Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Thrawn válasza Fiery (#4800) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem csak az enyémen, bár ez nem vigasztal. Lassan nincs olyan AM4-es lapjuk ahol ne jeleztek volna ebből eredő problémát. Még monitorozó szoftver sem kell, hogy előjöjjön a gond. Persze teljesen véletlenszerűen jelentkezik, ergo egy szerviz nagy valószínűséggel visszaküldené a lapot, hogy náluk hibátlanul működött.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4802) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok,
Arra tudja valaki a választ, hogy mitől van az, hogy az AIDA64 elindításakor kékhalál és újraindul a (ASUS)Laptop. Az AIDA be sem töltődik, csak az üdvözlőképernyő és vége? Új a Laptop is, a Windows is.

(#4803) Fiery válasza Pete1 (#4802) üzenetére


Fiery
veterán

A RAID vezerlok szkennelese kozben tortenik ez? Az AIDA64 splash screen aljan mi az utolso uzenet?

(#4804) Pete1 válasza Fiery (#4803) üzenetére


Pete1
tag

Szia,
Olyan gyorsan történik, hogy még nem sikerült megjegyeznem. Néhány sor fut végig, és kékhalál. Lehet, hogy valami bios-beállítás a ludas?

(#4805) Fiery válasza Pete1 (#4804) üzenetére


Fiery
veterán

Milyen chipset van a notebookban?

(#4806) Pete1 válasza Fiery (#4805) üzenetére


Pete1
tag

Intel 8. Gen. Asus s14 laptop. Sajnos többet nem tudok.

(#4807) Fiery válasza Pete1 (#4806) üzenetére


Fiery
veterán

Az AIDA64 mappajaban keresd meg az AIDA64.INI fajlt, es Jegyzettomb segitsegevel ird at az alabbi 2 sort:

LowLevelRAIDEnum=1
LowLevelRAIDSMART=1

erre:

LowLevelRAIDEnum=0
LowLevelRAIDSMART=0

Ha nincs me'g ilyen fajl az AIDA64 mappajaban, akkor hozd letre, es ird bele az alabbi 3 sort:

[Generic]
LowLevelRAIDEnum=0
LowLevelRAIDSMART=0

(#4808) Pete1 válasza Fiery (#4807) üzenetére


Pete1
tag

Köszönöm szépen, ki fogom próbálni. Jelentkezni fogok az eredménnyel.

(#4809) Pete1 válasza Fiery (#4807) üzenetére


Pete1
tag

Szia,
Sajnos nem müködik, pedig kipróbáltam a telepítős és a portable változattal is. A biosba bele van integrálva az Intel Raid, így kikapcsolni sem tudom. Lehet, hogy másik ilyen jellegü programot kell keresnem, vagy várjak arra, hogy az AIDA64-et kijavítják?
Üdv.

(#4810) Fiery válasza Pete1 (#4809) üzenetére


Fiery
veterán

Amig nem tudjuk, hogy pontosan hol jelentkezik a kekhalal, addig javitani sem tudjuk :( Amig nem tudjuk, hogy pontosan hol jelentkezik a kekhalal, addig javitani sem tudjuk :(

(#4811) Pete1 válasza Fiery (#4810) üzenetére


Pete1
tag

Szia,
A Windows-ból hogyan lehet "kinyerni" ezt az információt?

(#4812) Pete1 válasza Fiery (#4810) üzenetére


Pete1
tag

Az üdvözlőképernyő utolsó üzenete: "eszközök számbavétele" vagy valami ehhez hasonló, utána következik a "kékhalál", szóval a vége felé...

(#4813) Fiery válasza Pete1 (#4812) üzenetére


Fiery
veterán

Azt meg tudnad nezni, hogy ha Command Prompt-bol (Parancssor) inditod az AIDA64-et, meghozza a /STARTUPLOG parancssori kapcsoloval, akkor a Windows Asztalra kerulo StartupLog.txt fajlban milyen tartalom jelenik meg?

(#4814) Pete1 válasza Fiery (#4813) üzenetére


Pete1
tag

Parancs-sorból hogyan kell elindítani az AIDA-t. Telepített vagy hordozható is lehet? is lehet?

(#4815) Fiery válasza Pete1 (#4814) üzenetére


Fiery
veterán

Barmelyiket lehet parancssorbol inditani

(#4816) Pete1 válasza Fiery (#4815) üzenetére


Pete1
tag

Hogyan kell?

