Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ati1979 válasza maszekember (#200) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen hallottom róla. Tehát vélhetőleg elég nehéz meghajtani. (bár tudom, hogy nemcsak ezen múlik a dolog)
Ki kellene próbálni, mobil lejátszóval.

Szerintem kicsit már túlzottam is kiszűri a zajokat. Ez már akkor is látszik amikor beteszed a füledbe, de még a zenét nem indítod el. Ennél már csak CIEM-ek jobbak.

Nekem nem túlzottan szimpatikusak ezek az aktív zajszűrős dolgok. Simán meg lehet oldani passzívan is (még jobban is sokszor) és nem megy a hangminőség rovásrára.

Már nem szerencsére. :C Mikor levizsgáztam ezekből, felejteni akartam. :) És sikerült is. Szerintem egy hét múlva már nem is emlékeztem erre sok összehordott őrült marhaságra. A mai napig nem értem, miért kell más ember belőtt állapotban kitalált ökörségeit megtanulni, + vizsgázni, szigorlatozni, meg államvizsgázni is ezekből. Még szerencse, hogy a szakvizsgán már nem zaklattak ezzel az idiotizmussal.

(#202) AGE-T


AGE-T
senior tag

Meggyütt az amperior. Majd írok véleményt. Hd25 vs Hd25 Amperior.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#203) Ati1979 válasza AGE-T (#202) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok!

Várjuk és képeket is kérünk! :)

(#204) raven12


raven12
senior tag

Már úgy vártam, hogy írhassak ebbe a topikba :)) Ma jött meg a friss ropogós Brainwavz B2-m, úgyhogy örülök, mint majom a farkának :DD

Sansa Fuze rockboxed, Brainwavz B2, Xears XR120Pro új jack-el, de újra szakadozik a kábel, Sennheiser MX300 (van egy MX500 is, csak az nincs épp itthon, napozáshoz ezt használom, nem árt neki, elpusztíthatatlan :D, meg kell, hogy halljam a telefoncsörgést.)
Más források: Samsung S2 G (ennek más a hardveri felépítése, jobb a hangchipje, mint az S2-nek), gépen Sound Blaster Audigy 2 karesz, vagy Miditech Guitarface II külső hangkártya (főleg gitározáshoz van, persze).
Jövőben talán jön egy E07K, mint Bodor kollégának, LOD-dal feltuningolandó a Fuze-t.

A B2-ről még nem tudok véleményt mondani, alig 2 órát hallgattam, a hangját meg vagy szokom, vagy ennek is kell azért a bejáratás, hogy minden rendesen a helyére kerüljön, mert mintha kicsit lágyult volna az összkép (eddig).

(#205) Ati1979 válasza raven12 (#204) üzenetére


Ati1979
veterán

Gratula! :C

Majd írj a B2-ről ha bejárattad! :)

(#206) Bodor válasza raven12 (#204) üzenetére


Bodor
veterán

Gratula a szetthez! E07K-val várjál egy kicsit! B2-vel meg kell egy kis bejáratás, de igazából az a fontos, hogy jó méretű dugó legyen rajta ( nekem legjobban a Comply és a saját gyártmányú füldugóból készített jött be) , és hogy helyesen legyen a fülbe téve. A másik, hogy el kell felejteni az addigi , mondjuk Xears féle hangképet, és vissza kell szokni a természeteshez, ehhez idő kell. Az biztos, hogy a Fuze-on bármilyen hangszínállítás csak ront a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#207) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Akkor csatlakoznék én is ide:

A rendszer lelke a jó öreg J3-as, egy 32Gb-os Samsung kártyával a fedélzeten és a Lynx moddal, Rearth Ringke szilikontestbe zárva. A füles a Shure SE-215, most éppen aktuálisan gyári felállásban, egyedüli módosítás egy vékony szűrő szilikonharangban, időnként Sony Hybrid vagy foam illesztékkel is használom és a képen is látható custom kábellel. A fejes pedig a Shure SRH-440-es modellje, a 840-es párnamoddal és a gyári "telefonkábelt" egyenesre cseréltem. Egyelőre ez minden, szeretem ezt a setupot, nagyon szórakoztató hallgatni. :)

(#208) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#207) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem rossz! :)

Főleg a custom kábel az se215-höz. :))

