Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) spacer


spacer
aktív tag

up!
Még aktuális....
Visszaolvastam a topicot és úgy látom, nem csak nekem egyedül ez a problémám...

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#552) ZaJanga válasza spacer (#550) üzenetére


ZaJanga
tag

pontosan mi nem megy?
ua. lapom van moddolva sli-vé és a 3000+ @ 4360+ on is tolom stabilan!
milyen proci milyen memo stb és talán tok segíteni!
Ja és fless egy új bios!

Ámítástechnika

(#553) Black&White


Black&White
addikt

Hát igen, vmi alap konfig leírást mellékelhettél volna, vagy töltsd ki a mezőt az adataidnál.
Ahogy látom az új BIOSban már normálisan lehet állítgatni a mem-feszt is, a régiben nekem csak sokadszorra akarta az igazságot.
Ezt a memtest86+ menüpontot próbálta már vki a BIOSban?Mit takar?

(#554) ZaJanga válasza Black&White (#553) üzenetére


ZaJanga
tag

Persze
Engedélyezd és boot-kor elindul a legújabb memtest!

Ámítástechnika

(#555) spacer válasza ZaJanga (#552) üzenetére


spacer
aktív tag

Semmi se megy!!!!
Ha feljebb húzom az órajelet már bootolásnál lefagy... Tehát ha tudsz akkor segíts...
Egyébként A-data 500Mhz-es ramok vannak benne, 3000+-os procival, és Asus 6600-ával.
Ugyanez a proci gégebájt alaplapban :DD 2400Mhz-en stabil volt.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#556) spacer


spacer
aktív tag

Azt hiszem mindent kipróbáltam, mégse tudom 220-nál feljebb húzni a procit:(
Még a dfi hivatalos fórumát is átnyálaztam... Biost is frissítettem és mégse. 220Mhz után mintha elvágták volna, kék képenyő bootolásnál. 220-ig meg vígan szalad még teszteltem is. Egyszerűen nem értem.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#557) Reac^


Reac^
őstag

Na hali srácok!
3x is megpróbálkoznék a tuningal. Leírom eddig mire jutottam a64es totyikos segítséggel.

DFI LP NF3-250, csipen zalman borda a kicsi szar helyett.
Coolink AP350X táp
A64 2800+ s754 elvileg ''cg stepping''
2x 512mb ddr333 hynix
120g maxtor ATA

Namost, tudom, hogy a ram a szűk keresztmetszet, de ha viszaveszem a CPU:RAM arányt akkor se nagyon akar feljebb mászni. 245Mhz-es FSBig volt stabil a gép, ilyenkor a proci 9x245=2204mhz-en járt. A64es totyikban mondták, hogy bátran emeljek feszt, így 1,6v-1,65v nál se ment feljebb. A ramokat asszem leosztottam a legalacsonyabb arányra (2:1), tehát ha fsb200, akkor a ram 100-on(DDR200)-on megy. Így gondoltam nem lesz baj 250mhz-es fsb elérésekor sem, mivel az 250:125(DDR250), ezt pedig a 333-asnak birnia kéne.
Tehát akármekkora CPU fesszel is próbálkozom, nem akar 245mhz fsbnél feljebb mászni.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#558) Sir Riccio válasza Reac^ (#557) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Biosban keresd meg a HT állitási lehetőséget, és állitsd vissza 3-ra, alapból vagy 4-en vagy autón áll.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#559) joshua7 válasza Reac^ (#557) üzenetére


joshua7
veterán

Nekem is 245 a max, igaz itt C0-s proci megy. :) Bőven elég, amúgy is alapon üzemel.