(#4817) Locutus


Locutus
veterán

[link]
Mikorra várható, hogy az Aida64 az itt említett új SDK cuccokkal már csak finoman húzogatja a ryzenem haját? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4818) Fiery válasza Pete1 (#4816) üzenetére


Fiery
veterán

Windows gombon (bal also sarok) jobb gomb --> Parancssor (Rendszergazda), majd atnavigalsz az AIDA64 mappajaba (pl. CD \AIDA64), aztan beirod:

AIDA64 /StartupLog

(#4819) Fiery válasza Locutus (#4817) üzenetére


Fiery
veterán

Az AMD szolt nekunk errol az SDK-rol, de egyreszt nem idoben szoltak, masreszt az SDK-t sem kaptunk meg, harmadreszt pedig semmilyen rendes Matisse-t sem kuldott az AMD nekunk, tobbszori igeretre sem. Negyedreszt, nem vagyunk hive az olyan plusz retegeknek, amivel a hardverhez valo direkt hozzaferest kenytelenek vagyunk korlatozni. Az ilyen koztes retegeket hasznalva csomoszor kitesszuk magunkat a driver esetleges hibainak, ami pedig senkinek sem jo. Az AMD jelenleg kicsit fura palyan mozog: szoftveres retegek hozzaadasaval probaljak a leheto legjobb szinben feltuntetni az egyebkent is nagyon jo CPU-ikat. Szerintunk erre semmi szukseg. Mindenesetre ha megkapjuk az SDK-t, es kapunk vagy veszunk Matisse alapu vasat is, megvizsgaljuk az orajel kerdest kozelebbrol, hatha van ertelme implementalni az SDK-t. De me'g ha implementaljuk is, jo esellyel opcionalisan kikapcsolhato lesz annak hasznalata az AIDA64-ben.

[ Szerkesztve ]

(#4820) Drag77


Drag77
senior tag

Szia,

Nekem egy licensz kérdésem lenne. Amire használni szeretném a szoftvert az az lenne, hogy az ügy fél gépeiről készítenék parancs sorból csv riportokat, majd ezeket utána az irodában dolgoznám fel sw verziók, gép típus ..stb.. Ez pl. üzemeltetési árajánlatokhoz volna jó.
Úgy nézem az Engineer verzió erre nem alkalmas, mert nem tud csv riportot készíteni majd feldolgozni. A Network audit pedig meg gép számra van.
Jól nézem, hogy így minimum egy 10 es network audit licenszre volna szükségem? Gondolom ez meg max 10 gép adatait dolgozná fel egyszere?

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#4821) Fiery válasza Drag77 (#4820) üzenetére


Fiery
veterán

Jol latod. 2 lehetoseged van alapvetoen:

1) Vagy veszel egy AIDA64 Engineer licencet, es parancssorbol tudsz generalni HTML riportot, majd krealsz ra egy sajat scriptet, amivel feldolgozod a riportokat HTML bemeneti fajlbol -- nem lehetetlen, csak macerasabb, mint CSV vagy XML-bol dolgozni. Ez esetben 1 db Engineer licenc elegendo, viszont nincs Leltarkezelo es Valtozaskezelo, tehat sajat magadnak kell megoldani a riportok feldolgozasat es kiertekeleset is.

2) Vagy veszel egy 10 db-os AIDA64 Network Audit licencet, amivel korlatlan szamban tudsz CSV riportokat generalni, viszont egyszerre csak 10 db szamitogephez tartozo riportot tudsz betolteni az AIDA64 Network Audit sajat Leltarkezelo vagy Valtozaskezelo moduljaiba.

(#4822) Drag77 válasza Fiery (#4821) üzenetére


Drag77
senior tag

Köszönöm, a főnököt a 10 user felé terelem.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#4823) C64


C64
őstag

Sziasztok. AIDA miért zabálja az egyik magot folyton?

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4824) Fiery válasza C64 (#4823) üzenetére


Fiery
veterán

Ez igy nagyon keves info :) Milyen helyzetben, mikor, hogyan zabalja? Ha siman elinditod az AIDA64-et elso telepites utan, akkor is jelentosen terheli az egyik magot?