[ Szerkesztve ]

(#209) raven12 válasza PR0JECTNR56 (#207) üzenetére


raven12
senior tag

Pont ilyen SRH-440+840 párnát szeretnék venni apámnak születésnapjára majd :D

Bodor: Hogy érted hogy várjak? Ne kapdokjam el, vagy esetleg tudsz valami hatalmas akcióról? (nem rég volt 10 dodóval olcsóbb, de vártam, hogy szerezhessek csomó redeem pontot, és még olcsóbbá varázsolhassam)
Egyébként ne is mondd, ez az első over-the-ear fülesem, alig találok vele normális fit-et. Úgy érzem, mostanáig még mindig nem sikerült jót találnom. Az sem segít, hogy asszimetrikusak a füleim. most a gyári bal-nagy, jobb-közepes szilikont tettem rá, de a bal így nem simul a fülemhez, közepes meg kiesne(mindig a bal fülemmel van baj...). Sony hybrid-ek hihetetlen módon nem voltak jók. A hozzáadott Comply tényleg viszi a pálmát kényelemben és izolációban, és kicsit előhozza a basszust is, de még kísérletezgetek.
Egyébként Sensaphonics tesztjével ellenőrzöm mindig a dolgokat, mennyire sikerült, eddig még sosem hallottam ugyanolyan hangosnak az 50hz-et, mint az 500hz-et, viszont nem is sokkal halkabb, ez lehet csak amiatt, hogy az alacsonyabb hangokat mindig halkabbnak halljuk?
Amúgy ergonómiailag hogy van ez megcsinálva? Úgy nézem, hogy ahogy bedugod, a ház az pont belefekszik a fülbe, nem áll ki, viszont a hallójárat útja nagyobb szögben megy, mint amennyire a nozzle van, így viszont egyáltalán nem megy mélyre a fülbe. Nem mondom, az izoláció így is legalább az XR120Pro szintet hozza, csak úgy érzem, hogy ki lehetne hozni jobbat is.

[ Szerkesztve ]

(#210) Bodor válasza raven12 (#209) üzenetére


Bodor
veterán

A Comply-val sem mindegy, hogy melyik méretet használja az ember, nekem a gyárilag hozzá adott M-es méret kicsi volt, ezért rendeltem L-es méretet, ami meghozta a várt eredményt. Viszont a legjobb a házilag gyártott , és nem csak szerintem.

A pontos, jó felhelyezésről itt láthatsz képeket, de neked kell kikísérletezgetni, hogy ezen belül még hogyan kell egy-két millimétert állítgatni ahhoz hogy jó legyen a hangzás.

Egyéb témában ment PÜ.

(#211) ku-cu


ku-cu
tag


Egész kulturált: iPod Video+ ezüst, réz LOD+ iBasso T3d+ jh13 (immáron ultimate ears kábellel)

(#212) Ati1979 válasza ku-cu (#211) üzenetére


Ati1979
veterán

:C

Hogy szuperál az ibasso T3d?

Gondolom sokat javult a hangzás...

(#213) ku-cu válasza Ati1979 (#212) üzenetére


ku-cu
tag

Még elég friss, idő kell hogy megszokjam.
Alapvetően világos hangot vártam tőle, de nem azt kaptam. (mondjuk egy fiio-hoz képest az) Picit mintha háttérbe tolná a magasakat. Lent hatalmas fejlődés, valamivel több, sokkal sokkal jobb minőségű basszus(gitár). A nem kifejezetten részletező karakter ellenére új részletek.
A java: hihetetlenül rendbe tette a színpadot. Jóval szélesebb, szellősebb, és "tökéletesen" kiegyensúlyozott.
Öszességében, jól néz ki, apró, hosszú akkuidő, nem túl drága. Fasza.

(#214) Ati1979 válasza ku-cu (#213) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát a fiio-hoz képest nem nehéz. :)

Azt írták róla, hogy inkább világos a hangzása? Alapjában véve nehéz ezeket az ibasso cuccokat bekategorizálni. Bár tudom, hogy minden termék más.
Amit én néztem, az állítólag világossal jól szól: beyer T1 Sötéttel is: LCD3, viszont kb. a kettő közöttivel Sh hd800 nem annyira.