Semper Fi

(#560) Reac^ válasza Sir Riccio (#558) üzenetére


Reac^
őstag

Avval is szívtam és szépen mindennek utánaszámoltam számológéppel. 950 körül még megy a HT, 650 alatt pedig tuti halál. Kisakkoztam már minden lehetőséget és nem értem mi a szük kereszmetszet:
Ram nem lehet az arány miatt.
CPU szintén nem lehet, nemhiszem, c0-sra azt mondták fesz nélkül 2400+ mhz, meg amúgy is adtam neki +kakót (1,5v -> 1,65v)
Tápot kicseréltem azóta márkásra (Codegenlol).

Szal?

[Szerkesztve]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#561) spacer


spacer
aktív tag

Nekem úgy tűnik, hogy a rammal van bajom... Ha azt visszaveszem 260 fsb-ig stabil a gép...
Dehát ezek 500-Mhz-es ramok. Van vkinek A-data a gépében???
Megőrülök... Most vettem őket.:(

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#562) joshua7 válasza Reac^ (#560) üzenetére


joshua7
veterán

C0-s?
Akkor sztem elérted a végét!
Uaz a lapunk és egyforma steppinges a procink. Én is 245-ig jutottam!
A CG-sre mondtak ilyeneket (2400mhz alapon) inkább.

Semper Fi

(#563) Reac^ válasza joshua7 (#562) üzenetére


Reac^
őstag

Nemtudom már, és nem akarom levakarni a hűtőt. Nem hinném, hogy 2200mhz (3400+) lenne a max amit bír szegényke. Adok majd neki még feszt, ha lesz kedvem :), de előtte valami jó kis ramot kéne beszereznem.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#564) ZaJanga válasza spacer (#561) üzenetére


ZaJanga
tag

Valszeg a ram fogja meg!
max. 255-260 fsb-t visz szinkronba.566 vagy 600-as kellett volna ha tuningolni akarsz.
A HT-t visszavetted 3 vagy 4 re?

Ámítástechnika

(#565) joshua7 válasza Reac^ (#563) üzenetére


joshua7
veterán

CPU-Z megmondja. :)
Nem kell leszedni hűtőt.

Semper Fi

(#566) spacer válasza ZaJanga (#564) üzenetére


spacer
aktív tag

Igen, de nem értem mert 410 MHz-nél feljebb nem megy pedig 500-as a ram.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#567) Reac^ válasza joshua7 (#565) üzenetére


Reac^
őstag

Mondomén, hogy CG stepping. A volt az direkt van levéve 1,5-ről 1,3-ra. A64-es topikban ajánlották:

[kép]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#568) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Hy!

Mi a különbség a DFI LanParty nF2 Ultra400 és a DFI Infinity nF2 Ultra400 között? Elég komoly tuningra kellene a lap (magas fesz., magas FSB) ti melyiket ajánljátok? Mivel a Tuning fontos, ezért a DFI-t választottam... Mekkora fesz.-t lehet max. adni ezekben a lapokban az alaplapnak, processzornak, memóriának?

Thx!

(#569) Black&White válasza ZaJanga (#554) üzenetére


Black&White
addikt

Oksa, működik! :)


''Hy!

Mi a különbség a DFI LanParty nF2 Ultra400 és a DFI Infinity nF2 Ultra400 között? Elég komoly tuningra kellene a lap (magas fesz., magas FSB) ti melyiket ajánljátok? Mivel a Tuning fontos, ezért a DFI-t választottam... Mekkora fesz.-t lehet max. adni ezekben a lapokban az alaplapnak, processzornak, memóriának?''

Thx!
Bővebben: link

Nem akartam kétszer válaszolni...:)

(#570) Club


Club
őstag

Sziasztok.
Erről tud valaki valamit?
DFI 915P-TAG


Ezt vegyem vajon vagy egy ASUS P5GD1-et?
Ahogy néztem pontosan azt tudja min a Lan Party-s nagytesója, csak nem csilli.villi fluoreszkálós cucc, meg nincs hozá annyi extra:)

Van valakinek valami tippje?:U

(#571) Reac^ válasza Club (#570) üzenetére


Reac^
őstag

Most volt bent a cikkben, nem? Akkor szerintem mindent tudsz róla. :) Az hogy ASUS v. DFI teljesen a te döntésed, talán akad vki akinek vannak ezekkel tapasztalatai. De ha tuningot akarsz akkor DFI, azon belül mind1, hogy lanparti v. nemlanparti, szerintem ugyanazt tudják, az extrákon kívül.

