Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

ez ok. csak valaki mondja már el nekem, mi az a use case, ami miatt meg fogja nekem érni, hogy váltsak erre?
mert az, hogy javasol ruhát az időjárás alapján, az marhára game changer. ja nem...

illetve úgy adják el ezt az AI-t, mintha tényleg az lenne, és nem csak egy felpumpált LLM, ami nem mellesleg a bitcoin bányászathoz közeli energia igényű...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) #64102016


#64102016
törölt tag

enterprise szinten nagy dobás volt és még nagyobb lesz az ai-nak elnevezett algoritmusgyűjtemény, de a usernek miért tolják? ez az idei hívószó? szuper.

(#3) Chiller válasza anulu (#1) üzenetére


Chiller
őstag

Még örülhetünk ha csak "javasol"...

Majd amikor elmondja, hogy túl kevés/túl sok képernyőt nézel, vagy elkezdi a hálózatodat "optimalizálni", esetleg az hardver energiagazdálkodását, vagy beleköt abba, hogy hogyan nyomod a billentyűket, vagy fogod az egeret!

Ja várj csak...

(#4) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Gyerünk már intel... Arrow Lake??? Miért nem AI-row Lake? ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5) kromatika válasza ledgeri (#4) üzenetére


kromatika
veterán

Igen.Mondjuk vicc ez a 2 évenkénti platform csere ,de ez van.

(#6) kleinguru válasza anulu (#1) üzenetére


kleinguru
addikt

Pontosan ez merült fel bennem is. Ilyenkor az Apple fél szolgáltatásokra gondolok (konkrétan egyre), hogy a képről megy az OS szinten támogatott OCR. Ezt nagyon szeretem.

Ott vannak még a webcam effektek… más nem jut fejembe.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7) koby11h válasza kleinguru (#6) üzenetére


koby11h
aktív tag

"webcam effektek" :) ez aranyos! - bocs, nem neked szánom, mert neten én is ezt láttam mint pl. AI webcam "előny".
A 4-5 órás éves leányvállalati terv egyeztetésen valakinél változó háttér vagy giphy, emoji jelenne meg, akkor tuti az lenne az utolsó munkanapja :)
Remélem lesz majd az AI-nek olyan, a laptop processzorba ágyazott használható funkciója is amiért megéri ez az egész hercehurca. Mert most még olyan mint a 3D-s TV vagy kis méretű hajlított kijelző, a ketté választott billentyűzet amik elég rétegtermékek vagy múltbéli fellángolások...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#8) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ha jól emlékszem, a Granite Rapids is az AI-ra gyúr, másban nem igazán fog fejlődni. Szerintem ezzel nagyon maguk alatt vágják a fát, mert az AMD egy szálon is el fog húzni és akármikor berakhat egy xilinx chipletet a procikba.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) Ixion77


Ixion77
őstag

"a jelenlegi, Meteor Lake kódnevű generációhoz viszonyítva az Arrow és Lunar Lake háromszorosára növeli majd az AI feladatokban elérhető teljesítményt"

Bár így lenne ötösöm a lottón:

"Szerintem a szokásos utat fogjuk járni:
Idén: van benne AI!
jövőre: háromszor gyorsabb AI van benne!
..."

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez szerintem se jó irány...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) opr válasza Ixion77 (#9) üzenetére


opr
veterán

Mammut lő, gól. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) Chiller válasza koby11h (#7) üzenetére


Chiller
őstag

"Remélem lesz majd az AI-nek olyan, a laptop processzorba ágyazott használható funkciója is amiért megéri ez az egész hercehurca. "

Dehogy lesz... aki ezt hiszi, az elnézést, de álomvilágban él. Még a milliárdszámra jelenlévő felesleges (=nem képmegjelenítésre használt) beépített IGPU is csak foglalja az értékes helyet és pénzt... Akkor az "AI"-tól mit várhatunk?

(#13) koby11h válasza Chiller (#12) üzenetére


koby11h
aktív tag

Próbáltam befogadóan állni a helyzethez :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#14) dodo1114 válasza Chiller (#12) üzenetére


dodo1114
csendes tag

Az iGPU-kat nem feltétlenül húznám le (semmi gond nincs vele, ha valaki nem használja ki félre értés ne essék)
De azért egy alap videó szerkesztést és 1-2 értelmesebb játékot is elvisznek 11th gen felett.
Témánál ragadva:
Sajnos én se látok több fantáziát benne, mint, hogy kevésbé lesz pixeles a kép ha beleközelítesz, szebb kamera effectek lesznek és ki tudod emelni egy mozdulattal az aranyhalad emojinak!
Micsoda innováció :D
Aztán jövőre eladják azt ami várakozás nélkül körbe vágja az aranyhalat de legalább feláron...
Gondolom megint valami M$ féle háttéralku, hogy a Win 12 jobban eladható legyen majd.

PC: CPU:Ryzen 5 2600 GPU: RX 6700 XT RAM 32GB, Laptop: Lenovo X260, Konzol: Steam deck, Teló: S22U, céges: iP 2022 SE

(#15) Bilux válasza dodo1114 (#14) üzenetére


Bilux
veterán

Ai chip nélkül majd nem települ a Windows 12 ;]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#16) Chiller válasza Bilux (#15) üzenetére


Chiller
őstag

Nos, hát igazat megvallva, ez sajnos valószínű :DDD

De ettől még nem lesz kihasználva (max a bejelentkező háttérkép kiválasztásánál, vagy a célzott reklámok összegyűjtésénél :((( :O )

(#17) Geri Bátyó válasza Bilux (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Fog az települni, csak közli, hogy olyan "hasznos" dolgok, mint a copilot nem fognak működni! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) ddekany válasza anulu (#1) üzenetére


ddekany
veterán

"csak valaki mondja már el nekem, mi az a use case"

Meglátjuk, hogy milyen problémát találnak majd a megoldáshoz... :) Mert hogy nagyon fognak igyekezni találni. Egyik nehézség, hogy hasznosabb akármi-AI általában elég sok RAM-ot szokott felégetni. Pl. ilyen Bing chat szint az mostanság akár pár száz GB-t RAM, és ha még jól sikerül is a jövőben összenyomni a paraméter számot, meg kvantálni, akkor is sokszor 10 GB lenne.

Lehet csinálnak egy nagyon erősen specializált pici LLM-es chat-et, aminek beírhatod, hogy mit akarsz beállítani a Windows-ban. Azért, mert így 20+ év után már feladták, hogy valaha összejöhet egy értelmes vezérlőpult. És akkor ezzel átvágják a gordiuszi csomót. ;]

"illetve úgy adják el ezt az AI-t, mintha tényleg az lenne, és nem csak egy felpumpált LLM"

A plebsznek jön le max így, de szakmai körökben világos volt mindig is, hogy ez (mint egy mostanság tipikus LLM chat) csak egy jelentős lépés a cél felé. De nézd a pozitív oldalát... Minél később sikerül e köré valódi intelligenciát kiépíteni, valószínűleg annál tovább élhetsz (nem-disztopikus körülmények között)!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.