Az jó hogy a mélyen dobott egy kicsit. Főleg részletességben meg a térben. Meg persze a terén is.
Állítólag a te fülesed eléggé ott van a mélytartomány tekintében (is). Amúgy van még ebben elég tartalék szeritnem, csak nem olcsó mulatság kihozni belőle.
Elég pici ha jól látom. Szóval gondolom nem jelent nagy terhet az utcai használat sem. Mennyit bír az aksija?

(#215) ku-cu válasza Ati1979 (#214) üzenetére


ku-cu
tag

Mikor még régebben olvasgattam, többek véleménye volt h világos hangú. Most ez nyilván baromi szubjektív, meg különben is nehéz a hangot így leírni, de az én fejemben a világos hang, és a már-már csapott magas baromira nem férnek össze.
Mélyben most tartok ott, h király, de többet ne.
Majd ha cserélek, nyilván drágábbra cserélek, meglátjuk hoz-e annyival többet... Azt hiszem ez nem ennyire egzakt.
Az erősítő meglepően pici, a lod kábel viszont elég bunkó, azért bő zsebben kényelmesen elfér. Majd megpróbálok összeütni egy slim profile darabot. Az akku up to 38 óra.

Arra az ibasso-ra kíváncsi leszek. (ill a véleményedre) Mikor veszed meg?

(#216) Ati1979 válasza ku-cu (#215) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen ez elég szubjektív. Gondolom lecsapja a magasakat, mint a shure-nál, és inkább a közepet nyomja meg jobban akkor.

Mennyiségben nem is, de minőségben, pl. részletességben gondolom nem árt a fejlődés.

Apple cuccokhoz legalább lehet normális minőségű lod kábelt venni. A sony-hoz majdnem lehetetlen.

Kb. 1 hónap múlva rendelném ha minden igaz. De a japán verziót szeretném,(az sokkal jobb álítólag) feltéve ha találok olyat aki megrendeli nekem japánból. :) Ha nem marad a kínai...

Vagy esetleg colorfly C4. Ami itthon is kapható 194k ért. De inkább az előbbi 2.

Ha meglesz írok róla mindenképp. :)

(#217) AGE-T válasza Ati1979 (#216) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nagyon rá vagy "cuppanva" arra az ezer dolláros cuccra. Hallattál már cowon j3 at? Nem biztos, hogy megéri azt a lóvét. Otthon a pc-m egy creative x-fi fatality platinummal van szerelve (nem az új gagyi), és az sem szól sokkal jobban mint a J3. Nem hiszem, hogy ettől sokkal jobb hangja lenne az ájbaszónak ;)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#218) Ati1979 válasza AGE-T (#217) üzenetére


Ati1979
veterán

Valami jobb fejest akarok majd venni hozzá, és kell a brutál erősítő rész. Meg asztali cucc helyett is veszem. + Nagy teret és brutál részletességet is szeretnék. :D

Meglátjuk. Most a colorfly c4-et is nézegetem mert az Mo-n is lehet már kapni. :))

Amúgy szerintem sem fog köröket verni a sony F seriesre. (azzal tudom majd összehasonlítani)

(#219) AGE-T válasza Ati1979 (#218) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nem fog fájni a használati idő (aksi), elég karcsú nem?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#220) Ati1979 válasza AGE-T (#219) üzenetére


Ati1979
veterán

A japán verziónál kb. 40%-kal több az aksi idő. Álítólag 7-8 óra körül mozog. Meg jobban is szól. Igazából az kéne nagyon.

De colorfly 100k -val olcsóbb meg itthon is kapni. Na majd meglátjuk.

Amúgy meg korlátozottan használnám csak az utcán. Meg 5-6 óra is elég mert nem nagyon megyek mostanában olyan helyekre ahol ne lennék előbb utóbb konnektor közelében.

(#221) maszekember válasza Ati1979 (#220) üzenetére


maszekember
aktív tag

Lehet,hogy kérdeztem már,de a Hifiman HM-901 miért esett ki? A cserélhető erősítő kártya (pontosabban az ezzel járó szabad hangkép-variálás) elég erősen felé billentené a mérleget - nálam. Akksiban nem hiszem,hogy az Ibassonál rosszabb lenne,ha igen,az már vicc kategória. Mondjuk nekem most már a D2+ valós 44-45 órás lejátszási ideje után nehéz lenne elviselni a 601 készenléti idejét (az olyan 9-10 óra körül volt) ,legalábbis egy portable cucc esetében.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#222) Ati1979 válasza maszekember (#221) üzenetére


Ati1979
veterán

Még véglegesen nem esett ki semmi. :)
Még az is lehet, hogy colorfly C4 lesz. :D Mivel itthon jó áron kapható.

