Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitorkarc javítása...? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) behappy


behappy
aktív tag

hali all!

költözés közben lett egy szép, kb 10 centis aranyos karc a monitorom kellős közepén... tök jo. :( hol lehet ezt megjavittatni, ha lehet 1általán... Talán autoüvegjavitonál? Vagy dobjam ki?

bye, happy

(#2) Arius válasza behappy (#1) üzenetére


Arius
aktív tag

Ez jó kérdés...és én is kiváncsi lennék a válaszra, mert sajna előfordulhat ilyesmi mással is bármikor.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#3) Enemy


Enemy
aktív tag

Az én régi monitoromon is volt ilyen hiba miután vissza jött a szervízből....

Pofára (képcsőre tették és elfelejtették kiveni a csavarokat ... Gyönyörü volt... nem nagyon reklamálhattam.. A céggel ahol dolgoztam küldtem fel. szivesség.. Szivás.. Ezt nem negyon lehet javítani....

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#4) maniac válasza behappy (#1) üzenetére


maniac
senior tag

Mintha lett volna már 1 ilyen topic. Ott mutattak egy tubus krémet, ami kb 2500 ft volt. Azzal kellett bekenni. Még utánanézek, oszt meglássuk :DD

(#5) bzs


bzs
tag

A monitor üvegének legkülső rétege egy ún. T-réteg(általában), ami a tükröződést gátolja. Ha valamilyen abrazív anyaggal elkezded dörszölgetni/polírozni, akkor máshonnan is leszedheted ezt a réteget, és még rosszabb lesz mint volt.

Ha meg nincs rajta ez a réteg, akkor olyan öreg az a monitor, hogy amúgy is ideje lenne kicserélni.

Ergo szerintem, ha van pénzed új monitorra, vegyél egyet, ha nincs, ne rontsd el még jobban.

A monitorkarcjavítós előző topicnak is az lett a vége, hogy NINCS olyan szer, ami ezt a külső réteg sérülést javítaná.

(#6) drpele válasza bzs (#5) üzenetére


drpele
senior tag

ha jobban belegondol az emberfia akkor világos a válasz: már hogy lenne!
Üvegen mély karcot eltüntető szer?? :F
hej de jó is lenne, van itthon egy ugyanilyen tüneteket mutató tv, de még jó, hogy azt nem fél méterről nézi az ember és így nem is látszik

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#7) nokamiki


nokamiki
senior tag

Gletteld be!
Na jó lehet ezt nem kellett volna!


Szóval tényleg kínos dolog!
Sztem jó alaposan polízozd ki!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#8) Sopi


Sopi
senior tag

Ne, tudom, de az eddigi javaslatok nem voltak túl meggyőzőek.
Nekem is ilyen problémám van :(.
Nem lehet valahol kicseréltetni az egész üvegét?

(#9) drpele válasza Sopi (#8) üzenetére


drpele
senior tag

de, lehet cseréltetni képcsövet, de akkor már szvsz jobban jársz egy új moncsival/tv-vel, mert a számlán elég érdekes összeg állna :(

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#10) nokamiki


nokamiki
senior tag

szerintem vidd el üvegeshez!
Vagy azt hiszem van ilyen Cd javító paszta azzal kend be!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#11) drpele válasza nokamiki (#7) üzenetére


drpele
senior tag

szvsz a polírozás sem lenne jó, mert:
abból indulok ki, hogy az előző kisteherünk szélvédőjébe bele volt gravírozva a sárga rendszáma, miután lekerült róla a sárga ki lett polírozvaaz ablakból a rendszám, és hát elég csúnyácska ''gödör'' maradt a helyén, monitornál ráadásul még rosszabb lenne a helyzet, mert itt még a fényt is máshogy törné :(((
talán ha a képcső egész felülete egyenletes mélységben lenne polírozva akkor érne vmit :F

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#12) Atyus válasza Sopi (#8) üzenetére


Atyus
tag

Az üveg együtt van a képcsővel..

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#13) Atyus válasza maniac (#4) üzenetére


Atyus
tag

''Mintha lett volna már 1 ilyen topic. Ott mutattak egy tubus krémet, ami kb 2500 ft volt. ''

...az a krém hány faktoros :-)

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitorkarc javítása...? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.