Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Nagy a baj!
Egy ismerősöm gépe van nálam, másodszor. Eddig felpakoltam neki 1-2 programot meg ilyenek, csak panaszkodott, hogy 9600-zal tud modemezni, nézzem meg. Mindegy. Összeraktam, bekapcsoltam, felpörögtek a ventik, de a VGA már nem adott szinkronjelet, és 3-4 másodperc múlva be is kussolt a szerkezet, örökre.
Hővédelemre gyanakodtam, szétszedtem, de tökéletesen fent van a hűtő.
Második ötletem a táp. Codegen 300-as van benne. Egy valamilyen VIA PT800-as alaplapot, 2,4-es Celeront, vinyót, DVD-olvasót meg egy asszem, 9200-as videokártyát visz. Ezt azért még szvsz bírnia kéne, nem?
Kihúztam már a konnektorból, visszadugtam, próbáltam más madzaggal, de semmi. Belül nem kéne valami kis lámpának világítania, ha áram alatt van az alaplap? Mert tök sötét van odabent.
Szerintetek is táp? Ha igen, vihetett magával mást is?
Köszi.

(#2) lesaux


lesaux
veterán

Pár percig nem leszek, addig UP!

(#3) BobMaster válasza lesaux (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Ez simán lehet táp. Próbálj meg mindent lecsupasztani róla és rövidzárasan (egyeseknél szürke-fekete, nálam zöld fekete összekötéssel) elindítani.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#4) lesaux válasza BobMaster (#3) üzenetére


lesaux
veterán

Én már nem piszkálnám, főleg hogy garis. De akkor plusz 1 szavazat a tápra. Vihetett magával alaplapot, procit stb.? Mert nem füstölt, nem durrant, csak szépen, kulturáltam leállt. :)

(#5) Biaggio válasza lesaux (#4) üzenetére


Biaggio
őstag

+1 szavazat tápra.
Ha garis, szenvedjen vele a szervíz;]

Hasonló, kulturált leállásnál (nálam ez áramszünet) pár percig nem lehet visszakapcsolni a gépet. Tápkábel rendesen be van dugva? (nem nézlek kezdőnek, becsszó:) )

(#6) kamikaze boci válasza lesaux (#1) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Amikor elszáll a táp, annak általában jele van (sajnos dupla tapasztalat). A 300 wattos Codegen a leírt konfighoz bőven elé (én is használtam egy ideig). Szvsz valaminek világítania kellene, elég sok alaplap megfordult nálam, de régóta nem láttam olyat, amin nincs állapot jelző led (AT óta).


Szerk.: ami azt illeti, én is ízekre szedném, és újra összeraknám.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#7) lesaux válasza Biaggio (#5) üzenetére


lesaux
veterán

Igen. Még másik kábellel is próbáltam, másik konnektorban, nehogy én legyek a hülye. Nem mintha az egyik kizárná a másikat. ;]
Akkor plusz 1 a tápra.

(#8) lesaux


lesaux
veterán

Hoppá-hoppá! Helyzet van.
A gép hátuljára, a hátlapi panelre ki van vezetve négy kis led. Ezek annak megfelelően zöldülnek ki, hogy a bootolás folyamatában hol tart a gép.
Na most ha be akarom kapcsolni, felvillan mind a négy, de pirosan.

(#9) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nem tudod kipróbálni másik táppal? Másik vga? Lehet hogy alaplap, nem is táp.

Cserélgesd ki az eszközöket. mindenesetre gondolom mindent lehúztál már a tápról, ugye? Vinyót is.

(#10) PirosHello válasza lesaux (#4) üzenetére


PirosHello
senior tag

+1 szavazat a tápra, ha a kis lámpa sem világít......Szerintem nem viite magával az alaplapot (álatalában a deszka túlfesztől száll el, és ebben az esetben szerintem nem erről van szó...)

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#11) lesaux válasza zsoltee10 (#9) üzenetére


lesaux
veterán

A tápról lehúztam mindent, VGA maradt, mert az nem szedem ki. Így sem indul. Nem szeretném másik táppal kipróbálni, inkább megy vissza gariba.

(#12) BobMaster válasza lesaux (#8) üzenetére


BobMaster
senior tag

Akkor nincs más hátra, hogy elővedd az alaplapi leírást, hogy ez mit jelent... :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#13) PirosHello


PirosHello
senior tag

Bár nekem az NF7 2 bekapcsolás között is meg tudott hibásodni..... :F

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#14) lesaux válasza BobMaster (#12) üzenetére


lesaux
veterán

Na ez az, most nincs nálam semmi leírás, csak a gép meg a modem.
Egyébként most már a led sem villan pirosan. Rosszabbodik. ;]

(#16) BobMaster válasza lesaux (#14) üzenetére


BobMaster
senior tag

Akkor legalább a márkáját és a pontos tipusszámát olvasd le :((( És keressük meg hozzá a manualt

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#17) BobMaster válasza lesaux (#14) üzenetére


BobMaster
senior tag

szed ki a memóriát, és indítózz egyet. Sípol a dög?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#18) PirosHello válasza lesaux (#8) üzenetére


PirosHello
senior tag

Ha van villanás, akkor valami mégis történik egy pillanatra, tehát el akar indulni, de valamiért nem tud....Lehet, hogy mégis alaplapi probléma? Az alaplapi gépkönyvben lévő hibajelzések magyarázata tényleg segíthet....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#19) lesaux válasza BobMaster (#16) üzenetére


lesaux
veterán

Annyira nem fontos, köszi. Még kb. 20 percig vagyok itthon, aztán viszem magammal a gépet vissza a gazdájának a jó hírrel.
Még a memóriás dolgot kipróbálom.

(#20) lesaux válasza BobMaster (#16) üzenetére


lesaux
veterán

MSI PT880 Neo, de ne keressetek hozzá leírást, köszi, most már pakolom is össze a gépet.
Memória nélkül sem sípolt.
A piros villanás sem jelentkezik újból, nem tudom, miért, de majd a szerviz kinyomozza.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, lépek dolgozni.

(#21) lesaux


lesaux
veterán

Hehe. Működik a gép. A srác elvitte a szervizbe, és ott meg ment rendesen.
X-akta ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.