Amúgy elsősorban a kezelőfelület miatt, meg hogy nem érintős. (bocs, de elég kényelmes ember vagyok. :) Nálam ez first priority)
Valóban jobb lehet mint a sima kínai ibasso. Azonban a hangzásban és aksiidőben és kezelőfelületben is feltuningolt japán változatnál már nem biztos, hogy jobb. :)

Igen (erősítős) állvány, dupla dac cserélhető erősítő kártyák is csábító dolgok. De igazából max a dupla dac az ami nekem számítani. Kártyákat nem cserélgetnék 150-200 dollárokért az biztos. Főleg, hogy tök lutri a dolog.
Álvány sem kell nekem semmire.

Alapjában véve a +100 USD is számíit. Azonban a legnagyobb visszatartó erő a megvásárásától (nemcsak nekem) hogy nem kapható. :D

(#223) maszekember válasza Ati1979 (#222) üzenetére


maszekember
aktív tag

rendeld! ;] :DDD

Btw,érdekes,hogy mennyire különbözik az emberek felfogása a kényelmes kezelőfelületről (mmint hogy pölö neked a tapi a jó) . Ez mindig is tetszett a Hifimanekben,hogy meghagyták a fizikai kezelőgombokat.

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#224) maszekember válasza Ati1979 (#222) üzenetére


maszekember
aktív tag

Kicsúsztam a MOD időből,de szval jól gondold meg,hogy nem kell-e a kártya cserélgetés lehetősége,nekem kb.1 hét alatt változott meg a hangkép- ízlésem,annyira,hogy így már nem bírtam elviselni a 601 meleg,brummogós (am kellemes,muzikális) hangját. Bár lehet,hogy csk Én vagyok ilyen fogyatékos :DDD

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#225) Ati1979 válasza maszekember (#223) üzenetére


Ati1979
veterán

Még nem tudom mi lesz pontosan rendelve. :)
Én nem is tudok rendelni. :B

Nekem már nagyon ráállt a kezem az érintőre az a baj...

Van egy kis idő még addig. Hát én nem vagyok az a cserélgetős típus. Valami jól szól akkor hagyom, hogy végezze a dolgát.
Meg a cserélgetés nem lesz egy olcsó dolog szerintem...

(#226) raven12


raven12
senior tag

Na, ennyi idő és kísérletezés után úgy érzem, megérett a Brainwavz B2 a tapasztalataim megosztására.

Nehéz jól megfogalmazni úgy, hogy ne írjak legalább 50ezer szót.
Először is: ez az első komolyabb IEM-em egy Xears XR120Pro után, ami előtt csak gyári okádékokat használtam.

Amikor először bedugtam, az első reakcióm: ebben mi 36ezer?
Nem építettem túl nagy elvárásokat, tudtam, hogy az előző 10k-s Xears-hez képest nem lesz 4x jobb, de azért valahogy jobbra számítottam.
Igen, van tere a zenének, no korántsem out-of-head érzés, de nem úgy érzed, mintha ugyanonnan szólna minden. Igen, valahogy gyorsabb volt az összkép, kicsit részletesebb, természetesen kevesebb méllyel és több magassal, amire számítottam frekigörbével kapcsolatban. Itt megjegyzem, sosem tűnt szúrónak a magas, talán egyetlen számnál, ott is gumiharanggal volt zavaró egy kicsit.

Amikor szinte teljes csendben kipróbáltam csukott szemmel fekve relaxált állapotban, a zenére koncentrálva, csak előjött a felsőbbrendűsége: mindent életteltelibbnek éreztem, semmiképpen nem neutrálisnak, inkább melegnek, sokszor el tudtam képzelni, hogy koncertteremben vagyok és élőzenét hallgatok. Valahogy találtam egy elég jó fitet, így aztán a basszust sem éreztem kevésnek, sőt, meglepődtem, armatúrához képest elég erőteljes lökéseket adott. Itt megemlíteném, hogy, bár komolyzenét is hallgatok, főleg prog metál, prog death, deathcore van terítéken, és szerintem a metálhoz egyáltalán nem tartozik hozzá a sok basszus. Persze hangfalakon rendesen feltekerem a basszust, és néha a fülhallgatóban is szeretem, amikor rendesen megmozgatja a dobhártyám, de alapvetően a minőségi zenehallgatás szerintem nem ebben leledzik.