(#4825) Locutus válasza C64 (#4823) üzenetére


Locutus
veterán

Meg hát kevesen használnak ma már C64-en AIDA64-et :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4826) C64 válasza Fiery (#4824) üzenetére


C64
őstag

Alaplapot cseréltem tegnap és azóta csinálja, előtte nem volt gond. Folyamatosan eszi az egyik magot, ha fut az app a háttérben, csak az oldalsáv miatt megy. Megnézem tiszta telepítés után mit csinál....

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4827) C64 válasza C64 (#4826) üzenetére


C64
őstag

Kipróbáltam, így nem eszi a magot, viszont minden beállításom oda, szóval ez sem opció. Visszateszem a már meglévő .ini fájl-t. Van valami ötletetek esetleg? :)

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4828) Fiery válasza C64 (#4826) üzenetére


Fiery
veterán

Ezek szerint a Desktop Gadget-et hasznalod? Milyen alaplap volt a regi es milyen az uj? Videokartya valtozott?

(#4829) C64 válasza Fiery (#4828) üzenetére


C64
őstag

Win10, desktop gadget igen. VGA nem változott, alaplap lett z390-a prime, z370-a prime-ról.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4830) Fiery válasza C64 (#4829) üzenetére


Fiery
veterán

Probald ki, hogy tiltsd le az Embedded Controller-rel kapcsolatos 2 opciot az AIDA64 / fomenu / Fajl / Beallitasok / Stabilitas oldalon, es inditsd ujra az AIDA64-et. Ezzel ugyan elveszitesz nehany szenzor erteket, viszont jo esellyel megszunik a CPU tulzott terhelese.

(#4831) C64 válasza Fiery (#4830) üzenetére


C64
őstag

Köszi, ez bevált :) Nem tudom mit tiltottam le, de most nem eszi a magot.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4832) C64


C64
őstag

Az SPD információkat nem jeleníti meg most egyáltalán, még akkor sem, ha visszakapcsolom ezt a két szenzort. Ez bug lenne? Legfrisebb beta verzió.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4833) Fiery válasza C64 (#4832) üzenetére


Fiery
veterán

Akarmennyire is a szokasos, unalmas valasznak is szamit, probald meg kerlek ujrainditani a gepedet, mert lehet, hogy az AIDA64 kernel drivert elkavarta a Windows, vagy az SMBus lehalt valami miatt.

(#4834) C64 válasza Fiery (#4833) üzenetére


C64
őstag

Nem segít. Eddig akármit opcionáltam semmi sem segített, továbbra sincs SPD információ.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4835) Fiery válasza C64 (#4834) üzenetére


Fiery
veterán

Nyomj kerlek jobb gombot az AIDA64 foablak aljan lathato allapotsoron --> Sensor Debug --> [b]SMBus Dump (Full)[/b]. Masold be a teljes eredmenyt ide a topicba. Az also allapotsort elkepzelheto, hogy elobb engedelyezned kell: AIDA64 / fomenu / Nezet / Allapotsor.
Koszi elore is!

(#4836) C64 válasza Fiery (#4835) üzenetére


C64
őstag

------[ Versions ]------
Program Version : AIDA64 Engineer v6.00.5169 Beta
BenchDLL Version: 4.4.800-x64
Windows Version : Microsoft Windows 10 Enterprise 10.0.18362.387 (64-bit)
------[ Motherboard Info ]------
Motherboard ID : 63-0100-000001-00101111-040517-Chipset$0AAAA000_BIOS DATE: 09/02/19 20:51:30 VER: 05.0000D
Motherboard Model : Asus Prime Z390-A
Motherboard Chipset : Intel Cannon Point Z390, Intel Coffee Lake-S
DMI MB Manufacturer : ASUSTeK COMPUTER INC.
DMI MB Product : PRIME Z390-A
DMI MB Version : Rev 1.xx
DMI MB Serial : 180935737102265
DMI SYS Manufacturer: System manufacturer
DMI SYS Product : System Product Name
DMI SYS Version : System Version
DMI SYS Serial : System Serial Number
DMI BIOS Version : 1302
------[ 1 SMBus detected ]------
------[ SMBus #0 ]------
SMBus Type : ACPI
SMBus Port : EFA0
Can Have SPD: Yes
Scan Type : Full
*** SMBus Semaphore Disabled = 0
Dump took 0.6 sec

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4837) Fiery válasza C64 (#4836) üzenetére


Fiery
veterán

Az SMBus elérés ACPI-on keresztül (Asus alaplapok) nevu opciot kapcsold ki az AIDA64 / fomenu / Fajl / Beallitasok / Stabilitas oldalon, es inditsd ujra az AIDA64-et. Ezutan mukodni fog az SPD oldal.