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#572) joshua7 válasza Reac^ (#567) üzenetére


joshua7
veterán

Hoppá...
Vmiért 3000+-os procira gondoltam. :) Szal az a 2400mhz-es szöveg felejtendő. :DDD

Semper Fi

(#573) breetai válasza Black&White (#569) üzenetére


breetai
aktív tag

HI! Hát isten igazából szerintem a LanP. csicsásabb+extrák. Meg az a ''csúcsmodel''... DE asszem a DFI is úgy reklámozta annó, hogy a LanP. a lanosoknak=>jól néz ki....; az Infy. meg a tuning... Szóval tuningra én Infy.-it vennék. :C

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#574) Black&White válasza breetai (#573) üzenetére


Black&White
addikt

Nekem volt Infinitym, egy haveromnak pedig Lanparty B van.
Az enyémhez semmi extra nem járt, a szokásoshoz képest, a Lanpartyhoz viszont adtak egy előlapi panelt, hordtáskát, rounded kábelt,stb.Óriási dobozban volt...
Tuning szempontjából nekem, Dual Channel memkezelés mellett a 240-s FSB volt Prime stabil egy Mobile Barton 2600-al.Nem volt rossz.
Külföldi fórumokon persze gyakran látni ennél jóval magasabb FSB-ket is, szval ki lehet fogni.

(#575) breetai válasza Black&White (#574) üzenetére


breetai
aktív tag

Hát igen kb. én is ezt írtam. De az ismétlés a tudás édesanja! :DD

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#576) ZaJanga válasza spacer (#566) üzenetére


ZaJanga
tag

Akkor próbáld meg visszaosztani!
A ramokat tedd a 2-4 slot-ba!

Ámítástechnika

(#577) trbvszkij


trbvszkij
tag

Hoi,

Nem POSTol a DFI Lanparty Ultra B alaplapom. A diagnosztikai ledek közül a LED4 világít, a többi nem, kézikönyv szerint ezt jelenti:

Early program chipset register before POST.

Próbáltam 1 rammodullal, kettővel, PCI és AGP videókártyával, HDD-vel és nélküle, floppyval és nélküle, semmi változás. Ha nincs benne ram, akkor előírásszerűen visít, tehát nem teljesen halott.

Hálás lennék bármilyen tippért.

Köszi.

The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

(#578) Aloki válasza trbvszkij (#577) üzenetére


Aloki
tag

Mennyi ideig hagytad rajta a CMOS cleart?(gondolom próbáltad) Nekem kb 30 mp-ig rajta kell hagynom, hogy egy rossz beállítás után bepostoljon az Infinity-m.
Esteleg próbáld ki a hosszabb megoldást ki az elem, cmos clear, be az elem.

Ha minden kötél szakad lehet hogy a BIOS sérült, állítólag az ugyanolyan BIOS chip van benne mint egy NF7-esben szóval ráflashelsz egy Lanparty BIOS-t és berakod a DFI-be.
(ezt még nem próbáltam)


[Szerkesztve]

(#579) Aloki válasza trbvszkij (#577) üzenetére


Aloki
tag

Egyébként nagyon várom az eredméyneket a BH5-ökkel szóval hajrá!

(#580) trbvszkij válasza Aloki (#578) üzenetére


trbvszkij
tag

Ma éjszakára rajtahagytam a CMOS Cleart, elem nélkül, semmi változás.

