. (az mondjuk nem árt, ha jó percdíjak vannak)

A meglévő telefonom dual sim-es, de az egyik sim helyén sd kártya van, azt pedig nem akarom kiszedni.

(#434) barnam_ válasza #20749568 (#433) üzenetére


barnam_
nagyúr

köszi, közben én is erra jutottam egy alapos google keresés után.

(#435) dangerzone


dangerzone
addikt

Sracok, abbol mennyi igaz, hogy oktober 1-töl fizetös lesz a nemet autopalya? Vmi magyar oldalon olvastam, de nemet honlapon egyelöre nem talaltam meggyözö bizonyitekot.

[ Szerkesztve ]

(#436) PhoenixK válasza dangerzone (#435) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ilyesmiröl nem hallottam, de mindjárt szétnézek...

szerk.: Te hol találtál ilyesmit? Szerencsére semmi nyoma. Ötlet anno volt, azt tudom, de egyelöre semmi nem lett belöle. Az egyetlen útdíj az LKW-k számára van, de az külön kategória (MAUT).

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#437) dangerzone válasza PhoenixK (#436) üzenetére


dangerzone
addikt

Itt van: link

De elegge szkeptikus vagyok.

(#439) dangerzone válasza #20749568 (#438) üzenetére


dangerzone
addikt

Akkor ez megint valami felinformacion alapulo ferdites. Megkerdeztem a melohelyen is az embereket, senki nem tud ilyenrol.

Szoval, fake news busted! :)

(#440) PhoenixK válasza #20749568 (#438) üzenetére


PhoenixK
őstag

Anno volt ilyen ötlet, de az elsö felhördülések óta teljes a csend. Egyelöre biztos nincs semmi ilyesmi!
A linkelt oldalt nem tudom hova tenni. Sehol egy dátum, de az árfolyamok alapján (8222Ft = 25€ --> 329Ft/€) nem egy mai a cikk.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#442) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! A haziorvosi bejelentkezes hogyan zajlik ? Bemegyek a lakohelyem kozeleben levo, altalam valasztott orvoshoz, bemutatom a szükseges papirokat es kesz? Vagy ez valami bonyolultabb folyamat?

(#444) dangerzone válasza #20749568 (#443) üzenetére


dangerzone
addikt

Nem is erdemes egy fix helyre bejelentkezni?

(#446) vans? válasza dangerzone (#444) üzenetére


vans?
őstag

Nekem azt mondtak a cegnel, hogy a ceges orvos nem ir ki tappenzre, tehat ha barmi van, egyszerubb haziorvoshoz menni, ha mar van.

hábm bábm

(#447) PhoenixK válasza vans? (#446) üzenetére


PhoenixK
őstag

Igen, én is úgy tudom, hogy táppénzre csak háziorvos írhat ki.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#448) vans? válasza PhoenixK (#447) üzenetére


vans?
őstag

Ha valami surgos bajod van, biztos fogadnak, de igy, hogy csak bejelentkeznenk, ket hettel kesobbre kaptunk csak idopontot.

hábm bábm

(#449) PhoenixK válasza vans? (#448) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mi áprilisban költöztünk. 1,5 hónapra adtak idöpontot, bár csak bejelentkezni akartunk. Szóval no para! A Lakcím meg a kocsi is csak májusban sikerült...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#450) vans? válasza PhoenixK (#449) üzenetére


vans?
őstag

A kocsi az meg rosszabb, ott vadaszni kell nalunk az 1-1,5 honappal kesobbi helyekre. :D Penteken megyek, remelem sikerulni fog.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.