[ Szerkesztve ]

(#4838) C64 válasza Fiery (#4837) üzenetére


C64
őstag

Köszi megvan. Most megint le lett tiltva pár szenzor?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4839) Fiery válasza C64 (#4838) üzenetére


Fiery
veterán

Az fura lenne, elvileg az alaplapodnal csak az Embedded Controller-rel kapcsolatos opciok kikapcsolasanal tunik el nehany szenzor ertek.

(#4840) C64 válasza Fiery (#4839) üzenetére


C64
őstag

Köszi Uram :R

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4841) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy az eddig jól működött Aida64 egy WIN10 újratelepítés után miért nem indul el . Kékhalál mikor a Smart adatokhoz ér . Semi hardware nem lett cserélve csak a win lett újrarakva . Visszaraktam egy előző verziót de azzal is ugyanaz a gond .

Köszi a választ :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#4842) Fiery válasza Andrej1 (#4841) üzenetére


Fiery
veterán

A 4807-es hozzaszolasom vonatkozik erre a problemara is ;)

(#4843) Andrej1 válasza Fiery (#4842) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszönöm :R Esetleg más ötlet ? Azzal kezdtem de ugyanúgy kékhalálozik .

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#4844) Fiery válasza Andrej1 (#4843) üzenetére


Fiery
veterán

Ugyanugy a SMART eszkozok keresesenel kekhalalozik vagy kesobb jon elo valamikor?

(#4845) Andrej1 válasza Fiery (#4844) üzenetére


Andrej1
aktív tag

A SMART eszközök keresésénél kékhalálozik .

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#4846) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Volt egy olyan problémám, hogy az Aida64 (bármelyik verzióját) indításakor mindig ugyanannál a pontnál kapok egy kékhalát, ami az iaStorE.sys-re hivatkozik.
Egy kis guglizés után láttam, más is belefutott ugyanebbe, s neki egy RST driver frissítés megoldotta a problémát. Igen ám de az én konfigom:
Asrock X79 alaplap
i7 4820k CPU
12G RAM
stbstb, nincs ilyen hogy RST...
Jobb híján ezt a Intel Management Engine illesztőprogramot frissítettem, de nem jártam sikerrel...
Ha esetleg van valakinek valami tippje, azt megköszönném :R

--> 4807-es hsz-ben leírtak szerint probléma megoldva :R
a hsz-emet meghagynám, hátha valaki így keresne rá hogy iaStorE.sys ahogy én is tettem először itt a fórumban :)

[ Szerkesztve ]

(#4847) Fiery válasza Andrej1 (#4845) üzenetére


Fiery
veterán

Akkor a 4807-est ugy egeszitenem ki, hogy:

Az AIDA64 mappajaban keresd meg az AIDA64.INI fajlt, es Jegyzettomb segitsegevel ird at az alabbi 3 sort:

LowLevelSMART=1
LowLevelRAIDEnum=1
LowLevelRAIDSMART=1

erre:

LowLevelSMART=0
LowLevelRAIDEnum=0
LowLevelRAIDSMART=0

Ha nincs me'g ilyen fajl az AIDA64 mappajaban, akkor hozd letre, es ird bele az alabbi 4 sort:

[Generic]

LowLevelSMART=0
LowLevelRAIDEnum=0
LowLevelRAIDSMART=0

(#4848) Fiery válasza bacsis (#4846) üzenetére


Fiery
veterán

Pedig elvileg van RST, pontosabban RSTe (RST Enterprise) a lapodhoz. RSTe-bol a 3.5-os verziot keresd, ha jol remlik, az lesz jo a lapodhoz, es azzal mukodni fog a 4807-esben olvashato workaround nelkul is.Oprendszertol fuggoen lehet, hogy van ennel ujabb RSTe is, ami a lapodhoz jo, pl. 4.3-as van Win10-hez --> [link]

Meg talaltam 3.8-ast Win7-hez --> [link]

[ Szerkesztve ]

(#4849) bacsis válasza Fiery (#4848) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szuper köszi :R

(#4850) Andrej1 válasza Fiery (#4847) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Nagyon szépen köszi a segítséget :R
Ez így megoldotta az indulási kékhalált . Minden gond nélkül indul !

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.