Én is BIOS hibában reménykedem, ezt kipróbálom még ma. Ha úgyse megy, visszaküldöm a németnek, csináljon vele, amit akar:)

The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

(#581) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy a DFI Lanparty NF4 Ultra-D és SLI-D miben különbözik egymástól?

Azt hallottam, hogy az Ultra-D is működik SLI módban, csak meg kell moddolni. Ennyi lenne az összes különbség? Az NF4 Ultra, vagy NF4 SLI chipset a gyorsabb?

(#582) Black&White


Black&White
addikt

Nem hiszem el, hogy ilyen alap dolgokért nem lehet bepötyögni a böngészőbe, hogy www.dfi.com .....

Ha ez sem megy, akkor ne akarjál moddolni...:P;)

(#583) #72042496 válasza Black&White (#582) üzenetére


#72042496
törölt tag

A két lap közti, mintegy 10k-s árkülönbözetnek valamifajta okot tulajdonítva, információra éhesen, az izgalomtól remegő kézzel pötyögtem be a böngészősávba, hogy: www.dfi.com.
Ám itt nem látok mást, csak azt, hogy az egyik lap támogatja az SLI-t, a másik nem, viszont van helyette DXG. Ám nyílt titok, hogy ezt SLI-vé lehet bűvölni. Még mindig nem értem, miért is kerül az egyik 10k-val többe a másiknál. Esetleg gyorsabb lenne? :F Feltételeztem, az itteni emberek majd segítségemre lesznek, s nyugodtan alhatom... :)

Egyébként:
1, A ''Válasz'' gomb használata is alapdolognak számít. :)
2, Egy szóval sem mondtam, hogy moddolni akarok. :U

(#584) ZaJanga válasza #72042496 (#583) üzenetére


ZaJanga
tag

Hi
Viszont visszaolvasni szerintem tucc!
Már leírtam, hogy nekem egy modd-olt ultrám van és rendesen SLI-ként működik!
Szal futás ezüstfestékért és nyugodtan modd-olhatod!
Itt a PH-n is írtak róla egy cikket keress rá!:C

Ámítástechnika

(#585) #72042496 válasza ZaJanga (#584) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, megnyugtató a hir!
Ám nekem sajnos nincs mit moddolni, talán majd valamikor... Érdeklődésből kérdeztem, ha majd egyszer veszek ilyet, s SLI-t szeretnék, nehogy koppanjak.

Jelenleg tervezek egy Infinity NFII Ultra-t, erre megy viz, jól kihajtom, s csak azután játszik az NF4. Sajnos. :(

(#586) Sir Riccio válasza ZaJanga (#584) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Egy ''költői kérdés'' SLI hidat honnan szereztél hozzá, talán a nyuszi hozta?????

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#587) ZaJanga válasza Sir Riccio (#586) üzenetére


ZaJanga
tag

Nincs hozzá SLI hidam és nem is mondtam/írtam sehol!
Egyenlőre külön még csak a Japcsiknál lehet kapni.Mire venni akarok majd még egy 6800gt-t addigra nyugodj meg lehet majd kapni itthon is.Most csak a 3Dmark ''versenyzők'' vesznek (vagy PC boltba dolgoznak és túlórázás címen összepakolnak gépet majd a saját eredményükként hírdetik!Az egyik legismertebb M.O.-i versenyző is így csinálja!:DD ) két VGA-t.Kihasználni igazán semmi nem használja ki...még egyenlőre....:C

Ámítástechnika

(#588) breetai válasza trbvszkij (#577) üzenetére


breetai
aktív tag

HI! Szerintem gariztasd! Az lehet, hogy nem total halott. De ha teszel bele más RAM-ot, azt azzal is vergődik, akkor az biztos beteg!!! :O

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#589) zooly


zooly
aktív tag

Sziasztok!

