Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xboy


xboy
csendes tag

van 1 Neo2, 3500 xp64, és mindenféle ram. Egyik rammal sem indul el. Ha 1ram van benne a lila slotban csipog, hogy nincs benne ram, ha a zöldben van meg se csippan. Párban sem. A lilában minden helyzetben csipog. De a lap nem indul. Várom az ötleteket.
PLS!!!! :F

előre is thx!

(#2) Angie™ válasza xboy (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Pontosan milyen ramokkal is próbálod beizzítani ?? :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#3) Alvin_ti4200 válasza xboy (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha 0.09-es a 3500+, akkor asszem BIOS-t kell előbb rajta frissíteni, hogy kezelje a lap. Ha hülyeséget írtam, akkor sorry.

(#4) xboy


xboy
csendes tag

szinte mindenféle rammal. pl: 400/500/533 hynix/SAMSUNG/v-data/a-dta stb....

(#5) highlander81 válasza xboy (#1) üzenetére


highlander81
tag

Egyébként jó lap? (msi k8t neo2)

(#6) hutapali


hutapali
csendes tag

Sziasztok
a minap adódott egy "kis" probléma az msi k8t neo2 lapommal. Múlt héten gond nélkül működött egy pár kingmax 400MHz rammal dualba. Aztán ezek a ramok egy másik gépbe kerültek át, ebbe raktam egy pqi 400MHz 1gb modult (1db)
Indítom a gépet de a monitortól semmi válasz. Keresi a megfelelő signalt (Analog/digit) majd zöld villogásba kezd és se kép se hang. Hiba-hang jelet sem ad. Kipróbáltam a ramot minden slotba... így sem.
Szerintetek mi okozhatta ezt a fajta meghibásodást?
(x800gto, samsung 930bf)
Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!

dns

(#7) csurnyak


csurnyak
csendes tag

hello

a következő lenne a problémám: csak cmos reset után indula gép, de akkor müxik rendesen semmi probléma , ha nem tetsezm meg akkor sötét a képernyő és nem csinál semmit a gép biosig sem jut el, minden alkatrészt cseréltem mindig ezt csinálta ugyhogy biztos hogy a lappal lehet valami, mi lehet a probléma??! :((

pls help kicsit idegesítő minden indításnál bebújni a gépbe :(

[ Szerkesztve ]

(#8) hutapali


hutapali
csendes tag

Szervusztok,
szeretnék kérdezni Tőletek. Bele is csapnék a közepébe, adott:
MSI K8T Neo2 S939 lap és 2db SATA vinyú (WD, Samsung). A lapon van 2 SATA csatalj. Próbáltam XP telepítéskor az F6 varázsbillentyűt, ugye mikor FDDről a SATA drivert be lehet tölteni. Ki is választottam mit kérek de a vinyókat nem látta... akkor sem mikor pusztán 1 volt rátéve. A BIOSban van ilyen lehetőség: On-Chip SATA-IDE Controller és ezt lehet Dis., SATA vagy RAID állásba tenni.
Sztetek hol bújik meg a kisördög? (nem így kéne telepíteni a SATA drivert, BIOSba vmit még beállítani?!)
Válaszaitokat előre is köszönöm!

dns

(#9) hutapali válasza hutapali (#8) üzenetére


hutapali
csendes tag

Talán megoldódott a probléma. A WD HHDt át tudtam jumperolni,h SATA I módban működjön (mer a lap csak SATA I kezel), a Samsungot pedig DiskManager progammal sikerült felismertetni. Mivel linux is van a gépen xp mellett, így a grub nem tudta betölteni az op.rendszereket. Gondolom azért,m az eddig PCI-os sata/raid vezérlőről "minden átkerült" az alaplapi sata vezérlőre... a GRUB "programozásához" sajnos nem értek :-(

dns

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.