Használtam zajos környezetben is. A szivacs elég jól szigetel.
A hangképpel kapcsolatban: a gumiharang tényleg több magasat ad, szeretném, ha nem lenne nagyon kényelmetlen a viselete számomra (pedig mindig is gumiharanggal használtam más IEM-eket), a szivacs se túl kényelmes nekem, de ezzel használom, alig érzek több basszust, viszont a magasakat érezhetően csapolja, olyannyira, hogy részletek vesznek el itt-ott. Próbálkoztam ipari füldugó forró szöggel átlyukasztott verziójával, érdekes módon a Comply-hoz képest semmivel sem mutatott más hangképet, a kényelme és az izolációja közel azonos volt hozzá(csak kicsit rosszabb), de ez nem megy be a fülembe normálisan, túl nagy, túl lágy, össze-vissza csuklik-gyűrődik.
Ráadásul amikor beteszem (bármilyen bogyóval), olyan erőkkel kell sokszor tekergetni-nyomogatni-feszegetni, hogy félek, megadja magát a nozzle.

Külső: a kábel kényelmes, nagyon hajlékony, viszont a borítás hiánya rendelkezik hátulütőkkel természetesen: előszeretettel tekeredik (ez elég zavaró), meg kezd kioldódni csatlakozásoknál.
A 45°-os jack csatlakozás kedvemre való, kevesebb stressz éri kábelt (ez újítás egyébként, régen egyenes jack volt rajt).
A házakon vannak nem rendesen kerekített részek, ezeknél előszeretettel megül a mocsok és a fülzsír.

Jöjjön az igazi feketeleves, a nagy felismerés:
Ez a fülhallgató jó, tényleg, nagyon, csak nem tudom, nekem való-e. A hangkarakterisztikája majdnem tökéletes számomra, viszont. Ez a fülhallgató akkor adja ki a maximumot, amikor tökéletesen illeszkedik, és vagy a külső zaj minimális, vagy perfekt az izoláció, ami ugye szinte lehetetlen, csak egy fokig működik. És természetesen ekkor is akkor hallod meg az új részleteket, ha kellően odafigyelsz.
Minek után nekem az illesztés elég durva erők és akár 2 perc árán jön össze elfogadhatóra... Elgondolkodtató. Ez nem az a fülhallgató, amit gyorsan be tudok vágni a fülembe, ha sietek valahova.
Ez a fajta pepecselés sajnos sok prémium terméknél előfordul, bármilyen hangrendszernél éppúgy, mint mondjuk egy fényképezőgépnél... Ha ki akarod hozni a maxot, akkor bizony meg kell tanulni használni, és pepecselni kell vele. Ezt az időigényességet, tökölést pedig nem kifejezetten szeretem.
Pedig, ha nem szánok rá időt és odafigyelést, akkor a hangképem szinte semmiben sem érzem előrelépésnek az előző 10k-s Xears-emhez képest.

Ennél fogva ráismertem, hogy valamit vagy nagyon rosszul csinálok a B2-vel (kétlem, ahhoz túl sok ideje van meg), vagy pedig a Xears XR120PRO egy eléggé nagyon jó hangú IEM. Nem tudok mást megállapítani.
Sajnos a B2 nem nyújt annyival többet, mint vártam, és bár a nagyon pörgős metált követi, de ezt is meg lehet izzasztani zenekari művel, bizonyos éles magas hangoknál (egy női operaénekes) betorzított, nincs kiemelkedő tere, túl jó izolációja... Technikai vonatkozásban.
Összképileg rendben van, megszerettem, de továbbra is tartom, hogy számomra nem ér annyit, amennyiért megvettem (26k), "olyat" kaptam, amit vártam, de nem "annyit".