Van egy DFI Lanparty-UT nForce4-Ultra-D alaplapom, a problemam az, hogyha felteszem az nVidia nForce IDE drivereket, bootolasnal lefagy ott ahol a csikok elkezdenenek szaladgalni... Probaltam mar mindenfele windowst, mindenfele nforce drivert, es mindegyikkel ugyanaz :( Ha nem teszem fel az SW IDE drivert, minden mukodik tokeletesen.

Kerdesem az volna, hogy lehet valami BIOS beallitas gond van? (IDE-vel kapcsolatban minden defaulton van) Vagy hibas az alaplap? (ezesetben ez mar ok a garanciaztatasra?) Vagy valami mas problema? Vagy ez teljesen normalis? (ketlem)

Elore is koszonom a segitseget!

https://www.ratingraph.com/

(#590) ZaJanga válasza zooly (#589) üzenetére


ZaJanga
tag

huhh
nekem ilyen anno nf2-vel volt, de a legújabb driver megoldotta.
Most ua. lapom van mint neked és a legutolsó drivert használom de semmi gáz!

Ámítástechnika

(#591) Danger96


Danger96
csendes tag

Hi!!

PLS HELP ME!!
Tegnap vettem 1 DFI lanparty 875P-T alaplapot és raktam bele Corsair Twinx1024-3200XL rammot meg Intel Pentium 4 640 [Prescott] 3.2GHz procit van benne 2 vinyo egyik se sata és nem indul el a gép a bios után tovább lép és ahol bootolni kellene kiirja hogy ''Updating ESCD . . . '' és lefagy !!
Ha valaki tud segiteni vagy 5lete van az irjon pls

Elöre is thx !

(#592) zooly


zooly
aktív tag

DFI-nál azt vettem észre, hogy néha elsőre rosszul detektálja a memória időzítéseket. Állítsd be 'kézzel' őket.

https://www.ratingraph.com/

(#593) Danger96


Danger96
csendes tag

Azt én is észre vettem 2.5 2 2 5 ismert fel 2 2 2 5 helyet de ha beálitom akkor is lefagy !
Hogy lehet DFI lapnál bios-t flashelni ? nekem mindig azt irja hogy ''write-protectid lockout jumper'' ???:F

(#594) ZaJanga válasza Danger96 (#593) üzenetére


ZaJanga
tag

Ez valszeg azt jelenti, hogy írásvédett!Jumpereld át és akkor engedi.(nézd meg az alaplapleírást)

Ámítástechnika

(#595) ZaJanga


ZaJanga
tag

Az OCZ DFI NF4-es alaplapjaihoz készített egy spéci memóriamodult!
Elég jóó!
Bővebben: link
:Y

Ámítástechnika

(#596) Danger96 válasza ZaJanga (#594) üzenetére


Danger96
csendes tag

Már az öszes jumpert probáltam buzerálni meg leirást is néztem de sehol nem emliti hogy hol van olyan jumper ami ezt unlockolja (ha valaki megtalálja hogy hogy lehet unlockolni a ''lanparty875p-t'' lapot annak fizetek 1 sört) :)

(#597) ZaJanga


ZaJanga
tag

Ezt próbáltad?Csak érdeklődök!
Bővebben: link

Ámítástechnika

(#598) Fade_Away válasza NoGuru (#482) üzenetére


Fade_Away
őstag

...


[Szerkesztve]

(#599) ZaJanga


ZaJanga
tag

nincs a leírásban védelem!:F
az .exe-t futtasd le úgy, hogy egy kislemez legyen berakva és úgy próbáld dos-ból....

Ámítástechnika

(#600) Danger96 válasza ZaJanga (#599) üzenetére


Danger96
csendes tag

Dos-bol nem tudom mert a gép lefagy a boot-olás elött mielött kiválasztja hogy honnan boot-oljon ''updating escd . . . '' képnél egyszerüen megfagy , egyébként én is leszetem ezt a file-t meg flopyrol inditotam is alt+F2 -vel de ott meg evel találkoztam hogy álitolag irásvédet a bios és szüntesem meg . . . :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.