Na, mégiscsak brutálisan terjedelmes lett, bocsánat érte :D
Ez az érzéseim megosztása volt, tudom, hogy technikai vonatkozásban keveset írtam, még összehasonlítás szintjén is, és még összeszedetlen is volt. Ha valakit érdekel, leírhatom részletesen, de egyelőre úgy gondolom ennyi így jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#227) raven12 válasza raven12 (#226) üzenetére


raven12
senior tag

szori, de lejárt a szerkesztés.

Feljebb lépés már biztos nem lesz nálam, ebben több tényező is szerepet játszik, de a legfőbb az, hogy kb. ugyanezt a hangot keresném, csak valami kényelmesebb formában, amihez rengeteg pénzt kéne kiadnom. Az over-ear dolgot megszerettem, ezt akár sporthoz is használhatnám, ha nem félteném, míg a Xears a súlyánál fogva gyakran kipotyogott, és a következő ilyen hangstílusú kényelmes over-ear IEM messze van a B2-től tudtommal. Egy Westone 4-ben tudnék gondolkodni, csak annyi pénzt a büdös életben nem fogok érte kiadni :D
A custom iem-ek megint nem jöhetnek szóba, mert nyitott állkapoccsal nem tudok zenét hallgatni.
No meg ezeket már mind ki kéne próbálni, ez már alapból többnyire kivitelezhetetlen, de ráadásul nem pár percre, hanem napokra lenne szüksége az embernek hozzá. Az pedig ezeknél már nem igazán működik, hogy megveszed, és ha nem tetszik, elpasszolod, mert az eladhatóság exponenciálisan csökken az ár emelkedésével :)

That said, egy SE215-öt szívesen kipróbálnék, szinte biztos, hogy zavarna a sok mély, de a kényelme és az izolációja érdekel. Ugyanígy kipróbálnám, hogy milyen egy nagyon muzikális, természetes hangú IEM, ha a B2 neutrálisnak van címezve, valahogy nem tudom elképzelni, milyen lehet egy olyan, én ezt is muzikálisnak és természetesnek hallom, pedig a head-fis nagykutyák megmondták, hogy a naturális és a neutrális nagyon különböző dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#228) Ati1979 válasza raven12 (#227) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi a terjedelmes írást. :R

Az első kérdésem az lenne milyen lejátszóval használod? Mert előfordulhat, hogy jóval több van a fülesben mint amit ki tudsz hozni belőle. Egy jó lejátszó sokat dobhat a részletességen pl.

A másik a kényelem dolog. Neked, ahogy olvasom leginkább ezzel van a legtöbb problémád. Szerintem próbálj ki minden illesztéket és lehet, hogy valamelyiket egy idő után megszokod. Vannak ezek a memory szivacsok, vagy nem tudom, hogy hívják őket. Szvsz azok a legkényelmesebbek és izoláció terén is azok a legjobbak.

Pl. a shure-ok, brutál (veszélyesen :) ) jól izolálnak is kis megszokás után nagyon jól illeszkednek a fülhöz.
Jó az se215, de ha részletességben és térben és pontosságban akarsz valami igazán jót akkor érdemes inkább feljebb menned egy kicsit és armatúrásat venned.

Ezeket a füleseket kb. 1* kell megvenned mert nem nagyon szoktak bekrepálni. Igaz ez egy nagyobb befektetés, de hosszabb távon megéri szerintem...

Persze a westone4 sem lehet, kutya csak az ára...

(#229) raven12 válasza Ati1979 (#228) üzenetére


raven12
senior tag

rockboxolt Fuze. Feljebb biztos nem váltok, mert azért annyi pénzt kéne kiadnom.... Nos, hát rengeteget. Talán a télen veszek egy S3-at, arra nyomatok kernelt stb., de mást nem tervezek. Egy Sony F kicsit drága mulatság lenne. Az X3 is jelenleg.

Valóban a komforttal és a behelyezéssel vannak a legégetőbb problémáim, A hozzáadott gumit próbáltam, az jó hangot adott de retekkényelmetlen, a Comply sem volt tökéletes, a füldugóból készített kevésbé. Próbáltam Sony Hybrid-et, amit nagyon szeretek, de túl nagy a nozzle-re sajnos. Még van 1-2, azokat holnap rápróbálom, de ha a Hybrid is nagy volt, akkor nem hiszem, hogy a többi jó lenne (ezért is nem vesződtem velük).
Az, hogy vegyek valami más Comply-t, vagy nagyobbat, azt kb. kilőném, mert más típusból ki tudja, melyik méret lenne jó, és a Comply k*rvadrága. A shure olives-t meg nem dicsérik B2-höz annyira, és úgyszintén nem tudom, melyik méret lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#230) raven12 válasza raven12 (#229) üzenetére


raven12
senior tag

Javítom: a Black Olives-t mégis dicsérik többen. Nincs valakinek 1 medium pár eladó? :DDD Amit néztem ebay-en legolcsóbb, az kb 4500Ft.
Sony Hybrid majdnem jó, de mégsem. A többi, ami van, az messze túl nagy.

(#231) Bodor válasza raven12 (#226) üzenetére


Bodor
veterán

Minek után nekem az illesztés elég durva erők és akár 2 perc árán jön össze elfogadhatóra... Elgondolkodtató.

Vagy nagyon gnóm :D a füled, vagy valamit nagyon nem jól csinálsz...
Nekem 30 mp beletenni a két fülembe a B2-őt könnyedén erő nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#232) ggeleven válasza raven12 (#226) üzenetére


ggeleven
őstag

Remek leírás! :R

Szerintem a füleses topicba is bemásolhatod, mert ott néznek körül az érdeklődők először. Hadd lássák, hogy milyen is ez a B2-es! ;)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#233) Ati1979 válasza ggeleven (#232) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Azt többen elvossák. Ja és képeket is kérünk ha már ide írtál. ;)

(#229) raven12

Ha jól tudom vannak fenn az aprón fülhallgató illeszték bazárok. Szerintem ott kérj tanácsot az eladóktól.
Amúgy szerintem ez a kényelmi dolog inkább megszokás kérédése, és nem annyira pénzzé.

Nem rossz az a lejátszó szerintem, bár én nem hallottam még. :)

A sony F-fel olcsóbban kijössz mint egy S3-mal. :D Csak azért mondom mert azon is van android. :)

[ Szerkesztve ]

(#234) gelbelex válasza Bodor (#231) üzenetére


gelbelex
őstag

Nekem az vált be, hogy a behelyezéshez a fülkagylót hátra és kicsit lefelé húzni. Sima Sennheiser harang.

(#235) raven12 válasza Ati1979 (#233) üzenetére


raven12
senior tag

contaxg-nek vannak, de noname, nekem kifejezetten shure black olives kéne.
A Comply nem kényelmetlen, nem azzal van a legtöbb bajom, ha egyszer benn van, tudom viselni órákig, persze lehetne kényelmesebb, de nem panaszkodom. Inkább az, hogy sokáig tart a behelyezés, és úgy érzem, jobb seal is létezik, amit ezzel a büdös életben nem érek el, mert éppen kicsi ahhoz. Na meg csapolja a magasakat, és az izoláció is jobb lenne egy olyannal, ami jobban kitölti a fülemet.

Én is úgy tudom, hogy nagyon jó, ezért is vettem. Nagyon szeretem is, a kezelhetősége szuper, akármelyik androidos/touchscreen lejátszónál sokkal jobban szeretem.
Az S3-at nem elsősorban lejátszónak veszem, ez telefonváltás lesz S2-ről. Az csak járulékos, hogy az S3 az egyik legjobb hangminőségű teló, és így csak 1 cuccot kell a zsebembe tömnöm. :)

Képet már nyomattam, de tessék, egy galéria a B2-ről:
[link]

ggeleven: köszönöm :R

Bodor: az tuti, mint már említettem, szilikonból általában large kell a bal fülembe, míg a jobba a medium illik. :D Elcseszett ez, még szerencse, hogy a Xears-hez megtaláltam a Sony Hybridet, az nagyon jól működött.

(#236) mrgg


mrgg
tag

Sziasztok!

Tisztelet a topik kitalálójának mint újonc :DDD, és ha már ide keveredtem, csatlakoznék szerény "cuccosommal", avagy hogy mitől süketülök meg 50 30 éves koromra. :DDD


(A kép minőségéért bocsi, de most csak erre volt lehetőségem.)

Bal oldalt az agyonhasznált AKG K514-em, ami már a kinézetén bőven meglátszik. (Történt vele pár baleset... :() De amíg nem romlik el addig nem kímélem, és nem cserélem le egy hasonló kategóriásra.
Középen egy AKG K309, ebből már a második példányt használom, az elsőnek a csatlakozójánál megtört a kábel. Ennek a párnájával volt gond, "szétrepedt" az illesztésnél az egyik. De kb. 3000 forintért nem rossz cucc szerintem, és a csatlakozó is strapabíróbb lett azóta.
Jobb oldalt pedig egy Motorola Defy (nem a legtisztább állapotban), amire mostanság hárult a K514 meghajtása is, mivel az asztali gép vinyóprobléma miatt most nincs használatban.

Egy normális külső zajkeltő beszerzése esélyes lehet, mivel az alaplapra integrált cuccokkal nem vagyok teljesen elégedett (Audigy SE viszonylag okés volt, pedig nem egy csúcskategória...) de előbb össze kell hozni azt, amivel használnám. :)

Fuh, mennyi bullshitet sikerült összehoznom. :D

[ Szerkesztve ]

(#237) Ati1979 válasza raven12 (#235) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem ezeket meg lehet szokni egy idő után. Én is nehezen barátkoztam meg a fül mögött elvezetett kábellel meg az illesztékkel is. Ma már egy pillanat alatt berakom a fülembe. Ne tudd meg, hogy az elején mennyit szarakodtam vele...

Ja végül is az S3-mal el lehet lenni. Rányomod a neutron playert és már oké is.

Szerintem illesztékből is meg fogod találni azt amit szeretnél. Nem ismerem ezt a típust, de biztos jó lehet. Nekem a gyári shure illeszték simán megfelel. :)

Köszi a képeket! :R

(#236) mrgg

Nem rossz! :)
Ha gondolod amúgy viszonylag kevés pénz ráfordításával ennél jobb hordozható szettet is össze tudsz állítani. :)

Vannak fejesekből és lejátszókból is best buy-ok.

Ebben a topicban kérj tanácsot hangkártya vásárlás ügyben.

(#238) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali a FiiO -hoz vennék melyikkel járok jobban ? [link]
:F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#239) ku-cu válasza PofaJenö (#238) üzenetére


ku-cu
tag

A legolcsóbbal? :)
Én a 30 fontos rézkábelt venném, elég komolyan néz ki. Kérdés milyen rendszerbe teszed be, de nem hiszem h hihetetlen különbségek lennének 10 centis kábelek között. Inkább az ember lelkének megnyugtatására vannak. (Egy bizonyos szint felett persze.)
Nekem egy ilyen hibrid LOD kábelem van. Elég merev, ha ez szempont. Az ezüst kábel single core, lehet ez okozza a merevséget.

(#240) fattyu


fattyu
veterán

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#241) Ati1979 válasza fattyu (#240) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem rossz! :C

(#242) bucsher


bucsher
őstag


In the pipe - five by five!

(#243) raven12 válasza bucsher (#242) üzenetére


raven12
senior tag

Az X3-ról azonnali beszámolót kérünk!!! :DDD

(#244) ggeleven válasza bucsher (#242) üzenetére


ggeleven
őstag

Ez bizony jó cucc! :C
Pár szavas élménybeszámolót pls (kezdésnek)! :R :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#245) Ati1979


Ati1979
veterán

(#246) filózoli válasza Ati1979 (#245) üzenetére


filózoli
senior tag

Baba! Kár a képminőségért... :)

(#247) Ati1979 válasza filózoli (#246) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi! :)

Nem tudok jobbat, állandóan fut rajta a szám címe nem lehet lefénykepezni rendesen. :(((
Meg tömöríteni is kell mert, eredeti méretben nem fogadja el a rendszer.

(#248) filózoli válasza Ati1979 (#247) üzenetére


filózoli
senior tag

Ha esetleg talizunk szeptemberben majd lefotózom neked rendesen a DSLR-emmel. :D

(#249) Ati1979 válasza filózoli (#248) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok, köszi, De nem biztos még nekem a szeptember.:)
De előbb vagy utóbb megyek fel még szerintem...

(#250) ggeleven válasza Ati1979 (#249) üzenetére


ggeleven
őstag

Viszek én gépet szívesen, ha találkozunk és csinálhatunk jó képeket! :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.